Mergi la conţinut
green.kecske

articole Motociclist la orice varsta

Recommended Posts

Am ales să stăm de vorbă cu trei motociclişti convinşi, având grijă ca interlocutorii noştri să aparţină unor generaţii cat mai diferite. Astfel, am avut plăcerea să-i cunoaştem pe Octavian (52 de ani, cercetător ştiinţific şi fost arbitru de fotbal, motociclist din 1973, tată a doi baieti), Mihai Marin (26 de ani, medic, prima motoretă a avut-o la 13 ani) şi pe Ovidiu (36 de ani, stomatolog, are trei copii şi trei motociclete).

NVZcjcy.jpg

Chiar dacă au vârste şi preocupări diferite, dincolo de motoare am găsit la toţi trei aceeaşi pasiune şi forţă în exprimare atunci când a venit vorba de ceea ce ne-a adunat împreună: motocicleta.

Cele două roţi şi-au găsit în viziunea interlocutorilor noştri definiţii care nu necesită explicaţii:
- o parte importantă din viaţă (Octavian)
- trecere printr-un vis devenit realitate, plăcere şi relaxare (Mihai)
- o atracţie greu de exprimat în cuvinte şi totodată o imagine care se potriveşte perfect cu muzica pe care o iubesc - rockul (Ovidiu T) 

Oameni trecuţi de teribilismul adolescentin şi, mai degrabă inţelepţi, decât impetuoşi, toţi trei au recunoscut că motocicleta nu le-a modificat viaţa în niciun fel, doar le-a infrumuseţat-o

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.