Mergi la conţinut

10 zile până la Hungaro - Interviu Iuliu Mihai


rosbk

Recommended Posts

1. Ce apreciați la circuitul Hungaroring?

Este un circuit tehnic, proaspăt asfaltat și din acest motiv cred că toți piloții își vor îmbunătăți timpii pe tur, dar și eventualele ieșiri în decor îți vor aduce pagube mai mari datorită vitezelor mai ridicate decât în mod normal.

2. Cum vă pregătiți în perspectiva etapei RoSBK de la Hungaro?

După etapa de la Brno suspensia spate nu mai funcționează și acum am revenit la suspensia stock, care este pusa pe motocicleta de fabricant. Sper să reușesc, să setez motocicleta în așa fel încât să funcționeze în parametri optimi până la startul etapei de la Hungaroring. Din acest motiv nu m-am antrenat pentru această etapă, dar am avantajul, că datorita colegului Ponoran Razvan, am avut ocazia să vizitez și să mă antrenez 2 zile pe acest circuit în urmă cu o luna.

3. Considerați că Hungaro este un circuit potrivit începătorilor?

Acest circuit este indicat pentru toate grupele de piloți, începând cu cei care vin pentru prima data pe acest circuit și terminând cu cei mai experimentați piloți, cu amendamentul că fiecare pilot sa meargă la clasa din care face parte (Hoby, Rookies, etc..).

Având în vedere că este un circuit, care face parte din calendarul FIA Formula One (pe acest circuit, chiar week-endul trecut a avut loc ultima etapa), consider ca este o plăcere să ai ocazia să mergi pe asfaltul proaspăt turnat și gumat de cei din Formula 1.

Le doresc succes celor care vor veni pe acest minunat circuit!13247802_870127616448566_311383056004742

 


Vezi sursa

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...