Mergi la conţinut

Intrunirea din toamna a Clubului Motoveteranilor


Prafpilaf

Recommended Posts

Stimati tovarasi si ,,pretini", asa cum am votat la intrunirea de la Calimanesti organizam o noua intrunire in Septembrie , mai precis 30 sept 1 si 2 oct. 2016. 

Locul ales: CHEILE DAMBOVICIOAREI 

Cazarea se face la Vila Green House Dambovicioara (http://www.turistinfo.ro/dambovicioara/cazare-dambovicioara/vila_green_house/poze-vila_green_house-c78824.html#300389

Locurile de cazare sunt structurate astfel:

ETAJ I – 16 locuri

  • Camera dubla – 102, 103, 105, 106 – pat dublu matrimonial
  • Camera dubla – 101 – doua paturi de o singura persoana
  • Camera tripla   - 104,107 - pat dublu matrimonial plus un pat de o singura persoana

                       

ETAJ II – 16 locuri

  • Camera dubla – 202, 203, 205, 206 – pat dublu matrimonial
  • Camera dubla –201 – doua paturi de o singura persoana
  • Camera tripla – 204 - pat dublu matrimonial plus un pat de o singura persoana

                             207 -  trei paturi de o singura persoana

ETAJ III – 10 locuri

  • Camera dubla – 305, 306, 
  • Camera tripla - 304- pat dublu matrimonial plus un pat de o singura persoana
  •                             307 – pat dublu matrimonial plus un pat de o singura persoana

ETAJ IV – 9 locuri

  • Camera dubla – 402, 403, 404
  • Camera tripla – 401 - pat dublu matrimonial plus un pat de o singura persoana

 

ETAJ V – 4 locuri – mansarda – baie comuna pe hol

  • Camera dubla – 405, 406 - doua paturi de o singura persoana

 

PRET CAMERE:

Camera dubla = 90 lei / noapte

Camera tripla = 120 lei camera / noapte

 

Pentru cei care doresc mic dejun :

* micul dejun - bufet suedez - 20 lei/pers- omleta, oua fierte, cremwursti, legume proaspete, branzeturi,  dulceata de casa, unt,  mezeluri , fasole batuta, salata de vinete, cafea filtru, ceai, apa
* copii au gratuitate la cazare daca dorm in pat cu parintii
* mic dejun - copii pana in cinci ani - gratuit, intre 6 si 10 ani - 15 lei, peste 11 ani pret intreg
* cina - meniu copii -20 lei -  piept de pui la gratar cu cartofi la cuptor si desert
* acceptam animale de companie de talie mica - medie
* restaurantul este deschis cat doriti sa stati dvs, incepand cu ora 8.00
* este si posibilitatea servirii a la carte, dar cel mai bine este stabilirea unui meniu cu o seara inainte
* bautura o puteti aduce dvs

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

101 sa fie a mea...sper sa ajung de vineri, chiar daca voi ajunge spre miez de noapte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista un plan al cladirii?

daca se poate ... pe cat posibil sa nu fie ultima camera pe palier si sa aiba o baie incapatoare

am experienta a sute de camere de pensiune-hotel-cabana-etc si nu am loc in bai pentru copii

in care iti da usa peste picioare daca nu ai inchis-o inainte sau la dus stai cu gatul stramb de nu stiu ce grinda sau tavan inclinat

multumesc pentru intelegere

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si, daca tot mi s-a "aprobat" rezervarea, am o propunere: nu ati vrea ca la intrunirea de toamna sa rezolvam si problema "pastrama de oaie"?

Sau o lasam ca pretext de intalnire mai tarziu (octombrie - noiembrie) cand o sa-i devastam iar casa lui Bogdan?

Ar fi bine sa va hotarati, Orlando sa intrebe daca o putem pregati la vila, iar eu sa fac comanda ferma de oaie/oi la inceputul lunii septembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned this topic
acum 2 ore Prafpilaf a scris:

 

Mirel_a care este modul de preparare al oii / oilor ??? Ca sa stiu ce intreb.

Avem nevoie de la ei doar de recipientul (ceaunul) in care se prepară pastrama. Anul trecut am venit cu el la pachet (masina) dar pe motor nu-l pot aduce. Putem sa o facem si pe grătar dar iese mai tare ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 8/15/2016 at 19:24 Prafpilaf a scris:

205 Dan Anghel

102 Dan Rosca

201 Marian Popescu

202 Ady Papacica

Multumesc Orlando.

 

 

Pe 8/16/2016 at 11:41 Mirel_a a scris:

Si, daca tot mi s-a "aprobat" rezervarea, am o propunere: nu ati vrea ca la intrunirea de toamna sa rezolvam si problema "pastrama de oaie"?

Sau o lasam ca pretext de intalnire mai tarziu (octombrie - noiembrie) cand o sa-i devastam iar casa lui Bogdan?

Ar fi bine sa va hotarati, Orlando sa intrebe daca o putem pregati la vila, iar eu sa fac comanda ferma de oaie/oi la inceputul lunii septembrie.

Mai fata, tu vrei sa-i strici placerea lui Bogdan?

Oaia ramane pentru sfarsitul lui noiembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

104 George ,,Nasu"

304 Paul Jimbu

Vesti bune , camerele ,,triple" nu sunt obligatorii, pot fi ocupate si platite in regim de camere duble.

Vesti proaste micul dejun (bufet suedez intre 08.30-10.30) ori este platit de toata lumea, ori niciunul, asta din lipsa de personal care sa supravegheze sala de mese.

Restaurantul are capacitatea de servire ,,a la carte" insa nu pentru toti odata, asa ca ori stabilim din timp ce vrea fiecare sa manance vineri / sambata seara (pe baza de menu) ori ne inarmam cu rabdare sau ne reorientam prin zona.

Astept decizia pentru mic dejun

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ne-ar prinde bine micul dejun la toti; pare diversificat si sigur gasim ceva pe placul nostru.

Iar la mesele de seara, dupa cum am vazut la Campulung si la Calimanesti nu prea ne adunam toti odata, "ca la nunta", asa ca, putem comanda ce vrem pe masura ce ne strangem de pe unde vom umbla. Este destul de greu, spre imposibil sa ne punem de acord asupra unui menu!

Este doar parere mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o camera cu pat dublu lat si extra lung pentru Emil Mihalache...daca se poate la parter, ca-i patineaza ambreiaju' si urca greu sau chiar deloc!:wine:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...