Mergi la conţinut

Intalnire de sfarsit de an a motoveteranilor.Portul de la Corabia 16 17 NOIEMBRIE 2018.


Valeriu Alexa

Recommended Posts

Pentru ca ne simtim bine intre prieteni,Motoveteranii se reintalnesc la Corabia ,pe malul Dunarii.Hotelul Sucidava are 16 camere  si doua apartamente.O parte din hotel este rezervat de colegii nostri din Oltenia.Pentru restul de camere s-au inscris urmatorii: 

 1.Silviu Dumitrescu

2.Dan Anghel

3.Adi Papacica

4.Mirela Cojocariu 

5.Alexa Valeriu.

6.Marian Popescu

7.Simi Asandei

 

Editat de Valeriu Alexa
MODIFICARE DATA
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat ca Vali m-a sunat acum doua zile sa-mi spuna de intalnire,i-am zis ca vreau sa merg dar ca o sa vin cu masina ca va fi frig si cu toate astea nu sunt pe lista.Stiu ca mai sunt cazari pe langa dar tot ciudata ramane situatia.

Ar fi frumos sa vedem lista completa ,cu tot cu Oltenia,asa.... pentru transparenta.

 

deci nu mai sunt camere....

 

  Pe 25.10.2018 at 18:46 Valeriu Alexa a scris:

Nu stiu cum ai ajuns la aceasta concluzie.Daca vrei sa participi adauga pe lista inceputa.

Am considerat ca "restul de camere" inseamna "ultimele camere".Gresala mea ,scuze. 

Ma trec pe lista dar vreau sa vad lista completa mai intai,adica si cu cei din Oltenia.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 35 minute Dan P. a scris:

deci nu mai sunt camere....

 

Fiind afacere de familie (AF) sau oengeu' (cam tot aia-i)...e logic, merg doar membrii familiei, de la ala cu tata-n gura, pana la ala cu barba sura, motociclisti sau nu...chef sa fie! Pacat ca pentru chefurile astea a fost sacrificat un club, un club vechi, cu oameni de calitate si in schimbul lor au fost aduse multe persoane paralele cu motociclismul si iesmeni dornici de afirmare in ceva! Nu conteaza in ce! Distractie placuta sa aveti!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu mai au loc la Sucidava avem rezervate inca 12 camere la hotel Pericle.Vom avea o masina la dispozitie pentru transportul persoanelor.  Daca va mai creste apa pe Dunare gazdele ne ofera si o mica plimbare cu o barca.Vom avea si o trupa de muzicanti.

 

Revin cu precizari si completarea listei de participanti la intrunirea de la Corabia.Locatia  este Hotel Sucidava ,Port Corabia.Pretul dicutat este de 80 camera cu mic dejun inclus.Vom avea o cina festiva sambata seara dar pretul inca nu a fost comunicat.Meniul va fi obisnuit (ceafa de porc ,pui, salate,cartofi....)Putem veni cu bautura preferata sau putem sa comandam la restaurantul hotelului.Sunt convins ca va fi distractie.Este posibil sa facem o plimbare cu barca pe Dunare,poate facem o oaie la ceaun.Nea Mircea Bunu propune o vizita la Cetate la dl.Dinescu.

 Pentru ca sunt mai multi participanti fata de capacitatea hotelului Sucidava cativa dintre noi ne vom caza la un alt hotel apropiat.Pentru cei din Bucuresti avem la dispozitie 7 camere duble si doua apartamente la Sucidava.Va prezint lista de la Sucidava.

  1.Dan Anghel 

  2.Adi Papacica

  3.Marian Popescu

  4.Simion Asandei

  5.Daniela Petrec

  6.Vergil Plesea

  7.Mirela Cojocariu

---------------------------------- camera dubla

  8.Carmen Armaselu +Silvia Iordache

  9.Sorin Gruiesc,Ion Cobia

---------------------------------------apartament

La hotelul invecinat.

  10.Silviu Dumitrescu

  11.Valeriu Alexa

  12.Dan Olaru

  13.Cristi prieten Olaru.

Va participa si Mircea Bunu care va dormi in camper.

 

 

PS.Este posibil sa participe si Ivanoiu Ion /Ivan Pedala care se va caza in locul Mirelei.

      Daca am omis pe cineva care si-a anuntat participarea va rog sa ma atentionati . 

      Asteptam prezenta lui Orlando,Adrian Radu ,Octav Lica ,Dan Rosca,Dan Popescu Enduristul.

      Tinem legatura!

Editat de Toni
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea Corabia  - Cetate?

Nu vad pe nimeni facand 150 km dus si 150 intors !

 

Poate cu alta ocazie !

Si peste toate credeti ma , nu aveti ce sa vedeti , nimic nemaipomenit !

 

Unde se mai poate caza omul daca la Sucidava e full?

Ceva Detalii ....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca discutiile pe acest topic au devenit majoritar off topic, le-am mutat aici: https://pro-bike.ro/forums/topic/149698-de-la-veteraniiadunarea-la-clubul-motoveteranilor/

Nu va impacientati, nu am sters nimic ci doar am facut putina ordine si va rog sa postati in acest topic doar mesaje care au legatura cu intrunirea de la Corabia. Pentru discutiile legate de situatia clubului si  a asociatiei va rog sa folositi celalalt topic dedicat subiectului respectiv.

Multumesc de intelegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 30.10.2018 at 20:26 Valeriu Alexa a scris:

 

..........................

 Daca va mai creste apa pe Dunare gazdele ne ofera si o mica plimbare cu o barca.Vom avea si o trupa de muzicanti.

 

Revin cu precizari si completarea listei de participanti la intrunirea de la Corabia.Locatia  este Hotel Sucidava ,Port Corabia.Pretul dicutat este de 80 camera cu mic dejun inclus.Vom avea o cina festiva sambata seara dar pretul inca nu a fost comunicat.Meniul va fi obisnuit (ceafa de porc ,pui, salate,cartofi....)Putem veni cu bautura preferata sau putem sa comandam la restaurantul hotelului.Sunt convins ca va fi distractie.Este posibil sa facem o plimbare cu barca pe Dunare,poate facem o oaie la ceaun.Nea Mircea Bunu propune o vizita la Cetate la dl.Dinescu.

 Pentru ca sunt mai multi participanti fata de capacitatea hotelului Sucidava cativa dintre noi ne vom caza la un alt hotel apropiat.Pentru cei din Bucuresti avem la dispozitie 7 camere duble si doua apartamente la Sucidava.Va prezint lista de la Sucidava.

 

 

 

  1.Dan Anghel 

  2.Adi Papacica

  3.Marian Popescu

  4.Simion Asandei

  5.Daniela Petrec

  6.Vergil Plesea

  7.Mirela Cojocariu

  8.Carmen Armaselu +Silvia Iordache

  9.Sorin Gruiesc,Ion Cobia

  10.Silviu Dumitrescu

  11.Valeriu Alexa

  12.Dan Olaru

  13.Cristi prieten Olaru.

  14,Constantin Turcanu

  15.Viorel Ochea

  16.Nicu Constantin 

 

 

 

   + grupul oltenilor lui Emil Mihalache , Nicu Anghel , Fotescu ,

    aproximativ 15 persoane  ,

 

 

 

 

Va participa si Mircea Bunu care va dormi in camper.

 

 

PS.Este posibil sa participe si Ivanoiu Ion /Ivan Pedala care se va caza in locul Mirelei.

      Daca am omis pe cineva care si-a anuntat participarea va rog sa ma atentionati . 

      Asteptam prezenta lui Orlando,Adrian Radu ,Octav Lica ,Dan Rosca,Dan Popescu Enduristul.

      Tinem legatura!

 

 

Sa ne vedem cu bine .

Am pus la păstrare un bidon de 5 litri de vin marca  nicon 

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, care este lista finala cu participantii??

Avem loc toti la Sucidava, sau ne cazam si la celalalt hotel?

La mine in masina mai sunt 5 (cinci) locuri libere.

Doritorii ma pot contacta telefonic. Plecarea maine 16.11.2018 la ora 10.30

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore ytu60 a scris:

Pana la urma, care este lista finala cu participantii??

Avem loc toti la Sucidava, sau ne cazam si la celalalt hotel?

La mine in masina mai sunt 5 (cinci) locuri libere.

Doritorii ma pot contacta telefonic. Plecarea maine 16.11.2018 la ora 10.30

Daca esti amabil nu treci pe la Severin si mai urcam doi la tine?

:thumbup1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ore Kosmo S MC a scris:

Daca esti amabil nu treci pe la Severin si mai urcam doi la tine?

:thumbup1:

Pentru tine...Cosmine, vin si la Berlin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se petrece mai nou ... cand ceva nu ti place dai cu sticla in capul celui care te deranjeaza. Grobianismul loveste. Va multumesc ca m ati suportat atati ani.

 

Pentru ca implica un prea mare grad de emotie am sters poza. Multe inimi slabe si nu vreau sa am pe nimeni pe constiinta.

 

PS
Ma simt onorat de catre ce i care s au interesat de mine si dezamagit de cei care nu au facut o .

Probabil o sa ne mai intalnim, pe ici pe colo.

Va doresc succes si sanatate.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce patisi nepoate?! :jawdrop:Ai dat piept cu reactiunea?! Tu esti bine, din randu' dusmanului sunt pierderi mari...?!:bash:

Cand iti revii scrie si tu cu detalii...sa stim de cine sa ne ferim...cu cine sa ne-ncuscrim...alea-alea...nu fii zgarcit!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ore bluerider53 a scris:

E o gluma de blecfraidei sau ce?:ohmy:

Din pacate nu e o gluma !

Asteptam totusi niste explicatii. Nu ma asteptam la asemenea postari pe aici. Dovada ca sangele fierbe prea tare in unii ,,mosi,,. Ar trebui ca respectivul sa fie eliminat din gasca. La fel poate si victima care a fortat nota. De urmarit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dă "blecfraidei" să "fuck" reduceri, dar, conform tuturor codurilor, nu de MEMBRII SIMPATIZANŢI, cum fu cazu' la Corabia, așa că toți membrii deplini ai "Clubului Motoveteranilor" ne dezicem de cele petrecute coloşa...

Io, care am participat la toate întâlnirile CLUBULUI MOTOVETERANILOR, sper că sunt în asentimentul tuturor, ca astfel de manifestări să nu se mai repete...

Cum am mai spus...orice contradicţie trebuie rezolvată în cadrul întâlnirilor..."face to face" şi "no touch less" şi nu în fata "butoanelor"....

Doamne ajuta...

Cum fu...fuse o nouă întâlnire a CM...

Ajunserăm cu bine acasa...si Io si nea Ion de la Cobia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...