Mergi la conţinut

De la "VETERANII,ADUNAREA" la Clubul Motoveteranilor


Valeriu Alexa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

In urma discutiilor avute cu unii membri vechi ,initiatorii conceptului MOTOVETERANII ADUNAREA,sperand ca demersul nostru este benefic pentru viitorul Clubului Motoveteranilor hotaram suspendarea activitatii ONG-ului "Asociatia Clubul Motoveteranilor" incepand cu data de 01.12.2018 pe o perioada nedeterminata.

  Ne dorim ca acesta masura sa reprezinte "formula de rezolvare a impasului in care s-a ajuns".Ramanem ,cel putin pana la Adunarea de la primavara,simpli membri simpatizanti.Suntem alaturi si sustinem pe cei care doresc sa contribuie la revitalizarea activitatii clubului, asa cum vor hotara membrii cu drept de vot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am o mare nelămurire!!!cine a șters lista cu numele veteranilor ,cea completată la Sorlei și Sacelu?constat ca nu mai exista numele campionului Tanase Drăghici,campioanei Silvia Iordache,a lui Gica Frina(Popescu Ștefan)si a mea !!!cei care administrează își rezerva dreptul sa-i șteargă doar pe unii !!!de ce !!la o viitoare întîlnire o sa discutam și acest aspect!!!toti sint importanți membri ,simpatizanți odată ce-au consimțit sa-și dea datele!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned, unpinned şi featured this topic
acum 2 ore ytu60 a scris:

Nici un raspuns la întrebarea lui Dan? De la cine sa asteptam lămuririle?

Pot vota si membrii altor cluburi? Dece?

Dupa părerea mea, doritorii din afara clubului, se pot înscrie in lista de participare dar nu trebuie sa aibă drept de vot. 

Cu atat mai mult, ar trebui sa se abțină de la comentarii.

Nimeni nu are dreptul sa influențeze deciziile noastre.

Care club ? Poate gasca de prieteni si cunostinte !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore adrian radu -bujie a scris:

Cristichivu74,greșești in exprimare ,noi suntem un grup de prieteni care ne-am Intitulat CLUB !!!gasca poți folosi pt prietenii tai!!!nu pt noi!!!nu-i frumos sa folosești astfel de cuvinte la adresa celor pe care nu-i Cunoști!!!

@adrian radu -bujie cunosc si sunt alaturi de cei vechi din 2010 ,la Cheia ,Moeciu,Sacelu,etc,pana sa apara  intemeietorii de ONG-uri si sa se duca totul de rapa.

Pe tine nu te-am remarcat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigur ca va apărea cineva (fără legătură cu activitatea "clubului"- aia anemica, asa cum a fost în ultimii 4-5 ani) care sa dea vina pe Vali Alexa ca a îndrăznit sa "întemeieze" un ONG în 2018! Exact din cauza asta "s-a dus totul de râpă"! Absolut ridicol. Și afirmațiile vin de la cineva care nu l-a "remarcat" pana acum pe colegul Bujie! Foarte tare... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 13 minute bluerider53 a scris:

Eram sigur ca va apărea cineva (fără legătură cu activitatea "clubului"- aia anemica, asa cum a fost în ultimii 4-5 ani) care sa dea vina pe Vali Alexa ca a îndrăznit sa "întemeieze" un ONG în 2018! Exact din cauza asta "s-a dus totul de râpă"! Absolut ridicol. Și afirmațiile vin de la cineva care nu l-a "remarcat" pana acum pe colegul Bujie! Foarte tare... 

 

Scuzele mele daca adevarul deranjeaza.Grupul sa dus de rapa odata cu infiltrarea si acapararea de catre diversi intrusi obraznici si plini de tupeu ce au fost primiti cu buna cerdinta de intemeietori.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-ul Cristichivu74!!!chiar dacă nu m-ai remarcat nu-i nici o supărare!!!problema este cind vorbești dezaprobatori la adresa tuturor!!!chiar dacă sintem in virsta nu-i frumos sa ne asociezi cu o Gașca!!!unii au fost la școala alții nu dar toți avem aceeași pasiune!!!putem fi caustici in vorbe nu in scris!!vorbele le poți nuanta scrisul nu!!!din 2009 PINA acum ai mai fost la întîlnirile acestui grup?daca da înseamnă ca ai stima de sine ca altfel n-ai fi umblat cu niște golani!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-ul Adi cu siguranta ne stim macar din vedere,eu nu pun = intre gasca si golani.Nu mi-as permite sa aduc nici cel mai mic afront prietenilor alaturi de care am petrecut excelent de atatea ori.Si da am fost cel putin cinci intalniri ultima la care am participat a fost cea organizata de Orlando.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi Chivu .Nu esti bine informat .Clubul nu s-a dus" de rapa".A functionat in anul 2018 fara prietenii tai, pe care ii cunosti, si care au facut tot ce puteau ca sa aduca prejudicii imaginii Clubului Motoveteranilor .Acesti oameni se intalneau in 2009 cand nu erau in Romania atat de multe cluburi (nu ma refer la cluburile dominante sa nu deranjez)Adrian Radu zis Bujie este un motociclist din cluburile Bucurestene din anii 70 -80 atunci cand tu ,prietene, abia te nasteai.Daca nu il cunosti nu ai nici-o vina.Asta nu iti da dreptul sa te implici in activitatea noastra de motociclisti mai in varstra carora ar trebui sa le spui "nene".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 minute Valeriu Alexa a scris:

Cristi Chivu .Nu esti bine informat .Clubul nu s-a dus" de rapa".A functionat in anul 2018 fara prietenii tai, pe care ii cunosti, si care au facut tot ce puteau ca sa aduca prejudicii imaginii Clubului Motoveteranilor .Acesti oameni se intalneau in 2009 cand nu erau in Romania atat de multe cluburi (nu ma refer la cluburile dominante sa nu deranjez)Adrian Radu zis Bujie este un motociclist din cluburile Bucurestene din anii 70 -80 atunci cand tu ,prietene, abia te nasteai.Daca nu il cunosti nu ai nici-o vina.Asta nu iti da dreptul sa te implici in activitatea noastra de motociclisti mai in varstra carora ar trebui sa le spui "nene".

 

Din pacate si mentalitatile sunt tot din anii 70-80 nenea.Daca sunteti asa buni de ce ati luat la japca ce facusera altii inainte si nu sunteti instare sa va faceti un grup propriu ?

Iar daca aveti pretentii de Club asumati-va tot tacamul nu doar ce va convine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constat ca ai inceput sa vorbesti ca Ivan Pedala ,olteneste,cu reprosuri despre SRL-uri si ONG -uri.Daca esti curios pot sa-ti spun ca am vrut sa fac ceva  oficial pentru sustinerea membrilor clubului care m-a primit in 2013 ca pe un prieten motociclist.Sant prieten,cred eu,cu multi membri autentici care au nevoie de sprijin.Poate si din cei care sunt grozavi acum ( ma refer si la mine) vom avea nevoie de un sprijin.Poate grupul asta ,care nu este club,ca nu vreti voi,nu vrea sa fie considerat un grup de bosorogi si ne putem ajuta singuri daca vom avea nevoie.

Pot schimba numele clubului daca majoritatea membrilor vor hotara asta la vot.Pentru ca nu esti membru este bine sa nu te implici.

PS.Nu inteleg daca esti bine intentionat sau vrei sa distrugi ideea MOTOVETERANII ADUNAREA.Ca vrei sau nu vrei motoveteranii tot vor fi motoveterani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constat ca daca va las in plata Domnului si nu ma mai iau de nimeni, ma pomeniti inutil... Ca atare, va rog sa lasati polemicile si sa va ganditi ca poate Cristi Chivu (cel din contrele dvs. de mai sus) are permis moto inaintea multora dintre cei care ati sarit pe el cand v-a dat peste nas (ce-i drept, cam olteneste!) si poate ca el, ca si altii, vor binele acestui club (nu neaparat sub forma pe care au apucat-o unii si au pus-o in aplicare, fara acordul celor care trebuiau sa-si dea acest acord, de drept...nu invitatii din partea publicului si spectatorii, care au batut palma si au mai facut candva o dezbinare cand au pus bazele s.r.55 dezlipind dintre membrii clubului adunati cu greu)! Asadar...lasati disputele, am inteles, cred, cu totii, ca acel oengeu este "la sertar" si ca atare ar fi bine sa ne orientam spre noua intrunire din acest an. Daca exista idei constructive, dati-i bataie! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 16 minute Valeriu Alexa a scris:

Constat ca ai inceput sa vorbesti ca Ivan Pedala ,olteneste,cu reprosuri despre SRL-uri si ONG -uri.Daca esti curios pot sa-ti spun ca am vrut sa fac ceva  oficial pentru sustinerea membrilor clubului care m-a primit in 2013 ca pe un prieten motociclist.Sant prieten,cred eu,cu multi membri autentici care au nevoie de sprijin.Poate si din cei care sunt grozavi acum ( ma refer si la mine) vom avea nevoie de un sprijin.Poate grupul asta ,care nu este club,ca nu vreti voi,nu vrea sa fie considerat un grup de bosorogi si ne putem ajuta singuri daca vom avea nevoie.

Pot schimba numele clubului daca majoritatea membrilor vor hotara asta la vot.Pentru ca nu esti membru este bine sa nu te implici.

PS.Nu inteleg daca esti bine intentionat sau vrei sa distrugi ideea MOTOVETERANII ADUNAREA.Ca vrei sau nu vrei motoveteranii tot vor fi motoveterani.

 

Nu stiu de unde ai ajuns la concluzia gresita ca sunt infuentat de Ivan cu care da sunt prieten la fel cum sunt si cu multi altii.Defectul meu este ca nu suport uzurpatorii si profitorii.

Atata tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greșeală este a moderatorului care permite celor din afara clubului sa-si expună părerile!!!poate i-a scăpat din vedere sau in mod voit n-a intervenit!!!nu cred ca are importantă cind ne-am luat carnetul,este vorba despre respect!!!!asta se învață și se cultiva din copilărie!!!!sm un exemplu pt voi d-îl din Suceava sa m-a scuze nu-i mai țin minte numele,in2014 cind a venit la Calimanesti avea 85 ani!!!la ce categorie ne încadram noi?la copii?nu .deci respectul este inportant nu virsta nici vechimea carnetului!!! Acum as traduce din romană in romană ::Weekend înseamnă sfirsit de săptămâna adică sâmbătă și duminica!!!1 și 2 Iunie sint primul Weekend din Iunie!!!daca vreți voi așa e bine !pentru voi!!!in afara de discuții n-am văzut lista cu cei care vor sa participe și cine se ocupa!!!mai multe despre acest subiect cind ne vedem!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bujie, cel din Suceava a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace! I se spunea Mosu'...dar ce importanta are aici politetea, cand Chivu la asta facea referire, adica s-a facut ceva care nu a tinut cont de nimic...nici macar de respectul ala minimal pentru cei care au pus bazele clubului... Iar tu consideri miscarea asta a motoveteranilor un sport scump...care de fapt nu-i nici sport, si nici scump nu ar trebui sa fie. Haide sa ne orientam spre un nou loc in care sa ne putem intalni, poate o alta perioada, sa iesim nitel din tiparul asta care vad ca ne-a intaratat pe unii impotriva altora! Sa ai viata, Bujie!

 

Toni, te rog frumos, cand citesti si ai timp, fa curatenie aici...lasa doar ce consideri necesar! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 45 minute cristichivu74 a scris:

 

Nu stiu de unde ai ajuns la concluzia gresita ca sunt infuentat de Ivan cu care da sunt prieten la fel cum sunt si cu multi altii.Defectul meu este ca nu suport uzurpatorii si profitorii.

Atata tot.

Uzurpator da ,dar nu profitor.Poate am vrut sa fac ceva bun  pentru grup si nu a fost pe placul unora .Poate unii contestatari au parasit acest grup si acum constata ca acest grup este al lor pe viata.Motoveteran vei deveni si tu peste niste ani ,poate si eu daca mai traiesc .Profitor nu poti sa ma consideri daca tii cont de cati bani a costat infiintarea clubului tau cati bani platesti contabilul si cati platesti anual pentru depunerea bilantului.Fara sa tinem cont de plata lunara pentru administrare de cont la banca.

Repet ca pot schimba denumirea Asociatiei daca se hotaraste in sedinta anuala ,pot schimba si maine daca vor majoritatea.Constat ca sunt puse tunurile pe MOTOVETERANI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 40 minute ivan_pedala a scris:

Bujie, cel din Suceava a murit, Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace! I se spunea Mosu'...dar ce importanta are aici politetea, cand Chivu la asta facea referire, adica s-a facut ceva care nu a tinut cont de nimic...nici macar de respectul ala minimal pentru cei care au pus bazele clubului... Iar tu consideri miscarea asta a motoveteranilor un sport scump...care de fapt nu-i nici sport, si nici scump nu ar trebui sa fie. Haide sa ne orientam spre un nou loc in care sa ne putem intalni, poate o alta periada, sa iesim nitel din tiparul asta care vad ca ne-a intaratat pe unii impotriva altora! Sa ai viata, Bujie!

 

Inteleg ca cei care au pus bazele clubului ne invita pe toti spre alt loc,mai ales pe cei lipsiti de politete si respect pentru ca nu au tinut cont de nimic atunci cand au facut ceva (ala mic ceva, dar ceva /nu nimic),un loc in care sa ne putem intalni,in alta perioada a vietii (sau altei vieti acolo sus).

Ma dezamageste faptul ca desi am fost de acord cu propunerea unor membri ca este in beneficiul Clubului sa suspend pentru o perioada activitatea ONG-ului care da personalitate juridica CLUBULUI MOTOVETERANILOR,deci care este fundamentul juridic/oficial al acestui Club, prin HOTARARE JUDECATOREASCA ,(deci cei care mai trag sperante ca poate fi altfel se insala),constat ca acest demers nu duce catre consensul mult dorit de majoritatea membrilor ,fostilor membri ,viitorilor membri,simpatizantilor ,viitorilor simpatizanti,copiilor si nepotilor ,SI ALTII.Acesti ALTII cred ca au alte interese .Noi nu le cunoastem.Poate le stiti voi ...

PS.Sa avem viata toti...!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citare

 

Toni, te rog frumos, cand citesti si ai timp, fa curatenie aici...lasa doar ce consideri necesar! Multumesc!

Poate faci curatenie si la membri.Aia care sunt uzurpatori si profitori, care au dus de rapa grupul motoveteranilor dupa parerea nemembrului CristiChivu 74.Deja incep sa ma gandesc serios daca este bine pentru mine sa apartin acestui grup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aderarea la club este voluntara!!! Nu poate Toni sa șteargă și nici sa adauge cu de la sine putere!!!este și el tot membru ca ceilalți,chiar daca-și dorește mai mult!!!de la moderare la puterea de-a stabili cine și ce e drum lung!!!tocmai pt acest considerent am ajuns in acest impas și discuții sterile și inutile!!!au trecu 2 săptămâni de cind a deschis acest topic!!!rezultat NIMIC!!!!Ivane!!!sa ai viața!!!vb cind ne vedem sau cind voi trece pe la tine!!!!ambele variante sint valabile!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 57 minute adrian radu -bujie a scris:

Aderarea la club este voluntara!!! Nu poate Țoni sa șteargă și nici sa adauge cu de la sine putere!!!este și tot membru ca ceilalți,chiar daca-și dorește mai mult!!!de la moderare la puterea de-a stabili cine și ce e drum lung!!!tocmai pt acest considerent am ajuns inacest impas și discuții sterile și inutile!!!au trecu 2 săptămâni de cind a deschis acest topic!!!rezultat NIMIC!!!!Ivane!!!sa ai viața!!!vb cind ne vedem sau cind voit rece pe la tine!!!!ambele variante sint valabile!!!!

Am extrapolat pentru ca sunt dezamagit de postarile membrilor/nemembrilor intr-un topic dedicat intalnirii anuale a Grupului /Clubului Motoveteranilor/Simpatizantilor/Huzurpatorilor/Profitorilor.Sa avem viata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristichivu74 cred ca ar trebui sa te hotărăști din ce club faci parte. Ești cam ne hotarat, ori ești membru

in Black Storm RC ori simpatizant in Clubul Motoveteranilor?  Schimbările din profilul tau m-au cam pus pe gânduri.

Nu mai înțeleg nimic.

-Daca reprezinți Black Storm RC, lasă-ne sa ne rezolvam singuri problemele, Cred ca suntem destul de mari si oricum problemele se vor discuta la întrunirea anuală 2019,indiferent unde si la ce data se va face.

-Daca optezi pentru simpatizant la Clubul Motoveteranilor, te rog sa te rezumi la votul pentru locatie si data

Multumesc anticipat

 

@bluerider53 toti membrii plini si/sau simpatizanti au dreptul la vot pentru alegerea datei si a locatiei întrunirii anuale

Anul aceste se vor purta discutii vis a vis de lista membrilor, situația ONG-ului, statut, regulament, vot, etc.

 

@Dan P. ai omis cateva voturi. Sunt baietii noi simpatizanti/aspiranti care vin cu noi de doi ani la întrunirile anuale.

Sunt băieți tineri cu putere de munca mai mare decât multi dintre noi. Doresc sa faca ceva pentru club, fara pretenții.

Vali ( si nu numai) poate confirma acest lucru. Sigur avem nevoie si de o pepiniera ca Cubul sa crească si meargă mai departe. Si apropo Dane Weekend-ul 7.06 - 9.06 complica si mai tare situația. Deja s-au facut rezervări cu avansuri pentru o mini vacanța si cred ca vor lipsi mai multi dintre noi. Am gândit-o cu toții in asa fel încât sa putem participa indiferent de data care se va vota 24.06 sau 31.06.

 

@Valeriu Alexa stai linistit Vali, sunt convins ca ideea ta nu a fost de a uzurpa sau de a fi un profitor. Poate ca a fost luată in pripa si fara consultări cu membrii cu vechime. Oricum ONG-ul este la "sertar", discuțiile se vor purta la întrunirea anuală 2019. Nu reacționa la încercările de dezbinare făcute de @critichivu74. Dupa cum ai observat si-a schimbat profilul de trei ori intr-o luna si "nu înțeleg" ce încearcă sa faca. Este membru in Black Storm, suport 81 Hell's District, dar apare si simpatizant in Clubul Motoveteranilor.

 

Cel mai bine ne vedem de votul nostru si vom hotăra împreuna la sedinta care este calea pe care o vom urma

O zi frumoasa tuturor si asfalt uscat

@cristichivu74 cred ca ar trebui sa te hotărăști din ce club faci parte. Ești cam ne hotarat, ori ești membru

in Black Storm RC ori simpatizant in Clubul Motoveteranilor?  Schimbările din profilul tau m-au cam pus pe gânduri.

Nu mai înțeleg nimic.

-Daca reprezinți Black Storm RC, lasă-ne sa ne rezolvam singuri problemele, Cred ca suntem destul de mari si oricum problemele se vor discuta la întrunirea anuală 2019,indiferent unde si la ce data se va face.

-Daca optezi pentru simpatizant la Clubul Motoveteranilor, te rog sa te rezumi la votul pentru locatie si data

Multumesc anticipat

 

@bluerider53 toti membrii plini si/sau simpatizanti au dreptul la vot pentru alegerea datei si a locatiei întrunirii anuale

Anul aceste se vor purta discutii vis a vis de lista membrilor, situația ONG-ului, statut, regulament, vot, etc.

 

@Dan P. ai omis cateva voturi. Sunt baietii noi simpatizanti/aspiranti care vin cu noi de doi ani la întrunirile anuale.

Sunt băieți tineri cu putere de munca mai mare decât multi dintre noi. Doresc sa faca ceva pentru club, fara pretenții.

Vali ( si nu numai) poate confirma acest lucru. Sigur avem nevoie si de o pepiniera ca Cubul sa crească si meargă mai departe. Si apropo Dane Weekend-ul 7.06 - 9.06 complica si mai tare situația. Deja s-au facut rezervări cu avansuri pentru o mini vacanța si cred ca vor lipsi mai multi dintre noi. Am gândit-o cu toții in asa fel încât sa putem participa indiferent de data care se va vota 24.06 sau 31.06.

 

@Valeriu Alexa stai linistit Vali, sunt convins ca ideea ta nu a fost de a uzurpa sau de a fi un profitor. Poate ca a fost luată in pripa si fara consultări cu membrii cu vechime. Oricum ONG-ul este la "sertar", discuțiile se vor purta la întrunirea anuală 2019. Nu reacționa la încercările de dezbinare făcute de @critichivu74. Dupa cum ai observat si-a schimbat profilul de trei ori intr-o luna si "nu înțeleg" ce încearcă sa faca. Este membru in Black Storm, suport 81 Hell's District, dar apare si simpatizant in Clubul Motoveteranilor.

 

Cel mai bine ne vedem de votul nostru si vom hotăra împreuna la sedinta care este calea pe care o vom urma

O zi frumoasa tuturor si asfalt uscat

 

PS   Sa lăsam cearta si sa ne amintim si de cei ce nu mai sunt printre noi

Azi Radu Fanel ar fi împlinit 54 de ani. Dumnezeu sa te aibă in paza Fanele

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ytu60 Simpatizant al Motoveteranilor sunt de la intrunirea de la Cheia 2010,In Black Storm am fost ,prospect,membru si VP,iar 81 este drumul ales.

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva,dar trebuie recunoscut declinul acestui grup alaturi de care am fost ani buni.

Cind am folosit expresia profitor nu ma refeream la parte financiara.Doar cine nu a avut de aface cu un club se poate gandii ca poti face bani din asta.

Referirea era la insusirea si deturnarea grupului a emblemei si altele.

Nu mai e nimic din ce a fost la Cheia,Moeciu,Sacelu ,etc.

Regretul meu e ca din diverse motive ,orgolii, dorinte de sefie si functii nu sa continuat pe linia care se pornise si multi din cei care au pus bazele grupului,au preferat sa plece.

Sa ne vedem cu bine.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...