Mergi la conţinut
  • 0

Problema aprilia rs 125


dragomir_1998

Întrebare

Salut, am o aprilia rs 125 din 2004 si intampin urmatoarea problema, nu am un relanti constant, adica de exemplu ea sta la relatii la 1000 si putin si daca o accelerez pana in 5000-6000 pe loc cateodata ramane relantiul la 3000 iar daca fac asta din nou revine relantiul normal, sau daca o bag in viteza la fel face. Aveti idee ce ar putea fii, sa.mi fac griji ca ar putea fi setul? Anul trecut i.am facut un test de compresie si avea in jur de 8 bari daca nu ma insel iar de atunci nu prea s.a mers cu motorul. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 răspuns la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Nu e nici vorba ca setul motor sa fie dus atata timo cat motorul merge si trage. Problema ta pare a fi una de la cablul de acceleratie, din cate spui tu, atunci cand o acelerezi si ii dai drumul la acceleratie ramane in continu ( mai scazut) dar accelerat.

INCEARCA SA VERIFICI daca cablul culiseaza usor pe acea camasa, ridica rezervorul si verifica in capul carburatorului ca aceste sa culiseze liber si acolo .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...