Mergi la conţinut

GP Euskadi – Campionatul Mondial de SuperEnduro – 03.03.2018


FRM

Recommended Posts

28810994_1880099768728247_1173833978_oJozsa-Norbert Levente reuseste la Bilbao sa urce iar in clasamentul general al Campionatului Mondial de SuperEnduro si se afla acum pe locul 9 la clasa Juniori. GP Euskadi (Spania), a avut loc sambata 3 martie 2018 si a fost penultima etapa din Campionatul Mondial de SuperEnduro 2018 al Federatiei Internationale de Motociclism.

Iata ce ne-a declarat Norbi in exclusivitate la final:

„A IV-a etapa de la Bilabo a fost foarte grea. Chiar daca la prima vedere traseul nu parea unul foarte tehnic, acesta a fost foarte solicitant fizic datorita 28822761_1880099738728250_393932780_omixului de zone rapide si tehnice.  Chiar daca am avut posibilitatea sa ma antrenez aproape doua saptamani in Spania si eram foarte increzator ca voi putea face aici cea mai buna cursa de pana acum, nu a fost chiar asa… Nivelul este foarte ridicat, existand sportivi care se antreneaza in Spania inca din noiembrie 2017. Cred ca am ajuns si putin obosit, deoarece inainte de cursa m-am antrenat in fiecare zi timp de 12 zile intensiv fara sa las corpului timp de refacere.  Partea buna este ca am reusit totusi sa urc o pozitie in clasamentul in clasamentul general si acum sunt pe 9. De asemenea sunt bucuros ca am reusit sa ma calific in toate cele 4 GP-uri si sa punctez in toate cele 16 finale disputate.

28768090_1880099858728238_1280466085_oTinand cont de ce sa intamplat pana acum, o sa mergem la Suedia, la ultima etapa de Campionatul Mondial increzator ca voi putea lupta sa mentin locul 9 la general, sau chiar sa urc una-doua pozitii in clasament. Multumesc parintilor mei si sponsorilor: Masterbike | L&A | PoemDesign | Szinker srl | Chemtraders-Mitas | ZonaPaddock | MxMotors | Forma | Letsridegraphics |DMXsuspension.

De asemenea multumiri tuturor celor care m-au ajutat pe toată perioada cat m-am antrenat in Spania:
-Familia Gomez
28879101_1880099765394914_1944304572_o-Familia Guerrero
-Miguel Quiros – Reyders
-Damian – DMX suspension
-Javi
-Fran Rico

Multumiri speciala pentru Mihai Birca si Pito Csaba pentru ca au fost alaturi de mine, si m-au sustinut in perioada asta, si nu numai”

Felicitări pentru parcursul de pana acum si mult succes in ultima etapa din Suedia care va avea loc pe 31 martie 2018!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...