Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2019


Toni

Recommended Posts

acum 9 ore Dan @ Popescu a scris:

 ai ramas dator cu o explicatie.

Ti-a explicat Ivan intre timp.

 

 

acum 11 ore Silvia Iordache a scris:

Toni , parerea mea e sa deschizi o lista cu data fixa,  asa stim cind si cite camere vor fi rezervate. Ar fi pacat sa nu ne mai intilnim la Calimanesti.

E mai bine ca lista sa o deschida cel/cea care se va ocupa efectiv de organizare astfel incat sa poata gestiona lista respectiva mai usor si mai indeaproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni poti deschide lista cu cei ce doresc sa participe la  intrunirea "Calimanesti" , tu inca esti moderator .

Data de 31.05 - 2.06 - 2019 CALIMANESTI

Silviu Dumitrescu ajutat si de mine incercam sa salvam prenotarea si sa aplanam aceste mici conflicte.  Cit de urgent trebuie sa fim  siguri pt. cite camere se vor face rezervari. CINA FESTIVA si sala de sedinta, piscina si mic dejun .

Din  putinul timp dedicat acestei pagini poate tai dreptul la postari persoanelor care nu apartin acestui CLUB DE MOTOVETERANI ( cu tot respectul pt prieteni ).

Multumesc si sa ne vedem sanatosi si voiosi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord cu doamna ("La multi ani!" de 08 Martie...dumneaei si tuturor femeilor din viata noastra), iar ideea de a deschide Toni o lista mi se pare nerealista...asa cum zicea si el, initiatorul (sau organizatorul) deschide si gestioneaza lista.

Iar aia cu interzicerea celor fara drept de vot sau nemembri, e utopie! Trebuie lasati si ei sa-si spuna ideile, e democratic, e de bun simt si uneori avem de invatat de la ei chiar daca noi le stim pe toate!:P

Si ca sa deschid lista, ma declar prezent la intrunire/cina (cu doua locuri)...indiferent de tarif! Sper sa nu va folositi de "indiferent de tarif" si sa ucideti calu'!:laugh: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Silvia, de acord și eu cu tine si La mulți ani și din partea mea!

Am vorbit azi cu Silviu și va deschide el un topic nou in care va fi postata strict numai lista astfel încât să fie ușor de găsit și gestionat. Mie mi-ar fi foarte usor sa o deschid dar nu o fac nu din rea voință ci doar din cauza ca ii va fi mult mai ușor să gestioneze lista celui care se va ocupa de organizare fără să depindă de mine.

 

Cat despre inchis gura altora și tăiat postari, va rog sa nu va supărați dar nu voi tăia nicio postare atât timp cât nu conține înjurături, jigniri, ofense, cuvinte obscene, insinuări jignitoare, violență sau instigare la toate astea. Dreptul la opinie, atat timp cat e civilizata, trebuie să fie garantat oriunde inclusiv aici. De fiecare dată când cineva a deraiat ușor de la un limbaj civilizat, i-am atras atenția imediat si numai daca limbajul a fost exagerat de grosolan am intervenit fie editand mesajul fie ascuzandu-l complet. 

Asa consider că e normal și sper să nu greșesc. 

 

Sa ne vedem sănătoși! 

P.S.  Si sunt si eu de acord cu Ivan, pot veni multe idei și opinii bune și din afară. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 17 ore Toni a scris:

Ti-a explicat Ivan intre timp.

 Eh ,cand n-ai argumente scoti castanele din foc cu mana lui Ivan. Singurul lucru pe care mi l-a "explicat" Ivan a fost ca am comentarii acide. La asta te refereai?

 

acum 4 ore Toni a scris:

Cat despre inchis gura altora și tăiat postari, va rog sa nu va supărați dar nu voi tăia nicio postare atât timp cât nu conține înjurături, jigniri, ofense, cuvinte obscene, insinuări jignitoare, violență sau instigare la toate astea. Dreptul la opinie, atat timp cat e civilizata, trebuie să fie garantat oriunde inclusiv aici.

 

 Pai ce facem? Ne contrazicem singuri? Daca e permis la comentarii acide (desi nu au fost ) atunci de ce......

Pe 05.03.2019 at 23:27 Toni a scris:

din păcate ceea ce faci nu prea e de bine.

 

Eh, te inteleg , ai fost purtat de val dar nu-i bai, nu ma supar.Nu ma supar pe nimeni ca tin la voi.:beach:

In alta ordine de idei cum fac sa-mi dispara emblema clubului de la profil? Am incercat sa intru in setari dar ori nu ma pricep eu ori nu se poate face decat de  un moderator. Iam scris si lui Noni dar vad ca nu mi-a raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ore Dan @ Popescu a scris:

 

... In alta ordine de idei cum fac sa-mi dispara emblema clubului de la profil? Am incercat sa intru in setari dar ori nu ma pricep eu ori nu se poate face decat de  un moderator. Iam scris si lui Noni dar vad ca nu mi-a raspuns.

Este un buton "Părăsește clubul" în partea dreapta sus a paginii "Discuții" din Club... Încearcă asa... nu sunt sigura.. 

 

Sau, poate te răzgândești și vii la Întrunire... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dan @ Popescu

Ti-am editat, cenzurat, ascuns etc. vreun cuvânt din tot ceea ce ai postat? Te-am jignit, injurat, ofensat etc.? Evident ca nu și dacă nu, atunci cine se contrazice singur?

Faptul că ti-am spus că ceea ce faci nu prea e de bine, e doar exprimarea opiniei mele personale la care am și eu dreptul la fel ca oricine.

A posta mesaje care doar inflameaza o situație aflată si așa la limita incendiului, consider că nu prea e de bine - asta e opinia mea. Eu te respect si nu am vrut să continui și sa detaliez pentru ca nu vreau sa intram într-o polemică sterilă. Ti-am raspuns acum doar pentru ca ai insistat atât de mult dar hai sa nu continuăm pe subiectul asta pentru ca suntem și off topic.

Eu sper ca pe tine sa nu te bage la fund același val de care zici ca m-a luat pe mine, pentru ca eu sunt pe linia de plutire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 07.03.2019 at 11:37 NeluBrateanu a scris:

De ce Călimănești și nu la alta locație ?

Pentru ca asa sa votat in sedinta din 2016

Asta fiind dupa "eșecul" din 2015

 

 

 

Dragii mei prieteni

Lăsați discuțiile contradictorii si urmăriți noul topic.

Incercam ceva constructiv??

 

Lasati butoanele si apucați ghidoanele.  Vine, vine primavaraaa...

Discuțiile sa le purtam amical, fata in fata si cu cate o "bere" pe masa

Apropo, @Nelu Brateanu, am auzit ca pe la voi se face o "bere de pruna" super. Asa sa fie oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 22 ore Dan @ Popescu a scris:

 

In alta ordine de idei cum fac sa-mi dispara emblema clubului de la profil? Am incercat sa intru in setari dar ori nu ma pricep eu ori nu se poate face decat de  un moderator. Iam scris si lui Noni dar vad ca nu mi-a raspuns.

Eu nu vad ca ai avea emblema clubului la profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista a fost deschisă.

Inteleg ca fiind sfarsit de săptămana, marea voastră majoritate ați fost pe motoare si nu a fost timp de înscriere pe lista de participare la întrunirea anuală. Începând de mâine 11.03 sigur veți de "navala" (sper). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti fara exceptie

Si pentru ca tot am demarat discuțiile pentru organizarea întrunirii 2019, voi propune eu o ordine de zi

- Ar trebui inceput cu înscrierea in lista de participare a cat mai multor membrii plini si simpatizanti.

    In acest mod toti membrii si simpatizanții își pot exprima opinia in plenul ședinței si nu pe forum.

- Desemnarea unui comitet de sedinta format dintr-un președinte un vicepreședinte si un secretar

- Silvia Iordache, Octav Lica si Valeriu Alexa, au inca timp sa "perie" ultima lista a membrilor din 2016

    Cel putin asa si-au luat angajamentul la sedinta de anul trecut. Lista este mult prea lunga si multi           nu au participat decât o singura data. Dupa care au intrat in "hibernare". Conform codului la a treia 

    neprezentare consecutiva era atenționat si suspendat.

- "Darea de seama" privind activitatea clubului 2018-2019

- Prezentarea noilor colegi care au aderat la club in perioada 2018-2019 si confirmarea lor ca         membrii plini sau simpatizanti in funcție de vechimea permisului categoria A. Celor noi veniți si   confirmați li se va prezenta statutul si codul de conduita ce trebuie urmat si respectat.

 Ei vor avea drept de vot începând cu sedinta 2020 dupa actualizarea noii liste a membrilor /simpatizanților 2019

- Propuneri si discutii in legătura cu direcția pe care o va urma clubul

   Luările de cuvânt se vor face in ordinea înscrieri, in asa fel încât secretarul ședinței sa poată consemna

   in procesul verbal al ședinței.

- Stabilirea datei si eventual a locatiei pentru întrunirea 2020 si propuneri de activități pentru perioada urmatoare

   Angajament ferm si desemnarea organizatorului/organizatorilor întrunirii 2020

-  Lista actualizata a membrilor/simpatizanților propun sa fie protejata, ascunsa si sa poată fi accesata doar de 

    cei înscriși. La fel si discuțiile sa se poarte pe un forum protejat la care avem acces doar noi, fara alți "ochi"

    străini de club.

- Votul trebuie exprimat pentru fiecare problema/propunere in parte, trecându-se apoi la următoarea discuție. 

   Propunerea mea si doar a mea este ca votul sa fie exprimat de către toti membrii plini dar si simpatizanții

   înscriși in lista din 2016. 

 

 Aceasta este doar o propunere de ordine de zi ce poate fi completată pana la sedinta.

 Am rugămintea de a trata sedinta cu seriozitate si hotărârile luate in plen sa fie respectate cu strictețe 

  Discuțiile trebuie sa se faca pe grup si nu la vedere. Sunt sigur ca asa vor participa mai multi colegi

          "Parerea mea"

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

nu te pripii Dane, timp este suficient, nerabdarea intalnirii cu prietenii este mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago ytu60 a scris:

nu te pripii Dane, timp este suficient, nerabdarea intalnirii cu prietenii este mare

 

Ma pripesc pt ca nu stiu unde se tine intalnirea,la Calimanesti sau la Olanesti

Daca se tine la Calimanesti vreau sa incerc cazarile de peste drum unde sunt locuri putine si timpul e un factor decisiv.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in Dubai, sa mut tot aici?!🤣

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 59 minute ivan_pedala a scris:

Sunt in Dubai, sa mut tot aici?!🤣

Daaaaaa :kiss2:

Sedinta anuala in Burj-Khalifa, de preferat ultimul etaj (cred ca la vreo 800m) pentru o ... vedere de ansamblu a situatiei Clubului, iar baia de dupa in "miiiiicul acavariu" din Dubai-Mall, printre rechini ... sau la Atlantis- The Palm ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit aici... ne primesc baietii cu bratele deschise! Sa fac rezervari? Hotel AlBarsha... Dubai!😝

20190509_130915.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...