Mergi la conţinut
Valeriu Alexa

De la "VETERANII,ADUNAREA" la Clubul Motoveteranilor

Recommended Posts

acum 2 ore ytu60 a scris:

@cristichivu74 cred ca ar trebui sa te hotărăști din ce club faci parte. Ești cam nehotarat, ori ești membru

in Black Storm RC ori simpatizant in Clubul Motoveteranilor?  Schimbările din profilul tau m-au cam pus pe gânduri.

Nu mai înțeleg nimic.

-Daca reprezinți Black Storm RC, lasă-ne sa ne rezolvam singuri problemele, Cred ca suntem destul de mari si oricum problemele se vor discuta la întrunirea anuală 2019,indiferent unde si la ce data se va face.

-Daca optezi pentru simpatizant la Clubul Motoveteranilor, te rog sa te rezumi la votul pentru locatie si data

Multumesc anticipat

PS   Sa lăsam cearta si sa ne amintim si de cei ce nu mai sunt printre noi

Azi Radu Fanel ar fi împlinit 54 de ani. Dumnezeu sa te aibă in paza Fanele

Foarte mulți dintre voi il cunoașteți pe Cristi din 2010.

A venit împreună cu Doctorul Andrei de la Brașov și nu a lipsit de la nici o întrunire.

Faptul că este vicepreședintele unui Club moto organizat, nu îl impiedică să rămână simpatizant al motoveteranilor.

Aduceți-vă aminte de mine, de Gabi Sulu, de Nicu Anghel, eram și la motoveterani și în alta parte.

Vremurile s-au schimbat, noi ne-am schimbat..... indiferent de drumul ales al fiecăruia, trebuie să ne respectăm între noi.

Multă sănătate tuturor! Drumuri frumoase pe doua roți!

Dumnezeu să-l odihnească pe FANE!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
acum 1 oră topgun a scris:

Foarte mulți dintre voi il cunoașteți pe Cristi din 2010.

A venit împreună cu Doctorul Andrei de la Brașov și nu a lipsit de la nici o întrunire.

"am fost cel putin cinci intalniri ultima la care am participat a fost cea organizata de Orlando."

Se pare totusi ca inafara de cativa "intemeietori", nu prea cunoaste membrii acestei grupari(club mi-e teama sa mai spun!)

E greu sa descoperi adevarul doar din taste si monitor, si mai ales daca ultima interactiune cu motoveteranii a fost la intalnirea organizata de Orlando, longtime ago.

Mai trist este ca avem parte acum mai mult de detractori si injuratori de pe margine decat de oameni dispusi sa se implice cu propuneri concrete de relansare a clubului (mi-a scapat !).Intemeietoru' Ivan Pedala :D poate si se straduieste sa faca ceva, dar singur nu cred ca va reusi, si din ce se vede pe aici nici nu se inghesuie nimeni sa-l ajute (mai ales ca acum "partia" e libera, "uzurpatorii" -imi place limbajul asta de lemn- s-au dat deoparte!).

RIP Fane !

Link la postare
acum 1 oră adrian radu -bujie a scris:

Din cei20 care au votat pt 31 mai doar 8 ii recunosc a fi membri pe ceilalți cu abrevierile lor nu!!!le-a fi Rușine de numele purtate?ascunzidu-se in spatele acestor abrevieri pot spune si face orice ca nu-i știi identitatea reala!!!revizuiti-va conturile si puneți nume reale si porecle abrevieri ce vreți !!!sa se știe cine sunteți!!!Toni poate traduci tu cine și-n cacei cu abrevieri care au votat!!!cei care au ieșit si n-au mai vrut sa aibă de-a face cu clubul asta sa termine cu sfaturile si voturile lor!!!trebuie sa apăra si sa-si exprime din nou dorința de-a face parte din acest CLUB!!!!simpatizantii sa simpatizeze CIT vor si unde vor daca nu sint membri simpatizanți ai Clubului motoveteranilor!!!Asadar Toni unde ești?ai tăcut? Ai deschis un subiect si acum taci!!!au fost multe întrebări si referi la care ar fi trebuit sa răspunzi tu???Astept in continuare!!!

Auzi tovarasu' bujie ,nu vrei sa puna si carnetul de membru CC al PCR ?Si mai termina cu aberatiile de CLUB !!! Habar nu ai ce e ala club moto ,si cu siguranta nu ai rezista nici un minut.

Link la postare

Cristi chivu nu văd de ce ești deranjat de denumirea pe care ne-am ales-o noi!!!poti ramine deranjat CIT vrei!!!nu e cazul sa tragi pe nimeni de urechi!!!ca nu-i frumos și nici bine!!!asta tine de educație!!!de ambele —de acasă și școala!!!te-ai băgat in seama cu cei din CLUBUL nostru fără sa ai motiv!!!limbajul tău denota lipsa de educație și respect pentru cei pe care spui ca-i Cunoști CIT Și pt ceilalți!!!poate nu știu cei ăla club dar știu ce-i ăla respect și noțiunea de prieten!!!limbajul imperativ îl poti folosi la tine in club !!cu noi poti dialoga fără a folosi jigniri !!!in rest numai de bine!!!

Link la postare
acum 4 ore cristichivu74 a scris:

Auzi tovarasu' bujie ,nu vrei sa puna si carnetul de membru CC al PCR ?Si mai termina cu aberatiile de CLUB !!! Habar nu ai ce e ala club moto ,si cu siguranta nu ai rezista nici un minut.

cristichivu74@ 

Desi imi place cum gandesti si in mare parte iti dau dreptate, totusi ma vad nevoit sa iti atrag atentia si sa te rog sa folosesti un limbaj civilizat, fara insinuari sau aluzii care ar putea fi considerate jignitoare de unii membri ai acestui forum.

Multumesc pentru intelegere.

Link la postare

Toni !!!cei care jignesc ii poti bloca!!!din 2010 pina azi sint 9 ani!!!face parte din alt club moto!!!ce-l interesează ce vrem noi și ce discutam!!!noi nu am scris și nu am intervenit cu sfaturi sau reproșuri la adresa clubului lor sau membrilor acestuia!!!eu și sper ca toți veteranii respecta toți motocicliștii !!!!

Link la postare
acum 14 ore Toni a scris:

cristichivu74@ 

Desi imi place cum gandesti si in mare parte iti dau dreptate, totusi ma vad nevoit sa iti atrag atentia si sa te rog sa folosesti un limbaj civilizat, fara insinuari sau aluzii care ar putea fi considerate jignitoare de unii membri ai acestui forum.

Multumesc pentru intelegere.

Ok @Toni.Si eu multumesc de intelegere.

Link la postare

Nepoata-mea cea mare vrea sa intre in club...cica se impart embleme/pachuri la oricine, si ea zice ca are potential, macar nu-i circareasa!

Si nici fondatoare la Club Luna! Cui sa se adreseze?!:P

IMG-20190125-WA0001.jpg

IMG-20190204-WA0008.jpg

https://www.facebook.com/daniel.suzuky  :boxed:

Link la postare

Trebuie neaparat sa schimbam emblemele .Nu avem cum sa le spunem la impostori sa predea emblemele dar putem sa le schimbam oficial iar pe cele noi sa le dam cu simt de raspundere.

Astea vechi le pot purta simpatizantii.

Link la postare

Da, dar astea (pachuri, embleme) sunt date acum de curand, dupa discutiile de aici, chiar pe 29.01.2019...ca doar deh, avem patroni la club care angajeaza pe cine vor ei pe baza de ochi frumosi! Nu-i vinovat ala care le poarta, fiindca habar nu are de regulament, de codul nostru, de cine-s membri in acest club...doar le poarta, se falesc si denigreaza fara voie! Cred ca oarecineva a facut din aceste pachuri si embleme afacere, ca doar stim toti ca astea nu se dau degeaba.

Link la postare
acum 3 ore Dan @ Popescu a scris:

Astea vechi le pot purta simpatizantii.

Nu mi se pare corect. 

Simpatizantii de azi sunt viitori membri. De ce sa poarte o emblema care nu mai reprezinta Clubul? Hotărâți dacă schimbati emblema sau nu la următoarea intrunire, și stabiliți un semn distinctiv (simpatizant, suport, etc.) care sa facă diferența între membri plini și restul... 

Link la postare

Semnul (emblema, patch) cred ca ar trebui sa ramana la fel, pana la o noua hotarare care se va lua daca va fi cazul. Atata timp cat a fost votata si aleasa in unanimitate, ar fi bine ca s-o lasam asa...iar asta sa fie ultima noastra grija! Ca sa eliminam suspiciunile si discriminarile, ar trebui ca emblemele si patch-urile sa fie distribuite strict membrilor inscrisi (membri si simpatizanti), iar intrusii sa fie atentionati sa nu le mai poarte pana nu sunt confirmati oficial, asa cum s-a facut cu toata lumea pana in 2017. De adunarea (eliminarea de pe echipamente, moto, auto...) a patch-urilor si emblemelor purtate ilegal ar trebui sa se ocupe aceia care le-au distribuit sau vandut si aceia care au acceptat sau racolat membri (prin crasme), fara sa fie validati in vreo sedinta, oficial. Aia cu semn distinctiv pentru simpatizanti cred ca este musai, si se poate rezolva cu un patch/emblema suplimentara mai mica, pozitionata langa emblema votata si acceptata. Zic si io...:drinks:

Link la postare
acum 4 ore ivan_pedala a scris:

Da, dar astea (pachuri, embleme) sunt date acum de curand, dupa discutiile de aici, chiar pe 29.01.2019...ca doar deh, avem patroni la club care angajeaza pe cine vor ei pe baza de ochi frumosi! Nu-i vinovat ala care le poarta, fiindca habar nu are de regulament, de codul nostru, de cine-s membri in acest club...doar le poarta, se falesc si denigreaza fara voie! Cred ca oarecineva a facut din aceste pachuri si embleme afacere, ca doar stim toti ca astea nu se dau degeaba.

Pentru ca Ivan Pedala trimite vina catre "patronii clubului"trebuie sa va informez ca decizia si acceptul de a purta insemnele clubului de catre d-nul Circaru( pe care nu-l cunosc)este a lui Adrian Radu-Bujie.Bujie este un motoveteran autentic,implicat in trecut in sporturile moto.Faptul ca a determinat un motociclist sa adere in club este un lucru benefic grupului(chiar daca nu a respectat procedura inpusa de Codul Motoveteranilor)

Link la postare

Faptul ca un singur membru al clubului, fie el si Rossi, face "angajari" in oengeu fara sa respecte regulile minimale ale clubului, denota clar ca daca inca nu s-a ales prafu'...se va alege cat de curand! Stiti cati motociclisti indeplinesc criteriile prevazute in cod, in tara asta?! Daca as racola si as convinge sa adere doar pe cei care-i cunosc (si cunosc destui si-s sigur ca indeplinesc acele criterii), pariez ca acest club isi dubleaza numarul de membri!

Chiar asa...voua nu va este deloc rusine?! Ati facut din clubul asta respectat, o mizerie...si vad ca insistati si continuati...:sick:

Link la postare
acum 2 ore ivan_pedala a scris:

Semnul (emblema, patch) cred ca ar trebui sa ramana la fel, pana la o noua hotarare care se va lua daca va fi cazul. Atata timp cat a fost votata si aleasa in unanimitate, ar fi bine ca s-o lasam asa...iar asta sa fie ultima noastra grija! Ca sa eliminam suspiciunile si discriminarile, ar trebui ca emblemele si patch-urile sa fie distribuite strict membrilor inscrisi (membri si simpatizanti), iar intrusii sa fie atentionati sa nu le mai poarte pana nu sunt confirmati oficial, asa cum s-a facut cu toata lumea pana in 2017. De adunarea (eliminarea de pe echipamente, moto, auto...) a patch-urilor si emblemelor purtate ilegal ar trebui sa se ocupe aceia care le-au distribuit sau vandut si aceia care au acceptat sau racolat membri (prin crasme), fara sa fie validati in vreo sedinta, oficial. Aia cu semn distinctiv pentru simpatizanti cred ca este musai, si se poate rezolva cu un patch/emblema suplimentara mai mica, pozitionata langa emblema votata si acceptata. Zic si io...:drinks:

Dar ce facem cu prietenii care spun ca nu avem dreptul sa purtam patch-uri daca nu suntem inregimentati in HA

Link la postare

Foarte bine fac aceia care spun asta...fiindca pana anul trecut nimeni nu a avut patch mare cat roata carutei pe spinare...cele purtate erau mici, decente, puse in piept...in afara celor imprimate pe tricouri care erau ceva mai mari...dar, asa cum se stie, nu constituie insemn demn de motiv de incalcarea regulamentelor internationale privind portul patch-urilor (pe tricou nu era cusut, era imprimat si avea dimensiuni decente). Va jucati...

Link la postare
acum 17 minute ivan_pedala a scris:

Faptul ca un singur membru al clubului, fie el si Rossi, face "angajari" in oengeu fara sa respecte regulile minimale ale clubului, denota clar ca daca inca nu s-a ales prafu'...se va alege cat de curand! Stiti cati motociclisti indeplinesc criteriile prevazute in cod, in tara asta?! Daca as racola si as convinge sa adere doar pe cei care-i cunosc (si cunosc destui si-s sigur ca indeplinesc acele criterii), pariez ca acest club isi dubleaza numarul de membri!

Chiar asa...voua nu va este deloc rusine?! Ati facut din clubul asta respectat, o mizerie...si vad ca insistati si continuati...:sick:

Ce cuvinte grele :rusine/mizerie.Unde vezi rusinea ?Ca un membru autentic a permis unui aspirant sa fie membru al clubului?Unde este mizeria?Ca niste oameni isi  consuma energia lor (in unele cazuri banii lor)pentru dezvoltarea sau continuarea unei idei.Ca voi ramaneti cantonati in prevederile unui cod din 2012 care nu mai este benefic ideii:Motoveteranii Adunarea?Nu crezi ca este bine sa ne regrupam in spiritul prieteniei ,pasiunii comune si sa regandim relatiile din acest grup?

acum 3 minute ivan_pedala a scris:

Foarte bine fac aceia care spun asta...fiindca pana anul trecut nimeni nu a avut patch mare cat roata carutei pe spinare...cele purtate erau mici, decente, puse in piept...in afara celor imprimate pe tricouri care erau ceva mai mari...dar, asa cum se stie, nu constituie insemn demn de motiv de incalcarea regulamentelor internationale privind portul patch-urilor (pe tricou nu era cusut, era imprimat si avea dimensiuni decente). Va jucati...

Asta a fost o greseala a mea pe care mi-o asum .Am fost de acord sa fie comandate 30 pach-uri,pe care le-am platit eu (3900 lei)Au fost distribuite pe Oltenia si Bucuresti.O parte din ele sunt la prietenii lui Silviu Itu cealalta parte la prietenii lui Emil.D-nul Circaru si-a comandat singur patch-ul.(Se vede in poza ca scrie Romania pe tricolor)

Link la postare

Uite ca la fel de jignit ma simt si eu...cat si altii ca mine, care au fost partasi la infiintarea acestui club, au incropit un regulament (cod) si s-au supus unor reguli de bun simt fara sa se erijeze in sefi sau fondatori, fara sa dea derogari sau sa aloce unor persoane necunoscute titlul de membru in club, la birt, fara acceptul majoritatii, intr-o sedinta anuala. Dar voi va credeti mai presus decat Dragnea bag-seama! Ati luat un club si l-ati oengizat (de acord, am acceptat ideea in contextul protejarii numelui), v-ai ales intre voi numa' unu' si unu' in comitetul ala de conducere (!)...si acum vreti sa va impuneti regulile voastre fara noima, fara fond si...fara acel minim bun simt! Si va mai dati raniti daca cineva va cere socoteala! Cui trebuie sa-i fie rusine?! Mie, care inca de la inceput am incercat sa tin acest club unit?! Nu cred...

Si ce-i ala membru autentic, e cumva sef sau tartore si detine puteri supraomenesti fata de oricare membru...simplu?!

Asa vezi tu regruparea, asa intelegeti voi ca trebuie sa functioneze acest club?! 

Link la postare

Eu sunt de acord ca nu asa se poate face regruparea de care vorbesti.Nu este normal sa aduci mereu in discutie acest ONG.Asa cum am convenit este suspendat.Deciziile unor membri de a permite aderarea in club nu sunt in legatura cu blamatul ONG.Ma intreb totusi unde sunt acei partasi la infiintarea acestui club,care au facut un regulament,care erau cu bun simt si nu se erijau in sefi sau fondatori.Te referi la D-nul Dan Nastase si altii(care nu mai sunt membri)?

Link la postare

Daca vrei sa-ti raspund la intrebarea ta, te invit sa citesti lista membrilor din anii trecuti...aia autentici cum le zici tu, si acolo vei gasi raspunsul! Faptul ca rar intervine cate unu' care sa va arate obrazul nu inseamna ca ei nu exista!        

Iar cei care au parasit clubul din diverse motive ii poti numara pe degetele de la o mana.

Dar...timpul ne rezerva multe...va las ca sa racolati membri si sa impartiti patch-uri, ca sa aveti si voi activitate (pe langa vreo cateva chermeze), fiindca ce trebuia sa faceti, vor face altii! Pace voua!:drinks:

Link la postare

Parerea mea:

La sedinta 2019, dintre cei prezenti la locatie, sa participe strict numai acei membri (autentici) care se regasesc in ultima lista valida (2016) si nimeni altcineva.

Usa la sala de sedinte incuiata la 5 minute dupa ora stabilita pentru sedinta si nimeni nu iese, nimeni nu intra pana nu se lamuresc clar problemele legate de viitorul clubului, insemne, patch-uri si dreptul de a le purta, oportunitatea de a restiliza insemnele etc.

Pentru a evita genul de discutii in care toti vorbesc si nimeni nu asculta cum a fost de fiecare data pana acum, sa fie ales un moderator de sedinta care sa dea cuvantul pe rand vorbitorilor, rand care sa fie respectat cu strictete, seriozitate, fara comentarii inutile iar jignirile sau insinuarile jignitoare sa fie sub sanctiunea eliminarii din sedinta.

Ceea ce se stabileste acolo sa fie litera de lege pentru toata lumea, oengisti sau neoengisti.

Sunteti de acord?

Link la postare
acum 19 ore ivan_pedala a scris:

Nepoata-mea cea mare vrea sa intre in club...cica se impart embleme/pachuri la oricine, si ea zice ca are potential, macar nu-i circareasa!

Si nici fondatoare la Club Luna! Cui sa se adreseze?!:P

IMG-20190125-WA0001.jpg

IMG-20190204-WA0008.jpg

https://www.facebook.com/daniel.suzuky  :boxed:

Văd ca nu va potoliți cu purtatul de patch deși vi sa spus clar ca patch-ul dintr-o bucata îl poarta doar membri din RC sau MF.

Link la postare
acum 5 ore cristichivu74 a scris:

Văd ca nu va potoliți cu purtatul de patch deși vi sa spus clar ca patch-ul dintr-o bucata îl poarta doar membri din RC sau MF.

Reclama-i la politie !

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.