Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2018


Toni

Recommended Posts

Sa-mi fie cu iertare ca ma bag  eu in vorba pe aici   .

Pentru cei ce nu stiu prea multe despre mine pot sa  spun ca  am aderat la acest grup si am fost membru activ inca din anul 2009 . Datorita conjuncturii am trecut in grupul moto-seniorilor Senior Riders 55 .

Il cunosc destul de bine pe Enduristul si va rog sa nu luati in nume de rau opiniile sale care de multe ori sunt diferite de ale celorlalți ... :P . Pana la urma legea negarii negatiei si lupta contrariilor este o teorie care a stat la baza existentei  .

Inainte ma mai certam si eu cu el , cu Ivan Pedala si cu inca vreo câțiva  .ca  mai apoi sa devenim cu toții  prieteni buni   .

 

...............

 

si inca ceva : 

Acest grup al tăbăciților de vânt , ploaie si arșiță nu mai este ceea ce era parca ,  fara  Doru 1900, Topgun , Sorin SX666 si inca multi altii ................  ( sper sa nu fiu inteles gresit si sa jignesc pe cineva fara de voie )

Tin minte o povestioara pe cand eram la școala elementara  . Era vb despre Unirea lui Cuza si copili nu prea înțelegeau  ce etse unirea si cat este de importanta  . Invatatorul a luat o matura de nuiele si a pus copiii sa o rupă . Desigur , nu au reusit . Atunci i-a pus sa rupa nuia dupa nuia  .  Va mai amintiți de  aceasta pilda ? .

Editat de nicon
... parca ma mananca limba .
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

                   Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

              Referitor la discutiile despre site.

 

 

Inteleg ca Dan(Enduristul)doreste sa apara si Slanic Prahova in istoric.Are dreptate ,voi face modificarea .Daca cineva considera ca mai trebuie sa modificam sau sa adaugam ceva sa-mi transmita pe e-mail:office@clubulmotoveteranilor.ro.

Acest site a fost facut la cateva sugestii venite de la membri (forum,vanzari,discutii).Dan Fotescu ,Adrian Bujie,Orlando.Am dorit sa fie un site interactiv in care sa ne spunem parerile si propunerile ,nemultumirile etc.Daca prezinta interes pentru majoritatea membrilor mergem mai departe ,daca nu il inchidem si gata...Este simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 18 ore Valeriu Alexa a scris:

 Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

    4.Radu Ionescu             camera dubla         3 zile       avans 300

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 20 ore Valeriu Alexa a scris:

 Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

    4.Radu Ionescu            camera dubla          3zile        avans 300

    5.Nicon                          camera single     1zi,26.05     avans 127

acum 20 ore Valeriu Alexa a scris:

 Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

    4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

    5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

    6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/6/2018 at 19:28 Kosmo S MC a scris:

Pensiunea Bucura ... asta e numele

Camere foarte bune

Pretul de anul trecut 140 lei camera

 

 

??? cum ma ?, pai ce smecherie ati facut ??? Sunt tare nedumerit, asa ca poate ma luminezi, pentru ca eu presupun asa :

140 lei camera fara mic dejun (banuiesc)

20 lei MINIM micul dejun ( cu putin noroc mancati amandoi )

40 lei intrarea la piscina 2 persoane 

Total .... 200 lei plus disconfortul de a te deplasa pana la piscina si inapoi cu toate acareturile dupa tine.

asa ca astept sa dati cu pietre daca stau eu prost cu matematica.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/9/2018 at 20:31 Prafpilaf a scris:

 

??? cum ma ?, pai ce smecherie ati facut ??? Sunt tare nedumerit, asa ca poate ma luminezi, pentru ca eu presupun asa :

140 lei camera fara mic dejun (banuiesc)

20 lei MINIM micul dejun ( cu putin noroc mancati amandoi )

40 lei intrarea la piscina 2 persoane 

Total .... 200 lei plus disconfortul de a te deplasa pana la piscina si inapoi cu toate acareturile dupa tine.

asa ca astept sa dati cu pietre daca stau eu prost cu matematica.

 

 

 

Daca e oferta asa de buna, tu de ce nu te inscrii? Sau nu stii inca ce se intampla cu avansul daca, din motive intemeiate, nu mai poti ajunge la intrunire??!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/7/2018 at 14:39 nicon a scris:

 

 

...............

 

si inca ceva : 

Acest grup al tăbăciților de vânt , ploaie si arșiță nu mai este ceea ce era parca ,  fara  Doru 1900, Topgun , Sorin SX666 si inca multi altii ................  ( sper sa nu fiu inteles gresit si sa jignesc pe cineva fara de voie )

Tin minte o povestioara pe cand eram la școala elementara  . Era vb despre Unirea lui Cuza si copili nu prea înțelegeau  ce etse unirea si cat este de importanta  . Invatatorul a luat o matura de nuiele si a pus copiii sa o rupă . Desigur , nu au reusit . Atunci i-a pus sa rupa nuia dupa nuia  .  Va mai amintiți de  aceasta pilda ? .

Domnule Nicon ! Ne-am intalnit de cateva ori, ne stim inca de la inceputuri. Unii aveti si acum la anii astia un orgoliu nemasurat. Ati facut alta bisericuta ar fi frumos nu tot sa bazaiti pe cei ,,alungati,,. Oamenii vin si pleaca, altii cu tam-tam altii elegant. odata ce ati plecat macar fiti eleganti. Putina decenta nu strica. Sa auzim de bine :)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 21 ore Mirel_a a scris:

 

Daca e oferta asa de buna, tu de ce nu te inscrii? Sau nu stii inca ce se intampla cu avansul daca, din motive intemeiate, nu mai poti ajunge la intrunire??!!

Asa este, nu vreau sa patesc ca tine la ultima intrunire. ;) Prefer sa am toate informatiile inaintea unei decizii asa importante. Avansul este o suma care, pierduta , poate sa-mi afecteze grav viitorul financiar.

Lasand gluma , inca nu stiu daca raman dou sau trei nopti, daca vin singur sau cu familia, dar de lipsit sigur nu, nu ai tu norocul asta. 

 P.S. Eu nu am zis ca oferta este exceptionala, dar este putin mai buna decat anul trecut si clar mai buna decat aia de la pensiunea de vis-a-vis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 13 ore kato_arad a scris:

Domnule Nicon ! Ne-am intalnit de cateva ori, ne stim inca de la inceputuri. Am observat la multi dintre voi ca ati trecut degeaba prin viata. Nu am ce ma scuza, o spun din ce am vazut si vad. Unii aveti si acum la anii astia un orgoliu nemasurat. Ati facut alta bisericuta, ok, zic sa bateti toaca acolo nu tot sa bazaiti pe cei ,,alungati,,. Oamenii vin si pleaca, altii cu tam-tam altii elegant. odata ce ati plecat macar fiti eleganti. Asa v-ar sta bine. Putina decenta nu strica. Sa auzim de bine :)!

 

Chiar nu inteleg ce s-a intamplat de este necesara o astfel de pozitie din partea dumitale .

Ma intristez de fiecare data cand vad disensiuni si apoi dușmanii si poate ca ar fi mai bine sa nu=mi mai pese atat de mult , dar nu ma lasa "pardalnica" de inima , vorba lui Nea Marin  .

 

Nici nu stiu cum sa iau aceasta interventie a lui Kato  .

Ca pe o ofensa , sau ca pe filozofia unui om care nu a trecut degeaba prin viata si are dreptul sa judece pe altii .

 

... si inca ceva ,

ma enervează atat de mult formula luata de la Neculai Constantin Munteanu de la Europa Libera "Sa auzim de bine "    , încât incep sa vad rosu înaintea ochilor . Cum naiba sa mai auzim numai de bine după cele spuse ?

Ar fi de apreciat fap[tul de a nu șterge aceste comentarii (cei care puteti sa o faceti )  .

Sa ne gandim la evenimentul Intrunirii Anuale de la Calimanesti unde ne vom  intalni  cu sufletele deschise si bucuria parcurgerii a inca unui an din viata , fara evenimente neplăcute .

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

     4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

     5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

     6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
 
Nu e balbaiala, vreau 4 camere.:yahoo:
 
 
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 16 ore Dan Rosca a scris:

Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

     4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

     5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

     6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
 
Nu e balbaiala, vreau 4 camere.:yahoo:
 
 

 

Ti-ai facut prieteni noi pe unde fuseși in Arabia ?

Asteptam cativa si la Aniversarea Permiselor Moto de la Curtea de Arges sau la Satul de Vacanta Bradulet unde ii putem intretine tine cu oaie , lapte si miere  .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 18 ore Dan Rosca a scris:

 

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
 
Nu e balbaiala, vreau 4 camere.:yahoo:
 
 

 

RO78BTRLRONCRT0418047301 asta este contul pentru plata avansului

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 17.03.2018 at 17:04 Dan Rosca a scris:
  Pe 3/7/2018 at 17:39 Valeriu Alexa a scris:

Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

     4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

     5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

     6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?

        11.Dan Fotescu                     camera dubla                2 zile       avans 340

        12.Emil Mihalache                camera single                2 zile       avans 254

        13.Gelu Lasculescu              camera dubla                2 zile        avans 200

        14. Marian Ciudin (Men)         dubla                            3 zile        avans 100 lei, platit de Toni prin transfer bancar

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 20 ore Dan Rosca a scris:

 

Pentru a putea face plata, trebuie si numele detinatorului contului.

Asociatia Clubul Motoveteranilor cont deschis la Banca Transilvania Filiala Stefan cel Mare,Bucuresti 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca tot apare aici sintagma: "Asociatia Clubul Motoveteranilor", cred ca ar fi corect si ar fi si momentul ca cine a decis si a si realizat inregistrarea oficiala a asociatiei cu aceasta denumire sa posteze aici macar o minima informare despre acest lucru astfel incat sa inteleaga si sa stie toata lumea ce este aceasta entitate juridica, de catre cine este reprezentata si mai ales pe cine reprezinta. 

Eu unul nu inteleg urmatoarele aspecte:

- de ce aceasta lipsa de transparenta ("mers pe burta") asupra inregistrarii oficiale a asociatiei, 

- cine a decis sa faca acest lucru si mai ales cu ce scop, avand in vedere faptul ca intotdeauna s-a votat pentru neinregistrarea oficiala,

- cine sunt membrii fondatori si cine face parte din Consiliul Director,

- avand in vedere ca nu toti membrii Clubului Motoveteranilor (cel neinregistrat) nu agreeaza sa faca parte dintr-o asociatie inregistrata la judecatorie, cum se vor desfasura actiunile viitoare fara a se face o uriasa confuzie intre cele doua asociatii. Sunt convins ca si acum multi nu stiu cine organizeaza intrunirea 2018 si cui platesc in realitate avansul. 

 

Cu siguranta mai sunt si alte nelamuriri si cred ca ar fi necesare niste explicatii publice si transparente pentru ca altfel... deja s-a creeat sentimentul ca aceasta treaba s-a facut "noaptea ca hotii" ca sa citez o expresie de actualitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

    Si uite asa ma departez de acest club. Acum  raman doar simpatizant. Din discutii, si alea telefonice,  "am luat si eu la cunostinta de cele de mai sus"... apoi am vazut nr. de cont si toate cele scrise pentru intrunire.... si am realizat ca parerea mea chiar nu conteaza. De vreo 3 ani nu am mai postat, atunci vroiam sa spun si eu cate ceva, dar am primit cateva raspunsuri care seamana " cu a XI-a porunca: VEZI DE TREABA TA !"

    In directia in care se merge oricum nu o sa-mi simtiti lipsa, si oricum nu "aveam povesti" cu toti din club.... asa ca ... poate o iesire de o zi spre Calimanesti-Caciulata, pentru o strangere de mana .

 

  

IMG_20170402_155817.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 3/18/2018 at 12:33 Valeriu Alexa a scris:
Pe 3/17/2018 at 17:04 Dan Rosca a scris:
  Pe 3/7/2018 at 17:39 Valeriu Alexa a scris:

Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

     4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

     5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

     6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?

        11.Dan Fotescu                     camera dubla                2 zile       avans 340

        12.Emil Mihalache                camera single                2 zile       avans 254

        13.Gelu Lasculescu              camera dubla                2 zile        avans 200

        14. Marian Ciudin (Men)         dubla                            3 zile        avans 100 lei, platit de Toni prin transfer bancar

            15.Dan Popescu                     camera dubla                2 zile        avans 200 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ore Valeriu Alexa a scris:
Pe 3/18/2018 at 12:33 Valeriu Alexa a scris:
Pe 3/17/2018 at 17:04 Dan Rosca a scris:
  Pe 3/7/2018 at 17:39 Valeriu Alexa a scris:

Lista cu persoanele care s-au inscris pentru Calimanesti.

 

 

1.Adrian Papacica       camera dubla         3 zile        avans 200

2.Vergil Plesa               camera single        3 zile        avans 200

3.Valeriu Alexa             camera dubla         3 zile        avans 510

     4. Radu Ionescu           camera dubla         3 zile        avans 300

     5. Nicon                         camera dubla   1zi,26.05        avans 127

     6.Constantin Turcanu  camera dubla        26.05         avans 200  

     7. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     8. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
     9. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?
   10. Dan Rosca                       camera dubla                2 zile           cui dau avansul ?

        11.Dan Fotescu                     camera dubla                2 zile       avans 340

        12.Emil Mihalache                camera single                2 zile       avans 254

        13.Gelu Lasculescu              camera dubla                2 zile        avans 200

        14. Marian Ciudin (Men)         dubla                            3 zile        avans 100 lei, platit de Toni prin transfer bancar

            15.Dan Popescu(Enduristul)  camera dubla                3 zile        avans 200 lei 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 7 ore Toni a scris:

Pentru ca tot apare aici sintagma: "Asociatia Clubul Motoveteranilor", cred ca ar fi corect si ar fi si momentul ca cine a decis si a si realizat inregistrarea oficiala a asociatiei cu aceasta denumire sa posteze aici macar o minima informare despre acest lucru astfel incat sa inteleaga si sa stie toata lumea ce este aceasta entitate juridica, de catre cine este reprezentata si mai ales pe cine reprezinta. 

Eu unul nu inteleg urmatoarele aspecte:

- de ce aceasta lipsa de transparenta ("mers pe burta") asupra inregistrarii oficiale a asociatiei, 

- cine a decis sa faca acest lucru si mai ales cu ce scop, avand in vedere faptul ca intotdeauna s-a votat pentru neinregistrarea oficiala,

- cine sunt membrii fondatori si cine face parte din Consiliul Director,

- avand in vedere ca nu toti membrii Clubului Motoveteranilor (cel neinregistrat) nu agreeaza sa faca parte dintr-o asociatie inregistrata la judecatorie, cum se vor desfasura actiunile viitoare fara a se face o uriasa confuzie intre cele doua asociatii. Sunt convins ca si acum multi nu stiu cine organizeaza intrunirea 2018 si cui platesc in realitate avansul. 

 

Cu siguranta mai sunt si alte nelamuriri si cred ca ar fi necesare niste explicatii publice si transparente pentru ca altfel... deja s-a creeat sentimentul ca aceasta treaba s-a facut "noaptea ca hotii" ca sa citez o expresie de actualitate.

Draga Toni, dragi prieteni :
Eu, Orlando Gujan, sunt unul dintre cei care se simt onorati sa se afle printre membrii fondatori ai acestei asociatii, asociatie care a luat fiinta dupa nenumarate discutii pro si contra. 
O informare , fara surle si trambite , a fost facuta chiar si in interiorul acestui topic urmand ca la intalnirea de la Calimanesti sa fie dezbatuta in amanunt aceasta initiativa si asta nu din cauza lipsei de transparenta ci din cauza volumului mare de informatii ce urmeaza a fi dezbatute fata in fata si a dorintei de a ne spala rufele in familie. 
Dar, acum daca tot ai adus vorba …
In ceea ce priveste aspectele pe care nu le intelegi… sa le luam pe rand:
- ,,lipsa de transparenta (“mers pe burta”) asupra inregistrarii oficiale”…

Intotdeauna s-a discutat despre infiintarea Asociatiei cu argumente pro si contra , chiar la ultima intalnire de la Calimanesti ceva mai vehement decat in alti ani. 
- ,,membrii fondatori si Consiliul Director”…  Membrii fondatori probabil ca o sa se prezinte fiecare, insa nu vad de ce este important acest amanunt, cred ca mai important este statutul Asociatiei si ce urmareste acesta, statut care poate fi gasit pe pagina de internet a Asociatiei. Asa cum stie oricine care a facut sau face parte dintr-o Asociatie, membrii Consiliului Director sunt alesi dintre membri Asociatiei si desemnati prin vot, ceea ce se va intampla si in acest caz.
- ,,avand in vedere ca nu toti membrii Clubului …. “ Asa este, intr-o comunitate nu toti au aceleasi pareri , gusturi si pana la urma este normal sa fie asa. Nu obliga nimeni pe nimeni sa intre in Asociatie, fiecare cum simte. Cei care nu vor sa faca parte din Asociatie sunt baieti mari, liberi sa se organizeze sub ce denumire vor , avand chiar si varianta de rezerva de a participa impreuna cu noi, astia cu acte, la intrunirile organizate prin Asociatie .


Daca vrei pot oferii cateva explicatii publice si transparente ca sa scape lumea de sentimentul neplacut ( ,,noaptea ca hotii” ) sau poate este mai bine sa mentionez ca scopul Asociatiei este de eradicare a lipsei de transparenta in toate demersurile .
Acum cine doreste poate sa dea cu pietre. Promit sa  #REZIST .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul lucru pe care l-a lamurit mesajul tau Orlando este acela ca dintr-un grup de vreo 50 de oameni cu o pasiune comuna care si-au gasit un nume, o sigla etc, s-au gasit cativa care si-au zis asa: noua nu ne pasa de vointa majoritatii colegilor nostri si infiintam o asociatie fix cu denumirea lor si dupa asta le zicem: "Cei care nu vor sa faca parte din Asociatie sunt baieti mari, liberi sa se organizeze sub ce denumire vor" Pai nu crezi ca ar fi fost mult mult mult mai corect fata de restul colegilor (evit sa folosesc cuvantul prieteni pentru ca acest cuvant implica foarte mult respect si se pare ca nu e cazul) din partea voastra sa va fi organizat voi sub orice alta denumire???

Daca insusirea numelui clubului ar fi fost facuta de persoane straine de club, as fi inteles (sunt multi care au vrut raul clubului) dar ca acest lucru sa fie facut de oameni din interior... si apoi sa le spuna in fata celorlalti ca ori se inroleaza in asociatia lor ori nu au decat sa plece la plimbare.... asta nu mai inteleg... sau de fapt inteleg dar ma dezamageste profund.

Poate intentiile voastre sunt foarte bune dar faptul ca nu ati tinut cont de vointa majoritatii si ati deturnat numele clubului, mie imi creeaza sentimentul ca am fost tradat.

La Calimanesti unde de obicei vorbesc toti si nu asculta nimeni, nu vad ce se poate lamuri. Inteleg ca ati creeat o situatie jenanta si aveti o retinere sa faceti totul public aici pe forum unde e cel mai transparent loc posibil si de asta vreti sa "spalati rufele in familie" dar eu intreb: care familie Orlando? Asta pe care voi tocmai ati scindat-o in doua?

 

"O informare , fara surle si trambite" e sinonimul expresiei "noaptea ca hotii" si o faci atunci cand te prefaci ca informezi dar de fapt nu vrei sa afle prea multa lume de intentiile tale, altfel ai folosi surlele si trambitele asa incat sa fii sigur ca afla toata lumea.

 

Organele de conducere ale oricarei asociatii trebuie sa fie specificate in Actul Constitutiv act care se elaboreaza inainte de a primi actul oficial de infiintare a asociatiei de la judecatorie. Deci membrii Consiliului Director de la momentul infiintarii asociatiei sunt deja cunoscuti si nu urmeaza a fi votati intr-un viitor. Inducerea asta in eroare a cititorilor face cumva parte din eradicarea lipsei de transparenta? Interesanta metoda.

 

"scopul Asociatiei este de eradicare a lipsei de transparenta in toate demersurile" - avand in vedere tot ce ai scris in mesajul de mai sus, asta nu poate fi decat o gluma. 

 

Pana acum cam astea sunt aspectele lamurite din punctul meu de vedere.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...