Mergi la conţinut
smire

Vand Suzuki V-Strom 650 pentru touring

Recommended Posts

A venit timpul sa-mi iau ramas bun de la motocicleta care m-a dus cu grija in toate plimbarile, de 8 ani incoace. Trec la o clasa mai mare.

Este din 2008, am cumparat-o in 2009 din Targoviste pe cand avea doar 2000 km. De atunci am plimbat-o pe unde am vazut cu ochii, 99.99% pe sosele, ajungand acum la 83000 km. Reviziile le-am facut obsesiv la intervale de 6000 km, asa cum zice la cartea tehnica. Am si istoricul acestora pentru cei ce vor sa le vada in detaliu. Probleme mecanice nu am avut de nici un fel, reviziile au constat in schimbul de ulei, filtre, antigel, lichid de frana, bujii, ulei la furca, semeringuri. In afara de acestea, s-au schimbat rulmentii de la jug, cablul de ambreiaj, placute frana, kit lant, cauciucuri, le puteti vedea in cartea tehnica.

Motocicleta am revopsit-o in urma cu 2 ani datorita unor zgarieturi pe care le-am avut pe carenele fata, stanga/dreapta, in cele 0.01% iesiri de pe sosea :)Starea vizuala este buna, a fost intretinuta, nu am tinut-o in ploaie sau zapada, a stat in garaj. Tehnic este excelenta, cauciucurile sunt la 70%.

Am folosit-o la ture in afara Bucurestiului, asa ca are ceva dotari de touring :

- suporti si cutii laterale de aluminiu (topcase-ul nu se vinde, il pastrez pentru cealalta motocicleta)

- suport topcase Givi Monolock

- priza 12V

- handguards

- pinten motor

- scut metalic (nu este montat, dar il dau complet cu prinderi)

- crash-guards

- aripa roata spate

- ungator lant manual

- trusa scule

- protectii praf/noroi pentru furca

- sa modificata pentru mai mult confort

- cric central.

Poze in detaliu o sa mai bag si pentru cine este interesat, se poate vedea in zona Giulesti. Telefonul meu este 0735 184 816. Pretul este 3900 Euro, negociabil, dar in limita bunului simt. Motocicleta este in stare generala foarte buna, nu isi arata varsta si merge perfect. In plus, dotarile de pe ea fac ca pretul sa fie unul corect, asa ca am rugamintea sa nu ma contactati pentru preturi derizorii sau schimburi cu alte motociclete.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 2 ani de la ultima revizie la furca, am facut schimbul de ulei si, cu ocazia asta, am schimbat si semeringurile. Acum si furca este in stare perfecta ☺
Pret nou: 3800 Euro

In plus includ gratuit un suport de topcase Givi Monolock.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.