Mergi la conţinut
Valeriu Alexa

Intalnirea de toamna a motoveteranilor

Recommended Posts

In urma discutiilor avute la Shabla si Gioagiu Bai va propun sa ne intalnim in perioada 5-7 octombrie la Corabia pe malul Dunarii.Inca nu s-a discutat pentru a va prezenta preturile dar vom merge la hotel in aceasta saptamana.Astept parerile voastre.Mai este o varianta pentru Moieciu dar cred ca locatia propusa este mai accesibila tinind cont de vreme si pozitia geografica.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
acum 14 ore Valeriu Alexa a scris:

Astept propuneri.

Poti muta in weekendul urmator. Ar fi bine si pentru mine ca pe 6 Octombrie am parastasul lui tata si nu am putea sa venim.

Link la postare

Va propun o varianta de locatie si cazare, in aceeasi perioada 5-7 octombrie:

Hotel Regia Baile Olanesti: 

https://www.turistinfo.ro/baile_olanesti/cazare-baile_olanesti/hotel_regia-c100108.html

I-am contactat pe mail si telefonic in cursul zilei de azi; hotelul are capacitate de 27 camere duble si 2 apartamente si au disponibile camere in weekend-ul 5-7 octombrie. Pretul este de 100 lei/noapte camera dubla (pe site am vazut 120) dar la telefon mi s-a spus 50 lei/persoana/noapte; nu este inclus micul dejun.

Daca va multumeste locatia ar fi bine sa incepem inscrierile; pana miercuri 19.09. trebuie sa comunic la hotel numarul de camere rezervat.

Iar daca aveti si alte variante ar fi bine sa le discutam cat mai repede, avand in vedere faptul ca mai sunt doar 3 saptamani.

In ceeea ce priveste schimabarea datei intrunirii in weekend-ul 12-14 octombrie, mi se pare destul de riscant; anul trecut cei care au fost la Bran in aceeasi perioada stiu ca au avut parte de o vreme mai mult decat urata (ploi tranformate in ninsoare ...)

Link la postare

Cred ca locatia este potrivita.Miercuri vom merge la Olanesti impreuna cu Simi si Adi Bujie .Daca totul este ok.platim avans pt rezervare.Deci deschidem lista : 

1.Adrian Radu 

2.Simion Asandei

3.Valeriu Alexa

Link la postare
Pe 13.09.2018 at 13:53 Valeriu Alexa a scris:

Pe 13.09.2018 at 13:53 Valeriu Alexa a scris:

Cred ca locatia este potrivita.Miercuri vom merge la Olanesti impreuna cu Simi si Adi Bujie .Daca totul este ok.platim avans pt rezervare.Deci deschidem lista : 

1.Adrian Radu 

2.Simion Asandei

3.Valeriu Alexa

4.Nicu Constantin 

Link la postare
Pe 13.09.2018 at 13:04 Mirel_a a scris:

In ceeea ce priveste schimabarea datei intrunirii in weekend-ul 12-14 octombrie, mi se pare destul de riscant; anul trecut cei care au fost la Bran in aceeasi perioada stiu ca au avut parte de o vreme mai mult decat urata (ploi tranformate in ninsoare ...)

Mirela esti sigura ca toata lumea e disponibila pe 5-7 Octombrie ?

Inainte se obisnuia sa se intrebe pe forum inainte sa se stabileasca data.

Vremea nu e un impediment decat pentru incepatori iar in grupul nostru nu e cazul.Poate sa ploua pe 5-7 si sa fie soare pe 12-14.Ce ,vara asta nu a plouat? Si era vara.

Daca ramane 5-7 ,cu parere de rau va zic ca noi nu putem din motivul prezentat mai sus ,asa ca va dorim distractie placuta ! 

Link la postare
acum 15 ore Dan P. a scris:

Mirela esti sigura ca toata lumea e disponibila pe 5-7 Octombrie ?

Inainte se obisnuia sa se intrebe pe forum inainte sa se stabileasca data.

Vremea nu e un impediment decat pentru incepatori iar in grupul nostru nu e cazul.Poate sa ploua pe 5-7 si sa fie soare pe 12-14.Ce ,vara asta nu a plouat? Si era vara.

Daca ramane 5-7 ,cu parere de rau va zic ca noi nu putem din motivul prezentat mai sus ,asa ca va dorim distractie placuta ! 

Dane, nu eu am stabilit data intalnirii. Eu doar am cautat o locatie atunci cand varianta Corabia a cazut. Data a fost stabilita, asa cum a spus Vali Alexa la inceputul topicului, in urma discutiilor purtate la Shabla si Geoagiu cu numerosi membri ai clubului.

Iar, in ceea ce priveste vremea capricioasa, eu sunt cea care a venit aproape in fiecare an la Calimanesti (exceptie 2018) pe ploaie torentiala ... nu ma sperie, chiar daca nu am experienta voastra!

Link la postare

Astazi am fost la Olanesti impreuna cu Adi Bujie ,Simi, Octav Lica.Din fericire propietarul este si el motociclist,cred ca va fi o gazda buna.

Am convenit pretul de 100 lei camera dubla cu mic dejun inclus.

Am discutat pentru o masa festiva sambata cu ceaun de oaie, gratar de porc si diverse salate ,prajituri .In functie de numarul de persoane participante se va stabili un pret.

Hotelul dispune de 29 camere duble,doua apartamente.Credem ca le vom ocupa pe toate.Daca vom fi mai multi mai gasim la hotelul de vis-a- vis.

Avand in vedere timpul destul de scurt pana la data evenimentului,trebuie sa incepem sa completam lista de inscrieri si sa strangem banii.Joi sper sa ne vedem cat mai multi la Mit.

Link la postare

Propunerea lor pentru masa de sambata, este in regim de bufet suedez cu aperitive, ceaun (oaie), fripturi (porc,pui), desert. Vinul va fi la carafa, bere la halba, voie buna 😋😃. Vom avea si pretul curand.

20180919_130029.jpg

20180919_125541.jpg

20180919_125505.jpg

20180919_125952.jpg

Link la postare

1.Adrian Radu 

2.Simion Asandei

3.Valeriu Alexa

4.Nicu Constantin

5.Sorin56

6.Mirela

7.Viorel Ochea

8.Daniela Petrec

9.Silviu Itu , 2 camere

10.Octav Lica

11.Virgil Plesea

12.Emil Mihalache and friends.      10 camere

13.MAN Galati

14. Florin Iordache

15.George Nasu 1 apt.

Link la postare
acum 28 minute bluerider53 a scris:

1.Adrian Radu 

2.Simion Asandei

3.Valeriu Alexa

4.Nicu Constantin

5.Sorin56

6.Mirela

7.Viorel Ochea

Hai , mai mult entuziasm, tic-tac !

8. MAN - Galati

Link la postare

1.Adrian Radu 

2.Simion Asandei

3.Valeriu Alexa

4.Nicu Constantin

5.Sorin56

6.Mirela

7.Viorel Ochea

8.Daniela Petrec

9.Silviu Itu , 2 camere

10.Octav Lica

11.Virgil Plesea

12.Emil Mihalache and friends.                             10 camere

13.MAN Galati

14. Florin Iordache 1 camera

Link la postare

In acest moment sunt ocupate (virtual) 24 camere duble. Mai sunt 3 camere duble disponibile si 1 apartament ! Patru persoane sunt in asteptare cu raspunsul (motive personale diverse) asta insemnand ca hotelul este aproape rezervat.Incercam pana luni sa inchidem lista si sa trimitem un avans. Ocuparea eventuala completa a hotelului Regia pana luni 24.09 ,NU va lasa totusi pe nimeni pe afara, din cei ce se vor decide in zilele urmatoare : exista posibilitati de cazare similare la hotelul vecin -10 metri dist.Cina de sambata va fi totusi comuna si va trebui sa transmitem numarul de persoane.

Editat de bluerider53

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.