Mergi la conţinut

De ce facem caterinca si intre noi motociclistii?


route66c

Recommended Posts

Am si io o intrebare care nu-mi da pace. De ce romanii trebuie sa fie romani adica de ce trebuie sa ne batem joc de orice pe lumea asta chiar si intre noi motociclistii? Chiar asa putina omenie si intelegere avem unu fata de altul. Si io care credeam ca macar intre noi sa nu ne mancam ca lupii.

De ce nu putem sa ne ajutam intre noi daca putem sau sa ne dam sfaturi sau orice alt lucru bun fara sa nu facem putina caterinca cum spun unii.

Nu mai exista oameni in Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si io o intrebare care nu-mi da pace. De ce romanii trebuie sa fie romani adica de ce trebuie sa ne batem joc de orice pe lumea asta chiar si intre noi motociclistii? Chiar asa putina omenie si intelegere avem unu fata de altul. Si io care credeam ca macar intre noi sa nu ne mancam ca lupii.

De ce nu putem sa ne ajutam intre noi daca putem sau sa ne dam sfaturi sau orice alt lucru bun fara sa nu facem putina caterinca cum spun unii.

Nu mai exista oameni in Romania?

<{POST_SNAPBACK}>

Pai la ce te referi?

Da si tu un exemplu ca sa ne elucidam si noi...

Si nu crezi ca puteai sa deschizi acest topic la''Alte discutii'' ?(asta ca sa nu lipseasca doza de caterinca mai sus mentionata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la ce te referi?

Da si tu un exemplu ca sa ne elucidam si noi...

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca se refera la doza importanta de proasta crestere pe care o etaleaza unii, de multe ori din impetuozitatea specifica unor varste. Si are dreptate ca nu e normal ca oameni care nici nu se cunosc intre ei se jignesc reciproc pe forum, cred eu, de placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii comenteaza din prostie sau sa se bage in seama, dar in general se elimina singuri, pentru ca mai devreme sau mai tarziu sunt respinsi de comunitate. Altii fac poante aparent nesarate unora cu care se cunosc bine, uitand sa adauge si "prietenii stiu de ce". Ceilalti cred ca e bascalie pe bune, dar cei vizati stiu mai multe. Unele poante sunt pur si simplu nevinovate dar mai putin reusite. Astea in general se iarta. Si mai exista o categorie mai aparte a unora care provoaca pentru a se distra. Astia deobicei apuca sa fraiereasca pe cei mai noi si mai prostuti, care iau pe bune doza consistenta de caterinca (am muscat-o si eu la un moment dat).

E treaba voastra sa vedeti eu cu ce scop am comentat :)

Ca sa te consolezi, route66c, cand ai nevoie de ajutor pe bune, cred ca te poti baza ca vei gasi suficienti postatori seriosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi, romanii, in general am fost crescuti cu o educatie de genu "fiecare trage de branza lui" si inca nu stim ce-i aia "sharing" , nici macar cand ma refer la o discutie intre doi necunoscuti, mai ales atunci, deoarece pentru noi un "stranger" e dusmanu... in loc sa-l luam ca potential prieten... dar pana la urma... poate ca prea multi au muscat-o si in sensul ala k sa mai poata avea incredere in cineva.. si astfel ne transformam si noi in niste salbatici care isi dau cu batele in cap :treaten:

ar trebui sa invatam sa ne purtam cu altii asa cum am vrea sa se poarte si ei cu noi... nu pe sistemul "care cedeaza primul" :bash:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi, romanii, in general am fost crescuti cu o educatie de genu "fiecare trage de branza lui" si inca nu stim ce-i aia "sharing" , nici macar cand ma refer la o discutie intre doi necunoscuti, mai ales atunci, deoarece pentru noi un "stranger" e dusmanu... in loc sa-l luam ca potential prieten... dar pana la urma... poate ca prea multi au muscat-o si in sensul ala k sa mai poata avea incredere in cineva.. si astfel ne transformam si noi in niste salbatici care isi dau cu batele in cap  :treaten:

ar trebui sa invatam sa ne purtam cu altii asa cum am vrea sa se poarte si ei cu noi... nu pe sistemul "care cedeaza primul"  :bash:

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca nu este vorba de "noi romanii" ci doar de unii care cred ca in jurul lor se roteste universul si asa cum spunea @ali baba este de vina varsta, dar poate ca si din cauza asta a devenit forumul asa de desuet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu este vorba de "noi romanii" ci doar de unii care cred ca in jurul lor se roteste universul si asa cum spunea @ali baba este de vina varsta, dar poate ca si din cauza asta a devenit forumul asa de desuet.

<{POST_SNAPBACK}>

ai si tu dreptate, nu pot sa zic ca nu :beer: dar sa stii k nu-i chiar asa... chestia cu fiecare face misto de fiecare nu se rezuma doar la acest forum :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai si tu dreptate, nu pot sa zic ca nu  :beer: dar sa stii k nu-i chiar asa... chestia cu fiecare face misto de fiecare nu se rezuma doar la acest forum  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Poate nu se rezuma doar la acest forum,dar aici deseori se depaseste limita.

Nu vreau sa fac publicitate,dar intra pe forum daewoo si ai sa ai impresia ca esti in alta tara.Simplu, oamenii se respecta,iar daca n-o fac n-au ce cauta acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca aceste discutii sa inceteze, asa si acest topic se va transforma in ceva de genul ''comuniste vs japoneze''.

Am observat ca numarul userilor nemultumiti de forum este din ce in ce mai mare, proportional cu cresterea numarului de useri noi.

Astfel, neavand intentia sau inspiratia de a deschide un topic propriu, posteaza in discutiile deja deschise, mai mult sau mai putin bine, sau posteaza, doar in urma lecturarii unor discutii mai recente, reprosuri de genul: ''ce forum inghetat'' - ''nimeni nu ma respecta'', fara sa ia in calcul si contributia proprie la ''dezghetare''

Astept ca si route66 sa-si argumenteze afirmatia intrucat este primul sau topic si poate anterior postarii cineva de pe forum l-a suparat foarte tare... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun schimbarea titlului in.....de ce sint oamenii oameni?! ;).....terminati frate odata cu "motociclistii" astia.....toti sintem in esenta la fel, toti ne masturbam, toti vomitam cand bem prea mult, toti sintem ipocriti, toti mintim, toti ne dam altceva decat sintem.....ma includ in tot ce am spus mai sus si tot ce tine de a fi "om"

facem caterinca intre noi ptr ca este iarna, sintem nervosi ca nu putem sa ne urcam pe mobra sa ne dam mari la terasa, sa ne privim in vitrinele magazinelor,nu putem sa ne dam la curse, nu putem sa reparam la ele in fata garajului, nu putem sa colindam pe munti cu mobrele, nu putem sa ne expunem pletele in vant pe dn la 70kmh......

la toti putem adauga ghilimele si cred ca ai raspunul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca pe forumu asta cel putin orice vrei sa scrii e imposibil sa nu apara cate unu care sa comenteze sau sa faca baza de tine ! iar de multe ori se ajunge la niste certuri fara sens !!

<{POST_SNAPBACK}>

De exemplu, de tine cine s-a luat?

Vad ca nu ai nici un topic deschis de tine... :read:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara janine daca nu va fac poll cu premii ptr cine imi da definitia universala a "MOTOCICLISTULUI"  :mad:  :photo:

<{POST_SNAPBACK}>

Ba ... daca pun eu poza cu motociclistul ... insusi .... ce dai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau ceva personal :D

<{POST_SNAPBACK}>

Numai gura e de tine .... ia de aici definitia absoluta a motociclistului adevarat pana in varful ultimului fir de par

http://sonnybarger.com/index3.html

Pentru mine el este motociclistul absolut ... Live to ride , and ride to live ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai gura e de tine .... ia de aici definitia absoluta a motociclistului adevarat pana in varful ultimului fir de par

http://sonnybarger.com/index3.html

Pentru mine el este motociclistul absolut ... Live to ride , and ride to live ...

il stiu de la tv ..

omul asta a stat mai mult in puscarie decat pe motor..

dar cand nu a fost in puscarie a fost pe motor..

il recunosc imediat .

isi povestea viata ..

da.. e ceva.. mai ales ca medical nu are voie pe motor.. dar a pus un parbriz si a terut mai departe

cel putin asta spunea cand a dat interviul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiu de la tv ..

omul asta a stat mai mult in puscarie decat pe motor..

dar cand nu a fost in puscarie a fost pe motor..

il recunosc imediat .

isi povestea viata ..

da.. e ceva.. mai ales ca medical nu are voie pe motor.. dar a pus un parbriz si a terut mai departe

cel putin asta spunea cand a dat interviul

<{POST_SNAPBACK}>

Am vazut mai multe documentare pana sa ma apuc sa caut cate ceva despre el pe net ... este banditul pe doua roti , omul care nu a conceput nimic in viata lui ,bun sau rau ,fara a-si avea motocicleta langa ... si asta spune ceva despre el ca motociclist ...

Acum astept cu infrigurare deznodamantul emotionantei intalniri personale in vederea inmanarii premiului!

Or fi spray-uri lubricante sau perechea fiarei turbate din avatar?

<{POST_SNAPBACK}>

Eh ... ne pupam pe obraji , ne batem pe spate si asteptam iar sa apara BOGATANII care sa ne plateasca Nesstea-ul ca data trecuta ....

Am i right mister firestarter ? :fuck:

Si totusi uitam de intrebarea ce da numele acestui topic .

Raspunsul meu este : Pentru ca putem

(fara legatura cu sensul imputit al cuvantului :jump: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa ma cred "miez", aceste lucruri puteai sa mi le spui si pe mess.....dar te inteleg....fanii....etc etc....mai migreaza..... :D , iti dau si tie cativa.....dar sa nu uiti ca ii ai ptr ca POT eu sa ti-i dau ;)

in legatura cu nea mobristu.....nu il vad mai presus decat keith code, rossi sau....BOTA ;) .....poate ca am eu probleme insa nu vad nici in el "motociclistul ideal".....ptr mine nu exista asa ceva....:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa ma cred "miez", aceste lucruri puteai sa mi le spui si pe mess.....dar te inteleg....fanii....etc etc....mai migreaza..... :D , iti dau si tie cativa.....dar sa nu uiti ca ii ai ptr ca POT eu sa ti-i dau ;)

in legatura cu nea mobristu.....nu il vad mai presus decat keith code, rossi sau....BOTA ;) .....poate ca am eu probleme insa nu vad nici in el "motociclistul ideal".....ptr mine nu exista asa ceva....:)

<{POST_SNAPBACK}>

Cum sa existe, cand exista pe fata pamantului alteta sa serenisima Coxanelu, se pare ca nu ai inteles ca tu erai unul din cei care cred ca si planetele graviteaza in jurul lor. Te chinuie mania grandorii si cred ca

ar trebuii sa-ti mai iei temperatura din cand in cand, pentru ca oricum in rest doar defilezi prin forum si inprosti cu cacat mai rau ca o vidanja ruginita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ... practic cu tine nu ar trebui sa vb pe nici un forum ca putem vorbii pe yahoo ...

Cat despre fani ... ma cunosti prea putin , eu sunt ala care i-a pus in mana arma lui Harvey Oswald ... do you know what i mean ?

Iar despre el nu am spus ca este motoristul ideal , doar motoristul absolut ....

Si nu mai fii atat de artagos ca iti pun pe Cargus un cos de mere :chair:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...