Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

smile

expirat D

Recommended Posts

dap...500 de euro negociabil...dar in limita bunului simt....ca m-a sunat cineva astazi si a zis ca astea se vand la 2--3 milioane ceea ce nu e adevarat....eu zic ca e un pret bun......si o vand pt ca vreau sa imi iau un motor si i need money....astept oferte

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

sincer si eu am asteptam la un pret de cateva milioane , maxim 2,5 daca merge bine.

de ce zic asta ? mz uri de 250 si 175 din 60 se dau la maxim 200 euro daca nu sunt perfecte.. simsonul din 60 se da pe la 500 (poate putin mai mult)...

ijurile se dau ieftin rau si sunt motociclete

zi si mie.. ce motorete mai ai ? sau ce ai mai avut? ce motocicleta ai acum ? asta din simpla curiozitate.. toata lumea care pune mana pe un moor vechi vrea sa se imbagateasca... iti uraz bafta la vanzare ..

in afara de asta .. am intrebat pentru simplul motiv ca am avut o asemenea motoreta, dar nu iti zic ce am facut cu ea ca iti stric anuntul :))

numai bine

Link la postare
dap...500 de euro negociabil...dar in limita bunului simt....ca m-a sunat cineva astazi si a zis ca astea se vand la 2--3 milioane ceea ce nu e adevarat....eu zic ca e un pret bun......si o vand pt ca vreau sa imi iau un motor si i need money....astept oferte

<{POST_SNAPBACK}>

Link la postare

bai nene eu nu m-am luat de u....dar iti spun eu ca nu face 3 mil!!!!poate ca la motociclete te pricepi mai bine dar la capitolul epoca vad ca stay destul de prost....intereseaza-te si u la cineva care cunoaste....la un club de asea ceva de examplu www.retromobil.ro ....nu e singura "piesa de colectie"pe care o am asea ca te rog sa nu mai imi strici anuntu cu chestii de genu asta....

si u ala cu fata de masa mai bine taci:D

valoarea unei motociclete nu este neaparat in anul de fab si in capacitatea cilindrica...ex:simsion sunt la vanzare vreo 50 de bucati pe net...cu cat s-au fabricat mai putine exemplare cu atat valoarea este mai mare iar faptul ca o motocicleta are vopsea originala si este 100% originala ii ridica foarte mult pretul,din cele 50 ij-uri mz-uri simson etc. nu o sa gasesti nici una originala 100%...pe mine m-au costat numai camerele si anvelopele 2 mil...asa ca mai studiati....bye si asfalt uscat

Link la postare

roamanul are frumusul obicei de a face din cacat bici. cand zic asta , ma refer al factul ca daca te uiti de mobile.de, la masini de epoca, peste 30 ani, se vand si niste dacii 1310 la 1600 euro... asa ca nu tot ceea ce vezi pe net e de colectie. valaore sentimentala pentru tine poate sa aiba .. dar farte .. e prea de tot .. si arata-mi si mie un club de pasionati de motorete carpati .. un fan club ca am inscriu si eu .. un fan club unde sa pot sa ma duc si eu sa ma interesez depsre mareata, inegalabila motoreta carpati . si daca vorbimd e colectii ai sa vezi ca cele simsonuri care sunt 50 pe forum (pentru ca sunt motoare care rezista) se vand daca sunt originale cu 4000 euro in germnia. numai bine.. sa vinzi piesa de colectie.. si sa ne arati si noua licitatia , si poze cu cumparatorii care vin si se inghesiue sa dea 500 euro. si nu orice este vechi este scump ;)

Link la postare

puteai macar sa schimbi vinilinul de la sa.macar din bun simt daca tot ceri pe mopedul ala cat pe un dnepr.

Link la postare

daca te uiti cu atentie pe niste reviste/carti cu asea ceva"vinilinul" ala e original....numai culoarea si modelul asta s-au fabricat-carpati super- pt ca celelalte au fost cu sa normala-de bicicleta-

adminilor pls inchideti topicul asta ca oricum nu mai vand nimik cu gaxel pe capul meu...

bye all

Link la postare

Nu vreau sa fiu rau dar puahahahahahhahahahaha...... fratilooooor!!......... daca pun o trotineta din '60 e de colectie? :pokey:

Nu stiu cine a zis mai sus ca din cacat romanu face bici...e a avut dreptate....

Hia sa va spun eu dupa aprerea mea ce este de colectie....DKW, BMW (toate R-urile), Zunnddap(sau cum s-o scrie) chiar si Simsonul e o motocicleta ok dar...mobra noastra....din spirit patriotic mi-ar place sa fie asa dar nu da nimeni pe ea 2 bani....

Numai bine!!!

Link la postare

nu ne face sa ne simtim bine pentru ca staim ca avem dreptate .. cel putin eu am mereu dreptate (deformatie de caracter), dar daca nu iti vinzi motorul nu din cauza mea se intampla, sau a oamenilor de aici .... daca el chiar este de colectie, colectionarii, oamenii care vor da 500 fara sa clipeasca, cel mult vor rade de mine si de restul oamenilor care au comentat nefavorabil ca nu am facut o cheta, sa o cumparam carpatiul si peste 20 ani sa o revindem si sa ne imbogatim .

numai ne dadeam cu parerea.. si ar trebui sa sustii si tu cu argumente punctul tau de vedere..

Link la postare

apropo de vinilin:

intra tu pe orice site cu masini si motoare de colectie si vezi cate se vand cu tapiteria originala rupta.

o masina sau un motor devine piesa de colectie atunci cand nu mai are fir de rugina, toata vopseaua luceste, tapiteria impecabila, motorul functional, restul accesoriilor functionale...etc.

starea asta se poate obtine prin doua metode.ori se tine motorul intr-un cub de sticla si se scoate afara dupa 30-40 de ani, ori se restaureaza.

daca cineva scoate din garaj o gramada de fiare ruginite, defect si care poate si merge, nu inseamna ca are o piesa de colectie ci un fier vechi.

daca scoate un fier vechi are 2 variante:

-ori il vinde la pret de fier vechi si cel care il cumpara baga bani in el sa-l restaureze

-ori il restaureaza si il vinde cu cat face un fier restaurat

in nici un caz nu cred ca se poate vinde un fier vechi la pret de fier restaurat.

Sa zicem ca eu am motoreta ta (in starea in care o ai tu) cer 500 de euro pe ea ca e piesa de colectie si vii la mine.tu vrei sa o iei ca pe un bibelou de pus in vitrina.ai pune un bibelou in vitrina cu vinilinul rupt? iti spun eu ca m-ai scuipa in ochi.

ce am scris aici e valabil pentru toti posesorii de fiare vechi care vor sa le vanda ca fiare restaurate.

Link la postare

Kama3 cred ca a stiut cel mai bina sa-i raspunda lui smile. Am un prieten f bun care se ocupa cu bancnote vechi si exact asa se pune problema: cea mai mica cuta pe bancnota si aceasta devine fara valoare... Concluzia este exact cea data de Kama3: nu vechimea face dintr-un lucru piesa de muzeu ci calitatea cu care a fost conservat.

Link la postare

Ca principiu Smile are dreptul sa ceara cat vrea dar in mod normal cum au spus cei dinaintea mea nu poti sa crezi ca esti detinatorul unei ,,comori" numai ca are o varsta .

Sincer Smile nu cred ca te-a sunat nimeni cu adevarat interesat!

Si nu te-a sunat nu numai din cauza pretului dar si din cauza ca in Romania nu sunt colectionari care sa de-a bani pe un moto numai pentru a-l tine in ,,vitrina"!

Incearca daca poti pe eBay daca poti!Poate acolo vei avea norocul sa gasesti un colectionar.

Parerea mea!

Link la postare

stiti cum este asta....un tigan avea o iapa...si cara cu ea la ceapa...nu spun mai departe..oare nu mai exista un pic de respect....motoretele carpati super s-au fabricat i zeci de mii de exemplare..si sunt o copie a motoretei Simson SR2.Asa ca daca o motoreta Simson conservata bine se vinde i Germania cu cateva sute de euro...cui naiba ii trebuie o copie nasparlita din romania????

Link la postare

BAI PRIETENE:nu potzi cere atat pe o mobra carpati...asta nu-i nume legendar...ce dracu,nu-tzi dai seama?venitzi cu toate cacaturile.... :flex:

Link la postare

am trait sa o vad si p asta : carpir cu 500 euro putin negociabil!! altii inceark sa vanda motociclete cu atat . hai in sibiu k iti dau vreo 3-4 cu numa 200 euro bucata . asa t imbogatesti mai repede. :beer:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.