Mergi la conţinut

De la "VETERANII,ADUNAREA" la Clubul Motoveteranilor


Valeriu Alexa

Recommended Posts

Ok Dane... voi tine cont de sfatul tau si daca treaba mea va fi sa tin acest club asa cum a fost conceput, sa-l pastram pentru aceia ca noi si pentru cei care vor ajunge ca noi, voi face tot ce-mi sta in putinta, cat o sa mai pot!

Si-acum...la drum...ca doar asa am fost indemnat! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 10 ore ivan_pedala a scris:

Sa-nteleg Simi ca imi dai deptate...chiar daca nu in totalitate.......si sper sa nu am dreptate! ....... astept ca viitorul sa imi dea sau nu dreptate!

 

Tu vrei sa mori cu dreptatea in mana! :yahoo:Intre timp insa, numarul celor ce se retrag de aici creste.Sper sa nu am dreptate.:thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu crap asa fuga...iar numarul celor care citesc aici creste! Garantat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 14.03.2019 at 19:44 ivan_pedala a scris:

Multumiti sortii ca nu-s la pensie ca sa am timpul necesar, ca v-as pune pe drumuri si v-as tavali prin procese de nu v-ati vedea vindecul! Credeti ca daca ati luat un nume, o sigla si v-ati asigurat totul la OSIM (prin minciuna si fals), sunteti jupani?! 

Dar...timpul nu-i trecut!:acute:Hotarati-va...mandatarii de-acum din actele clubului, care dintre voi vreti sa faceti naveta la Tg-Jiu la Tribunal cand voi iesi la pensie?!... 

 

Nu ai avea temei legal sa chemi in instanta pe nimeni.Trebuie sa faci dovada ca detii legal denumirea "Clubul Motoveteranilor" sau a dreptului de proprietate intelectuala a siglei.

 

In rest ai dreptate ca cei care au infiintat Asociatia au copiat totul de la Clubul Motoveteranilor dar trebuie sa intelegi ca s-a dorit continuarea lui intr-o forma cu care toti au fost de acord.Nu aveau cum sa modifice sau sa adopte alt statut pentru ca era un statut aprobat de toti. Deci nu l-au furat in scopul de a infiinta o clona a clubului .S-au consultat cu unii membri ai Clubului si au incercat sa faca ceva util, nu sa fure ca nu e o mina de aur Clubul asta, ba din contra o asociatie cere bani iar cei care au infiintat-o i-au scos din propriul buzunar fara sa ceara nimic inapoi.

Singurul lucru ne la locul lui a fost ca s-au trezit membri cate unii care nu au nici macar permis de A .Si asta ar fi tras in jos credibilitatea notiunii de Motoveteran.

Si nu trebuie sa lovim nici in simpatizanti. Pana la urma suntem o adunatura de bosorogi care ne mai dam pe motoare,avem varste apropiate si nu ar trebui sa ne pese de cat timp conduce unul sau altul atata timp cat ne simtim bine impreuna. Ce-ai vrea ,ca simpatizantii sa stea drepti in fata noastra? Eu zic ca suntem toti egali.Nu cred ca exista vreun membru plin care sa se uite cu dispret sau cu un aer de superioritate la un simpatizant.Sau e ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Dane, nu vreau ca simpatizantii sau aceaia care au permis de mai putin de 20 ani (cat.A), ori n-au deloc A-ul...dar vin cu noi la intruniri, sa-i marginalizam, sa-i excludem...dar ei sa nu poata vota si sa ne hotarasca soarta clubului decat dupa ce indeplinesc conditiile, simplu (ori ce, copilul tau a votat pana la varsta de 18 ani, ca sa-ti arate tie ca-i copt, ca poate si stie, ca este egal cu tine...?!).

In rest...numai de bine! Cei care au facut ONG-ul au facut-o cu acordul a doar cativa membri, fara sa citeasca forumul ca sa vada ca noi nu ne doream asta (majoritatea), iar in acel comitet s-au ales majoritatea persoane care nu indeplinesc acele conditii minimale...si de aici s-a iscat totul. Nu vreau sa mai revin asupra unor chestii rasdiscutate, las ca viitorul sa-si spuna cuvantul. Aia cu judecata si tribunalul nu-i chiar asa cum iti imaginezi tu sau cei care folosesc acum sigla, numele si ce-or mai folosi... N-as vrea sa dovedesc intruziunea unor externi si a unor membri care nu indeplinesc acele conditii minime (exista emisiuni televizate inregistrate, transmisiuni radio, filme, fotografii si mii de posturi pe forumuri in care ei nu apar absolut deloc!), ori a faptului ca au intrat in club pe usa din spate si au facut un bine fara sa le ceara cineva!

Si...hai cu intrunirea, ca mi-e dor de multi motobosorogi si simpatizanti...ca nu ne-am vazut de muuuuult!:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am stat la masa "negocierilor" cand s-au hotarat regulile clubului si pentru ca ma simt cumva legat de aceasta grupare, am sa-mi spun si eu opinia.

Membri cu drept de vot si dreptul de a purta sigla clubului = doar cei cu 20 de ani vechime categoria A.

Toti cei care nu au 20 de ani vechime = simpatizanti, fara drept de vot si fara dreptul de a purta sigla. Sau, ca sa nu se simta exclusi, o sigla putin diferita de cea a membrilor clubului.

Altfel, cadeti in derizoriu si nimeni n-o sa va ia niciodata in serios. Doar vor face bascalie de voi.

Cred ca e cazul sa faceti putina curatenie in acest club. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 12 minute zigzag a scris:

Pentru ca am stat la masa "negocierilor" cand s-au hotarat regulile clubului si pentru ca ma simt cumva legat de aceasta grupare, am sa-mi spun si eu opinia.

Membri cu drept de vot si dreptul de a purta sigla clubului = doar cei cu 20 de ani vechime categoria A.

Toti cei care nu au 20 de ani vechime = simpatizanti, fara drept de vot si fara dreptul de a purta sigla. Sau, ca sa nu se simta exclusi, o sigla putin diferita de cea a membrilor clubului.

Altfel, cadeti in derizoriu si nimeni n-o sa va ia niciodata in serios. Doar vor face bascalie de voi.

Cred ca e cazul sa faceti putina curatenie in acest club. Parerea mea.

 

Mai limpede de atât și mai adevărat nu se poate spune!👍🏼

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 34 minute zigzag a scris:

Pentru ca am stat la masa "negocierilor" cand s-au hotarat regulile clubului si pentru ca ma simt cumva legat de aceasta grupare, am sa-mi spun si eu opinia.

Membri cu drept de vot si dreptul de a purta sigla clubului = doar cei cu 20 de ani vechime categoria A.

Toti cei care nu au 20 de ani vechime = simpatizanti, fara drept de vot si fara dreptul de a purta sigla. Sau, ca sa nu se simta exclusi, o sigla putin diferita de cea a membrilor clubului.

Altfel, cadeti in derizoriu si nimeni n-o sa va ia niciodata in serios. Doar vor face bascalie de voi.

Cred ca e cazul sa faceti putina curatenie in acest club. Parerea mea.

 

 

Nici ca se putea mai pe scurt, mai pe intelesu' oricui, mai structurat si mai concis! Multam' fain, Zig&Zag!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, probabil niciun "o.e.n.g.-ist" nu a citit niciodata cu atentie topicul asta: https://pro-bike.ro/forums/topic/88900-codul-clubului-motoveteranilor/

 

Pe cei care vor sa dovedeasca ce a fost mai intai (oul sau gaina) ii rog sa citeasca cu mare atentie topicul mentionat mai sus, inclusiv fisierul atasat acelui topic si ii rog sa observe data la care a fost postat: 7 Martie 2012.

 

Cativa colegi simpatizanti, probabil bine intentionati dar foarte neinspirati, care nu indeplinesc (deocamdata) conditiile de a fi membri plini, efectiv si-au bagat picioarele in actul fundamental de nastere si existenta a notiunii de "Motoveteran" si fara sa citeasca actul respectiv, fara sa tina cont de vointa inaintasilor si a majoritatii constitutive a clubului, au schimbat peste noapte ceea ce fusese "batut in cuie" cu cel putin 7 ani inainte de decizia lor de a-si insusi pe numele lor personal denumirea si sigla care apartineau tuturor motoveteranilor din Romania. Poate ca infiintarea o.e.n.g.-ului nu ar fi cel mai rau lucru, dar faptul ca ei nu vor sa preia nici o regula din codul de onoare al motoveteranilor, ii face pe multi din cei vechi sa nu se mai regaseasca in noua "oranduire" - am pus ghilimele pentru ca de fapt nu e nicio randuiala in regulile lor. Si colegii respectivi pot face acum orice doresc pentru ca nu au tinut cont de prima regula a clubului, aceea de "fara sefi"... ei s-au facut sefi cu acte. Si nici asta nu ar fi atat de rau daca ceea ce vor ei sa faca nu ar fi de fapt o bascalie a notiunii de moto-veteran.

 

Ieri m-am plimbat pe faleza Dunarii si am vazut un poster / reclama a Asociatiei Scafandrilor (o.n.g.) si facand o paralela cu Asociatia Motoveteranilor, ma gandeam oare cum ar fi ca in asociatia respectiva sa poata fi membri unii care nu stiu nici macar sa faca pluta. Ar fi de râsul curcilor evident... cam asa cum e si cu motoveteranii care nu au urcat niciodata pe o motocicleta sau cei care au urcat ieri. Cei care se dau pe motoare de un an,doi, sunt motociclisti respectabili, dar nu pot fi numiti veterani in ale motociclitului. Despre asta e vorba... altfel e doar bascalie.

 

Foarte bine a punctat si prezis Angelo (zigzag).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare fara rost sa mai comentez ceva legat de ultimele postari.Daca vreti sa tineti cu dintii de niste reguli vechi de 9 ani( si un televizor dupa 7 ani este depasit si-l veti schimba !) si credeti ca puteti reface clubul asa cum a fost la inceput, e ok.si va doresc succes.

   Paralela cu Asociatia scafandrilor este chiar nefericita ,pentru ca sunt convins ca ei nu fac diferente intre cei care au brevetul de 30 de ani si cei ce l-au obtinut acum 3,5 sau 15 ani. Sunt toti colegi si cred, foarte uniti ! dar ca bascalie, merge !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am priceput si eu pana la urma, chiar daca sunt cam de la facere ...

  

MEMBRII          CU DREPT DE VOT                                                               = MOTOCICLISTI CU CATEG A DE MINIM 20 DE ANI.

SIMPATIZANTI FARA DREPT DE VOT , DAR PARTICIPANTI LA SEDINTE = MOTOCICLISTI CU CATEG A SUB 20 DE ANI.

Daca imi amintesc eu bine era vorba sa mai si mearga pe moto, dar nu stiu daca se mai aplica.

 

Chestia cu sigle , sefi , care e venit primul si care ultimul cred ca nu se pune. Gresesc?

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago bluerider53 a scris:

Mi se pare fara rost sa mai comentez ceva legat de ultimele postari.Daca vreti sa tineti cu dintii de niste reguli vechi de 9 ani( si un televizor dupa 7 ani este depasit si-l veti schimba !) si credeti ca puteti reface clubul asa cum a fost la inceput, e ok.si va doresc succes.

   Paralela cu Asociatia scafandrilor este chiar nefericita ,pentru ca sunt convins ca ei nu fac diferente intre cei care au brevetul de 30 de ani si cei ce l-au obtinut acum 3,5 sau 15 ani. Sunt toti colegi si cred, foarte uniti ! dar ca bascalie, merge !

 

 Cum sa ai pretenției titulatura de Motoveteran cu permis cât A obținut de 2,5,10 ani ?

Ce rost are Veteran ?

De ce nu Motobosorog dacă criteriul principal e vârsta și nu numărul de ani de cat A și km parcurși la ghidon ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 ore bluerider53 a scris:

... si credeti ca puteti reface clubul asa cum a fost la inceput, e ok.si va doresc succes.

Ii primesti pe unii in casa ta cu bratele deschise, ii pui la masa ta, ii cinstesti, ii consideri prieteni.... iar ei, peste noapte iti intra cu bocancii plini de noroi pe covorul cel bun, iti mananca mancarea, iti beau bautura, iti violeaza nevasta, iti dau foc la casa... si apoi iti spun senin ca iti ureaza succes daca tu crezi ca iti poti reface casa si familia asa cum au fost inainte sa ii primesti pe ei in casa.

Asta depaseste cu mult nivelul de bascalie.

 

 

acum 5 ore bluerider53 a scris:

   Paralela cu Asociatia scafandrilor este chiar nefericita ,pentru ca sunt convins ca ei nu fac diferente intre cei care au brevetul de 30 de ani si cei ce l-au obtinut acum 3,5 sau 15 ani. Sunt toti colegi si cred, foarte uniti ! dar ca bascalie, merge !

Nefericit e comentariul de mai sus despre care tu insuti spui ca ti se pare ca e fara rost.

Ceea ce omiti din vedere este faptul ca in paralela respectiva nu e vorba de asociatia scafandrilor veterani. Daca voi ati fi facut Asociatia Motociclistilor si punct, atunci ce spui tu si ce vreti voi era ok si perfect valabil dar din pacate voi in continuare omiteti esentialul. Inversunarea cu care faceti lucrul asta deja ma face sa imi pun intrebarea daca nu cumva aveti si alte interese decat cele declarate.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe la voi a fost vreme rea astazi? Frig, ploaie, internet, tastatura, discutii fara cap si coada,  cand nici nu ar trebui comentate ca sunt clare ?

Ei bine, si  pe la noi..... !!

 

 

Postare pe "aceiasi lungime de unda" cu altele din aceasta sectiune.

Pana data viitoare, pa!

 

Sa nu imi ziceti ca... postarea mea.... e cumva! Nu eu am inceput! Na, ca ma implic si eu... oare o fi constructiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 10 ore Toni a scris:

Inversunarea cu care faceti lucrul asta deja ma face sa imi pun intrebarea daca nu cumva aveti si alte interese decat cele declarate.

 

Cred ca duci discutiile de aici la un nivel periculos! Faci afirmatii aiurea desi ca moderator ar trebui sa ai alta abordare. Unde ai vazut tu inversunare ? Dan, Silviu si cu mine (asocierea e prin postarile de aici) avem doar alt punct de vedere privind reconstructia clubului. Intrebarea nu e daca s-a citit si inteles celebrul Cod(cred ca s-a citit si-n dunga), ci daca se doreste sa se schimbe cate ceva la el. Daca da, e bine, daca nu, e iarasi bine. Fara inversunare, cu detasare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ore bluerider53 a scris:

 

Cred ca duci discutiile de aici la un nivel periculos! Faci afirmatii aiurea desi ca moderator ar trebui sa ai alta abordare. Unde ai vazut tu inversunare ? Dan, Silviu si cu mine (asocierea e prin postarile de aici) avem doar alt punct de vedere privind reconstructia clubului. Intrebarea nu e daca s-a citit si inteles celebrul Cod(cred ca s-a citit si-n dunga), ci daca se doreste sa se schimbe cate ceva la el. Daca da, e bine, daca nu, e iarasi bine. Fara inversunare, cu detasare.

Ok. Cu detasare it spun ca din nou omiti esentialul si indrepti atentia catre aspecte irelevante. Eu ca moderator am grija ca limbajul folosit de useri sa fie unul civilizat, fara injuraturi, obscenitati, insinuari jignitoare etc. Ca user al forumului si membru al Clubului Motoveteranilor am dreptul sa imi expun propria opinie. Va rog sa nu confundati sau amestecati cele doua atribute pentru ca eu nu o fac.

Ca principiu general, atunci cand cineva dupa doua - trei incercari de a-si impune in practica propria viziune despre o anume situatie, nu renunta in pofida argumentelor clare, de bun simt si de necontestat ale opozitiei si continua pana in panzele albe, dupa parerea mea se cheama inversunare. Inversunarea intr-o cauza nobila este chiar o calitate deci expresia nu ar trebui sa supere, in schimb inversunarea pentru o cauza nedreapta nu mai e perceputa ca o calitate si atunci atributul respectiv poate sa deranjeze. Dupa cate vad, pe tine te deranjeaza, deci cumva subconstientul tau realizeazaza ca luptă pentru o cauza nedreapta.

In concluzie comentariul tau se refera la un cuvant folosit de mine si la ceea ce presupui tu ca ar trebui sa fac sau sa nu fac eu ca si moderator dar omite cu desavarsire esentialul celor afirmate de mine in postarea pe care ai citat-o.

 

p.s. te rog sa observi faptul ca eu nu am comentat expresia ta adresata mie: "faci afirmatii aiurea", care poate fi resimtita usor jignitoare.... e ok, nu ma supar :beach::D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 ore bluerider53 a scris:

Unde ai vazut tu inversunare ? Dan, Silviu si cu mine (asocierea e prin postarile de aici) avem doar alt punct de vedere

Nu inteleg de unde aceasta "asociere".

Daca te referi la ce am punctat pentru ordinea de zi a sedintei, sunt doar simple propuneri si-mi apartin in exclusivitate.

Sincer, ma apteptam sa vad mai multe inscrieri in lista participantilor si eventuale adaugiri la ordinea de zi.

Decizia finala va fi luata prin vot, orice alte discutii nu cred ca-si au rostul.

Clubul (asa cum s-a hotarat in 2018) functioneaza pana la sedinta de anul acesta dupa "vechiul" Cod

Haideti cu inscrierile si sa ne vedem sanatosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
1 hour ago Valeriu Alexa a scris:

...

PS.Astept si decizia lui Ivan Pedala si prietenii lui.

 

Pe mine sa nu mai contezi...iar prietenii mei sper sa decida singuri. Stii si de ce, Vali Alexa (m-am convins definitiv de caracterul tau duplicitar!)...in urma ultimelor schimburi de cuvinte pe WhatsApp, simt ca "acei membri vechi", adica membrii fondatori de drept ai clubului (cei din 2009 incoace, care au fost prezenti la primele intruniri) nu-s chiar bineveniti, iar daca vin, sa vina...(daca nu vin, e si mai bine)!

Asa ca...in afara emblemei mici pe care o voi purta indiferent de ce zici tu sau altii care gandesc asa ca tine, nu-mi mai raman decat amintirile placute din acest FOST club! Asa cum am mai spus-o, acum transformarea impusa de cei neaveniti este si va ramane un simplu si anost ONG, cu ochii dupa bani, profit, sponzori, actiuni care sa justifice existenta actuala in aceasta forma...fara legaturile de prietenie si amicitie formate in ani de zile intre cei (cred) peste 100 de membri existenti la data formarii clubului (sau in primii ani de existenta). Sa fiti sanatosi!

P.S.- Oricum, cat timp veti posta aici, locul "de joaca" al celor vechi, nu cred ca veti scapa de criticile mele (voi deveni foarte vehement, extrem, repet, fiindca Alexa m-a facut sa ma simt ca o persoana adunata de pe drum si adusa in club de mila). Sfat: luati-va urgent jucariile si nu mai postati ineptiile agarmate aici, stati pe pagina voastra de FB, unde ati vazut ca nu intru si nu o sa va deranjez! Aici o sa va taxez grav, asa cum a facut-o seful vostru cu mine si prietenii mei!:mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa conversam nițel ca de la suflet la suflet .

Vad ca aici pe forum ( de care asa cum ziceam mi s-a cam facut lehamite ) suntem trei : Ivan , Vali si nicon .

Pe timpuri adica incepand cu 2009 de cand m-am inscris  in acest club , cu toate ca altii ma trageau spre motociclism .ro ( prietenii stiu de cine este vorba ) ,  Bogdan Harea a fost mai convingator .

 

Oare sa fie un moment de bucurie , sau de tristete ca marele , inegalabilul motociclist cu minerii lui din Valea Jiului se pensioneaza ?

Desigur ma refer la vorba ceea "  pune sculele in pod " .

 

Este o provocare la care vreau niste raspunsuri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am întrebat dacă vii la Olanesti in mai pentru a transmite numărul de persoane.Stiam ca nu contăm pe tine pentru ca ai postat mai sus ca nu ai chef si trebuie sa se ocupe noua conducere de organizarea evenimentului.Am uitat care a fost ultima ta implicare in organizarea unei intruniri .Nu mai repet de ce am dat o forma juridica acestui club si de necesitatea acestui demers.Consideri ca am facut un rău grupului.Eu știu că am făcut un site ,o adresa de e-mail, un cont in bancă,documente oficiale care sa ateste existența unui club,marca înregistrată a clubului.Clubul nu este a lui Alexa dar nici a lui Ivanoiu ion.Este clubul membrilor onești și prieteni intre ei chiar dacă în grupuri mai mici.Problema este ca noi te consideram prieten dar tu ne consideri neaveniți,nepotriviti,agramati.

Dacă administratorii acestui site doresc sa ne retragem putem sa o facem .Oricum nu mai posta mai nimeni pe aici după taxarile  pe care le-ai facut tuturor pe care nu-i agreai. Ma intreb daca agreezi pe cineva dintre noi.Noroc bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 33 minute nicon a scris:

...

Oare sa fie un moment de bucurie , sau de tristete ca marele , inegalabilul motociclist cu minerii lui din Valea Jiului se pensioneaza ?

Desigur ma refer la vorba ceea "  pune sculele in pod " .

...

Nicoane (!) dragule, ti-am mai spus, am spus-o si altora si repet pentru aceia cu un neuron singuratic, cu o cultura generala precara si care n-au habar de cum arata harta tarii:

-Gorj este un judet aflat la Sud de muntii Valcan, adica sub Arcul Carpatic...asadar, nicidecum in Valea Jiului (zona Petrosani si limitrofe), ci in Oltenia.

- Da, probabil la vara o sa ma pensionez, iar sculele mi le-am coborat de curand din pod (motoare vechi ce-si asteptau randul ca sa fie reparate si repuse pe drumurile tarii), fiindca de-acum sper sa am timpul necesar pentru a ma dedica pasiunilor mele.

Asa. si care-i problema ta in acest caz?!

 

 

acum 28 minute Valeriu Alexa a scris:

...Clubul nu este a lui Alexa dar nici a lui Ivanoiu ion....

Ion se scrie cu I (mare!), si daca te-am suportat pana acum cu ineptiile tale, cu subcultura ta si explicatiile mediocre demne de oranduirea pesedista, de-acum incolo te voi taxa asa cum meriti! Spune-i cui vrei tu ca ai facut acest club legal moka (adica ai facut clubul altora, al tau, de dragul motociclistilor batrani), fara intentii banesti, fara sa urmaresti un castig financiar, justificand in fata noilor veniti bune intentii (noi veniti care habar n-au de ce a fost inainte si de cine!)! Spune-i cui vrei tu ca intrunirile organizate de tine (de voi) de-atunci incoace au semanat cu o intrunire moto! Si-s multe de spus, dar astept mingea la fileu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timpul meu este limitat . De câtăva vreme si de destul de demult timp numaratoarea inversa a inceput . 

Ma opresc aici cu comentariile poate si putin rautacioase si ca sa nu deviem de la subiect ( CNA-ul asta este cu ochii pe noi ) va confirm inca odata faptul ca Olanestiul este cea mai buna varianta de intrunire anuala .

 

acum 2 minute ivan_pedala a scris:

Nicoane (!) dragule, ti-am mai spus, am spus-o si altora si repet pentru aceia cu un neuron singuratic, cu o cultura generala precara si care n-au habar de cum arata harta tarii:

-Gorj este un judet aflat la Sud de muntii Valcan, adica sub Arcul Carpatic...asadar, nicidecum in Valea Jiului (zona Petrosani si limitrofe), ci in Oltenia.

- Da, probabil la vara o sa ma pensionez, iar sculele mi le-am coborat de curand din pod (motoare vechi ce-si aspetau randul ca sa fie reparate si repuse pe drumurile tarii), fiindca de-acum sper sa am timpul necesar pentru a ma dedica pasiunilor mele.

Asa. si care-i problema ta in acest caz?!

 

 

Ion se scrie cu I (mare!), si daca te-am suportat pana acum cu ineptiile tale, cu subcultura ta si explicatiile mediocre demne de oranduirea pesedista, de-acum incolo te voi taxa asa cum meriti! Spune-i cui vrei tu ca ai facut acest club legal moka (adica ai facut clubul altora, al tau, de dragul motociclistilor batrani), fara intentii banesti, fara sa urmaresti un castig financiar, justificand in fata noilor veniti bune intentii (noi veniti care habar n-au de ce a fost inainte si de cine!)! Spune-i cui vrei tu ca intrunirile organizate de tine (de voi) de-atunci incoace au semanat cu o intrunire moto! Si-s multe de spus, dar astept mingea la fileu!

 Oare astea sa fie  strigatul nibelungului .

Vezi ca eu nu te-am facut asa si asa , adica de unde stii tu atatea despre acei neuroni (care oricum nu se vad cu ochiul liber ) , ca sigur nu esti un vraci   .

 

 Te vezi mare exeget al limbii romane si faptul ca stii sa scrii pe colea pe colea  , oare este de ajuns ?.

 

Eu nu vreau sa te scot din anturajul acesta nebunesc al ruletei rusesti in ceea ce inseamna motociclismul de cursa lunga si veteranian,  de aceea sper sa revii si tu la regulile elementare de respect .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 48 minute Valeriu Alexa a scris:

...Ma intreb daca agreezi pe cineva dintre noi.Noroc bun.

Da, ii agreez pe aceia care nu va agreaza pe voi, pe tine si cei care smechereste ati pus labuta pe club!

Si nu-s putini, dar tu n-ai de unde sa stii...

Si-i normal ca nu pot agrea pe aceia care au distrus un club, au manjit o emblema doar de dragul satisfacerii poftelor personale!

A inceput Nicon prin divizarea cu sereul 55 ca apoi sa vii tu, Alexa, sa pui ordine in batatura altora, si-acum sa ridici botu' ca vezi Doamne, ai o hartie care iti confera drepturi! Ha, habar n-ai cate belele iti voi face eu pentru hartia aceea, fiindca exista poze, reviste, inscrisuri, filmari (chiar TV, emisiuni radio inregistrate), muuult mai vechi (in care tu nu apari deloc, culmea...deci nu existai in lumea moto!)...care iti vor demonstra la timpul potrivit si in cadru legal cat de mic esti si cat de nesabuit ai fost cand ai actionat asa, cat de nesabuit esti cand in loc sa-ti apropii pe cei vechi, ii jignesti si-i indepartezi pentru a-ti atinge doar scopurile tale personale si orgoliile nesatule! Pregateste-te moral si fizic pentru multe drumuri in capitala Gorjului meu natal!:laugh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti mai zic una  , asa in viteza ca vad ca nu prea iti merge mintea . Bati pasul pe loc cu formulari expirate .

Mai deunăzi un puțoi de vecin care , in fine a fost toata viata sărman dar cu aere de mare om dintotdeauna  , dupa o ieșire de câteva luni in afara , imi zice  , " timpul tau a trecut , 

                                                         acum sunt alții mai tari ca tine  " .

 

Ia vezi mata nu cumva ti se potrivește , ca mie puțin mi-a dat de gândit  .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...