Mergi la conţinut
Autentifica-te  
pemotoare.ro

articole Cu 90 km/h în căutarea luminii – Argentina. Filmul

Recommended Posts

R1200GS-Argentina-.jpg

După calculele mele, mai am 20-30 de minute de lumină. Soarele deja apune. Trag tare de accelerație, iar acul stă la 80-90 km/h în liniile drepte. În spate las un nor mare de praf. Sunt în afara asfaltului, pe washboard, acel tip de drum neasfaltat vălurit, coșmarul oricărui motociclist. Dacă mergi mai încet de 60-70 km/h, motocicleta începe să vibreze din toate articulațiile. Dacă mergi prea tare, pierzi fața constant și riști să cazi.

Mă concentrez să țin motocicleta. O pierd de câteva ori, modulez ușor accelerația, dar fără să o închid. Dac-aș închide gazul sau dac-aș frâna, aș fi pe jos în secunda următoare. Sunt singur, Daniel s-a dus direct la hotel, și n-aș vrea să mă împrăștii.

Dar trebuie s-ajung în Quebrada de Las Flechas cât mai e lumină ca să ridic drona. Nu știu de ce trebuie, dar simt că trebuie. Văd eu, după aia, cum mă întorc.

Acest loc incredibil, ce pare de pe altă planetă, atmosfera dintr-un orășel de provincie și vinăriile din Mendoza, în filmul de mai jos. Îl poți urmări direct aici sau pe canalul nostru de YouTube unde te invităm să te abonezi.

Cu acest episod putem punct aventurii noastre din America de Sud. Cinci săptămâni, 11.000 de km, patru țări. Patru filme de care suntem mândri. Urmărește și celelalte episoade:

Episodul 1 – Chile

Episodul 2 – Peru

Episodul 3 – Pe Drumul Morții și Salar de Uyuni. Bolivia

Sursa

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.