Mergi la conţinut
  • 0

trepte de viteza si schimbator


Rusu Andrei Marian

Întrebare

2 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Se poate. Accelerezi și la momentul oportun tai gazul și schimbi. Dacă vrei să fii și mai competitiv îți cumperi un quickshifter. Intenționezi să mergi pe circuit, nu? Pentru că altfel, te întreb, crezi că se justifică toate astea pentru un mers stradal? Mai mult, nu ești tu băiatul care întreba acum vreo cîteva zile dacă să se uite sau nu la turometru ca să știe cînd să schimbe treapta?

Eu te sfătuiesc prietenește să-ți dai timp sa te înveți cu motocicleta și cu motociclismul pînă să treci la schimbatul treptelor fără ambreiaj și alte din-astea. Mai degrabă învață să frînezi bine și să eviți obstacole bine. Nu e la fel de cool dar cu siguranță este mult, mult mai folositor. S-ar putea chiar să-ți salveze viața într-o zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Da eu sunt, ideea e urmatoarea, vad si aud diferite chestii pe care nu neaparat vreau sa le incerc, dar vreau sa aflu mai multe detalii de la persoane mult mai experimentate ca si mine si ca si prietenii mei care se cred foarte mari motociclisti. Eu unu nu am incredere in ce imi spun ei, mai mare incredere am in voi pe care nu va cunosc personal si va spun cu mana pe inima ca ce am citit pe acest forum imi este de mare folos, inca o data imi cer scuze pentru intrebarile pe care le pun, dar daca as fi pus intrebarea asta in cercul de prieteni in care ma invart as fi fost luat la misto si chiar nu vreau,

Iti multumesc inca odata! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...