Mergi la conţinut
Frazed

motociclisti In sfarsit!

Recommended Posts

Am facut recent ( in sfarsit ) 24 ani si mi-am luat si eu A-ul (YAAAAAAY!!!) . Ok, stiu , am prins perioada in care puteam sa-l iau de la 18, 19 sau chiar 20 ani, dar nu au fost parintii mei de-acord si pe buna dreptate, nu eram cel mai responsabil copil , plus ca traiam din banii lor. In fine, am o rugaminte la voi :D planuiesc sa-mi iau o honda cbr 600rr din 2004-2005 sau chiar mai noua daca se incadreaza in buget (in jur de 4000) si nu prea stiu multe despre motoare, nu am stat la curent in ultimii  4 ani nu de alta dar nu voiam sa-mi fac inima rea, asa ca daca stiti si ma puteti ajuta cu niste informatii, as vrea sa stiu dupa ce sa ma ghidez cand o cumpar ( planuiesc s-o aduc personal din Olanda sau Germania ) si pe langa asta ma intereseaza taxele la ea : taxa de timbru, de inmatriculare, taxa anuala, s.a.m.d , imi puteti face capul calendar nu ma supar :D . Daca cineva detine acelasi model astept sa va aud parerile despre ea, dupa cum am zis nu stiu foarte multe, stiu doar ca Honda sunt foarte fiabile si imi place designul la modelul asta enorm. Oh well, incantat de cunostiinta :D !

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut Frazed si bine ai venit!

Nu am Honda, nu ma pricep la motoarele de viteza decat in linii mari, dar in ceea ce priveste efortul de a o aduce dintr-o alta tara singur, te-as sfatui sa nu iti bati capul.

Nu esti mecanic si oricate informatii ai primi de la noi, poti fi foarte usor pacalit de aspectul unei motociclete.

Iti recomand sa apelezi la un dealer de motociclete SH, precum @motomus sau @Alfa Motors .
http://alfamotors.ro/
http://www.motomus.ro/

Ei aduc motociclete din strainatate, se ocupa de verificarile tehnice, inmatriculare si in plus, iti ofera si garantie 6 luni daca nu mai mult.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.