Mergi la conţinut

Voturi Intrunirea anuala a Motoveteranilor 2016


stefan45

Voturi Intrunirea anuala a Motoveteranilor 2016  

16 membrii au votat

  1. 1. Voturi Intrunirea anuala a Motoveteranilor 2016

    • Calimanesti-Caciulata
    • Pensiunea Casa Ecologica
    • Pensiunea Alpin


Recommended Posts

Va oferim posibilitatea de votare a locatiei Intruniri Clubului Motoveteranilor 2016

Va rugam sa votati locatia preferata pana la data de 13.03.2016

Va rugam sa achitati avansul pana la data de 15.03.2016 sa poata fi predat locatiei alese si sa se efectueze contractul 

Atasam aici ofertele fiecarei locati :

Calimanesti : Nr locuri nelimitate

preturile sunt pentru o singura zi

Buna ziua,
 
Va transmitem oferta noastra pentru perioada 3-5 iunie 2016, 
la urmatoarele tarife : 
 
Cazare cu mic dejun inclus : 170 lei camera dubla cu mic dejun inclus
                                                 125 lei/camera single cu mic dejun inclus 
 
Masa : dejun  40-45 lei/zi/persoana
             cina    45-50 lei/zi/persoana 
             
Tarifele pentru accesul la piscina sunt urmatoarele : 
20 lei/intrarea/persoana  sau 25 lei/zi/persoana - intrari multiple
 
Parcarea este de 3 lei/zi.
 
Serviciile sunt asigurate in Complexul Balnear Cozia.
 
Va rugam reveniti cu un e-mail in cazul unei rezervari ferme.
 
Cu stima,
Dugulan Claudiu
S.C. CĂLIMĂNEŞTI CĂCIULATA S.A.
Economist Marketing
Calea lui Traian, Nr. 790-792-794, 
Călimaneşti, jud.Vâlcea, Romania
 
 
 
Pensiunea Casa Ecologica: Nr locuri 180

 

Am primit raspunsul de la Casa Eco

Bună seara, 

Oferta noastră este următoarea: 
Cazare 45 lei/ pers/zi
Mic dejun 15 lei/ pers/ zi
Masa festivă 45 lei/ pers

Pentru o rezervare fermă, trebuie să ne achitați un avans de 30% din total.
O seară frumoasă!

Pensiunea Casa Ecologică

 

Pensiunea Casa Alpin: Nr locuri 60-65

A sosit si oferta pt Alpin :

Buna ziua

 In urma solicitarii dvs  oferta noastra este :

Cazare = 70 lei/zi/pers cu mic dejun inclus

 Masa Festiva :  antreu ,friptura cu garnitura de legume si cartofi ,salata de varza ,cafea = 60 lei/pers

 Daca doriti Cina pe data de 03.06. tariful este de 30 lei/pers si se compune din fel de Baza si Desert

 Daca doriti Pranzul pe data de 04.06 –tariful este de 35 lei/pers si se compune din supa sau ciorba ,fel de baza ,Desert

 

 

Aceste sunt ofertele primite cei care merg sa depuna bani si sa faca contractul vor incerca sa mai umble putin la pret daca se poate

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie făcută o cerere de oferta in următorul mod:

Cazare camera dubla cu mic dejun inclus...........=

Cazare camera single cu mic dejun inclus...........=

Intrare piscina/sauna/spa etc...............................=

pranz/cina aproximativ.........................................=

Despre cina festivă nici nu trebuie pomenit (dpmdv). Daca exista posibilitatea de grătar/terasa etc. este un avantaj pentru noi. In opinia mea deca vrem un pret modic si in avantajul tuturor, trebuie luată in consideratie o locatie care sa ne poată caza pe toti. Despre masa festivă/agapa tovaraseasca/banchet sau cum doriți sa o numiți, putem discuta dupa rezervare.

Numarul de camere, le va da de gândit gazdelor, ca cine se cazează in locatia respectiva vor mânca/bea/chefui acolo si nu in alta locatie. 

Pana la urma dece sa nu pozăm drept niste motociclisti care vor sa poposească/odihneasca doua nopți in locatia lor. Toti  stim ca din mesele organizate se scot bani multi, sigur mult prea multi. Si sa fim serioși, cat putem mânca intr-o seara, doar nu mergem la nunta unde abundenta si servirea deschide portofelul in ajutorul tinerilor căsătoriți. Important este sa ne întâlnim cat mai multi si din toate colțurile tării.

Este idea mea (pe care probabil nu o împărtășeste toată lumea) si daca greșesc, sa-mi fie scuzat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezamagit !

Ca sunt 2-3-4 in camera pretul e pe cap de motociclist sau insotitor si e aproape modic ... Daca vrem si masa festiva trebuie sa anuntam si nu determina pretul de cazare. La Casa Eco cel putin. M-a rugat sa ii spun pt ca a gati pt 50 a la cart e haos ...

Oricum acolo sunt foisoare si gratare afara. Deci carne sa fie si legume ..

Dar daca va hotarati odata dragilor (mosilor) ma pot duce sa vb direct si concret. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensiunea Casa Ecologica iese din discutie pentru ca:

1. e prea in marginea tarii

2. nu e in zona votata la sedinta de anul trecut

Calimanesti iese din discutie (din punctul meu de vedere) pentru ca:

1. nu e in zona votata la sedinta de anul trecut

2. e mult mai scump

3. am mai fost acolo (pe principiul sa mergem mereu in acelasi loc, trebuia si acum si mereu, sa mergem la Tismana)

Nici nu e nevoie de votarea asta pentru ca e clar ca singura optiune valabila e Alpin.

Si o votare cu termen de trei zile, va avea un rezultat absolut irelevant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a ajuns la votarea in trei zile deoarece oriunde ar se cere avans ptr rezolvare. cei care sunt interesati nu cred ca e o problema sa voteze locatia care vrea in acest termen

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casa Ecologica desi pe sait zice ca sunt 88 de locuri trebuie luat in considerare ca multe se afla in camere cu 3-4-5 paturi iar eu sunt sigur ca oricat de bine s-ar cunoaste doua cupluri, acestea nu vor dori sa imparta camera. Cei care sunt prieteni buni pot imparti cel mult unul din cele trei apartamente. In realitate, daca gazdele accepta ca in camerele sau casutele cu mai multe locuri sa se cazeze doar cate 2 persoane (fara sa plateasca in plus locurile ramase libere) atunci sunt 30 de camere (17 casute, 6 duble, 1 tripla si 6 camere in cele trei apartamente)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe scurt, pt ca suntem absurzi si insistam pe o tampenie Intalnirea din anul acesta 2016 nu se va tine. Calimanestiul, singura locatie care ne-ar cuprinde si care se organizeaza singura, cu rezultate previzibile, nu-I convine lui Toni, celelalte sunt prea departe, prea mici sau prea "ieftine", prea ......   Fratilor ne vedem in 2017.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore bogdan_harea a scris:

Mai pe scurt, pt ca suntem absurzi si insistam pe o tampenie Intalnirea din anul acesta 2016 nu se va tine. Calimanestiul, singura locatie care ne-ar cuprinde si care se organizeaza singura, cu rezultate previzibile, nu-I convine lui Toni, celelalte sunt prea departe, prea mici sau prea "ieftine", prea ......   Fratilor ne vedem in 2017.

Bogdan, imi pare rau ca folosesti cuvintele astea.

Eu mi-am spus parerea personala si daca eu sunt singurul care sustin aceasta parere, asta nu inseamna ca ceilalti nu pot organiza intrunirea la Calimanesti si/sau ca eu nu o sa vin la Calimanesti. Cine nu este de acord cu mine, poate sa combata cu argumente sau poate sa nu ma bage in seama. Eu continui sa imi sustin parerea, pentru ca de obicei sunt consecvent, dar daca majoritatea vrea la Calimanesti, foarte bine, la Calimanesti sa fie, dar de ce trebuie sa va suparati pe mine?

Chiar nu inteleg starea asta de iritare generalizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

DIN PACTE E " PREA LA MARGINEA TARII " SI CADEM DIN ROMANIA

NU ESTE IN ZONA STABILITA LA SEDINTA DE ANUL TRECUT

VA REAMINTESC CA LOCATIA ARE 180 LOCURI DE CAZARE SI " DA" ARE SI CAMERE DE 4 SI 5 PATURI.

SUNT DESTUI CEI CARE AU MAI FACUT GRUP SI AU CONVIETUIT SI SUPRAVIETUIT UNUI ASEMENEA EVENIMENT DE 2 ZILE.

 

DIN PACATE SI IN ACEASTA FRUMOASA ADUNARE S-A INSTAURAT SECESIUNEA PE CRITERII NECUNOSCUTE.

SE PARE CA FIECARE E PE CONT PROPIU SI RAMANE SA NE SALUTAM " DIN MERS " . MARE PACAT !!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh::clapping::yes::lol:...Tare de tot asta...ai o bere de la mine Cosmine!:laugh:

Mi-ai inseninat ziua!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa pastram un minim de decenta ca si-asa vad ca incepem sa ne rarim. Macar astia care am ramas sa ne respectam. E trist  ca timpul trece, problemele apar si din ce in ce mai multa lume renunta la motoare sau incep sa-l pastreze ca amintire a unor vremuri apuse sau poate ca daca-l stiu acolo in garaj macar au senzatia ca intr-o zi cu soare vor mai da o tura prin apropiere cu minim de costuri. Asa ca nu e de condamnat daca cineva ar veni oriunde daca ar fi moca. De la an la an ne e tot mai greu sa ne intalnim, inainte ne vedeam de 2-3 ori pe an in cadrul Clubului ,acum putem ajunge la contraperformanta de a nu ne vedea deloc in 2016 si asta cred ca ar fi inceputul sfarsitului.Hai sa lasam orgoliile la o parte ca nu ne fac bine. Bogdane vad ca nu ai votat Calimanesti iar tu Tony vad ca nu ai votat deloc desi aveam impresia ca susti Pensiunea Alpin, de asemenea o gramada de lume care citeste aici nu voteaza. Probabil ca le e indiferent,probabil ca daca ar fi fost o optiune de vot "vin oriunde" ar fi fost voturi si acolo. Nu stiu daca vom reusi sa organizam ceva anul asta,interesul e scazut, lumea nu acceseaza forumul iar unii desi il acceseaza nu scriu doua vorbe. Era bun sistemul propus de mine si ignorat in care cei activi pe forum aveau numerele de telefon a 8-10 persoane din Club iar in cazul intalnirilor dadeau telefoane si aflau daca acestia vin sau preferintele lor privind locatia apoi in cunostinta de cauza postau rezultatul. Ceva in genul comunicarii lui Ivan Pedala cu gorjenii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am zis ca nu pot trimite avans, dar fac pe dracu-n-patru si tot vin, nu-mi permit a doua absenta. Si ca sa stiti ca nu din rea vointa, va spun ca pe langa ITP, asigurare, am ramas si fara acumulator (intrerupt vreun element). Hotarati mai repede unde ne vedem si asigurati va rog intalnirea motoveteranilor si in acest an. Sa ne vedem sanatosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pam pam harea are dreptate! ia sa vedem!    ce se mai intampla!cand eu am batut campiii ca o schimbare care ar fi fost  bine venita! si o abordare de alt gen . poate ajung la intalnire sau nu oricun cum am mai spus demult raman simpatizant  repet nu mai vreau sa fac parte din club!iar daca santeti curiosi va mai explc odata! insa voi replica dur ! pam pam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

vizualizari ptr acest topic sunt destule dar voturi prea putine. Ce se intimpla cu voi, protestati prin tacere sau puneti ceva la cale in secret ?

Hotariti-va pentru o locatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca votarea s-a incheiat si rezultatul definitiv este cel de mai sus (Casa ecologica) ar trebui sa se stie concret.

Cred ca, in functie de locatia aleasa, multi dintre noi vor dori sa trimita avans pentru inscriere si astfel se va sti si numarul aproximativ de participanti. Astfel se va putea face si  rezervarea la hotel/vila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...