Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor - Călimănești 2017


mmarex

Recommended Posts

Imi pare rau de ce vad de citeva zile pt. 10-20 de lei, aveam atita placere sa ne revedem... ,pacat!!!

Parca sunteti la piata ...!!!. Cred ca cei ce se ocupa de aceasta intrunire ...ar trebuie sa i se ridice o statuie, MONUMENT PT. RABDARE.

E greu sa aduni atitea capete in acceiasi LOCALITATE ????

Ma scuzati ca am indrasnit sa imi spun oful , cred ca imi pot permite ca port pantaloni ca voi si chiar mai  " Tinerica decit multi MOTOVETERANi"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 6 ore bogdan_harea a scris:

Astazi pleaca Bujie, Emil si Anghel sa depuna banii de avans , 

 

acum 17 ore Dan Rosca a scris:

Referitor la ordinea de zi, as vrea sa adaug  ca subiect de discutat, ceea ce s-a votat anul trecut, stabilirea Calimanestiului ca si loc de intalnire anuala, in ultimul week-end din mai,

Ramane valabil votul de anul trecut? 

 

 

Daca s-ar negocia accesul gratuit la piscina macar pentru ziua de sambata ar fi convenabil ca pret .Tinand cont ca intrarea e 25 de lei de persoana s-ar face o economie de 50 de lei pe camera si ar deveni convenabila locatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contul ramane deschis pt depuneri. Avansul s-a predate, dar pt un nr limitat de camera. Ce se strange in plus, de acum incolo, se va vira direct pt suplimentarea nr de camera antamate. Legat de ce s-a spus mai sus, cei mai vocali si nemultumiti de organizatorii sau organizarea 2017 vor fi desemnati organizatori pt 2018. Sa auzim de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata de anul trecut când n-a avut loc nici negociere nici deplasare la Călimănești, acum prețul este cel dat da director 170 lei camera cu mic dejun,acces la piscina fără număr la un preț de 4-5-6 lei pentru toți participanții la întrunire! !!!Dacă scădeți micul dejun din preț rezulta 140 lei pe camera pt 2 persoane@!!cred ca este bine!!!!astăzi împreună cu Emil Trasculescu n-am deplasat la Călimănești s-o rezolvam!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telegrafic !

1. Platit avans pt. 35 camere.

2. Avem promisiunea ca in caz de nevoie mai putem rezerva 5-7  camere - fara avans - doar mail sau tel .

3. 170 camera / 125 single cu mic dejun si acces multiplu la piscine - aqua park.  Se incarca bratara contra cost max. 5 ron/pers.

4. anexat chianta depunere avans. Au fost necesari doar 3500 ron. Restul banilor vor ajuge la Bogdan Harea.

IMG_3547.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 10 ore Silvia Iordache a scris:

Imi pare rau de ce vad de citeva zile pt. 10-20 de lei, aveam atita placere sa ne revedem... ,pacat!!!

..............

E greu sa aduni atitea capete in acceiasi LOCALITATE ????

Ma scuzati ca am indrasnit sa imi spun oful , cred ca imi pot permite ca port pantaloni ca voi si chiar mai  " Tinerica decit multi MOTOVETERANi"

 

Toti ati trecut cu vederea prezenta Silviei Iordache  pe forum .

Sa-i uram tinerete fara batranete pentru ca ea se stie      " Tinerica decit multi MOTOVETERANi"   

Am inteles si orientarea sa motoveteraniana si nu fac comentarii.

La multi ani Silvia , la multi ani tuturor femeilor motocicliste sau numai insotitoare  pe doua roti .

 

 

 

 

acum 2 ore bogdan_harea a scris:

Pe Nicon care face cat 9 nu l-am socotit asa ca ramaneti 2.

 

Mare pazevenghi Bogdan .

Cei care il cunosc mai de aproape au ocazia sa guste mai mereu din poantele lui uneori cu substrat rautacios .

Interesant este ca Enduristul ii cere mereu parerea .

Stiam eu ce spuneam mai inainte referitor la Bogdan Harea ca este formator de opinie . Desigur am fost modest in apreciere .

Din afara , el apare a fi un dur .

Am facut cu el trei iesiri in Bulgaria fiind conducator de grup . Odata am ramas si fara benzina la K-ul 1200 la vreo 20-25 km de Ruse si nu m-a lasat in pana .Cel cu care ma harjonisem , a fugit peste granita ...

Au mai fost si alte  ocazii unde mi-a lasat o impresie buna  ( spre ex.: Constanta si Magarusul )

 

Grupul vostru fara unul ca Harea care sa  coordoneze , se duce usor , usor pe apa sambetei  .

Din punctul meu de vedere ca observator  al evenimentelor clubului , ii acord girul .

Sper sa iasa cu bine acest eveniment si in afara de cazare si sedinta ar trebui sa va ganditi si la divertisment ( un videoproiector cu imagini dragi voua ; o muzica buna ; o tombola cu premii sau  pedepse , etc ...)

Pentru la anul am sa ajut si eu pe  cei doi dizidenti la organizare .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/2/2017 at 23:27 Toni a scris:

Din una in alta vad ca incepe sa se contureze si ordinea de zi pentru sedinta. O rog pe Mirela, in calitatea ei de secretara, sa centralizeze intr-o lista toate propunerile de subiecte de discutat la sedinta si vin si eu cu o propunere: sa gasim un motto (o deviza) a clubului, ceva care sa sintetizeze intr-o fraza ideile dupa care ne calauzim. Daca latura estetica a siglei a fost si este discutabila, haideti ca macar sa gasim o deviza frumoasa.

De exemplu mie imi place foarte mult motto-ul pro-bike:   Mai multi prieteni, Mai uniti, Impreuna pentru o idee...Si o pasiune fara margini.  Dar asta l-am dat doar ca exemplu, noi trebuie sa ne gasim unul al nostru, original... hai veniti cu idei cat mai mute ca sa avem de unde alege.

O idee minunata, o sa incerc eu sa deschid lista (nu radeti inca, este un inceput) 

- Motociclismul nu este pasiune, este medicament

  Iar eu sunt cel mai bolnav pacient 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 13 ore adrian radu -bujie a scris:

Dacă scădeți micul dejun din preț rezulta 140 lei pe camera pt 2 persoane@!!cred ca este bine!!!!

 

Daca pentru restul populatiei e 25 de lei intrarea la strand se face economie de 40 de lei pe camera/zi si daca mai scazi micul dejun care probabil ca e cotat la maxim 15 lei de persoana deci 30 de lei /camera putem considera costul camerei ca fiind 100 de lei. Ceea ce e foarte bine.:thumbup1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 26 minute sorin56ro2001 a scris:

Da' oare exista si pacient sanatos ??!!

Pacient sanatos....sigur NU, dar "inchipuit", cu sigur siguranta!!:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 19 ore Prafpilaf a scris:

O idee minunata, o sa incerc eu sa deschid lista (nu radeti inca, este un inceput) 

- Motociclismul nu este pasiune, este medicament

  Iar eu sunt cel mai bolnav pacient 

 

 

.

acum 9 ore bogdan_harea a scris:

Nu e rea pt inceput. Eu as mai scurta-o putin." Motociclismul este medicament nu pasiune, iar eu cel mai bolnav pacient."

 

Pai d-aia ai tras asa tare cu Calimanesti-ul  , izvor de sanatate , hai ? .

acum 2 ore bogdan_harea a scris:

Dupa amiaza intalnire la Nasu. Masa, dansul si scuzele . Apa minerala o dau eu, fara numar. Asteptam avansuri !

 

Mai draga ... "cel care  face cat noua "    , nu mai amăgi copii cu apa minerala . Astăzi este sarbatoarea celor 40 de mucenici de la Sevastia si se beau 40 de pahare de vin ( este dezlegare la vin astazi) . Daca sunteti mai putini beti si voi cate doua , trei , patru , de caciula .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/3/2017 at 15:15 Enduristul a scris:

 

As dori sa discutam la sedinta chestiuni organizatorice.

 

De asemenea doresc sa luam in discutie participarea simpatizantilor la sedinte. Fara drept de vot,evident, dar cu drept de a face propuneri pentru ca pot fi interesante.In plus participarea lor la sedinte i-ar determina sa nu se simta nedoriti sau discriminati.

 

 

Nu cred ca s-a pus vreodata problema ca simpatizantii nu pot participa la sedinte! A fost mereu o acceptare tacita (fara drept de vot evident ),eu, Orlando, Mirela si multi altii, putem confirma asta. Dar, am putea propune adaugarea si a altor intalniri, poate regionale, cu sprijinul membrilor din zona.Avem locuri superbe in tara si putem mai mult decat o singura reuniune pe an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere de moto:

"Vârsta si viteza nu au limite pe 2 roti"

Daca vă place ar trebui aprobată la urmatoarea sedintă sectiunea de "simpatizanți minori doritori de motoare" pentru ca este ideea pustiului meu ... eu ma gândeam doar la ceva de genu' ... "pasiunea pe 2 roti nu are limite..."

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta facem propuneri pt Motto si calificam pe cele viabile. Le lasam in suspensie un an si apoi alegem unul. Motto-ul este un lucru prea important si de neschimbat,odata ales, pt a nu lasa un timp mai mare pt sedimentare. Sa nu repetam discutiile cu sigla, aplaudata la inceput si contestata ulterior. Cei cu idei, sau doar guralivi, au un an pt discutii si controverese, dupa care votam si liniste. Pe tema asta. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un pic de auto cenzura. Fiecare "creator" sa aleaga dintre toate care-i trec prin cap una singura si aia cat mai bine rumegata. Oricum nu pot fi utilizate doua. Asta ca sa nu aglomeram oferta. Toni, cum tu ai fost cu propunerea de motto, poate ai timp sa le triezi si aduna intr-un singur loc pe toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...