Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2018


Toni

Recommended Posts

Salutari tuturor!

Deoarece unii dintre noi au nevoie sa isi planifice zilele libere sau/si concediile din timp pentru a fi siguri de ele, deschid acest topic acum, pentru a fi suficient timp la mijloc, astfel incat sa ne putem organiza zilele libere.

Ultimul weekend din Mai e intre 25 - 27 dar tot in weekendul ala sunt si Rusaliile si va fi zi libera si Luni 28.05.

In consecinta apare intrebarea daca vom tine intrunirea odata cu Rusaliile sau o amanam pentru weekend-ul urmator 01 - 03 iunie? Aici trebuie tinut cont de faptul ca si Vineri 01.06. va fi zi libera la nivel national.

Si ar mai fi si intrebarea referitoare la locatie, daca ramane tot Calimanesti?

Va rog sa pastram discutia la subiect si la modul constructiv si civilizat.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este bine sa ne intalnim la Calimanesti, daca tinem cont de cum am votat majoritatea anul trecut.Data a fost stabilita in ultimul week-end din mai, sperand in costuri mai mici.Ar trebui sa vorbim la hotel ,sa vedem diferenta de costuri .Pentru tine ,ce data ar fi mai potrivita?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e important doar sa stiu din timp ( 2 - 3 luni inainte). In rest nu am preferinte...cu toate că mi-ar plăcea să o legăm și cu o plimbare la greci la fel ca anul trecut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am preferinte dar cred ca e bine ultimul weekend din Mai chiar daca e sarbatoare pentru ca unii ar putea sa profite sa mai stea o zi in plus la balaceala. Altii care nu vor sa stea in plus ar beneficia de o zi libera tampon intre distractie si servici.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La Intalnirea din 2017 de la Calimanesti-Caciulata s-a hotarat in cadrul sedintei anuale , ca intalnirea din 2018 sa aibe loc in ultimul week-end din luna mai , 25 - 27 mai, in statiunea Calimanesti-Caciulata.

Consider ca normal este sa respectam ceea ce tot noi am stabilit.

S-au oferit ca si organizatori ,Adrian Radu ( Bujie) si Cosmin Salcianu.

Cred ca ar trebui deja contactati cei de la hotel, negociat cu ei pretul, stransi banii si dat avansul.

 

Bujie si Cosmin aveti cuvantul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned şi featured this topic
  • 3 weeks later...

Dragii mei confrati ... va scriu de pe meleaguri romane ... via Roma

Plecat cu treburi muncitoresti prin strainataturi va rog sa mi scuzati lipsa , cel mai probabil , din acest an.

Ca atare imi declin partea organizatorica cu speranta ca se va mai tine aceasta intalnire.

Va doresc numai de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam bate vântul pe aici . 

Daca este nevoie  , pot sa va ajut la organizare . Mi-ar pare rau sa abandonați aceasta locatie care este foarte bine amplasata , la centrul tarii si unde  preturile nu sunt de speriat  . 

La Călimănești se poate face o combinație si la vreo pensiune din apropierea Aqua Park pentru cei cu dare mai mica de mana . Kosmin a avut dreptate anul trecut cand v-a sugerat asta .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intotdeauna se gasesc unii sfatosi si bine 'intentionati'!!!!!bine ar fi daca si/ar pastra opiniile doar pt ei ,avind in vedere ca nici nu participa la evenimentele noastre!!!!cine nu poate sustine financiar participarea la intrunire sa nu vina!!!sportul cu motor este scump!!!cind mergeti doar voi cu familia nu discutati atita despre preturi si nu dormiti nici in sat la casele oamenilor!!!alegeti aproape ce/i mai bun!!!si nu e rau,atunci de ce nu faceti asa tot timpul!!!cind nu/ti convine ceva nu vii nu comentezi,asa cum faceti unii!!va stiti nu dau nume!!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Poate ca ai dreptate . O rezervare se poate face si simplu , prin telefon  fara sa bateți drumul atâta distanta . Sper ca nu m-ati înțeles greșit cand mi-am oferit sprijinul . Eu merg periodic pe acolo la bai si mi-ar fi făcut placere  sa va ajut .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 17 ore adrian radu -bujie a scris:

intotdeauna se gasesc unii sfatosi si bine 'intentionati'!!!!!bine ar fi daca si/ar pastra opiniile doar pt ei ,avind in vedere ca nici nu participa la evenimentele noastre!!!!cine nu poate sustine financiar participarea la intrunire sa nu vina!!!sportul cu motor este scump!!!cind mergeti doar voi cu familia nu discutati atita despre preturi si nu dormiti nici in sat la casele oamenilor!!!alegeti aproape ce/i mai bun!!!si nu e rau,atunci de ce nu faceti asa tot timpul!!!cind nu/ti convine ceva nu vii nu comentezi,asa cum faceti unii!!va stiti nu dau nume!!!

 

Domnu' organizator!

Nu vrei mai bine sa faci tu o prezentare a ofertei negociate la hotel, caaat mai completa? Cu pret/camera, facilitati incluse (mic dejun, intrari piscina, etc.) varianta single sau duble, peroada (daca s-a schimbat), valoare avans, cont pentru virat banii sau alte posibilitati, data limita a in scrierii, numar maxim/minim de camere rezervate .... si dupa aceeea sa ne certam/paruim intre noi?:boxing:Virtual vorbind!:tv_horror:

Ca, asa, fara sa stim cine/ce/de ce te-a enervat atat de rau ... ma gandesc ca nu iese prea bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 04.03.2018 at 16:30 adrian radu -bujie a scris:

,asa cum faceti unii!!va stiti nu dau nume!!!

 

:D Eu sun unul dintre ei dar i-am cerut scuze lui Adi,cred ca m-a iertat.Stiu ca sunt prost de gura ( a se citi "tastatura") ,adica am fost ca incerc sa ma schimb.Si dupa ce ca am comentat nici nu am venit.Bine, am o scuza,eram pieton vandusem motorul chiar atunci.De data asta sunt cuminte nu mai comentez :pardon:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni.

Asa cum s-a stabilit in Adunarea din 2017,s-au rezervat 50 camere la Calimanesti-Caciulata,aceeasi locatie de anul trecut.S-a discutat pentru 25 camere pentru doua nopti si 25 camere pentru trei nopti,tinandu-se cont de ziua libera de Rusalii.Perioada rezervata 25,26,27 mai.Pretul negociat este de170 lei/noapte in camera dubla sau127 single.Pretul include micul dejun si intrare la piscina.

Incepand din acest an vom strange banii in contul Clubului Motoveteranilor deschis la Banca Transilvania Filiala Stefan cel Mare,Bucuresti cont IBAN:

 

             RO78BTRLRONCRT0418047301

Banii trebuie virati pana pe 01.04.2018,deci va rog sa incepeti sa efectuati plata in functie de perioada dorita(daua sau trei nopti)

Toti prietenii nostri ,care doresc sa participe la intrunirea noastra,vor beneficia de aceleasi preturi de cazare.

Sper sa ne intalnim cu aceasta ocazie cat mai multi prieteni.Ma gandesc si la cei care au renuntat in trecut la calitatea de membru.

 

Pentru cei care nu stiu am facut un site:www.clubulmotoveteranilor.ro

 

adresa e-mail:office@clubulmotoveteranilor.ro

       Pentru alte detalii puteti sa ma sunati 0722959950 Valeriu Alexa                           

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara prieteni, cateva remarci : domnul Alexa poate adaugati si avansul minim care trebuie achitat si ce se intampla cu avansul in caz de neprezentare. Multumesc.

 

Domnul Adrian (bujie) nu va ambalati ca asta este darul Romanului, sa comenteze, sa-si descarce sufletul. Pana la urma cui i se pare scump , dar totusi vrea sa vina, are variante de rezerva in zona. Poate ne spune Cosmin (Kosmo) unde , cat si care au fost conditiile de la pensiunea de anul trecut. Daca mai are un numar de contact de acolo si vrea sa-l posteze aici pentru cei care doresc altceva ii multumim anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 12 ore Valeriu Alexa a scris:

Pentru cei care nu stiu am facut un site:www.clubulmotoveteranilor.ro                  

 

Frumos saitul si de perspectiva dar contine o eroare si anume locul primei intalniri.Locul de unde a plecat totul. 

Pe 16 Mai 2009 intalnirea de la Slanic Prahova.Niste poze de acolo incep de aici: http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/318456-veteranii-adunarea/page-33

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 15 ore Prafpilaf a scris:

Pana la urma cui i se pare scump , dar totusi vrea sa vina, are variante de rezerva in zona.

 

Deocamdata inteleg ca pretul este fix ca anul trecut ( plus ca bonus, intrare multipla la piscine !). Deci, daca anul trecut a fost ok, de ce i s-ar parea cuiva scump acum ?!

Legat de avans, cred ca minim 100 lei/pers.este corect. In caz de neprezentare, platitorul avansului poate recupera banii de la un inlocuitor. Am inteles de la organizator ca, va trebui sa platim pana la 01.04.2018 suma de 3000,0 lei.Mi se pare totul foarte rezonabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In completare la cele scrise de  Valeriu Alexa : pana pe 01.04.2018  trebuie sa fie adunati banii necesari pentru achitarea avansului.

Avansul este necesar rezervarii a 25 camere pentru doua nopti si a 25 camere pentru trei nopti -  25,26 si 27 mai / 2018

Pentru lamurire, anexez factura factura proforma.

IMG_5011.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 21 ore Prafpilaf a scris:

Buna seara prieteni, cateva remarci : domnul Alexa poate adaugati si avansul minim care trebuie achitat si ce se intampla cu avansul in caz de neprezentare. Multumesc.

 

Domnul Adrian (bujie) nu va ambalati ca asta este darul Romanului, sa comenteze, sa-si descarce sufletul. Pana la urma cui i se pare scump , dar totusi vrea sa vina, are variante de rezerva in zona. Poate ne spune Cosmin (Kosmo) unde , cat si care au fost conditiile de la pensiunea de anul trecut. Daca mai are un numar de contact de acolo si vrea sa-l posteze aici pentru cei care doresc altceva ii multumim anticipat.

Pensiunea Bucura ... asta e numele

Camere foarte bune

Pretul de anul trecut 140 lei camera

 

Anul asta ... intrebati !

+40 350 419 989 nr telefon 

http://pensiuneabucura.ro/cazarecalimanestidubla.html

 

Va doresc numai de bine !

PS

Daca ma reintorc din pribegie ... si perioada se pupa ... poate ne revedem 

 

Editat de Kosmo S MC
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore Enduristul a scris:

M-am uitat si inca nu ati modificat datele despre "istoria" clubului.

 

Cred ca insisti pe o problema care poate fi lamurita intr-o discutie mai larga intre cei implicati de la inceput. M-am uitat si eu in istoric si am observat ca intalnirea de la Slanic a fost prin organizarea Amovero.Acolo, intr-adevar s-a nascut ideea de a se constitui un Club al motoveteranilor dar primele intalniri dedicate ale clubului au fost la Sacelu si Tismana. Cel putin asa rezulta din istoric- la care chiar tu ai facut referire prin link-ul atasat, incepand cu pag.32 ! Putem deschide un topic nou cu acest subiect (in care pot fi corectat daca am gresit) si sa lasam aici libere inscrierile pentru Calimanesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore bluerider53 a scris:

M-am uitat si eu in istoric si am observat ca intalnirea de la Slanic a fost prin organizarea Amovero.Acolo, intr-adevar s-a nascut ideea de a se constitui un Club al motoveteranilor 

 

Si nu ar trebui sa fie evidentiat si lucrul asta in istoric? Ma rog, e ca chestia cu televizorul,iti place ce scrie te uiti pe sait,nu-ti place sau nu te regasesti in ce scrie acolo schimbi postul (recte saitul).Ok nu mai poluam aici dar am scris aici pt ca nu s-a facut topic prin care sa se promoveze saitul.Aici s-a pus linkul aici am comentat.

P.S.- La Tismana tot ca si AMOVERO s-a mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...