Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2019


Toni

Recommended Posts

Pe 16.01.2019 at 16:28 Dan Rosca a scris:

 

Si apropo, poate sa voteze oricine ?

Nici un raspuns la întrebarea lui Dan? De la cine sa asteptam lămuririle?

Pot vota si membrii altor cluburi? Dece?

Dupa părerea mea, doritorii din afara clubului, se pot înscrie in lista de participare dar nu trebuie sa aibă drept de vot. 

Cu atat mai mult, ar trebui sa se abțină de la comentarii.

Nimeni nu are dreptul sa influențeze deciziile noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista votantilor si optiunile lor pana la momentul asta:

 

Calimanesti: 1. sorin56

                     2. Valeriu Alexa

                     3. Dan Rosca

                     4. ytu60                         

                     5. kato_arad

                     6. Slik Radu

                     7.AdiVFR

                     8. Vlad Dumitrescu                    total = 8 voturi

 

Alta locatie:  1.Toni

                     2. Ivan Pedala

                     3. Mirela

                     4. Pedros

                     5. old steed

                     6. pdv

                     7. bluerider53

                     8. dantudor100 

                     9. Dan Popescu     total = 9 voturi

 

24.05 :          1. Valeriu Alexa

                     2. Dan Rosca                                total = 2 voturi

 

31.05:           1.Toni

                     2. Ivan Pedala

                     3. sorin56

                     4. ytu60

                     5.Mirela

                     6. kato_arad

                     7. Slik Radu

                     8. Pedros

                     9. old steed

                   10. pdv

                    11. AdiVFR

                    12. Vlad Dumitrescu

                    13. dantudor100

                    14. bluerider53                                 total = 14 voturi

 

7.06.-9.06       1. Dan Popescu                            total = 1 vot

Imi doresc sa ma intalnesc si cu Adi Bujie si cu Toni . Trebuie sa alegem solutia care sa permita participarea ambilor la intalnire. Nu cred ca am mai ramas prea multi in club incat sa nu conteze prezenta unuia sau altuia.Asta duce la dezbinare. Daca luam decizii impotriva unuia, celalalt ar putea privi ca o ofensa situatia si ar putea sa se retraga. Nu ne mai permitem sa pierdem oameni.Atitudinile radicale trebuie sa inceteze.Daca nu incepem sa fim si prieteni, nu numai membri , atunci riscam sa pierdem tot. 

 

De aceea propun o alta data de desfasurare a evenimentului-urmatorul weekend din iunie ( adica 7.06-9.06 )- ca sa poata sa vina atat Toni cat si Adi.

Nu-mi place sa aud ca vai am stabilit la sedinta trecuta ca trebuie sa fie cutare sau cutare weekend.Trebuie sa fim flexibili,sa ne adaptam situatiilor de moment care pot sa apara neprevazut. Clubul Motoveteranilor nu e inchizitia spaniola.Nu face nimeni puscarie daca se abate de la hotararea unei sedinte.Scopul final e ca toata lumea sa fie multumita. Riscam sa ajungem altfel incat apartenenta la club sa ni se para o corvoada,nu o placere.

 

Vom participa si noi anul asta oriunde si oricand va dori majoritatea. Voi urmari ce postati aici pt a ma informa despre decizia finala dar nu ma voi mai baga in discutie.

De aceea va spun de pe acum ca dorim sa rezervam doua camere duble.

Cu stima,

P.S.- Nu am votat in spatiul destinat votarii pt ca nu e relevant din cauza faptului ca poate vota oricine care nu e nici macar simpatizant al clubului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 22 minute Dan P. a scris:

P.S.- Nu am votat in spatiul destinat votarii pt ca nu e relevant din cauza faptului ca poate vota oricine care nu e nici macar simpatizant al clubului.

Ai perfecta dreptate ! Si, conform Codului,nici membrii simpatizanti nu au drept de vot, in consecinta cu scuzele de rigoare (luat de val !) imi retrag votul, ceea ce cred ca vor face si colegii aflati in aceeasi situatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 33 minute ivan_pedala a scris:

Haide sa ne orientam spre un nou loc in care sa ne putem intalni, poate o alta perioada, sa iesim nitel din tiparul asta care vad ca ne-a intaratat pe unii impotriva altora! 

Se intelege ce a scris Pedala? 

Sau citesc eu aiurea.

Hai sa revenim la ale noastre. Eu inteleg ca ne tampim,,,doar ca o facem prea repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cei20 care au votat pt 31 mai doar 8 ii recunosc a fi membri pe ceilalți cu abrevierile lor nu!!!le-a fi Rușine de numele purtate?ascunzidu-se in spatele acestor abrevieri pot spune si face orice ca nu-i știi identitatea reala!!!revizuiti-va conturile si puneți nume reale si porecle abrevieri ce vreți !!!sa se știe cine sunteți!!!Toni poate traduci tu cine și-n cacei cu abrevieri care au votat!!!cei care au ieșit si n-au mai vrut sa aibă de-a face cu clubul asta sa termine cu sfaturile si voturile lor!!!trebuie sa apăra si sa-si exprime din nou dorința de-a face parte din acest CLUB!!!!simpatizantii sa simpatizeze CIT vor si unde vor daca nu sint membri simpatizanți ai Clubului motoveteranilor!!!Asadar Toni unde ești?ai tăcut? Ai deschis un subiect si acum taci!!!au fost multe întrebări si referi la care ar fi trebuit sa răspunzi tu???Astept in continuare!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mutat postarile care nu aveau legatura cu subiectul topicului aici

Am inchis votarea publica astfel incat sa nu mai voteze persoane care nu sunt implicate in Clubul Motoveteranilor.

Situatia voturilor va fi actualizata aici, pe masura ce vor fi exprimate noi optiuni.

 

Unde doriti sa se tina intrunirea Motoveteranilor 2019?

Calimanesti: 1. sorin56.

                     2. Valeriu Alexa.

                     3. Dan Rosca.

                     4. ytu60..                         

                     5. kato_arad.

                     6. Slik Radu.

                     7.AdiVFR.

                     8. Vlad Dumitrescu.

                     9. Alexandru Diaconu

                    10. Ics Alexandru

                     11. Andre ATak                    total = 11 voturi

 

Alta locatie:  1.Toni

                     2. Ivan Pedala

                     3. Mirela

                     4. Pedros

                     5. old steed

                     6. pdv

                     7. bluerider53

                     8. dantudor100 

                     9. Dan Popescu

                    10. cristichivu74                    total = 10 voturi

 

Cand doriti sa se tina intrunirea Motoveteranilor 2019?

24.05 :          1. Valeriu Alexa

                     2. Dan Rosca                        total = 2 voturi

 

31.05:           1.Toni.

                     2. Ivan Pedala.

                     3. sorin56.

                     4. ytu60.

                     5.Mirela.

                     6. kato_arad.

                     7. Slik Radu.

                     8. Pedros.

                     9. old steed.

                   10. pdv.

                    11. AdiVFR.

                    12. Vlad Dumitrescu.

                    13. dantudor100.

                    14. bluerider53.

                    15. Ics Alexandru

                    16. Andre ATak

                    17.cristichivu74

                    18. Alexandru Diaconu                total = 18 voturi

 

7.06.-9.06       1. Dan Popescu                       total = 1 vot

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca știi numele celor care au acronime ai putea sa le treci!!!cei care n-au legătura cu noi ar trebui sa-i ștergi!!!n-ai răspuns ce s-a întîmplă cu lista veteranilor!!cum a dispărut?cine are interes sa nu-i  vedem ?i-ai pus sa voteze dar lista cu cei care vor participa exista?cine se ocupa de organizare?nu prea vrei sa răspunzi!!!ai iscat discuții și acum stai ascuns și nu răspunzi decât ce vrei!!acum ca nu mai este Alexa te poti erija in șef!!fiind doar moderator nu trebuia sa pui in discuție locul și data!!!din acest moment nu voi mai interveni!!!constat ca scriu in van!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrian radu -bujie

Te rog si pe tine sa fii putin mai temperat în exprimare astfel încât discutia sa fie una constructiva.

Nu m-am ascuns nicăieri dar nici nu pot sa stau non-stop pe forum si sa raspund instantaneu la intrebari care de multe ori nu sunt relevante.

Eu nu m-am erijat în niciun fel de șef iar Alexa, slava Domnului există, nu a dispărut si sper ca e bine sănătos. 

Lista membrilor nu mai apare pentru ca nu a mai fost actualizată din 2016 si nu mai e relevantă, adica ca si cum nu ar mai exista. Asta din cauza ca nimeni nu a mai fost interesat sa o actualizeze si ma refer in special la cei care și-au asumat prerogative de consiliu director si ar fi trebuit să aducă lista la zi (parerea mea).

Lista trebuie actualizată la ședința din 2019 si parerea mea e ca ar fi indicat sa nu mai fie publica decat pentru membri.

Nu cunosc numele complet al tuturor userilor dar ii stiu pe majoritatea după userul folosit. Daca tu nu ii stii, probabil ca nu te-a interesat s ii cunosti cu adevarat si nu e treaba mea sa ți-i prezint. 

Pentru a deschide lista  participantilor la întrunire trebuie mai întâi lămurite data si locul astfel încât doritorii sa stie daca pot sau nu sa participe in functie de programul pe care il au. Iti suna cumva logic ce spun?

Hai sa fixăm un termen de stabilire a locației si datei după care deschidem listă inscrierilor. Ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned, unpinned şi featured this topic

Va propun următorul program:

- 28 febr. ultima zi de votare

- 01 martie definitivare locația și data întrunirii

- luna martie inscrieri participanti, negocieri cu locatia si in paralel strâns bani de avans

- începutul lui aprilie, plătit avansul către locatie.

 

E ok? Sunteți de acord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constat ca nu s-a inteles de către fiecare membru ,fost membru,simpatizant ,aspirant sau ce poate fi el,ca la întrunirea din 2019,la ce data sau unde va avea loc se va putea hotara, prin vot democratic,forma de organizare a clubului/gastii/asociației de motoveterani ,în viitor.Daca ne considerăm membru si dorim să ne exprimăm opinia votăm opțiunea pentru data si locație si ne pregătim sa participam la adunare ca sa votăm.Dupa aceasta adunare generală nu veti mai putea contesta hotărârile luate. Va rog sa nu uitati ca forma de organizare  juridica(ONG) este doar suspendată.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali draga, forma de organizare a fost hotarata odata pentru totdeauna (citeste codul!), de ce tot insisti iarasi cu votul viitor care sa faca si sa dreaga, atata timp cat nimeni nu a acceptat forma de organizare agreata de tine (exceptie voi, cativa simpatizanti si doi sau trei membri)? Aveam impresia ca s-a inteles, oengeu' bagat sub masa, numele si emblemele protejate si forma de organizare sa ramana ca si pana la lovitura de stat! Altfel v-ar privi cei care au evitat discutiile cu voi, care au preferat sa va ignore si nu au postat deloc aici. Dar uite, ca uneori, mai rasar cativa membri vechi ai clubului si va dau peste nas (unii mai subtil, altii mai pe sleau), dar se pare ca voua ori nu va pasa parerile lor, ori nu va prindeti de subtilitati! 

 

Toni, as prefera sa nu discutam inca despre locul de desfasurare ales pana nu da caldura sa putem cauta si alte variante. Daca deja dam avans si platim pentru acelasi loc, vom avea surpriza ca sa ne trezim mult mai putini ca in trecut, ori nu asta ne dorim (cel putin io nu-mi doresc asta). Nu inteleg, de ce atata graba? Daca nu mai sunt locuri acolo, cu atat mai bine...vom fi obligati sa gasim in alta parte! Avem o tara mare si frumoasa, cu locuri si oameni minunati...de ce sa ne plafonam?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 ore ivan_pedala a scris:

Daca nu mai sunt locuri acolo, cu atat mai bine...vom fi obligati sa gasim in alta parte! Avem o tara mare si frumoasa, cu locuri si oameni minunati...de ce sa ne plafonam?!

Asta-mi doresc,,,ma-s bucura sa se intample asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.Cred ca nu ne prindem de subtilități cand ni se da peste nas.Daca pentru unii vechi membri 64 persoane la masa festivă de la Olanesti in toamna(cu tot cu neveste si amante),inseamna"nimeni",atunci pentru mine nu mai exista viitor in acesta grupare.Eu nu voi participa la întrunirea viitoare.Petrecere frumoasă.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-ti povestesc...ati fost destui la masa, si cred ca si la sedinta au fost aceiasi, logic...

acum 25 minute Valeriu Alexa a scris:

cu tot cu neveste si amante

...si-au votat ca la sedinta PCR...in necunostinta! Dovada ca nu trebuia supus la vot un astfel de punct/amendament (repet pentru a mia oara, codul nu permitea sa schimbati soarta clubului prin votul simpatizantilor, nevestelor si amantelor intr-o sedinta in care nu exista asa ceva pe ordinea de zi!)...ce nu este clar?! Si...pariez ca daca tu nu vei participa nu se va prinde nimeni de chestia asta...fiindca in afara celor din capitala si vreo cativa din restul tarii, nimeni nu te cunoaste, poate doar in ipostaza aluia care incaleca pe microfon si trebuie ca toti sa asculte doar ce haulesti tu! Si bine faceai daca nu participai la spargerea clubului, nu acum...cand ar fi timpul si momentul oportun sa unim ideile si telurile si sa aducem iarasi clubul pe linia de plutire. Mai gandeste-te...si nu da bir cu fugitii, ai niste explicatii de dat, plus un raport de activitate parca...(stiu ca nu te caracterizeaza sa dai bir cu fugitii, sau poate ma insel asupra ta...iar), explicatii...pe care in mod cert nu io ar trebui sa le dau celor care vor fi prezenti! Si sa fii sigur, cu tine sau fara tine, cu mine sau fara mine, cineva va duce mai departe miscarea aceasta a motoveteranilor, ca vrem noi sau nu vrem! Timpul va demostra acest lucru!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore ivan_pedala a scris:

Ce sa-ti povestesc...ati fost destui la masa, si cred ca si la sedinta au fost aceiasi, logic...

...si-au votat ca la sedinta PCR...in necunostinta! Dovada ca nu trebuia supus la vot un astfel de punct/amendament (repet pentru a mia oara, codul nu permitea sa schimbati soarta clubului prin votul simpatizantilor, nevestelor si amantelor intr-o sedinta in care nu exista asa ceva pe ordinea de zi!)...ce nu este clar?! Si...pariez ca daca tu nu vei participa nu se va prinde nimeni de chestia asta...fiindca in afara celor din capitala si vreo cativa din restul tarii, nimeni nu te cunoaste, poate doar in ipostaza aluia care incaleca pe microfon si trebuie ca toti sa asculte doar ce haulesti tu! Si bine faceai daca nu participai la spargerea clubului, nu acum...cand ar fi timpul si momentul oportun sa unim ideile si telurile si sa aducem iarasi clubul pe linia de plutire. Mai gandeste-te...si nu da bir cu fugitii, ai niste explicatii de dat, plus un raport de activitate parca...(stiu ca nu te caracterizeaza sa dai bir cu fugitii, sau poate ma insel asupra ta...iar), explicatii...pe care in mod cert nu io ar trebui sa le dau celor care vor fi prezenti! Si sa fii sigur, cu tine sau fara tine, cu mine sau fara mine, cineva va duce mai departe miscarea aceasta a motoveteranilor, ca vrem noi sau nu vrem! Timpul va demostra acest lucru!:drinks:

Sunt nevoit sa-ti dau dreptate.Nu pot da bir cu fugitii,asa ca voi participa si voi da explicatii daca mi se va cere.Sa ne revedem cu bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 25.01.2019 at 13:17 Toni a scris:

@adrian radu -bujie

Te rog si pe tine sa fii putin mai temperat în exprimare astfel încât discutia sa fie una constructiva.

Nu m-am ascuns nicăieri dar nici nu pot sa stau non-stop pe forum si sa raspund instantaneu la intrebari care de multe ori nu sunt relevante.

Eu nu m-am erijat în niciun fel de șef iar Alexa, slava Domnului există, nu a dispărut si sper ca e bine sănătos. 

Lista membrilor nu mai apare pentru ca nu a mai fost actualizată din 2016 si nu mai e relevantă, adica ca si cum nu ar mai exista. Asta din cauza ca nimeni nu a mai fost interesat sa o actualizeze si ma refer in special la cei care și-au asumat prerogative de consiliu director si ar fi trebuit să aducă lista la zi (parerea mea).

Lista trebuie actualizată la ședința din 2019 si parerea mea e ca ar fi indicat sa nu mai fie publica decat pentru membri.

Nu cunosc numele complet al tuturor userilor dar ii stiu pe majoritatea după userul folosit. Daca tu nu ii stii, probabil ca nu te-a interesat s ii cunosti cu adevarat si nu e treaba mea sa ți-i prezint. 

Pentru a deschide lista  participantilor la întrunire trebuie mai întâi lămurite data si locul astfel încât doritorii sa stie daca pot sau nu sa participe in functie de programul pe care il au. Iti suna cumva logic ce spun?

Hai sa fixăm un termen de stabilire a locației si datei după care deschidem listă inscrierilor. Ok?

 

Plesea D Vergil    pdv  Va multumesc  numai de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti mai rau decat copii mici de gradinita. De ce stricati topicul asta care ar trebui sa contina doar discutii legate de organizarea in sine a intrunirii 2019 si nu despre organizarea clubului???

Va rog sa postati aici: https://pro-bike.ro/forums/topic/150671-de-la-veteraniiadunarea-la-clubul-motoveteranilor/ mesajele referitoare la forma de organizare a clubului.

Multumesc.

 

@ivan_pedala eu doar am propus un program de lucru care poate fi bun sau nu. Orice alta propunere mai buna, e binevenita. Eu sunt convins ca varianta cu alta locatie decat Calimanesti ar avea mult mai mult succes la vot daca am avea o locatie concreta astfel incat sa stie lumea care ar fi alternativa si ce avantaje si dezavantaje ar avea. Daca asteptam pana da caldura o sa fie prea tarziu pentru castigarea votului de catre varianta alternativa (parerea mea). 

 

Eu am votat alta locatie dar voi veni cu cea mai mare placere si la Calimanesti daca asta va alege majoritatea.

 

@pdv cred ca m-ai citat gresit pe mine pentru ca eu stiu cine esti. Cred ca ai vrut sa il citezi pe dl. @adrian radu -bujie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si posibila locatie, daca sunteti hotarati sa schimbati Calimanesti-ul, este cea de la Intrunirea din toamna: Hotel Regia - Olanesti. Cei care au fost acolo isi pot spune parerea...

Am sunat-o pe proprietara doar ca sa o intreb daca are liber in perioada 31.05-2.06 si mi-a confirmat disponibilitatea hotelului (28 camere), precum si posibilitatea completarii numarului de camere dorit in hotelul alaturat (President), la acelasi pret si confort (100lei camera/noapte). Nu am intrat in mai multe detalii legate de mic dejun, mese festive, etc. , dar, stiu ca, anul trecut am avut si mic dejun in pret, iar cina festiva a fost reusita, "parerea mea". 

Daca va hotarati asupra locatiei, este destul de usor de stabilit si alte detalii. Va las link-uri catre cele doua locatii:

https://www.turistinfo.ro/baile_olanesti/cazare-baile_olanesti/hotel_regia-c100108.html

https://www.turistinfo.ro/baile_olanesti/cazare-baile_olanesti/hotel_president-c25102.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mai lalaiti mult ??!!, fapte concrete. Lasati orgoliul. Nu stiu si nu pot intelege de ce ne destramam. Hai ca vine Primavara...!!!

Calimanestul e ok pt. sa il lasam pe Silviu Dumitrescu sa organizeze adunanea de inceput de sezon !!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1/31/2019 at 21:36 Valeriu Alexa a scris:

Sunt nevoit sa-ti dau dreptate.Nu pot da bir cu fugitii,asa ca voi participa si voi da explicatii daca mi se va cere.Sa ne revedem cu bine.

 

Nu cred ca mai trebuiesc reluate problemele vechi.S-au umplut cateva pagini pe topicul celalalt cu argumente si explicatii si te-ai ales cu o ploaie de castane de la "intemeietori".Hai sa punem odata intre paranteze anul 2018, fara alte explicatii si sa ne revedem pentru a petrece impreuna ca la inceput, momente frumoase.Mi se pare ok Olanestiul la Regia !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned this topic
  • 3 weeks later...
Pe 29.01.2019 at 19:17 Toni a scris:

Va propun următorul program:

- 28 febr. ultima zi de votare

- 01 martie definitivare locația și data întrunirii

- luna martie inscrieri participanti, negocieri cu locatia si in paralel strâns bani de avans

- începutul lui aprilie, plătit avansul către locatie.

 

E ok? Sunteți de acord?

Ultima zi de votare a trecut.Ce s-a stabilit prin vot?Data întrunirii 31.05-02.06.2019.Locația Calimanesti la diferenta de un vot fata de alta locație.Cine stabilește rezultatul votului si deschide lista participanților?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...