Mergi la conţinut
Autentifica-te  
rosbk

motorsport Răzvan Ponoran - feedback Hungaroring după asfaltare

Recommended Posts

Pilotul echipei Team33 Cluj, Răzvan Ponoran:

În luna iunie am avut șansa și satisfacția de a merge la un antrenament pe faimosul circuit de Formula 1 - Hungaroring. Știam de la câțiva prieteni ca asfaltul este nou si abia așteptam să îl testez. Având în vedere ca aveam două luni de pauza, mi-am dorit sa nu-mi ies din mâna și să mă antrenez pentru etapa ce urma în august. Aceasta cu atât mai mult cu cât ultima dată, în 2014 am fost acolo cu vechiul meu Suzuki. Am avut parte de două zile perfecte cu vreme între 22-28 de grade și am testat tot ce am putut: pinioane, anvelope, frâne, setări de suspensie, etc. Pot să vă spun că asfaltul este excelent, maghiarii au făcut o treabă minunata și dau dovadă încă o data că se poate face ceva de calitate dacă se dorește. Este un asfalt foarte aderent unde avem nevoie de anvelope puțin mai dure, altfel riscam sa le uzăm prea repede. Am reușit să obțin un timp foarte bun pe tur (1.56.7), sunt sigur că toată lumea va merge mult mai tare decât până acum, asfaltul nou îți conferă parca un plus de siguranța. Cred că anul acesta acolo vom avea cea mai frumoasa etapa, mai ales că avem și două curse. Baftă tuturor și ne vedem la start!

0011.jpg

Vezi sursa

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.