Mergi la conţinut

Intrunirea din toamna a Clubului Motoveteranilor


Prafpilaf

Recommended Posts

Nu, micul dejun nu necesita avans, numai ca trebuie anuntat numarul doritorilor de mic dejun sa stie si ei pentru cate persoane aprovizioneaza.

 

Cei care ajung joi ,,La Nasul" , in Bucuresti, ii pod da avansul lui Dan ROSCA (multumesc pentru ajutor Dan).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar doua nopti cazare, Fara mic dejun va rog. multumesc.Vine si avansul imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,am si eu doua probleme.

1. Am rezervat doua camere pt ca trebuia sa mai vin cu o pereche de motociclisti dar cum ei nu pot sa ma asigure ca vor veni sigur prefer sa nu incurc pe nimeni si sa cedez una dintre cele doua camere .Daca vor putea sa vina isi vor gasi cazare singurei.

Asadar pastrez camera 402 si cedez (pt Sorin Gruesc daca vrea) camera 403

2. Ieri am venit din Anglia dupa o calatorie de 10 zile iar maine plec la mare pana Duminica. E vreo problema daca dau avansul Luni ca nu am timp azi sa trec pe la banca? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 1 oră Enduristul a scris:

Salut ,am si eu doua probleme.

1. Am rezervat doua camere pt ca trebuia sa mai vin cu o pereche de motociclisti dar cum ei nu pot sa ma asigure ca vor veni sigur prefer sa nu incurc pe nimeni si sa cedez una dintre cele doua camere .Daca vor putea sa vina isi vor gasi cazare singurei.

Asadar pastrez camera 402 si cedez (pt Sorin Gruesc daca vrea) camera 403

2. Ieri am venit din Anglia dupa o calatorie de 10 zile iar maine plec la mare pana Duminica. E vreo problema daca dau avansul Luni ca nu am timp azi sa trec pe la banca? 

1) Cand prietenii tai vor fi siguri pot verifica daca mai sunt locuri aici sau la vecinii de la Oltenasul. Multumesc in numele lui Sorin, asadar Sorine ai camera 403.

2) Da, stiu , am vazut pe Facebook. Mergi linistit la mare, am sa pun eu avansul pentru tine, deoarece vreau sa trec sambata sa platesc.

Si pentru ca multi au intrebat de ce asa devreme avansul am sa si explic de ce:

Luni 05.09. plec la Bucuresti (serviciu, deh...) de unde vineri 09.09. plec direct intr-o minunata excursie anuala cu retur iar la Bucuresti pana la sfarsit de saptamana cand trec prin Brasov sa-mi iau familia sa sarbatorim ziua de nastere a sotiei , ziua de nastere a fetei noastre si ziua in care ne-am casatorit. Toate evenimentele au avut loc in data de 17.09.

Mai am liber doar weeken-ul 23-25.09. exact cu o saptamana inainte de eveniment, un pic cam tarziu pentru plata avansului.

Multumesc pentru intelegere.

Pe 29 august 2016 at 9:41 SpeedRacer a scris:

Doar doua nopti cazare, Fara mic dejun va rog. multumesc.Vine si avansul imediat.

Te rog sa ma anunti dupa ce platesti, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 1 oră Prafpilaf a scris:

2) Da, stiu , am vazut pe Facebook. Mergi linistit la mare, am sa pun eu avansul pentru tine, deoarece vreau sa trec sambata sa platesc.

Luni 05.09. plec la Bucuresti (serviciu, deh...)

Perfect pt ca ne putem vedea sa-ti dau banii.Poti sa vi la mine in Domnesti daca nu 

ti-e peste mana sau in Dr. Taberei la mama sau chiar in oras daca esti foarte ocupat .

1 hour ago Gruesc Sorin Marian a scris:

Multumesc Cici si Dan (ladie's first)...urmeaza berea...

M-am reprofilat pe Cidru ....Somersby de pere :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depus azi 200 lei, (pentru Ivanoiu, Stancioi si Mihalache - doua camere) cu referinta 64161/1472649958305481030046, fara mic dejun.:thumbup1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore ivan_pedala a scris:

Depus azi 200 lei, (pentru Ivanoiu, Stancioi si Mihalache - doua camere) cu referinta 64161/1472649958305481030046, fara mic dejun.:thumbup1:

Nu-l regasesc pe Stancioi. E cu tine in camera sau este inscris sub alt nume?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cu mine in aceeasi baraca! Probabil d-aia...nu se vedea de sub pat!=))

Acum stii, este colegul meu de camera...asta in cazul in care nu se ofera vreo doamna/domnisoara sa imparta oxigenul din camera cu mine!:thumbup1:

Multumim!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, ziua de gratie, 03.09.2016 am vizitat si am platit avansul (3.000. lei) la pensiunea Green House. Am vazut si pensiunea ,,de rezerva Oltenasul" insa arata deplorabil, asa ca nu am platit avansul pentru cele 3 camere rezervate de Dan Fotescu. Mai caut in zona ceva rezon. Nu am reusit sa fac poze deoarece ambele pensiuni erau ocupate la capacitate maxima, prima de un grup de elevi de liceu iar Oltenasul de un grup de manelisti. Prin bunavointa profesorilor care insoteau grupul de elevi am intrat in cateva camere, dar a fost imposibil sa vad care este gradul de curatenie atunci cand iei in primire camera. Camerele aratau foarte bine, in ciuda mizeriei de nedescris facute de copii. Un usor inconvenient ar fi drumul pietruit de aproximativ 200 - 250 metrii da la drumul principal, asfaltat, pana in curtea pensiunii. Dar daca am intrat eu cu ,,autobuzul" meu nu vad cine ar intampina probleme.

In tabel gasiti ce si cum. Va rog sa verificati daca datele sunt corecte , multumesc

Camera

ocupata de

avans

zile cu mic dejun

numar de persoane la mic dejun

Rest de plata la receptie

101

Ivan Pedala

100

0

0

80

102

Dan Rosca

200

2

2

60

103

Mirel_a

100

2

2

160

104

Speed Racer,  Velimir , 

50

50

0

0

80

105

Bogdan Harea

100

2

2

160

106

Kosmo

100

0

0

80

107

Emil Mihalache

100

0

0

80

201

Marian Popescu

100

2

1

120

202

Ady Papacica

100

2

2

160

203

zigzag

100

2

1

120

204

Dr. Cristian Andrei

100

2

2

10

205

Dan Anghel

100

2

2

160

206

Valy Alexa

220

2

2

40

207

Cristi Chivu

260

2

2

0

304

Paul  Jimbu

100

2

2

160

305

Silviu Dumitrescu

100

2

2

160

306

Orlando Gujan

190

2

1

30

307

George ,,Nasu”

200

2

2

60

401

Costel Vatafu

50

2

2

210

402

Enduristul

100

                2

                2

            160

403

Sorin Gruesc

100

2

2

160

404

Blurider 53

100

2

2

160

405

Bujie

100

2

1

120

406

Chivulescu Alexandru

180

0

0

0

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 56 minute bluerider53 a scris:

Intrebare : tabelul este trimis si la Green House ? Daca da ,poate ar trebui modificat cu numele reale, pe care sunt sigur ca le ai, Orlando si retransmis. Multumiri !

Sau ne putem prezenta la receptie cu insignele de la motoveterani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 05.09.2016 at 17:52 bluerider53 a scris:

Si sa vorbim cu Fane sa faca o insigna si pentru oaia ta, poate nu o primeste la Casa verde ! :D

Îmi pare rau dar oaia nu vine!

Este invitată de "onoare" ceva mai tarziu, prin octombrie - noiembrie. Locația o stabiliti voi.

Editat de Mirel_a
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opt camere rezervate ( + doua rezerve la mansarda)  la pensiunea Flory (http://carta.ro/cazare-dambovicioara/pensiunea-flory/tarife/) din care:

trei pentru Dan Fotescu camerele 1, 4, si 5. Pret / noapte = 80 lei.

una Dan Fotescu camera 7 .Pret noapte = 100 lei

una pentru Virgil Plesa, camera 8 Pret /noapte = 80 lei

una pentru Madalin Pribu , camera 6, pret / noapte = 80 lei

una pentru Alin Geamanu , camera 2, pret / noapte = 100 lei

una pentru Daniel Briciu, camera 3 , pret / noapte = 100 lei

una mansarda baie in camera prieten Emil Mihalache Pret / noapte = 75 lei

LIBERA una mansarda baia pe hol.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...