Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor - Călimănești 2017


mmarex

Recommended Posts

In primul rind sa va urez un calduros La multi ani pentru noul an, cu sanatate, fericire si noroc in indeplinirea tuturor dorintelor.

Joi 5 ianuarie am trecut in drum spre casa prin calimanesti si vroiam sa va spun ca hotelurile sint tot acolo iar in weekend-ul 26-28 mai , sintem asteptati in numar cit mai mare adica si mai mare ca anul trecut, poate si mai mare ca altadata.

Sper ca cei mai buni organizatori ai clubului sa inceapa tratativele pentru cazare intr-un viitor apropiat iar noi sa incepem sa punem ceva bani de cheltuiala deoparte pentru acel weekend.

Pina atunci evitati consumul excesiv de zahar,sare si grasimi. Hidratati-va zilnic cu 2 litri de lichide, preferat apa iar pentru cei cu probleme de ficat si rinichi , palinca, tuica, vodca ,coniac dar numai cu prescriptie de la doctorul de familie.

 

20170105_102714.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da, da...confirm...

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicon si Ivan,

subiectul acestui topic este despre organizarea intrunirii 2017 si nu e ok sa il umplem cu poze si mesaje care nu au legatura cu problemele organizatorice.

 

Nicon e... Nicon si nu se dezminte dar tu Ivane ce facusi? Dadusi in pacatele lui Nicon? 

 

Amintirile lui Nicon le-am mutat eu la Diverse. As fi mutat si celelalte mesaje ale voastre dar veti zice dupa aia ca sunt dictator asa ca va las pe voi sa le mutati sau macar sa le retusati.

 

Multumesc de intelegere.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu Toni .

 

Stiu ca esti un baiat inteligent si vei putea  intelege ce vreau  sa spun .

Miscarea moto -veteraniana a fost initiata cu ceva ani in urma de un grup restrâns . Eram prea mic pe atunci sau poate ca aveam alte preocupări (ca aia micii )  .

Nu intru intr-o polemica cu tine si nu am interese ascunse  .

Am cunoscut acest grup de moto-veterani inca din momentul in care s-a mutat cu toate jucărelele de pe motomobrism pe acest forum  .

Cand am plecat de aici am fost nemultumit de faptul ca se dorea un moderator propriu care sa apere , ce ...?

Intre timp multi altii s-au retras din grup . Nu stiu motivele , dar cu tristete , am constat acest fapt  .

Masura de a interveni asupra  postarile mele si ale lui Ivan pe acest topic mi s-a parut putin  deplasata , mai ales ca pe aici cam bate vantul de o bucata de vreme (cum de altfel se intampla si pe forumul vecin ) .

Nu ma simt jignit dar sunt  dezamagit .

In loc ca tu sa promovezi acest forum , prin aceasta moderare il inchizi si mai mult , sau unii vor  deveni  niste aplaudaci .

 

Te rog sa nu te superi , dar trebuia sa cunosti pozitia mea .

Acest topic , cel mai important de fapt , trebuie  mult mediatizat si  sa aive cat mai multi participanti ,  iar faptul ca unii posteaza  si  diversele amintiri ale intrunirilor anterioare nu poate fi decat benefic .

Ca moderator ma astept la tine la multa promovare si mediatizare a evenimentului .

 

Sa ne vedem cu bine .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am conformat si-mi cer scuze...am fost luat de val! Deh!:blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu Nicon,

rolul meu de moderator e sa pastrez topicurile curate si la subiect si sa moderez discutiile care depasesc limitele bunului simt. De promovarea si mediatizarea evenimentului, se ocupa in primul rand organizatorii si mesajele lor vor fi mai eficiente si mai vizibile daca nu vor fi acoperite de avalansa de mesaje in afara subiectului, ca cele pe care le postezi tu de obicei.

Te rog sa intelegi ca postarile off topic (in afara subiectului) pot fi agasante pentru ceilalti membri ai forumului si acopera informatiile cu adevarat esentiale referitoare la subiectul respectiv. Fa un mic efort si posteaza in topicurile adecvate mesajelor pe care vrei sa le transmiti si nu asa, oriunde iti vine la indemana, respectandu-i in acest fel si pe ceilalti membri ai forumului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Astazi am primit oferta pt cazare la Calimanesti. Pretul este 170 roni/camera dubla cu mic dejun inclus, iar camera singel 124 roni. S-a precizat ca pretul la receptie, la cazare, in acea perioada, va fi mai mare, diferenta fiind reducerea pe care o pot ei face, avand in vedere plata avansului si cele 30-35 camere pe care preconizam sa le ocupam. Asteptam pareri si inscrieri. Contul in care se strang banii de avans este:

RO75INGB0000999905808406 pe numele Harea Claudia Magdalena.

 

Adrian Radu.   200

Rosca Dan.      200

Bogdan Harea  100

Popescu Marian. 100

Silvia Iordache.    100

Daniela Petrec.     100

Petrescu George (Nasu). 340

Duta Petrache.    200

Mijaica Marian.    100

Carmen Leftarache. 100

Papacica Adrian.      100

Piero Maestri       100

Anton Banciog.    100

Marian Ciudin.       100

Silviu Dumitrescu   200

Mijaica Adrian         100

Cojocariu  Mirela     100

Vatafu Costel         100

Valeriu Alexa.         340

Plesa Virgil.            120

Vlad Dumitrescu.   500.   ( 5 camere)

Emil Trasculescu.   100

Dan Fotescu.            200

Emil Mihalache.       100

Marcu Crinel.           100

Gelu Lasculescu.      100

Dan Popescu            200   (2 camere)

Orlando Gujan.         100

Dan Anghel.               100

Simion Asandei.        200 (2 camere )

Sorin Gruesc             100

Chivulescu Toma      200

Ionut Stockel              100

Popa Alexandru.         100

Ciocanel Adrian.          100

Rettinger (Lugoj).       100

Dana Bejan

Teo Bejan

Vlad Haralambie

Spataru Mihai

TOTAL                     5200 (45 camere)

 

Cei care au platit avansul in cont si nu se regasesc in lista sunt rugati sa anunte pt a face corecturi.

 

PROPUNERI PT SUBIECTE DE DISCUTIE LA    

                       SEDINTA 2017

"Motto" pt Clubul Motoveteranilor

Organizatori 2018

Locatie 2018

Actiuni, excursii, intalniri 2017

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ,

Vin cu o propunere noua.Nu dati cu pietre inca!

http://www.hotelclassromania.ro/#!/page_home

 

Se gaseste la 10 km de manastirea Cozia ... pe drumul catre Sibiu , intersectia DN 7 cu drumul spre Voineasa.

Pensiunea are 46 camere duble si 2 apartamente. Se pot caza 90 persoane fara nici o problema.

Dupa o discutie telefonica cu dl. Danes Radu (administrator) am obtinut pentru cazare cu mic dejun , acces la piscina exterioara, parcare inchisa, internet si sala de fitness un pret de 100 lei / zi / camera.

Mic dejun sambata si duminica , vineri seara cina a la carte.

Pentru masa festiva si distractie sambata seara am discutat de principiu fara nimic concret caci inca nu stiu cati si daca se doreste.Programul restaurantului este pina la ora 24 dar se poate prelungi in functie de dorinta generala.

Se poate organiza masa si in foisorul din curtea locatiei unde se gaseste si un gratar.

Cel mai probabil se poate vorbi de un pachet cu masa , cazare si antren .

 

Acum astept cu interes si parerea domniilor voastre.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta lui Cosmin mi se pare buna,hotelul aratand bine, atat ca piscina exterioara in mai nu cred sa fie practicabila, daca nu este cu apa incalzita sau termala.

Anghel a mai venit cu propunere Hotel Central tot in Calimanesti cu piscina interioara si preturi ceva mai mici respective 150 dubla cu mic dejun. Mai discutam joi la intalnire. Preferabil ar fi sa participle cat mai multi si eu ma angajez sa iau legatura telephonic cu cat mai multi din tara pt a hotara in grup cat mai mare ce si cum.

De la Calimanesti am primit facture proforma cu avans 30 % din capacitatea rezervata respectiv 30 camere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit de la Fane stikerele. Culorile sunt special mai saturate pt ca in timp se mai decoloreaza.  Incepem sa le distribuim. Trimit de maine si prin posta, de preferat la cate o persoana cu conexiuni in zona care la randul lui sa le imparta membrilor clubului apropiati, cand se intalnesc.

Fotografie0475.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 20 ore bogdan_harea a scris:

Varianta lui Cosmin mi se pare buna,hotelul aratand bine, atat ca piscina exterioara in mai nu cred sa fie practicabila, daca nu este cu apa incalzita sau termala.

 

Daca vremea o tine ca azi s-ar putea ca la sfarsitul lui Mai sa fie foarte cald si sa putem face baie. Oricum ,daca nu se poate ,cine vrea la piscina poate sa incalece bidiviul si sa mearga 10 minute pana la Oltul.

Pe de alta parte, daca suntem in Brezoi putem mai lesne sa iesim la plimbare spre Voineasa ,la lacul Vidra sau pentru enduristi pe valea Lotrului etc

Nu mai zic ca economia pt doua nopti de cazare e de140 de lei iar pt trei nopti de 210 lei.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand drum pe la Valcea am ajuns  si eu la Calimanesti.

Cu ajutorul unor  "indicatii pretioase"   asigurate de Bujie , m-am intalnit  si cu actualul Director de marketing.

Este vorba de Dl. Vilau Sergiu. Acesta mi-a dat o Factura pro forma - pe care o atasez.

 

IMG_3480.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ramas cum s-a stabilit la sedinta anuala de anul trecut. Organizatori sunt cei care s-au oferit atunci respectiv Radu Adrian ( Bujie), Radu Stefan si Emil Trasculescu, iar locatia cea votata tot atunci. Im amintirea lui Fane care a propus si sustinut locatia, si pt ca nu-l mai putem face sa se razgandeasca am zis sa ramana cum s-a stabilit. Pt anul asta. Pt la anu, putem stabili orice alta locatie, iar organizatorii voluntari se vor ocupa de asta. Atat hotelul Central cat si pensiunea propusa de Calin sunt viabile. Hotelul Central ofera aproape aceleeasi conditii de cazare, masa si tratament cu piscine interioare si exterioare cu apa termala, dar la un pret usor mai mic. La hotelul Class inca nu stim daca piscina este incalzita/ termala, iar faptul ca este izolata face posibilitatea de divertisment redusa. Ambele insa se califica, cel putin dpmdv pt o viitoare intalnire. E bine ca propunerile pt locatii sa fie documentate si sa se faca la sedinta anuala unde suntem multi si putem hotara in unanimitate ce si cum. Desi am scris in nume personal cam astea au fost concluziile discutiei de aseara. Avem timp cateva luni sa punem ban pe ban, sa mai renuntam la cate o placere marunta si sa ne intalnim in nr cat mai mare la Calimanesti. Hai cu Primavara !

Particantii sunt rugati sa anunte aici plata avansului in contul indicat mai sus, iar joi la Nasu pt cei din Buc sau in trecere, se pot preda banii unuia dintre organizatorii prezenti sau mie. Cum se strang cei 3000 roni ii trimitem in contul complexului de tratament.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa vedem clar care este discountul pentru cazarea unui grup asa numeros. Textul cum ca va fi mai mare pretul la cazare la data intalnirii mi se pare o minciuna.Nu cred ca au cum sa ceara in luna Mai un pret de 200 de lei pe camera pe noapte. Nu au crescut preturile nici la carburanti,nici nu s-a adaugat taxe noi ba dimpotriva s-a redus TVA-ul .Am impresia ca astia de la Cozia ne iau de prosti pentru ca au vazut ca le merge.

 

In concluzie cei care se duc sa dea avansul vor trebui sa faca un contract ferm prin care sa se specifice clar ca la data platii diferentei (in ziua cazarii) se va aplica un discount de ...sa zicem 15% din pretul camerei de la acea data.Astfel ,daca camerele vor costa tot 170 de lei la sfarsitul lui Mai, conform contractului sa platim diferenta doar pana la suma de 145 de lei/noapte.

Eu ma ofer sa merg ca negociator impreuna cu cel care duce avansul si va garantez ca obtinem reducerea prin contract.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...