Mergi la conţinut

Ce motociclete aveti?


mihaio07

Ce motocicleta aveti  

325 membrii au votat

  1. 1. Ce motocicleta aveti

    • Honda
      81
    • Yamaha
      44
    • Suzuki
      53
    • Kawasaki
      36
    • Ducati
      12
    • Aprilia
      44
    • BMW
      8
    • KTM
      11
    • Triumph
      2
    • Harley Davidson
      2
    • Comunista
      12
    • altele
      21


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Compresia si variatia de temperatura au efect major asupra vieti unui motor.

African Twin este cu racire lichida si nu este un motor "hot". Am pus eu pe un VFR peste 160.000 de km fara probleme mecanice. Dar in schimb motoarele in doi timpi sau cele cu racire aer sau cele cu compresia de 11/1 solicita metalul la limite si au uzuri premature. Mai ales cand este forjat la temperaturi scazute.

xj-ul 900f de la yamaha merge pina te saturi .sute , sute.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Kawasaki

Am ER6n dar deja salivez dupa Z1000. Mai astept sa capat experienta si dupa aia... Kawasaki Z1000.

Buna la toti. :D

Sunt posesoarea unei frumoase motociclete tip Suzuki.

E.J.

De ce nu putem mari poza ta????

post-9072-1164469194_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Nu are cum sa fie Duca(ca)ti pe primul loc,pentru ca din 10 bucati existente in Ro 8 sunt dezmembrate pentru piese ca cele 2 ramase sa poata functiona cat de cat =))=)):fuck:

A,btw,vezi ca am gasit pe net cum poti sa-ti transformi instalatia electrica de la Ducacati model 2006 de pe 6v cu dinam pe 12v cu alternator :D marele avantaj ar fi ca poti monta si tu electromotor si in sfarsit un bec mai acatarii pe far :fuck:

Minimul de scule necesare : trusa traforaj,set de chei "mecano",lampa cu benzina,3 nipluri de 1/2 si un smoc de caltzi,ciocan,dalta si o cheie de butelii ! Spor la treaba

Ducati 999 S da nu pot vota.

Voi astia care tot vorbiti si va dati cu parerea de Ducati sunteti niste enigme pentru mine. In viata voastra n-ati avut asa ceva, da le stiti pe toate si vorbiti de-a lela (ca sa nu zic altfel, mai pe romaneste). Si nici nu o sa aveti vreodata.

Pana una alta, tin sa va amintesc la toti astia, care vorbiti numa sa sune, ca, asa "gunoaie" cum sunt, detin suprematia de ani buni in WSBK. Ceea ce nu se poate spune despre Kawasaki (care efectiv nu exista nici in Motogp si nici in WSBK), Yamaha, Suzuki, etc. Daca va scapa ceva in legatura cu WSBK, mai cititi, dar sunt convins ca o sa sariti peste "capitolul" Ducati in istoria WSBK. Sau o sa spuneti, ca altii, ca au pile.

Spre deosebire de unii, carora le place sa se dea rotunzi cu ceea ce nu stiu, sunt in masura sa vorbesc si de japoneze pentru ca am avut. Ce e a lor, e a lor si nimeni nu poate contesta performantele si fiabilitatea lor. Da sa te apuci sa vorbesti numa asa... Ma dispera oamenii care se baga in seama si vorbesc de motoare cu care, eventual, si-au facut doar poze.

Ii respect doar pe cei care au curajul sa respecte si alte motoare. Nu numa pe ale lor. Nici daca ar fi facute de ei nu ar fi asa de subiectivi.

Hai pa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki Gsx R 750! Si am avut tot Suzuki Gsx R dar de 600 si mai vechi! Sincer sa fiu sunt foarte multumit de astea doua, chiar daca experienta mea in domeniul motocicletelor este destul de mica. Oricum nu cred ca o sa trec prea curand pe altceva! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am votat Aprilia,am o Pegaso Garda din 2000,dar imi cam face necazuri.E un enduro-touring ok,dar nu prea fiabil.Sincer,va certati degeaba,motor sa fie,sa-l poti calari si sa te duca,nu conteaza ce scrie pe rezervor sau cine l-a mesterit.Ura! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca fiecare sustine marca de motor pe care-si aseaza dosul, by the way, pt fanii atata de infocati Honda, am auzit pe undeva ca "Honda is for pussies" si m-am cracanat de ras.Ideea e ca nu ar trebui sa ne cladim idoli falsi.Motoarele sint doar niste scule, e drept ca bine concepute si lucrate, cu care ne satisfacem fiecare diverse nevoi mai mult sau mai putin "ezoterice".Trebuie tratate ca atare.Eu am votat cu Yamaha ca asta am acum, insa la anul poate voi avea un gixer sau un zx sau who knows maybe una bucata triumph.Nu vreau sa zic prin asta ca nu trebuie sa le iubim, ingrijim, bibilim asa cum merita, insa hai sa nu le ridicam la rang de zeitate ca, vorba unui preten, doar nu-s facute de extraterestrii.Pana la urma-s doar niste "fiare" amarate, conteaza doar cat, cum, unde si cine le manevreaza.

PS:la o privire mai superficiala s-ar parea ca statistica nu minte, again, si anume se pare ca dintr-un forum cu specific moto cu 9500 "members" doar 176 is reali si restu' wannabees, hai sa fim indulgenti si sa admitem ca inca 176 au omis sa voteze si tot ii aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Eu am o yamaha xs 400 `79, nu iubesc japonezele de fapt xs-ul se aseamana cu o comunista, tot in perioada aia o fost facuta, dar am shi eu o intrebare pt iubitorii de ducati: nu atzi patzit la un moment dat sa credetzi ca is blestemate? eu nu le am cu spiritele shi porcarii de genu, da dupa ce unu so bagat in tranvai cu ducati monster drak 900 `00 shi o murit, mi-o mai confiscat politzia motoru pt piese care nici nu era platit shi in final am dat un anuntz pe un anumit site cu semnalizarile de spate shi anuntzul are numarul 6666. pe mine ma pus pe ganduri si am zis ca nu mai vreau asa ceva, desi imi place la nebunie cum se controleaza, dar mai ales franele

wow!

ai reusit sa ma bagi in ceata total...

n-am inteles nimic

ai xs 400,

a avut unu cu un monster 'drak' accident (da' n-au mai avut atatia altii cu alte motoare?),

ti-a confiscat politia ce, xs-u? pentru piese?!?...

deci nu-l mai ai?

ce legatura are nr anuntului tau cu ducati?

in concluzie nu mai vrei ce, ducati?

...?

...ceatza....

sorry de offtopic, da mi s-a acrit de mesaje alambicate pe care tre' sa stai sa le descifrezi, ca sa-ti dai seama ca oamenii care le-au scris, nu stiu ce vor sa spuna, sau 'nu stie romaneste'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Honda is the best...fuc.....k the rest :)

Evident am Honda...Hornet 2007

Bafta maxima la toata lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...