Mergi la conţinut
antilianul

vand Yamaha Fz6 Fazer

Recommended Posts

Dupa 4 ani impreuna ,decid sa ma despart de blonda mea,motivul este Fazer 8 sau Fazer 1.

Stare tehnica buna,fara defecte tehnice ascunse,prezinta defecte optice,o sa se vada in poze,revizii la zi,schimbat uleiul cu motul 7100 10w40 in fiecare primavara,de asemenea si filtru de ulei,hiflo hf 303,schimbat antigelul pentru a doua oara in aprilie 2016,bujiile au uzura de vro 15000 km,deci mai merg inca 10 000-15 000 km,are filtru de aer sport K&N ,curatat si uns in fiecare primavara,are baterie schimbata,cu chitul de lant,furca servisata,placutele de frana schimbate toate acum 2 sezoane,Nu am umblat la injectie nu am facut sincronizari si chestii de genu pentru ca consider ca nu e cazul,merge destul de bine zic eu.

Vopseaua:asa am cumparato,mie unul mi-a placut ca e galbena,nu stiu daca a fost cazuta,accidentata,sau dauna,nu m-a interesat asta,nu am mers cu vopseaua si cu motorul.o am de la 28 000 km si in prezent are aprox 47 000 km,care cresc,de distributie nu e cazul,nu bate,nu troncane,am mers numai in regim de touring cu ea tinuta in 5-8 mii ture,90% din km sunt facuti in afara orasului,sunt al patrulea proprietar in carte,si singurul care a pastrato cel mai mult,o sa ma uit pe carte sa vad cat au tinuto ceilalti dar din ce tin minte a fost putin,detin 3 chei,dintre care una rosie,itp valabil pana in octombrie 2016.

Nu am revopsito pentru ca nu m-au deranjat minorele zgarieturi,unele provocate si de mine pe parcursul anilor,chiar daca vopseaua nu este cea mai de calitate,motocicleta are frumusetea ei consider eu pe langa modelele de la anii ei.

Este o motocicleta buna,fiabila,nu ar fi stricat mai multa protectie la picioare impotriva curentului,dar deh daca vroiam carenata imi alegeam una,este ok pentru incepatori dar si pentru cei experimentati,motocicleta este numa buna de plecat cu ea la drum

Prefer sa vand motocicleta cu toate accesoriile,dar daca primesc si un pret bun pe ele ,pot lua in considerare,varianta asta

Dotari:Parbriz double buble negru fumuriu puig,nu se vinde separat,am vandut parbrizul stock cand l-am schimbat.

Clanxon wolo bad boy(vezi video) 

Filtru aer sport K&N

Chit priza 12v montata cu releu

Alarma cu telecomanda.

Manere frana si ambreiaj reglabile negreu

Ghidon aftermarket pentru o pozitie a mainilor mai buna

Tank pad yamaha si protectii laterale pe rezervor

Rim strips Yamaha fz6

Top case 44 litri Yamaha cu prindere.

Shaua a fost retapitata la Darian pentru un + de confort,si a meritat.

Stop aftermarket,mult mai vizibil si mai fain zic eu.

Tobe sport Leo vince sbk,sunet demential(vezi video,desi calitate sunetului nu este cea reala,am filmat cu telefonul)

Bugspoiler

Crashpads PP,dintre care cel de pe dreapta zgariat de mine in urma cu 2 saptamani,am scapat motocicleta intr-un mod banal intr-o parcare,doar crashpadul a fost zgariat,zgarieturile dupa cadru nu imi apartin,asa am cumparato.

n toamna am avut o intamplare banala iar,am parcat motocicleta prost,iar vantul mi-a impinso pe gard(ghidon neblocat si motorul parcat drept+husa pe ea,a impinso vantul cu usurinta),motocicleta ramanand sprijinita in oglinda dreapta care s-a rupt,am cumparat de curand una Noua oem.

Consum decent de obicei scot in jur de 4,5-6%,depinde cum merg si daca merg cu pasager,top speed nu stiu cat are,nu i-am dat niciodata top,foarte confortabila,merge bine si in oras,si pe curbe si regim touring,dar nu exceleaza la una din ele.

Atasez un link cu un mic istoric al motocicletei,cu diverse poze si amintiri pe unde am fost cu ea si cum arata cand am cumparato.

http://www.motocicli...5-blondina-mea/

Nu ma grabesc sa o dau,nu m-a lasat niciodata la drum,ma plimb si sezonul asta cu ea daca e cazul.

Nu accept schimburi,decat cu fz1 fazer dupa 2009 in sus

Accept orice test DOAR IN SERVICEURI BUNE,nu la mecanicii de la coltul strazii,se poate vedea in sector 4 zona aparatorii patriei,si desigur se poate proba cu cashul in mana,evit sa vina clientul la domiciliu din pataniile care le-au avut si colegii dupa forum.

Video,nu a iesit de o calitate foarte buna,dar la cerere il pot trimite pe mail intr-o calitate mai buna.

Pret 3400 Euro

Nr contact:0729 496 182

Sper ca nu am omis sa dau vreun detaliu.asfalt uscat

IMG_4333.jpg

IMG_4334.jpg

IMG_4335.jpg

IMG_4336.jpg

IMG_4337.jpg

IMG_4338.jpg

IMG_4339.jpg

IMG_4340.jpg

IMG_4341.jpg

IMG_4342.jpg

IMG_4343.jpg

IMG_4344.jpg

IMG_4345.jpg

IMG_4346.jpg

IMG_4347.jpg

IMG_4348.jpg

IMG_4349.jpg

IMG_4350.jpg

IMG_4351.jpg

IMG_4352.jpg

IMG_4354.jpg

IMG_4356.jpg

IMG_4357.jpg

IMG_4358.jpg

IMG_4360.jpg

IMG_4361.jpg

IMG_4362.jpg

IMG_4363.jpg

IMG_4365.jpg

IMG_4366.jpg

IMG_4367.jpg

IMG_4369.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

in urma schimbarii anvelopelor,rulmentilor de jug si a bujiilor nu se mai vinde,posibil sa revina la vanzare in primavara viitoare sau in toamna viitoare.

Link la postare

Revine la vanzare!!

PRET:2850 euro USOR NEGOGIABIL!!

Inca nu e scoasa de la iernat,sper ca saptamanile astea sau cel tarziu in martie sa o scot daca e sa se incalzeasca afara.

schimbat bujii,rulmenti jug,intins lant si schimbat anvelope ,pirelli diablo roso 3 la 50 000 km

Schimbat si uleiul in data de 10 septembrie,mers aprox 2000 km ,super multumit de Eneos,nu fac reclama dar recomand marca

In prezent are vro 5300 km

image (1).jpeg

image (4).jpeg

image (3).jpeg

image (2).jpeg

image.jpeg

14264243_847685775333366_7400562307086627751_n.jpg

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.