Mergi la conţinut

Întrebare

Salut,am si eu cateva intrebari,stiu stiu am 13 ani,dar imi plac foarte mult motocicletele si la 16 ani vreau sa dau de A1,asadar fara dar si prin urmare am urmatoarele intrebari:
1.Un Suzuki GSXR 1000 pot sa il limitez pt a fi condus cu A1 la 16 ani?
2.Cum fac acest lucru (pas cu pas daca se poate)
3.Este adevarat ca la GSXR-uri au 3 moduri de putere?A,B,C?gen la A ai 110CP,la B ai 150 CP si la C ai 190CP,este adevarat?
4.O sa am probleme cu politia?

App,daca nu se poate cu un GSXR 1000,cu un GSXR 600 se poate?

Rog seriozitate va rog!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

4 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 0

Nu, nu se poate. Din ce stiu eu, Poti sa folosesti limitate doar motoare care au puterea maxima dubla fata de cea maxima pt a1.Daca ai a1 si iti cauti motor mai mare de 125,trebuia sa aiba max 30 de cai, ca sa poata fi limitat la 15 cai cat e maximul admis. Si iti dau un stat, iti iei un cbr 125 sau yfz125 la 16 ani, si la 18 faci a2 si iti cauţi un yamaha r3,sau ceva de 300 care iti place. Nu cauta din prima motoare puternice. Sunt prea agresive pt un începător, dupa ce faci a si ai ceva experienţă cauta ceva mai mare, mai tare..Esti inca mic, si daca nu stii sa te controlezi si vrei sa te dai mare doar, mai bine nu teai urca pe motor.

Trimis de pe P9_Energy_mini prin aplicatia PRO-BIKE Forum

Link la postare
  • 0

Ok,m am mai gandit si o sa fac in felul acesta,la 16 ani dau de a1 ai imi iau aprila rs 125 sau cbr 125,la 18 ani pot conduce gsxr 600 cu a2?

Si app.la faza cu mai bine te ai urca pe motor,eu am stat pe un gsx 1300r(hayabusa)si chiar mi a placut,de mic imi plac motocicletele,eu cand vad un gsxr nu mai pot,parca explodez,imi plac foarte mult.

si nu vreau sa ma dau mare,dar asa sunt eu,imi place viteza,eu nu pot fi schimbat

Link la postare
  • 0

Tu nu ai condus niciodata, si iti inteleg intrebarile. 

DAR iti spun ca gandesti FOARTE prost. 

Intrebi de limitati. Limitarile nu trebuie sa le faci tu ci fabricantul SAU o institutie agreata RAR (poate si importatorul, service oficial etc). Deci, desi ai putea sa o faci tu (rescriere harta de injectie/aprindere) nu are nici o valoare juridica. 

A doua, mi e greu sa imi imaginez cum la 16 ani o sa faci suficienti bani pentru echipament, motociclete, benzina etc. Poate parintii sunt generosi. 

Si nu in ultimul rand, condu intai. Poti incepe de jos. 

Daca parintii te vor sustine financiar, te sfatuiesc sa incepi sa conduci pe circuit. Acolo nu ai limitari. Pe urma o sa iti raspunzi singur si vei vedea cat de stupide sunt intrebarile/aspiratiile tale. 

Nu te dezamagi insa, eu vroiam sa imi iau, printre altele, o yamaha Vmax ca prim motor. 

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.