Mergi la conţinut

Cati dintre motociclisti avem alt hoby comun?


MadBulll

Cine practica mersul la sala?  

74 membrii au votat

  1. 1. Cine practica mersul la sala?

    • Practic
      35
    • Nu practic
      39


Recommended Posts

hahahaha cat poate sa ma amuze ....eshti tare vladisto

<{POST_SNAPBACK}>

Multumesc, dar aici nu e vorba de "a fi tare", ci de faptul ca "Nu poate o cetate aflata in varf de munte sa se ascunda, si nici faclia aflata pe perete nu o luati si o puneti sub obroc, ci o lasati sa lumineze in toata casa. Voi sunteti lumina lumii" si "Daca sarea nu va mai sara, nu este buna decat de aruncat afara si calcata in picioare de oameni. Voi sunteti sarea pamantului", deci nu sunt decat un mesager al Domnului, nefiind decat un simplu crestin. :throb::beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc, dar aici nu e vorba de "a fi tare", ci de faptul ca "Nu poate o cetate aflata in varf de munte sa se ascunda, si nici faclia aflata pe perete nu o luati si o puneti sub obroc, ci o lasati sa lumineze in toata casa, voi sunteti lumina lumii" si "Crestinii sunt ca sarea pamantului, daca sarea nu va mai sara, nu este buna decat de aruncat afara si calcata in picioare de oameni, voi sunteti sarea pamantului", deci nu sunt decat un mesager al Domnului, nefiind decat un simplu crestin. :throb:  :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

:shok::shok:=))=)) ce tere e topicul asta =))=)) .Dumnezeu sa fie cu voi =))=))=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:shok:  :shok:  =))  =))  ce tere e topicul asta =))  =)) .Dumnezeu sa fie cu voi =))  =))  =))

<{POST_SNAPBACK}>

Multumim, si Dumnezeu sa fie si cu tine, si cu toti crestinii motociclisti, si inca odata, daca aveti posibilitatea, adica puteti cumpara macar de 133 lei noi pe luna suplimente nutritive (2 flacoane de 1,5 kg (43 lei fiecare ) de "Max Protein 90%", 14 lei un flacon de 2 kg si inca 7 lei un flacon de 1 kg de "Dextroza monohidrata" si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata"), practicati culturismul la o sala, executand 2-3 reprize a 6-8 repetari strict, pe exercitiu, 1-2 reprize de 15-16 repetari (30-32 de repetari la trenul inferior si antebrate) de incalzire pe grupa musculara, toate grupele musculare in 4 antrenamente, o zi antrenament, o zi pauza, 20-25 de repetari pe repriza la trenul inferior si antebrate, deoarece picioarele si antebratele se dezvolta greu, avand capacitate mare de adaptare la efort, fiind folosite zilnic (Tom Platz, pe care Arnold Schwarzenegger il invidia pentru dezvoltarea coapselor, fiind foarte masive si avand qvadricepsii separati pe linie mediana, unic in istoria culturismului, le-a dezvoltat ajungand dupa cativa ani de genuflexiuni adanci cu bara pe umeri, calcaiele apropiate la o latime de laba de picior, varfurile departate la o lungime de laba de picior (asa numita metoda “cric”, la coborare genunchii deplasandu-se spre exterior, menajandu-i pentru executia adanca a genuflexiunii), cu 3 reprize, prima repriza de 10 minute, de 50 de repetari, cu 100 kg (de incalzire), a doua repriza de 10 minute, de 50 de repetari, cu 143 kg si a treia repriza de 24 de repetari, cu 238 kg, el avand 1,70 m si 90 kg), abdominalii inferiori si superiori dezvoltandu-i intr-un singur exercitiu, de 2-3 reprize a 8-10 repetari, din agatat la bara fixa, priza pronatie (adica mainile peste bara), ridicarea picioarelor intinse pana ajung varfurile la bara. Ideal ar fi, la 65 kg greutate corporala, sa cumparati de 347 lei noi pe luna suplimente nutritive (2 galeti de 3 kg fiecare (150 lei fiecare) de "Ultra Whey Protein", 14 lei un flacon de 2 kg si inca 7 lei un flacon de 1 kg de "Dextroza monohidrata" si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata"), iar la 95 kg greutate corporala, sa cumparati de 497 lei noi pe luna suplimente nutritive (3 galeti de 3 kg fiecare (150 lei fiecare) de "Ultra Whey Protein", 14 lei un flacon de 2 kg si inca 7 lei un flacon de 1 kg de "Dextroza monohidrata"si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata"), putandu-le comanda la firma “Natural Plus”, reprezentantul oficial al companiei “Universal Nutrition” (U.S.A.), la adresa: str. Mihail Kogalniceanu nr. 2, bl. J, ap. 48 sau 49, adica “Ultra Whey Protein” la ap.48 (“Universal Nutrition”), respectiv “Dextroza monohidrata” si “Creatina monohidrata” la ap. 49, Bucsa Mariana (“Natural Plus”), loc. Dej, jud. Cluj, cod 405200, tel. fix: 0264/222562, 0264/216068, tel. mobil: 0744696280, e-mail: natural@codec.ro, office@universalnutrition.ro, info@universalnutition.ro, infosales@universalnutrition.ro, claudiu@universalnutrition.ro. :throb::beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doooh,vladisto.................daca vezi smiley-u asta "  =))  "  inseamna ca e caterinca !

Frate crestin motociclist,esti pe val rau de tot !

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu ce inseamna semnul, dar tocmai ca nu sunt pe val, sunt ancorat pe stanca credintei, pe care nu o ia valul, caci "Pentru crestini, Crucea este mantuire, dar pentru intelepciunea lumii acesteia inseamna nebunie" sau "Cine are urechi de auzit (si inima sa inteleaga) sa auda!" sau "Fiti intelepti ca serpii si curati (la suflet) ca porumbeii" sau "Ce i-ar folosi omului sa aiba lumea intreaga, daca si-ar pierde sufletul? sau ce ar putea sa dea omul in schimbul sufletului sau?" sau "Nu poti fi sluga lui Dumnezeu (care este Iubire) si lui "Mamona" (adica "Bogatiei materiale", care este stapanul lumii acesteia), caci ori pe Unul (Dumnezeu) Il vei iubi si pe celalat il vei ura, ori de unul de vei lipi si pe Celalalt (Dumnezeu) Il vei dispretui" sau "Sa nu va mirati cand lumea va va prigoni si va zice tot cuvantul rau, mintind impotriva voastra, din pricina Mea, caci asa le-au facut si proorocilor mai dinainte de voi. Bucurati-va si va veseliti, ca plata voastra multa este in Ceruri" sau "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata" sau "Am coborat de la Tatal meu din Ceruri (caci Fiul lui Dumnezeu, prin chenoza, S-a golit de Slava dumnezeiasca si S-a facut om ca noi, dar fara pacat, suferind moarte umilitoare pe crucea pe care se executau talharii, de atunci Crucea devenind semnul mantuirii) ca sa va iau cum ia o closca puii sub aripile ei, dar voi nu vreti sa veniti la Mine si sa aveti Viata" si "Cine va da macar un pahar cu apa unuia din acesti frati mai mici ai Mei, Mie imi va da, caci adevar va spun, va avea plata in Ceruri". :throb::beer:

P.S. Am observat ca dami3n si alinu au initiat o votare, la ce categorie sa ma incadreze:

In ce categorie l-ati incadra pe Vladisto

1. Un om bun , drept , cult si coerent [ 3 ] [18.75%]

2. Personaj scapat din benzile animate [ 2 ] [12.50%]

3. Baiat de treaba , pacat de colivie [ 4 ] [25.00%]

4. Dus cu pluta , da copy paste le tot ce are pe hard [ 3 ] [18.75%]

5. Rupt de realitate [ 2 ] [12.50%]

6. Om care la un mom dat in viatza a facut clack [ 2 ] [12.50%]

Total Votes: 16

Feb 27 2006, 09:14 PM

dami3n: Astept parerile voastre sincere ... pe bune ...

De ce ? .... va explic dupa ce am 100 de raspunsuri ....

Vladisto ..... am o veste proasta ..... Cartoon Network nu este un canal unde se vad imaginile mai viu colorate ..... sunt desene animate fratele meu biciclist ....

Intr-o zii , cand o sa vrei sa iti aduci aminte de copilaria ta o sa iti aduci aminte si de desene animate .... iar in clipa urmatoare ADEVARUL te va napadi ....

Si stii care este adevarul ?

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca tu nu stii: Adevarul este Isus Cristos, Fiul lui Dumnezeu! :throb:

P.S. In legatura cu fotografia cu casca rosie de motociclist pe cap si ochelarii de vedere la distanta si tu ai fi aratat la fel. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COIncidenta sau nu....acu 10 minute a venit o masina la service si ghici ce scria pe bara spate  :blum:  (nu e trucata)

Da, si Isus e vecinul me de visavi si e sofer de autobuz si cam incearca o femeie noua la 3 luni. :banana:

puteti cumpara macar de 83 lei noi pe luna suplimente nutritive (43 lei un flacon de 1,5 kg de "Max Protein 90%", 14 lei un flacon de 2 kg de "Dextroza monohidrata" si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata"), practicati culturismul la o sala, executand 2-3 reprize a 6-8 repetari corect, pe exercitiu, 1-2 reprize de 15-30 repetari de incalzire pe grupa musculara, toate grupele musculare in 3-4 antrenamente, o zi antrenament, o zi pauza, 20 de repetari pe repriza la trenul inferior si antebrate, deoarece picioarele si antebratele se dezvolta greu, avand capacitate mare de adaptare la efort, fiind folosite zilnic (Tom Platz, pe care Arnold Schwarzenegger il invidia pentru dezvoltarea coapselor, fiind foarte masive si avand qvadricepsii separati pe linie mediana, unic in istoria culturismului, le-a dezvoltat ajungand dupa cativa ani de genuflexiuni adanci cu bara pe umeri, labele picioarelor departate cat latimea umerilor, calcaiele apropiate, varfurile departate, cu 3 reprize de 20 de repetari, ajungand sa execute cu 200 kg, 20 de repetari, cu 150 kg, 50 de repetari, cu 180 kg, 25 de repetari, cu 250 kg, 15 repetari si cu 300 kg o repetare, el avand 1,70 m si 90 kg). Ideal ar fi, la 65 kg greutate corporala, 2 galeti de 3 kg fiecare (150 lei fiecare) de "Ultra Whey Protein", 14 lei un flacon de 2 kg si inca 7 lei un flacon de 1 kg de "Dextroza monohidrata" si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata", iar la 95 kg greutate corporala, 3 galeti de 3 kg fiecare (150 lei fiecare) de "Ultra Whey Protein", 14 lei un flacon de 2 kg si inca 7 lei un flacon de 1 kg de "Dextroza monohidrata"si 26 lei un flacon de 300 g de "Creatina monohidrata". :throb:  :beer:

Si asta e reteta dumnezeiasca naturala?

Nu ai fost multumit cum te-a facut dumnezeu si incerci sa te schimbi dupa placerea ta. :bash:

Hmmmm, sa ma uit in carte dupa asa permisiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si Isus e vecinul me de visavi si e sofer de autobuz si cam incearca o femeie noua la 3 luni.  :banana:

Si asta e reteta dumnezeiasca naturala?

Nu ai fost multumit cum te-a facut dumnezeu si incerci sa te schimbi dupa placerea ta.  :bash:

Hmmmm, sa ma uit in carte dupa asa permisiune.

<{POST_SNAPBACK}>

Omul, creat fiind de Dumnezeu este mai apoi colaborator al lui Dumnezeu la Creatie, si asta in toate domeniile, nu numai in "Body Building", adica "Constructia Corpului", ci si in Constructii Civile, Industriale si Agricole, de altfel este si zicala "Omul sfinteste locul", care se refera si la zidirea morala si religioasa reciproca a crestinilor, ca si proverbul "Omul cat traieste invata". Dumnezeu este Intelept, adica stie sa diferentieze Binele de rau, si Sfant, adica are puterea sa aleaga numai Binele, acesta fiind si indemnul Mantuitorului, adica Salvatorului Trupurilor si Sufletelor, Isus Cristos, sa fim intelepti si sfinti, ceea ce se poate in mare masura, daca este buna vointa. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu nu stii: Adevarul este Isus Cristos, Fiul lui Dumnezeu! :throb:

P.S. In legatura cu fotografia cu casca rosie de motociclist pe cap si ochelarii de vedere la distanta si tu ai fi aratat la fel. :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu nu stii: Adevarul este Isus Cristos, Fiul lui Dumnezeu! :throb:

P.S. In legatura cu fotografia cu casca rosie de motociclist pe cap si ochelarii de vedere la distanta si tu ai fi aratat la fel. :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca nu stii , insa oamenii cred despre tine ca

1. Un om bun , drept , cult si coerent [ 3 ] [15.00%]

2. Personaj scapat din benzile animate [ 2 ] [10.00%]

3. Baiat de treaba , pacat de colivie [ 6 ] [30.00%]

4. Dus cu pluta , da copy paste le tot ce are pe hard [ 5 ] [25.00%]

5. Rupt de realitate [ 2 ] [10.00%]

6. Om care la un mom dat in viatza a facut clack [ 2 ] [10.00%]

iar ADEVARUL despre tine este reflectat mai sus .... cat despre Isus ... scuteste-ma cu texte dinastea , du-te in africa sa crestinezi triburi ... ca noi mai cunoastem ...

iar chestia asta ar duce un om sanatos la cap drept la doctor ....

PS : daca tot e bun sexu oral , nu imi faci si mie unul ? :Jumpy:

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sexul oral nu este impotriva firii (chiar profesorii din invatamantul mediu englez recomandandu-l impotriva ajungerii adolescentelor la chiuretaje sau avorturi, acestea fiind echivalente cu uciderea), ci cel anal (daca l-ai facut cu o femeie, numai dupa doi ani ai voie sa te impartasesti, insa daca l-ai facut cu un barbat - inteleg ca nu e cazul -, numai dupa 20 de ani ai voie sa te impartasesti cu Trupul si Sangele Domnului), iar daca te "masturbeaza" prietena, nu este prin definitie masturbare, aceasta insemnand sex de unul singur. :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

In concluzie ... sexul anal cu o femeie nu e bun .... sexul oral poti sa il faci cu cine vrea basca ta ..... te superi ca sunt eu activ ? ... i don't kiss and tell ... pe cuvant . :Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie ... sexul anal cu o femeie nu e bun .... sexul oral poti sa il faci cu cine vrea basca ta ..... te superi ca sunt eu activ ? ... i don't kiss and tell ... pe cuvant  . :Jumpy:

<{POST_SNAPBACK}>

Inca odata, sexul oral il poti face cu o femeie, nu cu un barbat, iar sexul anal cu o femeie normal ca nu e bun, din moment ce ajunge sa nu-si mai tina gazele si in cele din urma nici “scaunul” cum trebuie. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca odata, sexul oral il poti face cu o femeie.

iar sexul anal cu o femeie normal ca nu e bun, din moment ce ajunge sa nu-si mai tina gazele si sa faca pe ea.

OK, acuma la practica.

Dar tu primesti si oferi sex oral?

Si ce te faci cand orificiul natural e asa de labartzat ca trece "trenul" prin el?

Nu cauti o gaurica mai mica?

Dar se zice ca la culturisti nu se mai dezvolta putzulica si ramane micutza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, acuma la practica.

Dar tu primesti si oferi sex oral?

Si ce te faci cand orificiul natural e asa de labartzat ca trece "trenul" prin el?

Nu cauti o gaurica mai mica?

Dar se zice ca la culturisti nu se mai dezvolta putzulica si ramane micutza.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ai inteles nimic .... deci Vladimir nu foloseste steroizi anabolizanti ci proteine din zer si alte cacaturi care nu iti afecteaza putza ci altele .... vezi poll-ul pe care l-am facut . :chair:

Vladisto : mai bine discut cu tastatura ... nu mai vb cu tine ... si totusi daca treci peste prejudecati , sa mor daca spun cuiva .... ;;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca este baiat destept si capabil dar pt faptul ca traieste in lumea virtuala prea mult a cam pierdut contactul cu realitatea de zi cu zi.

Este un fenomen real al zilelor de azi unde se invata si se "face" mai mult pe net decat in viata reala.

Teoria ca teoria dar practica ne omoara era candva o vorba.

Stiu ca o sa se si supere dar supararea e ceva normal si natural.

Si trece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram curios cat duce .... remarcabil ... insa totusi inuman ...

Poll-ul l-am facut pentru ai arata ca exagereaza cu povestirile SF de 15 pagini , care se repeta in fiecare al 2-lea post si cu ideile fixe , care sufoca orice chef de discutie al celorlalti .

Cu alte cuvinte .... Vladisto .... 85% dintre cei ce au votat cred ca esti :

2. Personaj scapat din benzile animate [ 2 ] [10.00%]

3. Baiat de treaba , pacat de colivie [ 6 ] [30.00%]

4. Dus cu pluta , da copy paste le tot ce are pe hard [ 5 ] [25.00%]

5. Rupt de realitate [ 2 ] [10.00%]

6. Om care la un mom dat in viatza a facut clack [ 2 ] [10.00%]

Trage o concluzie si nu mai posta aiurea in baza teoriei formei fara fond , pentru ca devii obositor pentru o mare parte , pana si din cei care te simpatizeaza , insa in mod sigur pentru majoritatea . Insusesteti critica , sau vei indura in continuare batjocura celor ce spun ca al tau creier urla undeva in scalp : Hai liberareeeee .

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, acuma la practica.

Dar tu primesti si oferi sex oral?

Si ce te faci cand orificiul natural e asa de labartzat ca trece "trenul" prin el?

Nu cauti o gaurica mai mica?

Dar se zice ca la culturisti nu se mai dezvolta putzulica si ramane micutza.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu cred ca am pierdut contactul cu realitatea datorita comunicarii pe Pro-Bike, caci si cei 17 din cel putin 600 de persoane care acceseaza forumul, posteaza la fel de mult ca si mine, altfel nu mi-ar putea raspunde, iar daca ei vor sa practice sexul anal, nu au decat, dar aceste prescriptii sunt date de Dumnezeu, nu de mine, si exact cum o motocicleta se strica daca nu se respecta cartea tehnica a fabricantului, la fel omul care nu tine cont de Cartea Cartilor (Biblia sau Sfanta Scriptura, care cuprinde Vechiul Testament, in care se descrie istoria poporului ales, adica evreu si Noul Testament, in care se descrie cum poporul ales au devenit toti oamenii care vor sa-L urmeze pe Isus Cristos, Dumnezeu Om, care a luat pacatele lumii asupra Lui si S-a oferit jertfa de ispasire odata pentru totdeauna, El fiind Marele Preot, Regele Regilor si Marele Profet, impacand pe Dumnezeu Tatal cu omenirea), va ajunge sa sufere si chiar sa moara inainte de vreme (deoarece Mesia (Dumnezeu care mantuieste) cand vindeca pe cineva, inainte ii ierta pacatele si ii recomanda sa nu mai pacatuiasca, caci datorita imbolnavirii sufletului se imbolnaveste si trupul, prin pacatul primordial transmitandu-se bolile, batranetea si moartea la om si la toate fiintele vii, pe care Dumnezeu i le-a dat in grija, dar va veni vremea cand moartea va fi invinsa, caci ghimpele mortii este pacatul, iar Iisus Hristos (Cel uns cu Duhul Sfant) este parga invierii, dupa El urmand si cei care cred in Numele Lui, la Parousia, a doua venire a Fiului lui Dumnezeu, in care cei ce au murit vor invia pentru viata vesnica alaturi de Dumnezeu si de fire). :throb:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice , esti idiot .

<{POST_SNAPBACK}>

Nu sunt de acord ca a fi crestin, adica a crede promisiunea reabilitarii la starea initiala, de traire vesnica alaturi de Dumnezeu si de firea intreaga, facuta de Acesta omului, inca de la caderea in pacat a Evei si apoi a lui Adam, prin pacat venind moartea, Adam fiind primul om care a murit, chiar daca a trait aproape 1000 de ani (la Dumnezeu o zi este ca 1000 de ani), iar Isus fiind primul Om care a inviat pentru eternitate, insemna ca sunt idiot. :throb::beer:

P.S. Recomand cu caldura vizionarea filmului de lung metraj (6 ore) "Isus din Nazareth", in regia lui Franco Zefirelli, cu Robert Powell in rolul principal. Veti afla multe lucruri folositoare despre credinta crestina. :throb:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord ca a fi crestin, adica a crede promisiunea reabilitarii la starea initiala, de traire vesnica alaturi de Dumnezeu si de firea intreaga, facuta de Acesta omului, inca de la caderea in pacat a Evei si apoi a lui Adam, prin pacat venind moartea, Adam fiind primul om care a murit, chiar daca a trait aproape 1000 de ani (la Dumnezeu o zi este ca 1000 de ani), iar Isus fiind primul Om care a inviat pentru eternitate, insemna ca sunt idiot.  :throb:  :beer:

P.S. Recomand cu caldura vizionarea filmului de lung metraj (6 ore) "Isus din Nazareth", in regia lui Franco Zefirelli, cu Robert Powell in rolul principal. Veti afla multe lucruri folositoare despre credinta crestina. :throb:

<{POST_SNAPBACK}>

A ... nu din cauza asta .... pur si simplu esti idiot ... nu are nici o treaba cu credinta ... iti recomand cu caldura http://www.psihosan.ro/ , vei afla multe lucruri interesante despre tine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord ca a fi crestin, adica a crede promisiunea reabilitarii la starea initiala, de traire vesnica alaturi de Dumnezeu si de firea intreaga, facuta de Acesta omului, inca de la caderea in pacat a Evei si apoi a lui Adam, prin pacat venind moartea, Adam fiind primul om care a murit, chiar daca a trait aproape 1000 de ani (la Dumnezeu o zi este ca 1000 de ani), iar Isus fiind primul Om care a inviat pentru eternitate, insemna ca sunt idiot.  :throb:  :beer:

P.S. Recomand cu caldura vizionarea filmului de lung metraj (6 ore) "Isus din Nazareth", in regia lui Franco Zefirelli, cu Robert Powell in rolul principal. Veti afla multe lucruri folositoare despre credinta crestina. :throb:

<{POST_SNAPBACK}>

Iisus se scrie cu 2 de I :focus:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ... nu din cauza asta .... pur si simplu esti idiot ... nu are nici o treaba cu credinta  ... iti recomand cu caldura http://www.psihosan.ro/ , vei afla multe lucruri interesante despre tine .

<{POST_SNAPBACK}>

Deci sunt idiot din cauza ca zici tu. Interesant. Iti recomand aceeasi adresa de Internet. De ce priviti faptul ca imi place sa comunic cu oamenii lucruri, zic eu, benefice, ca pe o concurenta. Nu ne intrecem pe forum, ci comunicam ganduri pozitive unii altora! :beer:

Iisus se scrie cu 2 de I  :focus:

<{POST_SNAPBACK}>

Iisus Hristos se scrie in Biserica Ortodoxa si Greco-Catolica, cum am scris in alte postari, dupa traducerea Noului Testament in limba greaca, iar Isus Cristos se scrie in Biserica Romano-Catolica, dupa traducerea Noului Testament in limba latina. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...