Mergi la conţinut
  • 0

Help !


Zavate Cosmin

Întrebare

Salutare! Sunt începător si aștept cu nerăbdare noul sezon [emoji16]

As vrea sa stiu si eu de la cei cu experiența cum imi dau seama daca anvelopele mele mai duc încă un an si nu prezintă vreun pericol ! Va mulțumesc !

Am Atașat si 2 poze, nu stiu cat va ajuta [emoji85]IMG_9339.jpgIMG_9340.jpgIMG_9340.jpg

 

 

Trimis de pe iPhone prin aplicatia PRO-BIKE Forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Salut si bine ai venit!

Acele santuri de la anvelope sunt cel mai bun indicativ de uzura. Masoara cu un subler adancimea santului din mijlocul anvelopei si extremitatea de pe margine. Diferenta dintre cele 2 reprezinta uzura anvelopei in mm si poti aproxima cam cat de mult sunt uzate. In principiu, un cacuciuc de spate de motor de viteza ar trebui sa tina intre 4000-8000 de km in functie de stilul de mers

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Salut si bine ai venit!
Acele santuri de la anvelope sunt cel mai bun indicativ de uzura. Masoara cu un subler adancimea santului din mijlocul anvelopei si extremitatea de pe margine. Diferenta dintre cele 2 reprezinta uzura anvelopei in mm si poti aproxima cam cat de mult sunt uzate. In principiu, un cacuciuc de spate de motor de viteza ar trebui sa tina intre 4000-8000 de km in functie de stilul de mers

Mulțumesc mult [emoji16]


Trimis de pe iPhone prin aplicatia PRO-BIKE Forum
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...