Mergi la conţinut

Intalnirea de toamna a motoveteranilor


Valeriu Alexa

Recommended Posts

acum 3 ore Valeriu Alexa a scris:

18.Adrian Papacica  1 camera

Am actualizat tabelul de la postarea anterioara. Teoretic acum hotelul va fi ocupat complet ( ar mai fi un apt.disponibil).Lumea intreaba cum si unde se plateste avansul, ar fi frumos sa-i lamuresti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 11 ore bluerider53 a scris:

...Lumea intreaba cum si unde se plateste avansul, ar fi frumos sa-i lamuresti !

La prima discutie avuta telefonic cu cei de la Hotel Regia, chiar daca initial nu au cerut avans, le-am promis ca banii stransi vor fi virati toti odata in contul lor. 

Daca vreti, va pot lasa numarul contului din care voi trimite avansul la hotel. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

       Situatia rezervarilor hotel Regia la 25.09.18 :

 

         1.Adrian Radu 

         2.Simion Asandei

         3.Valeriu Alexa

         4.Nicu Constantin

         5.Sorin56

         6.Mirela

         7.Viorel Ochea

         8.Daniela Petrec

         9.Silviu Itu , 2 camere

       10.Octav Lica

       11.Virgil Plesea

       12.Emil Mihalache and friends.  10 camere

       13.MAN Galati

       14. Florin Iordache

       15.George Nasu 1 apt.

       16.Vatafu Costel

       17.Constantin Turcanu

       18.Adrian Papacica

       19.Dan Anghel

       20.Gigel Sepeteanu

----------------------------------------------

       camerele duble rezervate;

       a mai ramas un apartament disponibil !

       21.Marius Petrescu

       22.Dan Popescu

       23.Marian Popescu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore Dan P. a scris:

Nu am spus ca vin sigur. Am zis ca mai vorbim joia viitoare.

 

Nu te angajezi cu nimic, esti sub linie , la "rezerve" :D ! Veti fi oricum bineveniti.

 

 

Echipa de "organizatori" propune ca plata avansului (100,0 lei/camera) sa se faca pe cat posibil pana pe 01.10.,in contul ING,  RO76INGB0000999903912523 titular Cojocariu Mirela, cu specificatia "avans hotel regia". Reamintesc ca 100 lei/cam./noapte reprezinta cazarea si mic dejunul pentru doua persoane. Cina de vineri si eventual pranzul de sambata vor fi a la carte, cina de sambata este propusa in regim bufet suedez si va fi max.40 lei/pers.,daca vom fi cel putin 50 de persoane.Din analiza listei ar rezulta o prezenta de 50-55 de motopasionati.:group:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar fi bucurat daca venea si veteran Reutiger Anatolie din Lugoj ( 80 ani, cel cu BMW K 100 S ) . Imi promisese si l-am sunat . Din pacate  pleacă pe doua oct in Germania . Un gand bun de la el .

 

..................................
 

Pe 21.09.2018 at 9:43 sorin56ro2001 a scris:

Esti insurat Nicule...ce te mai intereseaza...??!!

 

 

    Referitor la vot , m-am hotarat

 

... votez cu motocicliștii  înainte sa votez cu  familia .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ore nicon a scris:

M-ar fi bucurat daca venea si veteran Reutiger Anatolie RETTINGER ANTONIE din Lugoj ( 80 ani, cel cu BMW K 100 S ) . Imi promisese si l-am sunat . Din pacate  pleacă pe doua oct in Germania . Un gand bun de la el .

 

 

...Am corectat numele omului, fiindca observ ca nu va cunoasteti nici macar colegii de club!:sick:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 28 minute Valeriu Alexa a scris:

Nu este colegul nostru de club.

Da, scuze...uit mereu ca acest club s-a privatizat si a devenit proprietatea unor amatori! Totusi, mos Toni era membru in acest club inainte ca majoritatea celor care il populeaza acum sa aiba permis de conducere categoria A sau sa stie de existenta acestui club. Dar, deh...asa-i cand la putere ajung oportunistii!

 Spor si distractie va doresc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 14 ore ivan_pedala a scris:

 

veteran Reutiger Anatolie RETTINGER ANTONIE din Lugoj

...Am corectat numele omului, fiindcă observ ca nu va cunoasteti nici macar colegii de club!:sick:

 

 

Multumesc Ivan.

Dl . Antonie nu tine neaparat sa faca parte dintr-o grupare moto . Pur si simplu doreste sa se intalneasca cu voi , cu noi , cu ei si sa socializeze . Mereu ma suna sa ma intrebe pe unde se  fac intruniri  ca sa ajunga si el . Supararea cea mare a dumnealui este  faptul ca la multe intruniri se cer bani la intrare fara sa se merite si ca in acest club a intrat dihonia  . 

Nici eu nu sunt membru al clubului moto-veteranilor cu toate ca poate sunt mai activ decat multi din cei care isi pun aceasta sigla pe vesta  .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actualizarea rezervarilor hotel Regia la 28.09.18 :

 

         1.Adrian Radu / Marius Petrescu

         2.Simion Asandei

         3.Valeriu Alexa

         4.Nicu Constantin

         5.Sorin56

         6.Mirela

         7.Viorel Ochea

         8.Daniela Petrec

         9.Silviu Itu , 2 camere

       10.Octav Lica

       11.Virgil Plesea

       12.Emil Mihalache and friends.  10 camere

       13.MAN Galati

       14. Florin Iordache

       15.George Nasu 1 apt.

       16.Vatafu Costel

       17.Constantin Turcanu

       18.Adrian Papacica

       19.Dan Anghel

       20.Gigel Sepeteanu

       21.Silvia Iordache/Carmen L.

----------------------------------------------

       toate camerele rezervate(inclusiv apartamentele)

        

       22.Marian Popescu 

       23.Dan Olaru

       24.Mihai Spataru

       25.Dan Popescu (?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca profesorul Constantin, pentru  cei care veniti de vineri, v-a provocat la o tura in zona .

Am facut partial acel traseu , poate fi parcurs si cu motociclete altele decat enduro 

 

 

 

Olanesti - Arnota - Chei Sohodol.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 03.10.2018 at 11:01 nicon a scris:

Vedeti ca profesorul Constantin, pentru  cei care veniti de vineri, v-a provocat la o tura in zona .

Am facut partial acel traseu , poate fi parcurs si cu motociclete altele decat enduro 

 

 

 

Olanesti - Arnota - Chei Sohodol.jpg

Pentru cei care doresc o plimbare catre Manastirea Amota ,plecarea va fi sambata la ora 12.00.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar fi mai bine sa ne gandim  la un program distractiv pentru sambata sau pur si simplu , de stat cu burta la soare .

Din cate am constatat aveti multe probleme tehnice  de dezbatut si trebuiesc reanalizate si puse pe o ordine de zi la un pahar de vorba . Este suficient sa recitiți cele spuse pe acest forum si multe lucruri nepuse la punct in acest moment vor putea fi reașezate cu mult calm si multa intelegere   " la un pahar de vorba ".

De fiecare data cand am organizat întruniri la Bradulet am pus pe primul plan excursiile si pe locul doi celelalte activitati care se puteau desfasura prin plimbari  la padure sau multe altele  .

 

Referitor la excursia propusa de longevivul Constantin trebuie sa stiti ca pe acel traseu se poate  merge numai cu motocicletele cu " acte la zi " , deoarece traseele sunt  pe drumuri publice cu treceri prin localități ( drumuri de tara si drumuri de  asfalt ). 

 

Eu sper sa ajung de vineri seara .

 

 

 

P.S. 

Stiam ca la Olănești este un strand cu apa termala ,  acoperit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transmit un salut  prietenesc tuturor celor care au participat la aceasta întrunire , tineri sau batrani motociclisti .

Personal m-am simțit excelent ca intre  prieteni .Era loc de si mai bine dacă veneau toti motoveteranii , unii lipsind motivat , altii ... cred ca au fost la votare si nu au putut veni .

 

Cine dorește sa descarce poze o pot face foarte bine .............https://photos.app.goo.gl/SM1rMjT367H3zXoTA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-DSCN3457.JPG

1-DSCN3458.JPG

1-DSCN3462.JPG

1-DSCN3463.JPG

1-DSCN3466.JPG

1-DSCN3470.JPG

1-DSCN3471.JPG

1-DSCN3474.JPG

1-DSCN3477.JPG

1-DSCN3492.JPG

1-DSCN3496.JPG

1-DSCN3497.JPG

1-DSCN3499.JPG

1-DSCN3500.JPG

1-DSCN3502.JPG

1-DSCN3505.JPG

1-DSCN3511-001.JPG

1-DSCN3513-001.JPG

1-DSCN3514.JPG

1-DSCN3515.JPG

1-DSCN3515-001.JPG

1-FHD0039.JPG

1-FHD0049.JPG

1-FHD0051.JPG

1-FHD0052.JPG

1-FHD0053.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu prea se inghesuie lumea sa faca comentarii ( ori le este frica de ceva , ori le ste rusine sau mai stiu eu ce ). Haideti sa va mai povestesc ceva , 

 

La Olanesti au participat trei generatii de motociclisti : senoiorii , veteranii si tineretul .

Am sa va fac cunostinta cu a patra generatie Moto Juniorii.

Deocamdata am sa va pun cateva filmulete . Sper sa piară ideea ca ,  a fi motoveteran esti o pasare rara cu calitati supranaturale precum erau spre exemplu samuraii . Suntem si noi la fel ca toti motociclistii , mai buni profesionisti  sau mai slabi  , dar cu multa experienta de moto si de viata . Tocmai de aceea noi trebuie sa cautam sa transmitem cat mai mult din experientele noastre cu multa modestie si mult tact . Poate voi apuca si eu acea intrunire unde cativa motociclisti inimosi vor putea sa umple  timpul mort  in care cei mai multi se delectează la cate un pahar de vorba formandu-se bisericute . La aceasta intrunire am avut ocazia sa stau alaturi de câțiva tineri motociclisti care au avut placerea sa insoteasca  prietinii lor motoveterani ( ma gandeam la cei din Oltenia si Bucuresti)   . Placuti , linistiti , cu foarte mult bun simt . Parca le era jena sa nu deranjeze pe careva . 

 

Hai sa va arat câteva filmulete noii juniorii motociclisti din familia nicon-moto . 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am petrecut doua zile minunate alaturi de colegi si prieteni.M-am bucurat de prezenta Prof.Constantin Turcanu,Mircea Bunu,Nicon,Dan Olaru si prietenii,Piero Maestro cu prietenul,prietenii de la Galati(Man si Costel Vatafu),prietenii colegilor din Oltenia.Cred ca a fost o revedere placuta pentru toti colegii de club si invitatii lor.Sper ca toti au petrecut bine chiar daca au fost ceva carente in organizarea evenimentului.Va multumesc tuturor pentru prezenta.Va asteptam si la viitoarele intruniri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul meu a vrut in dealu' Clujului....... si eu la fel! La 48 de anisori inca reuseste sa lipeasca muste pe casca! De acum pentru CZ-eu doar plimbari de amiaza de toamna, in zona de comfort, max. 100km  :) .... la fel  si pentru Apriloi.

43551174_1898524546880218_2756448287597789184_n.jpg

43479443_1898523503546989_8500388990644387840_n.jpg

43392951_1898519026880770_8037448299898208256_n.jpg

43402099_1898509836881689_1242824241083056128_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...