Mergi la conţinut

De ce facem caterinca si intre noi motociclistii?


route66c

Recommended Posts

ia uite domne cum apar frustrarile.....tex la tine ma refer....eu improsc cu kkt? astept un link cu o jignire adusa vreunui membru al acestui forum, daca nu esti in stare sa providezi asa ceva esti trecut direct la wannabe's..... esti si tu un mic invidios cumva? ;), vroiai sa fii bagat in seama de mine si nu stiai cum?! asteptai momentul marii tale bagari in seama?.....slabut, nu meriti atentia mea ptr moment

damien....vezi ca il sun pe tati :D:)))

ca sa raspund si ontopic : PTR CA PUTEM !!!

ps: pe acest topic sint acceptate... toate genurile de caterinci atata timp cat apar linkuri doveditoare ale eventualelor acuzatii....si haideti sa incercam sa ne ridicam putin peste nivelul nomazilor in carute ..;), daca se abereaza se inchide si no more fun aici :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ia uite domne cum apar frustrarile.....tex la tine ma refer....eu improsc cu kkt? astept un link cu o jignire adusa vreunui membru al acestui forum, daca nu esti in stare sa providezi asa ceva esti trecut direct la wannabe's..... esti si tu un mic invidios cumva? ;), vroiai sa fii bagat in seama de mine si nu stiai cum?! asteptai momentul marii tale bagari in seama?.....slabut, nu meriti atentia mea ptr moment

damien....vezi ca il sun pe tati :D:)))

ca sa raspund si ontopic : PTR CA PUTEM !!!

ps: pe acest topic sint acceptate... toate genurile de caterinci atata timp cat apar linkuri doveditoare ale eventualelor acuzatii....si haideti sa incercam sa ne ridicam putin peste nivelul nomazilor in carute ..;), daca se abereaza se inchide si no more fun aici :(

<{POST_SNAPBACK}>

Parerea ta pentru mine, este 0 barat si daca ai impresia ca toata lumea tanjeste dupa atentie si o cohorta de lingusitori, esti bolnav rau. Sper ca totusi sa te trezesti la realitate vreodata si cu scuzele de rigoare inchei definitiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca multi dintre voi daca aveti o motoreta va credeti deja cei mai tari si cei mai smecheri. daca face unu o gluma repede va suparati si o luati drept jignire. eu zic sa nu mai suferiti atat de voi si daca sunteti tari intr adevar puteti sa-i raspundeti la fel demonstrand ca aveti un nivel de inteligenta la fel de ridicat. pana la urma toti suntem oameni ,inainte de a fi motociclisti si daca nu sunteti in stare sa va integrati intr-un grup mai bine lasati-va si de motociclism si apucati-va de cultivat ceapa ( cica e o afacere care merge bine :fuck: ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se cheama CLAC (citeste definita data mai sus de alinu ) ce ai facut tu tex.....sau ai vrut sa pari banca, care s-a rupt cand s-a asezat politistul pe ea? ure no fun.....asta era un topic legat de caterinca, mistouri.....parerea mea despre tine este ca esti foarte trist si plicticos :)

sorry is the hardest word to say, aici ai dat dovada de caracter....insa tot un om trist imi pari :)

cheer up, ai fost total offtopic cu replyul adresat mie+ ca nu ai adus NICI O DOVADA sa iti sustina latratura........eu arunc cu kkt tristule? ;) iti dedic semnatura mea, astazi te-ai calificat ptr persoana care are voie sa se simta special :D

ps: vad ca esti inca pe topic la 5 minute dupa ce ai dat enter la reply.....esti cumva ca o tarfulita din aia care se intoarce la pestele care a batut-o?! .....doar am intrebat ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CLAC woahahahahaha asta inseamna ca esti un fel de [..edit..] si nu te tin balamalele sa porti o discutie. ce tomberon :chair: chiar batut in cap nu ai nici o scuza bai [..edit..] esti varzaaaaaaaaaaaaaaaa ssa moara fanii mei rossi si biaggi :blahblah1:

Editat de Kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tex: ai un avertisement de la mine aici. Am urmarit discutia ai sarit la gatul lui coxanelu aiurea in discutia asta. El nu a facut decat sa isi spuna parerea personala legata de subiect asa cum stie el.

nino: nebunule mai usor tata ca nu se pot tolera cuvintele alea care le-ai scris acolo, esti la prima abatere

coxanelu: daca ti-a sarit la gat nu strica postul, stiu ca ti-e greu dar fa-o pentru mine :D

dami3n: eu stiu ca va iubiti dar chiar asa in public? poate va bag intr-o sedinta pe chat :hunter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tex: ai un avertisement de la mine aici. Am urmarit discutia ai sarit la gatul lui coxanelu aiurea in discutia asta. El nu a facut decat sa isi spuna parerea personala legata de subiect asa cum stie el.

nino: nebunule mai usor tata ca nu se pot tolera cuvintele alea care le-ai scris acolo, esti la prima abatere

coxanelu: daca ti-a sarit la gat nu strica postul, stiu ca ti-e greu dar fa-o pentru mine :D

dami3n: eu stiu ca va iubiti dar chiar asa in public? poate va bag intr-o sedinta pe chat  :hunter:

<{POST_SNAPBACK}>

Mea culpa, nu se mai repeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca am rezolvat divergentele personale din acest post (:wub: cox si tex) hai sa trecem la subiect:

Unele posturi nu prea contin caterinca, altele sunt facute din caterinca iar altele degenereaza din caterinca in ceva urat sunt de toate felurile ca si userii acestui forum. Problema cea mai mare este ca multi se asteapta la un forum 100% serios si cand cineva vine si ii facr o gluma sau o caterinca atunci se simt jigniti si raspund ca atare si totul degenereaza.

Trebuie sa tratam userii diferiti in stiluri diferite pentru ca in spatele unui nume se afla o persoana si nu toate persoanele sunt la fel. Iar ideea de a avea un forum perfect serios in stil nemtesc nu mi se pare ceva adecvat la forumul nostru. Forumul nostru are la baza fenomenul moto, prin definitie oamenii din acesta arie sunt diferiti fata de "cei normali", sunt bikeri (in diferite stadii) ei sunt altfel decat restul (vezi exemplul dat catre forumul Daewoo).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dami3n: eu stiu ca va iubiti dar chiar asa in public? poate va bag intr-o sedinta pe chat  :hunter:

<{POST_SNAPBACK}>

Pe tine nu te iubesc ca esti chel si ca ma enervai in poligon cand spuneai ca ai deja motor Ducati de 600 cmc iar eu ma luptam cu banca sa imi dea inprumutul . :blum:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept ca si route66 sa-si argumenteze afirmatia intrucat este primul sau topic si poate anterior postarii cineva de pe forum l-a suparat foarte tare... :P

<{POST_SNAPBACK}>

Cand am postat topicu asta n-am avut nici o treaba cu nimeni. Doar citind alte topicuri se vede de la o posta cum ne scoatem ochii asa de placere.

Cat priveste o definitie a motociclistului parerea mea este ca asa cum motocicleta inseamna sau a insemnat ceva mai mult decat un mijoc de transport asa si motociclistii ar trebui sa fie mai mult decat niste simple fiinte umblatoare sau conducatoare de diverse mijloace de locomotie. Si pe langa asta mai trebuie sa fie foarte pasionat de motociclete nu doar sa se laude in stanga si in dreapta.

Si daca am deranjat pe cineva cu topicul asta i-mi cer scuze anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor...Eu sunt de parere ca aceste certuri care loc pe forum nu aduc nici un folos,nu aveti cum sa judecati un om care se afla in spatele unui calculator!!!Unii se considera prea mici intr-o comunitate atat de mare iar alti se dau in spectacol.Caterinca este un lucru normal si prieteneste(daca nu te simti jignit) :blum:

Toti banuiesc ca ne aflam pe acest forum din pasiunea pentru motociclete...Nu mai faceti discriminari de varsta,nu conteaza daca am A sau A1 sau daca nu am deloc(nu este recomandat),cat timp am 2 roti(exclud bicicletele si ciclomotoarele)

Personal nu ma deranjat nimeni si niciodata pe forum,sper ca nu am deranjat nici eu...Sper sa vina vara cat mai repede sa putem calari armasarii de fier

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D:D MIE-MI PLAC CERTURILE DE PE FORUM ..... :jump::jump: N-AM FOST BAGAT....N-AM JICNIT APROAPE PE NIME(CATIVA N-AU MUSCAT O GLUMA LA TOPICU CU BECALI) :read: SI M-AU INTELES GRESIT,IN REST TOTUL MI SE PARE OK P'AICI,MAI ALES CA E IARNA SI NU PUTEM VB DE CURSE,EXCURSII S'ALTE POVESTI DECI ASTA E :blum: .

P.S.COX DAC AI PUTEA SA MAI PUI CEVA POZE CU GSX-R :kewlpics: ASA MAI COMPLET :throb:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind la caterinca .. desi nu e locul potrivit in care sa se dea exemple foarte elevate o sa incerc : a scris plesu un tratat despre bascalie (nu putea sa ii zica misto), in care a tratat multe dintre felurile de a face misto tipic romanesti. avem cred, ca natie, o deviatie de comportament inspre ceea ce numim proverbial "a face haz de necaz". lasand filozofiile, a face misto, (caterinca mai pe "romaneste" spus) nu este usor pentru oricine. a reusi sa creezi situatii umoristice este apanajul oamenilor inteligenti. nu oricine poate sa faca glume bune. sa fim realisti .. oamenii prosti nu stiu sa rada. si ca sa faci un brad din asta zici "cititorii nostri sunt mai inteligenti decat ai LOR".

numai bine si rasul ajuta mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind la caterinca .. desi nu e locul potrivit in care sa se dea exemple foarte elevate o sa incerc : a scris plesu un tratat despre bascalie (nu putea sa ii zica misto), in care a tratat multe dintre felurile de a face misto tipic romanesti.  avem cred, ca natie, o deviatie de comportament inspre ceea ce numim proverbial "a face haz de necaz". lasand filozofiile, a face misto, (caterinca mai pe "romaneste" spus) nu este usor pentru oricine. a reusi sa creezi situatii umoristice este apanajul oamenilor inteligenti. nu oricine poate sa faca glume bune. sa fim realisti .. oamenii prosti nu stiu sa rada. si ca sa faci un brad din asta zici "cititorii nostri sunt mai inteligenti decat ai LOR".

numai bine si rasul ajuta mult.

<{POST_SNAPBACK}>

De fapt, asa e. Bascalia e buna cat e vesela, cand e facuta fara incrancenare, fara jigniri. In orice caz nu la umor trebuie renuntat. Nu suntem nici nemti, nici contabili, nici morti (scuze celor care totusi sunt).

Problema e alta: mentinerea caterincii in limita bunului simt. Eu as fi ceva mai strict cu avertismentele, cum, de altfel, pe alocuri, s-a mai intamplat.

In rest, nu faceti accidente in sectorul 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, asa e. Bascalia e buna cat e vesela, cand e facuta fara incrancenare, fara jigniri. In orice caz nu la umor trebuie renuntat. Nu suntem nici nemti, nici contabili, nici morti (scuze celor care totusi sunt).

Problema e alta: mentinerea caterincii in limita bunului simt. Eu as fi ceva mai strict cu avertismentele, cum, de altfel, pe alocuri, s-a mai intamplat.

In rest, nu faceti accidente in sectorul 2.

<{POST_SNAPBACK}>

Defineste bunul simt si traseaza-i tu te rog frumos limitele

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d3mian ca am vazut ca tot comentai cat de usoare sunt ecuatiile diferentiale : limitele le putem trasa pentru ca aproape orice are o limita, cu exceptia catorva nedeterminari.... si acolo mai merge o derivare ceva si tot o scoatem la lumina.

esti inginer ? ai terminat poli ? ce ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d3mian ca am vazut ca tot comentai cat de usoare sunt ecuatiile diferentiale :  limitele le putem  trasa pentru ca aproape orice are o limita, cu exceptia catorva nedeterminari.... si acolo mai merge o derivare ceva si tot o scoatem la lumina.

esti inginer ? ai terminat poli ? ce ?

<{POST_SNAPBACK}>

Bingo la don'shoara din coltz cu mustatza ... din pacate a-ti castigat un herpes si cunostinte inutile despre integrale multiple si spatii vectoriene cu care o sa va stergeti ochelarii in lumea de dupa Poli ... :D

:pokey:  :P  :P Parca esti coxanelu cu definitiile :D dami3n :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

Sorry , nu cunosc personajul .... :chair:

Coxu , bem o ... ceva joi seara , ca a inceput sezonu de training si se pare ca daca iese revizia masinii ok azi , maine sunt pe acolo chit ca vreau ... chit ca nu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"De ce facem caterinca si intre noi motociclistii?"

Subscriu titlului, in sensul ca exista o limita pana la care putem glumi intre noi, glumele bune intretinand buna dispozitie, deci prelungind tineretea. Iata modele de fapte, gandire si comportament: O poezie scrisa de mine in 1988:

"Iubirea, sensul Existentei"

"Privesc al Universului nemarginit ocean,

Prin care, de fildes, roiuri de galaxii spirale,

Rotindu-se-n abisul sideral, de-obsidian,

Refac de-a lungul timpului etern, aceeasi cale.

Privesc angelicii tai ochi de chihlimbar,

Prin care, ale Iubirii coloane infinite,

Rotindu-se-n sufletele noastre, turbionar,

Refac de-a lungul timpului etern, viata si moarte."

Pe 26.03.2005 la Campionatul Municipiului Bucuresti am iesit pe locul 4 (am avut o dezvoltare musculara mai buna decat a celui de pe locul 3, dar a fost talentat la "baletul" de la programul liber ales, iar acum din pacate 50% din punctaj este pentru "dans"), primii 6 calificandu-se la Nationale, unde nu am mai fost din lipsa de bani pentru proteina din zer, dextroza si creatina monohidrata (suplimente nutritive), deoarece mi-am cumparat un chopper japonez de 250 din 92, fiind afectat si anul acesta in sesul performantei, datorita ratelor. De asemenea, la treapta a II-a (inainte sa dadea examen la fizica si matematica pentru a trece in clasa a X-a) si la facultate am intrat primul, am terminat-o si m-am si angajat pe functie. Mentionez ca facultatea am facut-o la seral, deoarece stam modest cu planul financiar si trebuia sa muncesc ca sa am un nivel trai decent. Si in cele din urma, marturisesc ca sunt crestin romano-catolic practicant (merg Duminica la Biserica si incerc sa duc o viata cat mai corecta fata de mine, de Dumnezeu si de oameni).

post-4410-1139324849_thumb.jpg

post-4410-1139324851_thumb.jpg

post-4410-1139431269.gif

post-4410-1139431270.gif

post-4410-1139488101_thumb.jpg

post-4410-1139488104_thumb.jpg

post-4410-1139488136_thumb.jpg

post-4410-1139491216_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poezie scrisa de mine acum in timp ce meditam in templul Shaolin din BABADAG :

Ura - nemarginit izvor de rime

Privesc spiralele de MISA

Cum se invart la Costinesti

Privesc cum buzele-ti soptesc

"Cu poezia, ne scutesti !!! ? "

AUTOR

NICI MIE NICI TIE - POET ANONIM

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...