Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2019


Toni

Recommended Posts

De vizionat se vizioneaza fi sigur, cu scrisu' nu prea se omoara nimeni.

Data cred ca a fost votata la Calimanesti,adica ultimul Weekend din luna Mai. Cum "weekend" inseamna sambata si duminica ,conform calendarului 2019 ultima zi sambata a lunii Mai este pe 25 Mai iar ultima duminica e pe 26 Mai. Data de 1 si 2 Iunie este primul weekend din Iunie,nicidecum ultimul din Mai.

Locatia.....asteptam ca lui Ivan sa i se faca dor de plimbare.:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatul votului e evident pentru oricine stie sa numere și are un minim respect față de voința majorității.

Lista o poate deschide oricine dar de preferat ar fi sa o deschidă  cei ce se vor ocupa de negocieri in relatia cu hotelul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 15 minute Toni a scris:

cei ce se vor ocupa de negocieri in relatia cu hotelul.

Și cine sunt aceștia? În anii trecuți, prin februarie aveam și liste cu participanți cu avansul plătit, acum... ceva nu e bine! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 23 ore Valeriu Alexa a scris:

Atunci de ce am votat?

 

acum 23 ore Toni a scris:

Rezultatul votului e evident pentru oricine stie sa numere și are un minim respect față de voința majorității.

 

Am crezut ca se tine cont de votul de la Calimanesti.Majoritatea de acolo a fost mai numeroasa decat majoritatea de aici. Inseamna ca noi cand mergeam pe la sedinte votam chestii asa ca sa ne aflam in treaba.Acum nu numai ca au drept de vot si simpatizantii dar poate vota pe forum si cine nu are treaba cu clubul.

Ce bine ca m-am retras ca daca mai eram membru ma ofticam rau.Asa ca....privesc cu detasare :beach:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, pe principiul asta ca odata un lucru ce a fost votat nu mai poate fi schimbat (tot prin vot) in veci, iti dai seama ca nu ar mai exista niciun fel de evoluție?

Cum ar fi de exemplu ca PSD-ul  sa rămână veșnic la putere? (pe principiul indus de tine).

Atunci cand majoritatea realizează că ceva se poate schimba in mai bine pentru ea și hotărăște să schimbe o regulă cu alta mai bună, se cheamă evoluție. 

 

Foarte rau ai facut ca te-ai retras, pentru ca ai fi putut să votezi și votul tau sa conteze in sens constructiv, pe când așa...doar stai și privești cu detașare dupa cum spui ... dar de fapt faci mult mai mult de atât si din păcate ceea ce faci nu prea e de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma, parafrazand versurile cantecului Pompiliei Stoian si cu replica inegalabilului "Bibanu'": 

 

"Spune-mi unde, cand si cum

Putem sa ne mai vedem o data ??!!..."

 

"Suntem asa de curiosi, ca nici nu stim unde o sa dormim la noapte !..."

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 16 ore Toni a scris:

... dar de fapt faci mult mai mult de atât si din păcate ceea ce faci nu prea e de bine.

 

Detaliaza te rog, nu arunca cu vorbe fara substanta. 

acum 16 ore Toni a scris:

Dane, pe principiul asta ca odata un lucru ce a fost votat nu mai poate fi schimbat (tot prin vot) in veci, iti dai seama ca nu ar mai exista niciun fel de evoluție?

 Conteaza cine voteaza sau nu?

Daca 30 de  MEMBRI au votat la sedinta un anumit weekend, pot sa schimbe asta 6-7 membri si 10 simpatizanti? Vorbim in principiu ca chiar nu ma intereseaza cand se face,eu oricum vin ca am anumite persoane dragi cu care vreau sa ma intalnesc.

Ce am vrut sa subliniez e ca nu se respecta niciodata ce se stabileste la sedinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este bine ca s-a propus votarea pentru data si locație.Acestea au fost stabilite prin vot în ședința din 2016 .Dacă ținem cont de faptul că în 2018 nu s-a făcut prezenta si nu s-a votat pentru următoarea intrunire din 2019 și ca se doreste atragerea vechilor membri retrași sau doar nemultumiti de evoluția Clubului,votul a exprimat implicarea lor.Constatam ca nu a votat nimeni din cei  pentru care a fost inițiat acest vot. Sunt curios cati vor participa la întrunirea din 31.05.2019,încă nu am inteles unde va fi si nici nu stiu cine se ocupa de organizare.Sa fie din cauza ca am declarat suspendarea activității Clubului?Oare am gresit luând această decizie?Voi ce părere aveți?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ore Dan @ Popescu a scris:

 

 

 Conteaza cine voteaza sau nu?

Daca 30 de  MEMBRI au votat la sedinta un anumit weekend, pot sa schimbe asta 6-7 membri si 10 simpatizanti? Vorbim in principiu ca chiar nu ma intereseaza cand se face,eu oricum vin ca am anumite persoane dragi cu care vreau sa ma intalnesc.

Ce am vrut sa subliniez e ca nu se respecta niciodata ce se stabileste la sedinta.

Bineinteles ca e foarte important cine voteaza si da si eu tot in principiu vorbesc. Principiu care vrem nu vrem, se aplica si in cazul nostru.

Cine e de vina pentru rezultatul (nemultumitor pentru unii) votului? Cei 6 -7 care au votat sau ceilalti 23 - 24 (ma raportez la cifrele spuse de tine) care nu s-au implicat de data asta?

E la fel ca in voturile din politica si de oriunde, daca nu mergi la vot, accepti ce au votat ceilalti care au mers, fie ca iti convine fie ca nu.

Modalitatea de vot prin intermediul acestui forum e egala cu cea a votului prin prezenta la fata locului. Deci nu e absolut nimic in neregula cu votul de acum, e foarte democratic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago Valeriu Alexa a scris:

Constatam ca nu a votat nimeni din cei  pentru care a fost inițiat acest vot. 

Votul datei si al locatiei pentru intrunirea 2019 nu a fost initiat pentru cineva anume ci a fost initiat la fel ca si in alti ani pentru toata lumea si pentru a sti unde si cand ar fi dispusi sa participe cat mai multi.

In anii trecuti nu era nici o problema cu votul asta. Problemele de acum sa fie oare din cauza oengeului? Oare s-a gresit cand s-a decis infiintarea lui? Voi ce parere aveti? :) 

acum 3 minute Valeriu Alexa a scris:

Deci cine organizează evenimentul în acest an?

Pai nu ar fi rau sa va intalniti cat mai multi maine ca e joi, la noua locatie si sa stabiliti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 05.03.2019 at 23:27 Toni a scris:

... dar de fapt faci mult mai mult de atât si din păcate ceea ce faci nu prea e de bine.

 ai ramas dator cu o explicatie.

acum 1 oră Silvia Iordache a scris:

Calimanestul a fost votat si stabilit.  

Silvia, in 2018 nu s-a votat Calimanestiul. Nu s-a votat locatia tocmai ca sa putem vedea si altceva. Cand se va duce Ivan la Baile Olanesti sa vada care e oferta veti avea ce sa votati. Veti supune la vot Calimanesti versus Baile Olanesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 7 minute Dan @ Popescu a scris:

 ai ramas dator cu o explicatie.

Silvia, in 2018 nu s-a votat Calimanestiul. Nu s-a votat locatia tocmai ca sa putem vedea si altceva. Cand se va duce Ivan la Baile Olanesti sa vada care e oferta veti avea ce sa votati. Veti supune la vot Calimanesti versus Baile Olanesti.

 

La Olanesti m-am interesat eu, vezi postarea cu detalii in 1.02. 2019. Plus ca avem experienta, zic eu placuta, de la intrunirea din toamna 2018...

 

Dar, se pare, ca voi, cei din Bucuresti ati votat pentru Calimanesti, deci probabil ca ne vom intalni acolo. Asta daca se si ofera careva sa organizeze...

Pana acum, mai toti care ati postat se pare ca vreti la Calimanesti, dar .... NIMENI nu se ofera sa vorbeasca la hotel, sa negocieze preturi decente pentru TOATA lumea, etc. 

 

Pe 2/1/2019 at 11:28 Mirel_a a scris:

Ca si posibila locatie, daca sunteti hotarati sa schimbati Calimanesti-ul, este cea de la Intrunirea din toamna: Hotel Regia - Olanesti. Cei care au fost acolo isi pot spune parerea...

Am sunat-o pe proprietara doar ca sa o intreb daca are liber in perioada 31.05-2.06 si mi-a confirmat disponibilitatea hotelului (28 camere), precum si posibilitatea completarii numarului de camere dorit in hotelul alaturat (President), la acelasi pret si confort (100lei camera/noapte). Nu am intrat in mai multe detalii legate de mic dejun, mese festive, etc. , dar, stiu ca, anul trecut am avut si mic dejun in pret, iar cina festiva a fost reusita, "parerea mea". 

Daca va hotarati asupra locatiei, este destul de usor de stabilit si alte detalii. Va las link-uri catre cele doua locatii:

https://www.turistinfo.ro/baile_olanesti/cazare-baile_olanesti/hotel_regia-c100108.html

https://www.turistinfo.ro/baile_olanesti/cazare-baile_olanesti/hotel_president-c25102.html

Uite, "am readus-o in atentia d-voastra", dragi motoveterani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu am vehiculat strict Olanesti...sau alta localitate, doar am zis ca voi cauta cand vremea si timpul imi va permite asta.

Nu am inteles niciodata graba de a plati si a retine cateva locuri de cazare, cand preturile sunt destul de mari (au intrat in circuit tichetele de vacanta si au spart piata in zona, cred ca si in acest moment la Calimanesti au cam disparut locurile libere...presupun...si sper!:P...), iar retinerea doar a cazarii nu mi se pare ca deja ne rezolva toate problemele organizatorice. Ori in mintea unora asta inseamna ca e deja organizata intrunirea...am observat!:laugh:

Si ca sa nu mai bat apa in piua, pana se lamuresc anumite lucruri, prefer sa astept in bancuta mea, cumintel.

Oricum, am certitudinea ca in acest an vom avea alaturi si persoane care nu au mai onorat clubul de cativa ani cu prezenta lor...cauzele principale fiind de natura organizatorica si financiara. Plus multe altele...

 

 

P.S. - Dane, te-ai retras, ai spus ca nu mai scrii aici nici macar un cuvant (daca vrei iti caut postul si ti-l pun aici!), la telefon nu vrei sa-mi raspunzi...si vrei sa te mai ia cineva in calcul?! Io unu' n-o sa te mai iau, vad ca impartialitatea ta da dovada de multe atacuri acide si fara rost, in toate directiile. Nu mai esti membru, ciocu' mic!

 

P.S.Doi :D- Ramai prietenu' meu pe veci, dar nu si coleg de club...fiindca tu ai ales.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, am sa incerc astazi la adunarede joi sa vedem cine se ofera sa prenoteze vb. pe seara.

Calimanesti are disponibilitate de camere pt. toti si avem si piscina. La Olanesti sa umbli pe la izvoare..., mai bine ne inmuiem oasele si stam la o berica in piscicina.Gata  pt. azi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore ivan_pedala a scris:

P.S. - Dane, te-ai retras, ai spus ca nu mai scrii aici nici macar un cuvant (daca vrei iti caut postul si ti-l pun aici!), la telefon nu vrei sa-mi raspunzi...si vrei sa te mai ia cineva in calcul?! Io unu' n-o sa te mai iau, vad ca impartialitatea ta da dovada de multe atacuri acide si fara rost, in toate directiile. Nu mai esti membru, ciocu' mic!

 

P.S.Doi :D- Ramai prietenu' meu pe veci, dar nu si coleg de club...fiindca tu ai ales.

 

Ai dreptate, am zis ca nu mai scriu,nu mai stiu exact dar cred ca era vorba de cearta dintre tine si Vali care ma exasperase. Apoi am tras singur concluzia ca din cauza clubului ne certam ca chiorii si am hotarat sa ies. De acolo pana la a face ciocu mic e cale lunga. Ar insemna ca toti simpatizantii sa faca ciocu mic, ca nu sunt membri.Si ne plangem p'orma ca bate vantu' pe aici.

 

Si tu ramai prietenul meu pe veci,si esti  unul din motivele pentru care vin in continuare la intalnirile care le organizati.Coleg de club nu am fost nici inainte pt ca clubul e virtual .Niciodata nu am purtat bulina pe spate asa ca nu e  mare diferenta intre situatia de acum si de dinainte.Si vezi ca ti-am raspuns mereu la telefon ,nu stiu ce-ai visat.

acum 2 ore ivan_pedala a scris:

vad ca impartialitatea ta da dovada de multe atacuri acide si fara rost, in toate directiile.

 

Pai a fi impartial asta inseamna, sa nu tragi doar intr-o directie nu-i asa? Dar atacurile nu sunt nici macar atacuri darãmite acide.

Nu ati inteles ca sunt foarte relaxat de cand m-am retras? Ca raman aproape de voi pentru ca unii imi sunteti prieteni si mi-e dor sa va vad de una sau de doua ori pe an?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dan @ Popescu

Eh, hai...te iert ca nu te-ai tinut de cuvant si inca scrii aici...e dreptul tau sa te razgandesti! Mare scofala, scrii si in loc sa fii relaxat asa cum te laudai, te mai cearta unu' ca mine! Si bine-ti face, ca meriti!:laugh: Dar nu uita, cearta mea cu Vali et co. cred ca a dus si va duce la un progres in acest club (si nu cred ca ne-am certat, vorbim des la telefon si cred ca suntem pe calea cea buna...iar de castigat va avea clubul si toti membrii lui), iar daca n-o faceam, acum in mai sau iunie se intalneau vreo sase simpatizanti cu vreo patru membri ai clubului, plus noile sperante patchuite peste noapte de Sir Bujie...ca daca poate, de ce nu?!

 

Asa ca, daca exista cineva dispus sa mearga sa negocieze la Calimanesti, ma bucura...iar daca mai asteptam nitel, nu cred ca arde...si poate o sa gasesc ceva convenabil pentru toata lumea! Dar cred ca putem sa ne intalnim si intr-o poiana, la umbra de codru des, cu un paraias pe-aproape...la cort, ca doar nu ne-am nascut in piscina incalzita si hotel de minimum trei stele. Si cred ca o bucata de slana cu pita, niste ceapa sparta pe genunchi, plus ceva de sorbit din traista, ar face revederea mult mai gustoasa si mai inedita! Stiu...unii sunt batrani si-i dor oasele, vor pat si baie...imi place si mie confortul, dar doua zile nu crap...am testat asta in ultimii ani de mai multe ori! Am putea incerca...

 

Si Dane...cauta in telefon spre exemplu, pe 22.01 a.c. te-am sunat chiar de doua ori...stii tu oare cauza pentru care am vorbit cu reteaua?! Dar pe 17.02...ah, atunci esti motivat...putin, ca erai in chef! Dar tot puteai sa raspunzi, ca doar te trageam de urechi...

 

Hai ca sunt semne ca vine primavara...si mai scapam de stres...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...