Mergi la conţinut
Autentifica-te  
pemotoare.ro

articole Honda confirmă scuterul adventure. Nicio vorbă despre noul CBR1000RR

Recommended Posts

Astăzi am primit un comunicat de presă de la Honda Europa, prin care am fost anunțați că X-Adv, maxi-scuterul adventure, intră în producția de serie. Nicio vorbă, încă, despre noua generație a superbike-ului CBR1000RR.

Intuiam încă de zilele trecute lansarea scuterului adventure Honda, dar astăzi am primit și informarea oficială. Maxi-scuterul va fi prezentat în această toamnă și vine cu poziție înaltă, suspensii cu cursă lungă și un parbriz ajustabil pe cinci nivele. Ah, și un spațiu destinat căștii tale de enduro.

Pe lângă informarea oficială, am primit și două fotografii. Din care, însă, nu ne dăm seama de foarte multe lucruri.

2017-Honda-X-ADV-adventure-scooter-04

Pe lângă scuterul Honda X-Adv, zilele trecute au apărut pe Twitter niște fotografii cu ceea ce pare să fie Honda CBR1000RR 2017. Fotograful a suprins noul CBR de clasă mare pe un circuit din Croația, în timpul unui shooting de PR.

Publicația americană Asphalt&Rubber a analizat fotografiile și sugerează că sub carenele noi se ascunde aceeași motocicletă, eventual adusă la normele Euro IV și cu un pachet de electronice nou. Dar asta nu putem afla decât peste câteva săptămâni, când Honda va prezenta oficial noul CBR1000RR.

2017-Honda-CBR1000RR-similarities

Cu lansarea pe piață a noului Suzuki GSX-R1000, Honda ar fi singurul mare producător fără un superbike de nouă generație, cu 200 cp și o întreagă orchestră de electronice.

Articol preluat de pe site-ul pemotoare.ro

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.