Mergi la conţinut
Sub-zEr0

vreau sa ma ajutati va rog... sunt incepator

Recommended Posts

Baieti io vreau sa-mi iau o aprilia rs 50 cam in 2 sap si as vrea sa stiu si io daca fac bene si despre ea aja. Mi-o iau noua si am vazut ca are 6 viteze si 120 in bord dar nu inteleg ca daca are 6 viteze inseamna sa se schimbe prima viteza la 20km/h , a 2 a viteza la 40km/h, a 3a la 60 de km/h si tot aja mai departe???? deci mi se pare incomod sa schimb din 20 in 20 de km/h. Si nu stiti s-ar putea sa prinda mai mult decat are in bord? Limitator are?? :wub: ? ast msj voastre plsss :P

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

daca ai 16-18 ani ia-ti rs 125 cu 11 kw trecuti in talon ...

daca ai peste 18 ani, ia-ti cel putin 400 cc ... nu se merita 125 la peste 18 ani ... doar ai ceva intre urechi ;)

Link la postare

Mda si sa vezi ca prinde doar vreo 100 si mai calculeaza o data cum schimbi vitezele...si vezi ca a 5a e mai lunga la fel si a 6a deci primele 4 le schimbi de te plictisesti... =)):read::scooter:

Link la postare

Pai cum daca ziceti ca a 5 a e mai lunga si a 6 a la fel la alelalte schimb pana nu mai pot de mana???? am 15 ani si 8 luni :P:beer: si vreau sa-mi iau de acu. Permisu il dau la vara in iulie??? Ce recomandati altceva dar totusi ceva mai mic la motor ;)

Link la postare
Asteapta si i-ati de 125. Mori daca mai astepti 4 luni?

invata mai bine pe un 50 la inceput si dupaia 125 dupa vreo vara de mers pe 50..ajuta mult si il poate scapa de multe greseli... :jump:

Link la postare

Nu te sfatuiesc sa iei RS50 , mai ales nou, pentru ca vei pierde foarte multi bani , si te vei plictisi repede e ea. Mai bine astepti pana ai dreptul sa conduci un 125 , si tot asa, daca il iei nou, incepi sa pierzi bani in momentul cand ai scos-o pe usa magazinului.

Are taticu' bani de aruncat ? :lol2:=))

Link la postare

ia ti ma rs ca e super bun de oras.pisi in cur tzr ur.pleca bine.consuma bine.nu e fiabila.faci multe cu ea daca stii .... eu zic sa ti iei.da' daca ai bani si nu esti impulsiv la ghidon...ia ti 125.

Link la postare

nu are rost sa iti iei de 50. nu pleci bine de pe loc si schimbi n a 2-a. si in plus is si scumpe, mai ales nou. un prieten are yamaha dt 50. de ras. a luat-o noua si acum ii pare rau! acum vrea r1, aduca sa moara!!

si io in iarna iau un motor, 125-250 sau mai mare.

stiu cu e sa iti doresti un motor si io mai am de asteptat pana in iarna, zici ca nu mai trece timpu odata! da si atunci sunt in regula, carnet, motor inmatriculat nu circul cu frica sa ma prinda POTERA.

numa bine!!

Link la postare
uita de paraitoare de 50cc si vezi-ti de treaba ta si nu circula fara carnet ca te frigi.dupa mine nu se numeste moto ceva sub Aprilia rs125

nici mobra??? ;;)

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.