Mergi la conţinut
Toni

Intrunirea anuala 2019

Recommended Posts

Eu Silvia și Costel suntem la Caciulata

Avem prețuri intr-un final

camera dubla        325 lei/noapte

inclus in preț 110 lei bonuri masa

camera single.       219 lei/noapte

inclus in preț 55 lei bonuri masa

apartament.           490 lei/ noapte

inclus in preț 165 lei bonuri masa

Masa festivă cu băuturi incluse 

aproximativ 140 lei/ persoana

voi primii pe mail preț exact și in ce consta meniul cu doua sau trei feluri de mâncare 

Va rog sa reconfirmați sau nu rezervările facute

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa faceti confirmarile pe pagina cu lista participantilor,

pana cel tarziu duminica seara (19.05.2019)

Luni la prima ora trimit lista cu cati suntem, cei ce intarzie isi pot face rezervari directe

Link la postare

Daca nu arde, te-as ruga sa mai astepti macar pana luni seara, ca sa ajung in tara si sa pot lua legatura cu cei care m-au rugat sa le rezerv locuri, fiindca nu stiu sigur daca la preturile actuale vor reconfirma prezenta. Pentru mine o dubla, vineri si sambata, cu masa festiva (doar pe asta sunt sigur, pe moment!). Multumesc!:group:

P.S.- Imi cer scuze celor care m-au sunat in ultima saptamana ca nu le-am raspuns, dar tarifele de roaming sunt exagerate in Dubai (~3E/min apel primit si ~1E/min apel efectuat). Promit sa va sun cand ajung acasa!:drinks:

Link la postare
acum 3 ore Mirel_a a scris:

Confirm 3 camere pentru Galati:
- Cojocariu Mirela 
- Spanu Mihai
- Man = camera dubla

Tu ai single

Doar MAN are camera dubla ?

Link la postare
acum 3 ore ytu60 a scris:

cei ce intarzie isi pot face rezervari directe

Am intrat pe saitul lor si vad ca e 151 de lei / persoana. Inmultit cu doi e 302 lei camera pe noapte nu 325. E mai rentabil sa ne rezervam separat, nu ca si grup. :D

verificati si voi https://calimanesti-caciulata.ro/speciala-complex-cozia-2-2/

Link la postare
acum 1 oră Dan @ Popescu a scris:

Am intrat pe saitul lor si vad ca e 151 de lei / persoana. Inmultit cu doi e 302 lei camera pe noapte nu 325. E mai rentabil sa ne rezervam separat, nu ca si grup. :D

verificati si voi https://calimanesti-caciulata.ro/speciala-complex-cozia-2-2/

Aproape ca ai dreptate, pretul este pentru o singura noapte

Incepand cu doua nopti cazare iti baga bonurile de masa obligatoriu si fa atunci tu socoteala

La noi 325 impartit la doi fac 162,5 lei, minus bonul de masa 55 lei de persoana, rezulta cazarea

cu mic dejun inclus 107,5 lei de persoana :D:D

Daca tu obtii pretul de 151 lei cu bonul de masa inclus, esti tare Danutze :thumbup1:

Am mai spus, inainte, politica lor s-a schimbat. Au scos din oferta (de doi ani) intrarea la

piscina ( se plateste separat la receptie Vezi anii trecuti) si au introdus bonurile de masa 

incepand de la doua nopti cazare in sus.

Prima data cand am fost la ei cu Bujie si cu Costel, ne-a reprosat ca noi am cerut doar cazare

si nu mai accepta acest lucru. Omul era chiar suparat pe cestia asta.

Si cererea noastra a fost cu masa inclusa (card valoric), masa festiva si sala de conferinte

pentru 2-3 ore (cererea o gasesti pe pagina cu lista participantilor)

Nu stiu ce sa spun despre masa festiva, inca nu am primit lista cu meniul.

Pretul la multi li se pare cam mare 140 lei de persoana

In principiu (asa a spus dl. Claudiu) meniul ar contine:

- antreu, - friptura - peste - desert- plus bautura (probabil o vodca/tuica si vin in nu stiu ce cantitati) 

Ar trebui sa discutam despre masa festiva daca o dori toti sau nu ( partial nu se poate si meniu a la carte

este excul)

Link la postare
acum 2 ore ytu60 a scris:

Tu ai single

Doar MAN are camera dubla ?

Eu și Mihai Spanu avem camere single. Ar fi o problema dacă s-ar transforma în 2 duble la fața locului, adică în momentul cazării? 

MAN (Ciudin Marian) are dubla. 

Link la postare

Bine inteles ca nu este o problema Mirela, este chiar un avantaj pentru ei

Link la postare

Salutare la toata lumea,

as mai putea sa ma inscriu si eu pe lista pentru a fi prezent la marea adunare ?

Daca este posibil, un loc 2 nopti (vineri si sambata noapte)

Multam fain !

Link la postare
acum 17 ore A.Tw. a scris:

Salutare la toata lumea,

as mai putea sa ma inscriu si eu pe lista pentru a fi prezent la marea adunare ?

Daca este posibil, un loc 2 nopti (vineri si sambata noapte)

Multam fain !

OK. Adjudecat - single, doua nopti

Link la postare
Pe 17.05.2019 at 18:47 ytu60 a scris:

Aproape ca ai dreptate, pretul este pentru o singura noapte

Incepand cu doua nopti cazare iti baga bonurile de masa obligatoriu si fa atunci tu socoteala

La noi 325 impartit la doi fac 162,5 lei, minus bonul de masa 55 lei de persoana, rezulta cazarea

cu mic dejun inclus 107,5 lei de persoana :D:D

Daca tu obtii pretul de 151 lei cu bonul de masa inclus, esti tare Danutze :thumbup1:

Silviu , daca e cum spui tu atunci pretul de pe sait de 151 adunat cu 55 masa ne da 206 de persoana iar inmultit cu 2 ajunge la 412 lei camera.Eu zic ca suntem mai aproape de adevar cu 302 lei cu masa inclusa. Diferenta pe camera ar fi doar de 23 de lei nu de 87 de lei .Dar asta o sa vedeti voi la receptie cand platiti diferenta.Cert e ca pe sait scrie 151 de lei cu bonuri incluse in pret.Daca e o gresala a lor o sa vedeti la fata locului.Sa aveti grija sa nu va traga in piept ca la 20 de camere se strang 460 de lei.La cat sunt de nesimtiti e posibil.

Link la postare

Am primit telefon de la dl Claudiu, directorul de la Caciulata si am

aflat preturile pentru masa festiva.

140 lei meniu trei feluri de mancare cu bauturi incluse

110 lei meniu doua feluri de mancare cu bauturi incluse

Link la postare

Link la postare

Mersi de postare, @nicon....asta faceam si eu, dar nu cu motorul la fata locului, ci pe net. Cautam alternative. Daca reusesc sa beau o bere-doua, trei voi cauta locatiile descrise de tine.... daca nu, ma intorc seara acasa ( anul trecut m-a fugarit ploaia si am ales valea Oltului, daca ajuta timpul/vremea, voi alege: Brezoi-Voineasa- Obarsia Lotrului-Oasa si acasa )... 200km nu sunt chiar o distanta. Si cum nu am povesti cu toti membrii clubului, si nici dispozitia pentru sedinte....posibil sa fie suficienta o zi pentru strangeri de mana si ceva povesti.

.... de fapt , oare de ce dau explicatii referitoare la timpul, banii si "mofturile mele" ?....doar sa mai fac un post in plus!

Link la postare
acum 3 ore ytu60 a scris:

Am primit telefon de la dl Claudiu, directorul de la Caciulata si am

aflat preturile pentru masa festiva.

140 lei meniu trei feluri de mancare cu bauturi incluse

110 lei meniu doua feluri de mancare cu bauturi incluse

Avand in vedere faptul ca restaurantul e foarte mare, o dam dracu' de masa festiva si pur si simplu mergem seara in restaurant ca oricare alti turisti si consumam fiecare ce si cat doreste din meniul pe care il au si putem petrece impreuna la fel ca la ''masa festiva'' dar cu costuri mai mici. O tarie, o friptura si o baterie de vin nu au cum sa coste 110 lei. Mai mult decat atat, vom putea folosi la masa din seara respectiva si eventualele bonuri valorice neutilizate.

Din ce vad, noi nu avem nici cel mai mic avantaj cu masa festiva. Avantajul e exclusiv numai al lor prin faptul ca le va fi mult mai usor sa pregateasca un meniu fix dar sa incaseze pret de a la carte.

Parerea mea.

Link la postare

@Toni,Subscriu

Link la postare

Asa cum am promis, revin cu locurile antamate pentru cazare. Din toti cei care erau inainte anuntati, au ramas partu, tari si mari...deci doua camere duble. Avand in vedere preturile si distanta de-acasa si pana acolo, lipsa de dialog a conducerii complexului cu noi (cu voi, cei care ati fost sa negociati), ma vad nevoit sa renunt la rezervari si vom merge toti pe orientare la fata locului. Oferte sunt, destule! Ca atare, vom ajunge mai din timp si ne vom caza acolo unde suntem tratati ca turisti, nu ca vaci de muls! Imi pare rau dar nu pot sta singur, iar colegii mei sa stea in alta parte! Masa festiva...la fel, "pas"!

Link la postare
acum 4 ore dantudor100 a scris:

Mersi de postare, @nicon....asta faceam si eu, dar nu cu motorul la fata locului, ci pe net. Cautam alternative. Daca reusesc sa beau o bere-doua, trei voi cauta locatiile descrise de tine.... daca nu, ma intorc seara acasa ( anul trecut m-a fugarit ploaia si am ales valea Oltului, daca ajuta timpul/vremea, voi alege: Brezoi-Voineasa- Obarsia Lotrului-Oasa si acasa )... 200km nu sunt chiar o distanta. Si cum nu am povesti cu toti membrii clubului, si nici dispozitia pentru sedinte....posibil sa fie suficienta o zi pentru strangeri de mana si ceva povesti.

.... de fapt , oare de ce dau explicatii referitoare la timpul, banii si "mofturile mele" ?....doar sa mai fac un post in plus!

acum 6 ore nicon a scris:

Buna Nicon, am sunat chiar acum la aceasta locatie dar au doar 15 camere si sunt rezervate .

Link la postare

Luati legatura si cu cei de la Strandul Termal din padure unde au 160 de locuri , nu sunt ocupate si costa numai 30 de lei de persoana cazarea la care s eadauga 20 de lei /zi accesul la bazin unde intri si iesi de cate ori vrei

tel 0250 750 992.

Mai sunt si alte pensiuni sau hoteluri la o suta de metri de Aqua Park .DSCN0264.thumb.JPG.a70eee27dbbd2d77501da81093bb0ff4.JPGDSCN0265.thumb.JPG.7b9e6e41de2f0f0cca3667b959ff0d87.JPGDSCN0266.thumb.JPG.dceb9101175d7a729ac67d28172a0ac3.JPG

... sau avem un stabiliment aici , cu sala de conferinte si strand propriu la o distanta de aproximativ 300 metri de Aqua Park CoziaDSCN0284.thumb.JPG.19b0688b7a089387e830f412fa00c0b5.JPGDSCN0285.thumb.JPG.e742455af0b310e90adc5e95278a37c9.JPGDSCN0286.thumb.JPG.f6b6930470ac78989150b6559879334c.JPGDSCN0287.thumb.JPG.6616ddc3644578b84a81953d903bfb0e.JPGDSCN0288.thumb.JPG.49c24ba3a82b1aa1214f83a62350e10e.JPG

DSCN0270.JPG

DSCN0271.JPG

DSCN0283.JPG

Link la postare
acum 16 ore ivan_pedala a scris:

... vom merge toti pe orientare la fata locului. Oferte sunt, destule! Ca atare, vom ajunge mai din timp si ne vom caza acolo unde suntem tratati ca turisti,

Daca rezervi ceva anticipat sa ma iei si pe mine in calcul cu o camera dubla ca ar fi frumos sa stam impreuna cei care nu vrem la Cozia.Cred ca si Silvia si Dantudor s-ar combina cu noi . Poate si Nicon .Merci

Link la postare

Am notat...poate trag o fuga pana acolo si rezerv, oricum, nu stam noi in cort! Sunt destule variante!:clap:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.