Mergi la conţinut
Autentifica-te  
bikeshop

vand Honda CB500 1998

Recommended Posts

Motocicleta se prezinta in stare foarte buna mecanic si buna din punct de vedere estetic (nu-si arata varsta, dar nici nu e tipla). Am cumparat-o anul trecut de la userul MotoRocker (defapt de la sotia lui :D) si acum din pacate o dau mai departe.

Ce am schimbat la ea anul trecut:

* ulei si filtru (prin septembrie)

* lichid racire

* lichid de frana si placute frana fata si spate (cele de pe fata sunt cam la 50% din viata acum)

* baterie si releu de incarcare (releul era cel original si aveam dubii in privinta a cat de bine incarca)

* rulment de jug (stiam ca trebuie schimbat de cand am cumparat-o)

Chestii extra:

* are un crashbar serios, ceea ce o face ideala pentru incepatori

* doua sei, una standard (cumparata si retapitata anul trecut, rosu cu negru), si una "scobita", pentru persoane mai scunde

* o husa banala de la Louis

Cauciucurile mai au suficienta viata in ele pentru cel putin un sezon cu plimbari multe :).

De cand o am nu a manifestat absolut nici o problema (in afara de bateria moarta, pe care am schimbat-o), iar mecanicul i-a dat OK-ul saptamana trecuta pentru noul sezon. Servisarile le-am facut la Patrick (ambulanta moto, user ottoman), care poate confirma ca nu m-am calicit la consumabile si piese (sunt mai pesimist de felul meu, vreau sa stiu lucrurile in regula).

Dupa ce trec ploile, poate fi vizionata zilnic in zona Piata Victoriei, foarte aproape de metrou. O poate vedea ce mecanic doriti, iar cu banii in mana o luati si la o tura.

Pret: 1450 euro, negociabil

Voi face si niste fotografii in weekend, dupa ce se face frumos afara si o pot scoate la spalatorie si o mica tura :).

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.