Mergi la conţinut
Toni

Intrunirea anuala 2018

Recommended Posts

Nu fac pariu cu dumneata pentru ca stii prea multe   .

Totusi revin la filozofia unuia din profesorii adolescentei mele  :

... in viata totul este relativ . Un singur lucru este absolut ...  

( va las pe voi sa ghiciti )

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai participat si intr-adevar cand s-a plecat pe autostrada intalnirea era acolo iar cand se pleca la bulgari intalnirea era la OMV-ul din 1 Decembrie.Cand se pleca spre Ploiesti intalnirea era la Arc sau la benzinaria de dupa fantana Miorita.

Problema e ca nimeni nu a batut in cuie asta.Nu e o regula scrisa . Nu aveam cum sa ghicesc.

Asa ca malitiozitatea nu-si are rost aici mai ales din partea unui fondator al unei Asociatii care ar trebui sa fie mai apropiat de membrii pe care vrea sa-i reprezinte si sa-i ajute la nevoie pe acestia, nu sa-i priveasca de sus .Avem destui sefi la servici care ne privesc de sus. In timpul meu liber nu am nevoie de sefi.

Link la postare
acum 6 ore Dan P. a scris:

Eu am mai participat si intr-adevar cand s-a plecat pe autostrada intalnirea era acolo iar cand se pleca la bulgari intalnirea era la OMV-ul din 1 Decembrie.Cand se pleca spre Ploiesti intalnirea era la Arc sau la benzinaria de dupa fantana Miorita.

Problema e ca nimeni nu a batut in cuie asta.Nu e o regula scrisa . Nu aveam cum sa ghicesc.

Asa ca malitiozitatea nu-si are rost aici mai ales din partea unui fondator al unei Asociatii care ar trebui sa fie mai apropiat de membrii pe care vrea sa-i reprezinte si sa-i ajute la nevoie pe acestia, nu sa-i priveasca de sus .Avem destui sefi la servici care ne privesc de sus. In timpul meu liber nu am nevoie de sefi.

Pana te mogosesti tu cum facur-am amandoi acum cativa ani la BMW Camp de la Zetea , de ramaser-am in urma si nu-i mai gasir-am pe vajnicii osteni ai lu Angi ,  cred ca si acum patesti la fel . 

Intr-adevar trebuie un pic de organizare .Trebuiesc transmise niste numere de telefon intre voi pentru ca nu stiti ce se poate intampla pe drum .

Cand mergeam cu voi in Bulgaria si era Harea organizator toate mergeau ca unse . Pana si detectorul antiradar pe care il avea alaturi de GPS , era de mare ajutor . Imi aduc aminte cum mai fugeai cu F-ul 650  si ma miram ca era in stare de asa ceva ca sa ne filmezi . Acum ca ai Varadero esti si mai tare . La experiența pe care o ai cred ca poti face multe in sprijinul comunitatii . 

Link la postare
acum 18 ore Dan P. a scris:

Eu am mai participat si intr-adevar cand s-a plecat pe autostrada intalnirea era acolo iar cand se pleca la bulgari intalnirea era la OMV-ul din 1 Decembrie.

acum 15 minute Dan P. a scris:

Cand esti tratat cu indiferenta parca nu-ti vine...

Pe 5/22/2018 at 10:51 Dan P. a scris:

Bucurestiul pleaca organizat sau fiecare cu bisericuta lui ?

Inca odata se adevereste zicala cu "facerea de bine....." La intrebarea ta am raspuns punctual cu datele pe care le aveam atunci.(am fost singurul dealtfel- unde este indiferenta ?) Ai insistat cu locul de intalnire desi il stiai f. bine si cred ca tu ai fost malitios, dar considerand ca ai in parte dreptate, am venit cu precizari exact pentru acele persoane mai noi in grupul nostru- unde este privirea de sus ?. Credeam ca ai reusit sa te vindeci de "toxicitate", se pare ca m-am inselat ,sau nu ?!, mai pastrez ceva sperante.

Link la postare
acum 4 ore bluerider53 a scris:

Ai insistat cu locul de intalnire desi il stiai f. bine si cred ca tu ai fost malitios, dar considerand ca ai in parte dreptate, am venit cu precizari exact pentru acele persoane mai noi in grupul nostru- unde este privirea de sus ?. Credeam ca ai reusit sa te vindeci de "toxicitate", se pare ca m-am inselat ,sau nu ?!, mai pastrez ceva sperante.

Cand un grup de oameni stabilesc in particular o ora de plecare se presupune ca au discutat si despre locul de intalnire.Nu sunt paranormal sa ghicesc daca locul e cel vechi sau cineva a gasit alt loc mai bun.Raspunsul tau a fost "locul se stie" si nu "locul e acelasi". Chiar si asa trebuia specificat care e pentru ca poate eu sau altul avem destule pe cap ca sa tinem minte de unde am plecat anul trecut.Spre exemplu eu anul trecut nu am fost.Acum doi ani am venit singur sambata deci chiar daca acum trei ani am plecat impreuna existau sanse sa uit locul pentru ca intre timp am mai participat la intalniri spre A1 cu plecari din locuri diferite. Deci afirmatia ta ca eu am fost cel malitios nu se justifica. Chiar nu aveam idee unde va intalniti.Dar e la moda sa dai in cel care in trecut a fost "toxic" cand nu ai argumente.

Privirea ta de sus a fost cand ai postat "Pentru cine nu a mai participat niciodata la vreo actiune a motoveteranilor cu plecare pe A1, locul de intalnire este..." pentru ca m-am simtit luat la misto.Puteai raspunde firesc "locul este Petromul de langa Mc Donalds" dar tu ai tinut neaparat sa-mi tragi o palma.Preferam sa nu-mi raspunzi decat sa raspunzi asa.

Sper ca sa nu fie asta modul de a comunica cu oamenii marca Asociatia Clubului Motoveteranilor .Ar fi bine sa alegeti un purtator de cuvant in persoana lui Vali sau a lui Orlando pt ca ei au mai multa diplomatie.

Oricum se pare ca noi doi avem o animozitate asa ca pe viitor o sa incerc sa te evit.

Link la postare

"Oricum se pare ca noi doi avem o animozitate asa ca pe viitor o sa incerc sa te evit."

Nu Dane , nu avem ! Poate tu ai, nu am provocat eu dialogul.Doar am raspuns civilizat la o solicitare. Mai bine te ignoram, asa cum au facut si cei doi propusi de tine ca si purtatori de cuvant.( stiau ei ceva !). Nu voi continua acest dialog al absurdului si NU voi incerca sa te evit.Voi ramane deschis la orice dialog normal si civilizat.

Link la postare

Pentru cei din Bucuresti plecarea se va face la ora 10 de la Petrom Militari(langa Metro,McDonalnds)

Sedinta va fi sambata la ora 11.00.Am ales aceasta ora pentru a participa si cei care vin la Calimanesti incepand de sambata.

Vom discuta vineri  despre locul unde ne vom aduna sambata seara pentru a sarbatori revederea.

Link la postare
acum 27 minute Valeriu Alexa a scris:

Pentru cei din Bucuresti plecarea se va face la ora 10 de la Petrom Militari(langa Metro,McDonalnds)

Sedinta va fi sambata la ora 11.00.Am ales aceasta ora pentru a participa si cei care vin la Calimanesti incepand de sambata.

Vom discuta vineri  despre locul unde ne vom aduna sambata seara pentru a sarbatori revederea.

Sedinta de sambata dupa mine e prea devreme. Sper sa mai prind ceva din ea :)!

Link la postare

Întrunirea anuala a Clubului  Motoveteranilor - Călimănești 2018

Din punct de vedere organizatoric totul a fost in regula . Daca exista si un loc pentru masa festiva unde se puteau aduna toti participantii , era si mai bine . S Sa va ganditi de pe acum la organizarea unei intruniri de toamna . In numele meu personal si din partea grupului Senior Riders 55 va uram succes in organizarea si realizarea unor intruniri tot mai frumoase si atractive . Sper ca la următoarea , sa ma reîntâlnesc si cu ceilalți prieteni motoveterani care nu au putut veni .

Mulțumesc pentru ospitalitatea si antrenul de mult bun simt de care m-am putut bucura .

1-DSC00455.JPG

1-DSC00458.JPG

1-DSC00459.JPG

1-DSC00461.JPG

1-DSC00462.JPG

1-DSC00469-001.JPG

1-DSC00472.JPG

1-DSC00476.JPG

1-DSC00478.JPG

1-DSC00479.JPG

1-DSCN3220.JPG

1-DSCN3221.JPG

1-DSCN3222.JPG

1-DSCN3228.JPG

1-DSCN3230.JPG

1-FHD0015.JPG

1-FHD0017.JPG

1-FHD0018.JPG

1-FHD0032.JPG

1-FHD0036.JPG

1-FHD0038.JPG

1-FHD0043.JPG

1-FHD0052.JPG

1-FHD0061.JPG

1-FHD0064.JPG

1-FHD0068.JPG

1-FHD0070.JPG

1-FHD0073.JPG

1-FHD0074.JPG

1-FHD0079.JPG

1-FHD0084.JPG

1-FHD0102.JPG

1-FHD0104.JPG

1-FHD0110.JPG

1-FHD0117.JPG

P.S. 

Pai daca seniorul Constantin Turcanu veni ( cum imi place mie sa vorbesc olteneste ) , cu bicicleta cu motor care ne-a " impresionat" , Daniel Rosca n-avea cum sa se lase mai prezos si ne arata niste jocuri de lumini pe top-case de " ma  făcu " ...

FHD0088.JPG

DSC00481.JPG

FHD0081.JPG

Link la postare

Gata cu postarile? Nu se face nicio analiza a intalnirii, un rezumat si hotararile in urma sedintei de cei alesi si calea de urmat? Membrii care au mai ramas caci dupa cate am inteles cativa au iesit din Club. Multumesc :)!

Link la postare
Pe 10.06.2018 at 18:53 kato_arad a scris:

Gata cu postarile? Nu se face nicio analiza a intalnirii, un rezumat si hotararile in urma sedintei de cei alesi si calea de urmat? Membrii care au mai ramas caci dupa cate am inteles cativa au iesit din Club. Multumesc :)!

Poate daca participam la sedinta ca si observator incercam sa creionez cateva impresii . Si eu sunt surprins ca nimeni nu intervine pe acest subiect . Asteptam un rezumat sau o dare de seama asupra evenimentului . Toni este cel mai in masura sa preia aceasta sarcina , stiindu-l un bun organizator ,  consilier  si moderator al clubului . Cu statutul in fata , cu drepturile ,indatoririle si cu lista membrilor ne poate face sa intelegem ce continuitate are acest club , mai ales ca din cate stiu nu s-au facut modificari esentiale .

Nu stiu de ce , dar am sentimentul ca toti fug de raspundere .

Si inca ceva : acest forum fiind de atatia ani accesibil tuturor membrilor si al celor interesați din afara lui , este bine ca acesta sa rămână  in continuare un  mijloc principal de comunicare .

Link la postare

Mulțumesc Nicon pentru aprecieri dar ma limitez doar la statutul de moderator al forumului. Clubul are acum personalitate juridică, membri fondatori, președinte, consiliu director... deci are cine să se ocupe de reorganizare si de informari.... sau cel putin asa ar trebui.

Link la postare

Lipsa de comunicare o sa ingroape clubul asta indiferent daca are sau nu personalitate juridica.

Spre exemplu,intalnirea de la Ticleni e postata pe forumul de pe pagina clubului.Nici un cuvintel pe aici.Iar acolo nimeni nu a comentat,nu a fost facuta o lista de participanti.Se vede ca mijlocul asta de comunicare in scris e perimat.Se prefera tot mai mult telefonul.

La Calimanesti au fost ocupate 52 de camere.Daca nu s-ar fi postat intalnirea pe acest forum si s-ar fi discutat prin telefon, ar mai fi fost atatia? Cate telefoane ar fi trebuit sa dea Vali ,Orlando si Simi ca sa invite lumea si apoi sa afle cati confirma invitatiile? 

E in regula sa faci invitatii la telefon doar daca vrei sa mergi undeva cu anumiti membrii ai clubului care au calitatea de prieteni sau apropiati iar locul respectiv nu ofera cazare decat pentru un numar restrans de persoane.Astfel de intalnire as numi-o "prieteneasca". Dar cand organizezi Intalnirea Clubului Motoveteranilor si vrei o participare cat mai numeroasa logic ar fi sa fie cat mai vizibila.

Apoi ,rezultatul sedintei,concluzile acesteia ar fi trebuit postate.Chiar si doar pe pagina Clubului dar cele de anul asta nu se regasesc nicaieri.

Am senzatia ca ne indepartam incet incet unii de altii si e dureros.Avem multe amintiri impreuna si ar fi pacat sa se piarda.Nu mai suntem toti cei care am fost inainte.Unii s-au simtit nedoriti si au plecat,unii au plecat in alta lume mai buna,altii au avut divergente cu alti membrii si au preferat sa plece etc. Dar cel mai importat e ca inca existam ca si Club,hai sa nu-l lasam sa moara.Linistea de pe forum il omoara,hai sa fim mai activi nu doar in Martie -Aprilie -Mai ...sau in toamna.Cei care v-ati asumat infiintarea Asociatiei trebuie sa fiti mai activi pe forum.Lumea asta asteapta de la voi,sa dati impresia ca de acum Clubul traieste se misca si evolueaza.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.