Mergi la conţinut

Tată și fiu, pe Drumul Oaselor


Recommended Posts

Vali și Theo au plecat din nou la drum. După ce acum câțiva ani au mers pe Pamir Highway, de această dată au ales din nou calea Estului, dar cu bătaie mai lungă: Vladivostok. 

Acum două zile eram pe Cheia cu noul Kawasaki Z900. Tocmai ne apucam de filmat, când vedem niște motocicliști echipati de drum lung pe monociclindre BMW. “De unde-or fi ăștia?”, îl întreb pe colegul Ionuț Ivana.

N-apuc să termin că văd plăcuța de înmatriculare – București. Motocicletele se opresc și două fețe zâmbitoare apar din cască. “Da, chiar, cum de nu mi-am dat seama. Știam că plecați”.

Eu sunt reținut de un telefon important, iar Ionuț face fotografia de mai sus. Apoi pleacă, pentru că au un drum lung înainte. “Bucureşti – Moscova pe motociclete, Moscova – Vladivostok pe trenul Transsiberian iar de la Vladivostok înapoi, cu câteva abateri, pe motociclete. Ar trebui să fim în Bucureşti în jur de 15 August. Să ne revedem sănătoşi.”

Drum buni, prieteni! Aventură frumoasă!

Îi puteți urmări pe Facebook.

Și dacă tot vorbim despre călătorii de familie (și poate n-ați aflat încă), Mihai Barbu a plecat spre Mongolia alături de Oana și Vladimir, călare pe Zair.

Two-Ride-Pamir-800x535.jpg

Articol preluat de pe site-ul pemotoare.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...