Mergi la conţinut

Propunere modificare sigla


bluerider53

Recommended Posts

Reiau un subiect ce a mai fost discutat aici, respectiv alegerea unei noi sigle pentru motoveteranii ce nu se regasesc in imaginea celei vechi.Provocarea era conceperea unui desen original, modern, sugestiv.Am lucrat pe niste versiuni (toate personale si asumate), din care am selectat una pe care am considerat ca ar merita atentia voastra. Imaginea cu "brod" este macheta finala data de un program de asistare a broderiei, transmisa de un coleg motociclist ce detine masini profesionale de brodat.

Este asteptata opinia voastra legata de imagine.Ce sa va intampla cu sigla veche, cum se va inlocui,etc., consider ca este un subiect separat.

PROPUNERE SIGLA MOTO..jpg

fisierul de mai jos se deschide cu Office pictures manager si este varianta finala machetata.

 

Motoveterani brod.BMP

...si versiunea finala propusa, brodata si aplicata; se livreaza cu tot cu suport velcro (arici), foarte usor de aplicat; pret aprox. 18 lei/buc la marimea de 10 cm.

20180704_133900.jpg

Editat de bluerider53
completari
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa-ti raspunda nimeni la postare. Cel putin nu un raspuns pozitiv.

M-am lovit si eu si Toni de refuzul schimbarii siglei de nenumarate ori. Oamenii au dat niste bani pe uratenia aia si gandul ca ar mai trebui sa scoata bani pentru alta ii ingrozeste. Nici pretul nu e mic daca 10 cm e 18 lei.Ar insemna vreo 150 de lei 30 x30 cm (de pus pe spate).

Multi o sa zica ca si-au gaurit vestele ca sa puna bulina aia si o alta forma de sigla ar lasa vizibile acele gauri.Altii o sa zica ca sigla facuta de tine nu e chiar reusita.E si parerea mea dar se poate lucra la aspect.

Cred ca ar trebui sa faci un sistem de vot ca sa vedem cati ar fi dispusi sa dea 150 de lei pe una noua.Ca daca nimeni nu vrea ne agitam degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu un raspuns pozitiv astept, ci niste observatii constructive (eticheta de "nereusit" fara argumente,nu va ajuta cu nimic autorul), propuneri alternative viabile, nu stangaciile pe care le-am mai vazut pe aici. Cat despre bani sau urmele lasate de cele vechi , e timp destul de discutat. Este usor sa critici ceva si sa distrugi dar mult mai greu sa construiesti (nici o legatura cu postarea ta, cu care de altfel sunt de acord).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imaginea motocicletei cu motociclistul înaripat parcă e din alt film. Nu se potriveste deloc. Restul pare ok. Schimba motocicleta cu tot cu motociclist și nici într-un caz cu aripi. Cel puțin nu cu astea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e si parerea mea Toni legat de aripi iar motociclistul daca nu se vede ca e in varsta nu are farmec. Ar trebui sa-i vedem barba alba dintr-o casca open face.In plus ma deranjaza vizual si fontul ,ar trebui sa fie unul old style nu arial.Tricolorul calcat in picioare e jenant .

Dar cum am mai spus,ne agitam degeaba.

Pasii logici ar fi sa faca fiecare (care se pricepe) cate o sigla, apoi impreuna cu sigla veche sa se supuna toate la vot. Daca iese tot aia veche castigatoare atunci o sa stim cum stau lucrurile. Daca iese alta...Doamne ajuta! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi cam place, cu mici schimbari: tricolorul ar putea fi mutat sub cuvantul ROMANIA, sau, mai bine, ROMANIA scris in cele 3 culori ale steagului; asa se mai elibereaza centrul siglei si se vede mai bine motociclistul cu sau fara aripi, cum vreti voi. Nu ar fi rau sa mai vedem si alte variante pentru simbolul motociclistului din centru ...

Iar, in ceea ce priveste sigla veche, cei care au apucat sa isi comande patch-uri pot in continuare sa le poarte, urmand sa le inlocuiasca in timp, cand se vor mai deteriora, cu modelul nou. Schimbarea siglei poate fi asociata cu "intrarea in legalitate" a Asociatiei Clubul Motoveteranilor, iar mentinerea celor 2 modele o perioada de timp ar demonstra continuitatea intre forma "veche" de organizare a Clubului si cea actuala.

Oricum, felicitari Simi pentru initiativa! Deci, bagati propuneri de modificari sau imbunatatiri ale variantei propuse, astfel incat sa avem ce vota ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi sa va modificati numele clubului (asta nu este clubul in care am aderat in anul 2009 ca membru fondator si in care am investit timp, bani si mi-am adus prietenii, iar voi ati luat un lucru bun si l-ati slutit) si sa va cooptati membri noi dupa ce o sa va puneti la cale un alt statut facut de voi (nu ala preluat ad literam de la altii, pentru care s-a muncit), faceti-va un site cu nume nou si abia atunci considerati ca ala este clubul vostru! Pana una alta, asta (Clubul Motoveteranilor) nu va apartine, iar furtul subtil de nume si inregistrarea ca SRL sau ONG (inca nu stiu ce este si nici nu ma intereseaza) nu va face stapani pe lista membrilor, statut, nume, etc...etc. Recititi statutul si apoi veniti pe acest site si comentati, pana atunci, facet-va alt loc de joaca! Ati votat ceva noaptea ca hotii, ati facut ceva impotriva majoritatii, vad ca vreti sa continuati cu schimbarea siglei...schimbati-va stilul!

Va salut cu farul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere modificarea siglei nu are legatura cu asociatia si asta pentru ca de ani de zile ma tot chinui sa va fac sa intelegeti ca sigla actuala e naspa, e de rasul curcilor.O sigla cu care mi-ar fi jena sa ma etalez la evenimente moto cand altii au pe spate diverse sigle facute cu bun gust.Sper sa o schimbam intr-o zi ca sa o pot purta si eu.

De acord cu Ivan in ceea ce priveste asociatia.S-a facut pe furis. Nici eu care sunt foarte activ pe forum nu am stiut pana anul trecut la Bran.Dar ,la Calimanesti li s-a dat sansa fondatorilor sa dovedeasca timp de un an ca exista avantaje in infiintarea ei. Si votul nu a mai fost pe furis. Asa ca ne place sau nu trebuie sa respectam ce s-a votat , pana la sedinta de anul viitor.Apoi tragem linie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca problema siglei ar trebui sa fie ultima problema a acestui club. Putem reveni asupra ei atunci cand apele vor fi limpezi si clubul isi va recapata verticalitatea furata! 

Ca s-a votat asa cum s-a votat, ca totul s-a facut pe ascuns, vedem acum! Nimeni nu a scris aici un cuvant despre asta, in ordinea de zi a sedintelor nu s-a specificat dinainte nimic, iar pe forum (repet, aici, unde exista un statut-lege pentru noi, adica acel "cod al motoveteranilor" si unde ar fi trebuit scris absolut tot, unde se pot purta discutii intre cei care pot sau nu pot participa la sedinta finala, aici unde s-au pus bazele clubului...si nu la carciuma, ori la vreo terasa obscura prin mai stiu io care oras al tarii), aici ar fi trebuit dezbatuta miscarea obscura! Grupul ales de sefi (!) care incearca sa ne inchida acum gura cu promisiuni si vorbe ca-n pesedeu', nu a demonstrat ca stie sa scrie, sa citeasca si sa-si insuseasca regulile din "cod", drept pentru care pentru mine si apropiatii mei, nu exista in acest moment un alt club, fie el SRL sau ONG...fiindca aceia care l-au infiintat nu au demonstrat decat ca stiu sa dezbine...si nimic altceva! Dovada s-a vazut la ultimele intruniri, la care au fost prezenti foarte putini dintre membrii vechi inscrisi si cativa simpatizanti...plus o parte de noi membri care ori nu indeplinesc conditiile de a fi membri in club, ori nu stiu cum si cu ce se mananca motociclismul, neavand nici macar indeplinita conditia minima de a fi posesor al categoriei A din permisul de conducere! Asadar, aceia care ati manelizat acest club, ar fi cazul ca sa va luati la fel de subtil labutele de pe el, ca si atunci cand le-ati pus fara drept, si sa-l lasati asa cum a fost, fara sefi, fara statut juridic si fara oportunisti! Ati produs greata...si nu era cazul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog moderatorul, sa mute postarile offtopic, la "Diverse" sau la "Intalnirea anuala 2018". Nu respectam reguli simple de comportament pe forum, dar ne permitem sa dam lectii altora, cu sau fara Emetiral.:pardon:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ivan, de cand s-a infiintat asociatia m-am transformat in purtatorul de cuvand al membrilor fondatori, asa ca si de aceasta data vorbesc in numele lor.

Probabil ai aflat ,,pe surse" ( ca de venit... nu ai mai venit de cativa ani ) ca la sedinta de la Calimanesti de anul acesta, sedinta la care au participat mai multi membrii respectabili ai clubului care au aderat odata cu tine, au fost votate , in aceasta ordine, urmatoarele propuneri:

Desfintarea sau mentinerea Clubului in forma oficiala

Preluarea conducerii Clubului de persoane care nu fac parte din membrii fondatori si a fost ales un comitet director.

Inteleg ca ai refuzat propunerea de a deveni membru fondator, dar nu inteleg de ce nu ai venit sa expui punctele tale de vedere in cadrul sedintei. 

Inteleg ca nemultumirea ta nu a trecut si nici nu poti respecta votul majoritar al celor care vin la intruniri an de an. Sper sa intelegi ca jignirile aduse in postarile de mai sus nu ne afecteaza doar pe noi, membri fondatori, ii afecteaza pe toti cei care au fost prezenti.

Ca sa lamurim odata pentru totdeauna aia cu ,,noaptea ca hotii", eu zic ca frumos este ca cei care au primit propunerea de a deveni membru fondator sa se abtina de la postari gen ,,noaptea ca hotii".

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa...uite-i ca stiu sa scrie...probabil au si citit ce am scris mai sus, chiar daca nici acum n-au inteles nimic purtatorii de cuvinte!

Repet si va las in plata Domnului:

- aratati-mi si mie unde s-a scris aici ca la sedinta X, din localitatea Y, in data de Z, la intrunirea organizata de W, se va discuta in ordinea de zi despre trecerea clubului sub o alta forma de organizare fata de cea din acel moment;

- si ca sa nu veniti cu scuze si ineptii care sa scalde idiotenia facuta, recititi statutul (pe care observ ca l-ati imbratisat ad literam, fiindca nu vad sa fi intocmit voi altul mai bun sau mai rau) si recititi discutiile purtate la sedinta de la Sighisoara, cand Catalin a mai propus o data organizarea clubului sub alta forma si totul a fost respins (sedinta la care nu au fost doar 15-20 membri plus simpatizanti!).

Raspunzand la obiect, draga Simi...nu stiu ce-i ala Emetiral...dar daca ai asa ceva, foloseste-l sanatos, nu o sa ti-l iau de la gura! Ai grija unde va postati voi prostiile, repet, asta nu-i grup format de voi, nu-i un site care sa-l acaparati ca pe club, iar mie nu imi puteti voi demonstra ca ati facut mare branza, atata timp cat la ultimele intruniri ati adunat participanti cati adun io la joia moto in oras, pe ploaie!:laugh:

Pentru Orlando, cu tot respectul, astept sa-mi arate unde s-a scris macar un cuvintel despre preluarea haiduceasca a clubului, unde si cine mi-a propus mie sa fac parte dintr-un grup pe care nu l-am ageat si nu-l voi agrea?! Bine a zis Toni, ati facut-o noaptea ca hotii si acum nu sunteti in stare sa gestionati ce ati distrus deja! 

Nu astept raspuns, ca mi-e lehamite sa citesc ineptii...vreau sa vad fapte care sa-mi demonstreze ca noua forma aleasa de voi este mai buna ca aceea pe care ati ingropat-o! Si vreau sa vad in club MOTOCICLISTI batrani, cu vechime moto, nu balerini si copii care au descalecat ieri de pe tricicleta!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 33 minute ivan_pedala a scris:

Si vreau sa vad in club MOTOCICLISTI batrani, cu vechime moto, nu balerini si copii care au descalecat ieri de pe tricicleta!

 

Din pacate draga Ivane, timpul este cam nemilos cu " motociclistii batrani cu vechime moto" pe care ii stimam si ii respectam cu totii.Ne bucuram sa fim alaturi de ei (multi s-au retras treptat, unii ne vom retrage curand), dar ne dorim sa atragem aici si motociclisti de 30-50 ani.Ei vor continua ce ati inceput voi si vor avea sansa sa duca acest club mai departe. Eu vreau sa vad in club (te-am citat !) motociclisti deschisi la minte, moderni, corecti,fara orgolii copilaresti, pe care te poti baza, indiferent cand au descalecat de pe tricicleta.:to_become_senile: Daca nu incercam sa schimbam ceva (prin consultare si cooperare,nu cu insulte si injuraturi !) acest club,cu personalitate juridica sau fara, va muri incet ! :sad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ritmul in care va deplasati acum, acest club pariez ca nu va rezista decat in amintiri peste cinci ani! De ce? Pai...ati tinut cont de dorinta celor multi ca sa nu se schimbe nimic in "oranduirea" acestui club? Ati tinut cont de glasul celor multi, veniti din toate colturile tarii, nu doar de vocea (extrem de vocala!) a unei maini de oameni din capitala constituiti in grup organizatoric la ceas de seara, la o masa prin stiu io ce local? Aveti vreun merit pana acum, in afara faptului ca ati dezbinat o miscare moto veche, ce nu avea nevoie de sefi, de ONG-uri sau SRL-uri ca sa existe? Cati membri dintre cei vechi ati avut la ultimele intruniri? Ah...am uitat, voi cooptati copii ca sa-i formati si sa-i faceti motoveterani...acum am inteles! La mine in comuna am o gradinita cu tinere talente, va invit sa veniti sa-i cooptati in club pana nu-i ia altii, poate la pesedeu! :laugh:

Chiar si-n grupul de membri fondatori aveti persoane care nu stiu sa mearga pe motocicleta, care nu au categoria A...nu mai vorbesc despre vechime...

Despre statut...nu avem ce sa discutam, nu aveti decat o furaciune de la clubul din care fac parte (Oltenia Biker's) pe care probabil l-ati modificat nitel si l-ati prezentat pentru legalitate la notariat...ca voi nu ati fost in stare sa scrieti nici macar aici cateva randuri prin care sa aduceti la cunostinta (adica macar sa anuntati!) intentia voastra! Si nu, nu v-am jignit si nu v-am adus injurii...voi o faceti prin comportamentul meschin de care ati dat si dati in continuare dovada. Sper din suflet sa nu se ajunga sa ne injuram si sa ne jignim public pentru prostiile unora! Scoate asadar din vocabular cuvintele "consultare si cooperare" fiindca nu le-ati folosit niciunul dintre cei autoalesi la fondarea (sau mai bine prabusirea) acestui club! Aveti timp si sper sa aveti si intelepciunea necesara sa renuntati inainte de a fi prea tarziu...iar motoveteranii care au lipsit in ultima vreme asteapta vesti bune si nu gogosi de tufa!

Dupa ultimele comentarii aici aveti idee cati m-au sunat sa discutam? Nici nu visati... Topicul este citit si oamenii spera sa ne revedem asa cum eram candva, in Clubul Motoveteranilor...si punct! Nu oenge sau serele!:group:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 12 ore bluerider53 a scris:

Rog moderatorul, sa mute postarile offtopic, la "Diverse" sau la "Intalnirea anuala 2018". Nu respectam reguli simple de comportament pe forum, dar ne permitem sa dam lectii altora, cu sau fara Emetiral.:pardon:

Hmm... nu cred ca e chiar offtopic discutia asta. Discutia asta e necesară și e bine că are loc. E adevărat că ar fi trebuit inițiată înainte de înființarea asociației și titlul topicului ar fi trebuit să fie "Propunere modificare statut" pentru ca asta s-a întâmplat de fapt, s-a modificat statutul și situația juridică a Clubului Motoveteranilor dar din păcate fără să se respecte prevederile din Codul Motoveteranilor referitoare la modalitatea de modificare a Codului (statutului). Si va reamintesc ca toți membrii C.M. atunci când au devenit membri (de bună voie și nesiliti de nimeni) și-au asumat in fața propriei conștiințe dar și față de ceilalți membri, că se obligă să respecte toate prevederile Codului Motoveteranilor. Parerea mea este ca nici măcar nu ați citit vreodată cu atenție acest Cod.

În condițiile astea, a reproșa altcuiva nerespectarea unor "reguli simple de comportament".... este...ciudat (nu ăsta e cuvantul potrivit dar din respect ma limitez la el). 

În schimb, partea cu Emetiralul, e o ironie care ar putea sa inflameze topicul și nu prea își are locul  aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat floricele si as fi luat si o bere da' sunt la munca si n-am voie.Dar continuati, nu va opriti ,devine interesant. Probabil acum urmeaza partea cea mai frumoasa: Amenintari cu bataia :D Ma uit la voi, oameni bartani si fara minte cum terfeliti imaginea Clubului,indiferent  de forma juridica a acestuia.Cum sa mai vina cineva la intalniri daca e creata starea asta de tensiune? Vorbiti frate in privat sau la telefon daca aveti ceva de impartit.Creati impresia ce e vorba de doua tabere care se cearta cand de fapt se cearta doi oameni care au viziuni diferite.

 

acum 14 ore ivan_pedala a scris:

Ati tinut cont de glasul celor multi, veniti din toate colturile tarii, nu doar de vocea (extrem de vocala!) a unei maini de oameni din capitala constituiti in grup organizatoric la ceas de seara, la o masa prin stiu io ce local?

 

Mana asta de oameni din Bucuresti  a initiat si fost baza constituirii clubului.Fara ei nu ar fi facut nimeni nimic.Daca maine bucurestenii se dau la o parte si isi fac propriul club se alege praful de Clubul Motohodorogilor. Cei care aveau tot interesul sa nu se aprobe Asociatia trebuia sa vina sa voteze la Calimanesti.Cu tot respectul pentru prietenia noastra ti-am zis telefonic Ivane ca asta se va vota la sedinta,s-a scris si pe forum si nu ai venit. Stii cum e acum ? Ca atunci cand toti injura PSD-ul dar la vot e prea mare deranjul sa se duca careva.

 

Ma atrage din ce in ce mai putin sa fac parte din acest Club indiferent de forma lui juridica. Daca ma duc la o intalnire, pentru mine conteaza sa ma intalnesc cu oameni pe care-i cunosc de 10 ani si de care m-am atasat. Sa beau cu ei, sa dansez cu ei sa radem impreuna. Chiar ma doare-n coor de forma juridica. Atata timp cat cineva se ocupa si organizeaza aceste intalniri,strange bani, face liste ,drumuri,plateste avans in locul meu si al altora nu face decat sa ma bucure. Asa ca indiferent cine sau ce entitate organizeaza intalnirile mele cu prietenii ,pentru mine e o bucurie.Daca ajung la intalniri si in loc de bucurie si distractie e scandal atunci ce ma mai motiveaza? Nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 7 minute Dan P. a scris:

... Daca ma duc la o intalnire, pentru mine conteaza sa ma intalnesc cu oameni pe care-i cunosc de 10 ani si de care m-am atasat. Sa beau cu ei, sa dansez cu ei sa radem impreuna. Chiar ma doare-n coor de forma juridica. Atata timp cat cineva se ocupa si organizeaza aceste intalniri,strange bani, face liste ,drumuri,plateste avans in locul meu si al altora nu face decat sa ma bucure. Asa ca indiferent cine sau ce entitate organizeaza intalnirile mele cu prietenii ,pentru mine e o bucurie.Daca ajung la intalniri si in loc de bucurie si distractie e scandal atunci ce ma mai motiveaza? Nimic.

Subscriu.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 26 minute Dan P. a scris:

Daca maine bucurestenii se dau la o parte si isi fac propriul club se alege praful de Clubul Motohodorogilor. Cei care aveau tot interesul sa nu se aprobe Asociatia trebuia sa vina sa voteze la Calimanesti.Cu tot respectul pentru prietenia noastra ti-am zis telefonic Ivane ca asta se va vota la sedinta,s-a scris si pe forum si nu ai venit...

 

Da, stiu ca am vorbit la telefon, dar nu de mine este vorba aici, nu io trebuia sa fiu anuntat de un alt membru (daca nu-mi erai prieten, oare ma mai sunai?!) ca se pune tara la cale, ci toti ceilalti membri...de aia exista forum si acum vad ca poate fi folosit pentru scopul creat! De ce inainte nu s-a anuntat nimic? De ce nu s-a pus ordinea de zi aici, scris? De ce nu s-a respectat, asa cum bine zice Toni, acel cod al motoveteranilor, cu care am fost toti de acord? De ce nu s-a facut informarea si de ce, dupa ce clubul a fost rebranduit cu mirificul titlu de serele sau oenge, s-a tacut malc? De ce incercati toti sa ma puneti pe mine la zid ca nu-s de acord cu toti cei care nu au citit codul si nu l-au respectat? Daca va doreati ceva exclusivist, va faceati in capitala clubul si il numeati altfel, iar pe acesta il lasati asa cum era...

Am vazut cat de multi si cat de activi sunteti, ultimele doua intruniri au dovedit-o! Mi-au ajuns degetele ca sa va numar pe cei prezenti!:laugh:

Cu sau fara votul meu voi faceati acelasi lucru, un lucru care inca din faza de idee trebuia sa nu existe, conform codului!

Acum ca l-ati facut, demostrati ca ati facut bine si o sa ma inclin in fata voastra! Pana acum doar ati dezbinat...ati incalcat grav codul si mai indrazniti sa ridicati si tonul si privirea sfidator! Noi, prietenii vechi, sigur ne vom reintalni cu sau fara acest club, dar nu-i pacat de munca dusa inainte pentru punerea bazelor lui, pentru sudarea intre regiuni a relatiilor, pentru tot ce a fost frumos si acum a disparut ca prin fum?!:search:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ore ivan_pedala a scris:

De ce inainte nu s-a anuntat nimic? De ce nu s-a pus ordinea de zi aici, scris? De ce nu s-a respectat, asa cum bine zice Toni, acel cod al motoveteranilor, cu care am fost toti de acord? De ce nu s-a facut informarea si de ce, dupa ce clubul a fost rebranduit cu mirificul titlu de serele sau oenge, s-a tacut malc?

Bune intrebari ! din pacate raspunsurile nu sunt la mine...

acum 3 ore ivan_pedala a scris:

De ce incercati toti sa ma puneti pe mine la zid ca nu-s de acord cu toti cei care nu au citit codul si nu l-au respectat?

 

Poate pentru ca esti singurul (alaturi de Dan si Toni) care are ceva de spus pe subiectul "rebranduirii" clubului. Surprinzator este ca multi privesc (cu popcorn si bere :yahoo:) dar tac malc desi erau destul de vocali (si pro si contra) la Bran si la Calimanesti. Cei multi care te-au sunat, de ce nu intra aici sa prezinte ce gandesc ? poate ar ajuta chiar si acum, altfel putem banui ca esti singurul in dezacord cu majoritatea. Ar fi trebuit sa-mi vad de treaba si sa nu ma bag in toata nebunia asta, dar topicul este initiat de mine pe un subiect artistic !

acum 4 ore Dan P. a scris:

Ma atrage din ce in ce mai putin sa fac parte din acest Club indiferent de forma lui juridica. Daca ma duc la o intalnire, pentru mine conteaza sa ma intalnesc cu oameni pe care-i cunosc de 10 ani si de care m-am atasat. Sa beau cu ei, sa dansez cu ei sa radem impreuna. Chiar ma doare-n coor de forma juridica. Atata timp cat cineva se ocupa si organizeaza aceste intalniri,strange bani, face liste ,drumuri,plateste avans in locul meu si al altora nu face decat sa ma bucure. Asa ca indiferent cine sau ce entitate organizeaza intalnirile mele cu prietenii ,pentru mine e o bucurie.Daca ajung la intalniri si in loc de bucurie si distractie e scandal atunci ce ma mai motiveaza? Nimic.

 

Foarte bine zis, si eu subscriu.

Sa aveti drumuri bune si sa ne reintalnim sanatosi si bine dispusi la orice adunare de motoare. Hai cu M.A.N.-ul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 17 minute bluerider53 a scris:

Bune intrebari ! din pacate raspunsurile nu sunt la mine...

...

Poate pentru ca esti singurul (alaturi de Dan si Toni) care are ceva de spus pe subiectul "rebranduirii" clubului. Surprinzator este ca multi privesc (cu popcorn si bere :yahoo:) dar tac malc desi erau destul de vocali (si pro si contra) la Bran si la Calimanesti. Cei multi care te-au sunat, de ce nu intra aici sa prezinte ce gandesc ? ... Hai cu M.A.N.-ul !

Da...pacat ca nimeni nu se oboseste sa raspunda!

Si in afara de mine, Toni, Dan...exista multi care citesc, nu au cont, ori evita sa intre in divergente cu "sefii de la Bucuresti"...sau pur si simplu, simt lehamitea pe care am simtit-o io pana mi-a ajuns cutitu' la os (a se citi si interpreta corect!)!

O sa astept...nu am mult de asteptat pana veti da definitiv cu oistea-n gard...sunt rabdator si nu pun la inima, am destule puse acolo care mi-au daunat si nu vreau sa-i ingreunez soarta...

Pe unii ma bucur sa va intalnesc indiferent de divergentele de-aici...asa ca hai cu M.A.N.-ul!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In materialismul dialectic exista  o lege de căpătâi ( am pomenit-o de foarte multe ori )  , legea negarii negatiei si lupta contrariilor .

Asta sta la baza evoluțiilor ( de tot felul) .Desigur motoveteraneitatea romaneasca se reaseaza . La Calimanesti si in toate discutiile mele despre acest subiect (evolutia clubului ,a  grupului , a asociatiei  juridice ... ) nu o pot concepe  decat ca o continuitate a ceea ce a fost  . Sper ca aceste controverse sa fie constructive , clubul sa mearga pe mai departe cu toti membri si sa adune un numar de alti  tot mai mare  . Pentru ca acest club a capatat statut juridic ar trebui sa  bucure nu sa aduca teama .

 

PS

A ajuns MAN -ul asta ( vad ca toti il pomeniti ) o Meca romaneasca a motociclistilor  ?. O mana de tineri care nu se lasa si pun mult suflet  . Oare veteranii ( eu ii percep ca fiind invingatori in fata mortii si a vietii ) nu sunt in stare de nimic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...