Mergi la conţinut

Ariciu vs Carbone


Recommended Posts

Postez la o ora asa de tarzie din noapte... inca mai am lacrimi in ochii, parca inca il mai vad pe ariciu cum agita sampania si stropeste lumea din jur care a fost martora la prima lui Victorie oficiala!!! Inca am emotii dar fac un efort si incerc sa va descriu ce atmosfera incendiara a fost acum 20 minute... la intersectia de la Piata Moghioros... unde este si patinoarul si un mare ceas... Cursa dintre Ariciu (winner) si Carbone ( Looser )

Ahhh... sa incepem. Cand acele ceasului aratau nici mai mult nici mai putin de 1 fara 15 , Carbone (un cunoscut user de pe pro bike cu simtul umorului dezvoltat) a inceput sa faca remarci negative la adresa lui Ariciu ( idolul unora de pe pro-bike) aceste remarci ii stricau semnificativ imaginea lui ariciu, ariciu care.... iritat de spuselel lui Carbone a dat cu pumnul in masa, si-a dat manusa jos, si l-a pleznit cu putere pe Carbone. O liniste inspaimantatoare a curprins intregul forum si intregul chat, toata lumea s-a dat in spate cate 1 pas, nimic nu se mai auzea decat bataile repezi care tasneau din pieptul lui ariciu, ariciul era din ce in ce mai mare si mai tepos, se transformase intr-o bestie ...

Peste cateva momente, toata lumea isi dadu seama ca era vorba de o provocare, "woaaaaaaaaaaaa" a strigat poporul uimit. Carbone nu a ezitat si a acceptat provocarea. Ariciu a spus ca este 1 fara 10 si ca la 1 se da startul de la Piata moghiorosh de la ceas, pana la otopeni... primul care ajungea in otopeni castiga 100 de euro. Regulile nu existau... feicare pe cont propriu.... mai departe... sa va spuna ariciu ce s-a intamplat ca eu si acum am emotii si nu mai pot sa scriu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha ai talent dexter rad intruna.....pai saracutzul carbone nu isi gasea cizmele =)) oricum am stat pana la 1:30 poate reuseste sa le gaseasca in micul lui palat de la etajul 10 cu o singura camera ....pacat ca nu a venit voiam sa ii vad fatza cand ii fugea curu pe gheata :D ......eee asta e spaga lui castiga un ban cinstit pacat ca am mai si alergat pan acolo ca nebunu sa nu intarzii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dexter esti numit corespondentul forumului la toate evenimentele moto de la noi, ai prea mult talent la povestit ca sa il irosesti. Am ras ca timpu cand am citit cum ai scris.

In alta ordine de idei, cursa asta a fost mai mult o caterinca, asa am inteles de aici, vreau sa aud si parerea lu Carbone pentru ca ma pregatesc sa il penalizez pe ariciu din pozitia lui de moretaor de ce permite posturi despre caterinca intr-un forum atat de serios. :lol2:

Oricum ariciu de cand a devenit moderator i-au crescut gradele din ce vad eu aici :shok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) singura caterinca e ca asa vorbim noi intre noi si asa ne comportam ....dar in rest nu a fost caterinca adik nu vad caterinca sa iesi la 1 noaptea pe zapada afara :aggressive: ....eu chiar voiam un ban cinstit :dance:

moderator sunt de 1 zi ....gradele sunt de mult :banana:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze, da' eram prea beat si nu am putu sa ma incaltz cu cizmele :(

declar public ca maine, 18 feb. 2006 te astept la acelasi ceas de la piata sa dam o liniutza. Cine vrea sa mearga ... sa-l vada pe ariciu suferind ... va astept la ora 12:50 in fata la ceas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca iti place sa ma vezi noaptea in piele ?? macar daca veneai si o mai ardeam pafara dar asa mai facut sa te astept aiurea....de acum sa te bati numa cu dastia gen scum4ever singurii p care ii faci ....ai zis ca maine mergem la targoviste cred ca o sa beau 2 cola pan ajungi u :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu maine... si trebuie sa recunosc ca primul post care descrie lupta m-a facut sa rad mult ..

sa va povstesc ce a simtit un siplu user.... 1 fara 10 .. imi iau pantalonii pe mine, strang cureaua si cheia de la masina in mana.. vad ca cabrone nu iese inca de pe net .. dexter inca mai vorbeste cu lumea.. ariciu nu mai rasounde nici pe messenger.. nu stiam ce sa mai zic.. la 1 si 5 renunt resemnat .. nu voi fi martor la mare infruntare .. mai tarziu intra ariciu victorios ...si restul il stiti .

intre timp, dexter arunca cate un ochi la garaj sa vada daca cumva apare cineva acolo ..palpitant

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne carbone vad ca eshti chiar dus ....u ai impresia ca o sa ma dau cu tine pe 400 m sau ce vrei sa zici prin liniuta ??totusi nu iti e rusine , mergi de un an si ai si 900 , ai avut tupeu la faza asta (desi sti ca la inceput mereu iau avans)....drum gen aseara drtaberei - otopeni ....sau mai bine maine mergem la tunari ca yo nu am fost niciodata , tu niciodata si vedem ce e pacolo :fuck:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intelegeti gresit ....carbone imi e preten si oricum nu ii luam banii ....dar era frumos daca aparea pacolo sa ne dam si dupa sa bem un ceai in iridium :D in loc sa ma tina in frig..... hai ca mai am putin si o dau pe plans :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
repet kelu nu vad caterinca adik nu ii e locu la chestii distractive ....nu am inghetat aiurea ca sa ajung la distractive :D ....

<{POST_SNAPBACK}>

o sa fiu io..... si io cand am pierdut un pariu si am mers 15 km azi iarna dezbracat p motor ziua urmatoarte radeam de nu mai puteam.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...