Mergi la conţinut

Ce motociclete aveti?


mihaio07

Ce motocicleta aveti  

325 membrii au votat

  1. 1. Ce motocicleta aveti

    • Honda
      81
    • Yamaha
      44
    • Suzuki
      53
    • Kawasaki
      36
    • Ducati
      12
    • Aprilia
      44
    • BMW
      8
    • KTM
      11
    • Triumph
      2
    • Harley Davidson
      2
    • Comunista
      12
    • altele
      21


Recommended Posts

Compresia si variatia de temperatura au efect major asupra vieti unui motor.

African Twin este cu racire lichida si nu este un motor "hot". Am pus eu pe un VFR peste 160.000 de km fara probleme mecanice. Dar in schimb motoarele in doi timpi sau cele cu racire aer sau cele cu compresia de 11/1 solicita metalul la limite si au uzuri premature. Mai ales cand este forjat la temperaturi scazute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cei care au votat nu; dar mai sunt o gramada; sau poate doar ne mint adminii cu cifrele astea exorbitante.

nu fi paranoia, nu modifica nimeni pollurile, daca modificam ceva Ducati era pe primu loc demult.
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa fie Duca(ca)ti pe primul loc,pentru ca din 10 bucati existente in Ro 8 sunt dezmembrate pentru piese ca cele 2 ramase sa poata functiona cat de cat =))=)):fuck:

A,btw,vezi ca am gasit pe net cum poti sa-ti transformi instalatia electrica de la Ducacati model 2006 de pe 6v cu dinam pe 12v cu alternator :D marele avantaj ar fi ca poti monta si tu electromotor si in sfarsit un bec mai acatarii pe far :fuck:

Minimul de scule necesare : trusa traforaj,set de chei "mecano",lampa cu benzina,3 nipluri de 1/2 si un smoc de caltzi,ciocan,dalta si o cheie de butelii ! Spor la treaba

ps: Kelu,ce glume am ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fi paranoia, nu modifica nimeni pollurile, daca modificam ceva Ducati era pe primu loc demult.

<{POST_SNAPBACK}>

Te-ai fi dat de gol daca iesea Ducati pe 1.

Nu stiu de unde ai inteles tu ca modifica cineva polurile; daca ai citi mai cu atentie, poate ceva, ceva ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
BMW 650 ST

Cum fac, ca am votat deja, dar nu mai am YAMAHA SR 250 SE SPECIAL, ci KAWASAKI VULCAN VN 750???!!! A fi sau a nu fi, aceasta este dilema! :download:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...