Mergi la conţinut

Intrunirea anuala 2019


Toni

Recommended Posts

Salut tuturor!

Initiez topicul pentru discutiile referitoare la intrunirea din ultimul weekend din Mai 2019.

Ultimul weekend incepe pe 31 Mai si se termina pe 2 Iunie. Un weekend mai devreme ar fi 24 - 26 Mai.

Deci primul aspect care trebubie discutat este data iar al doilea aspect ar fi locatia deoarece au fost mai multe voci care au spus ca ar fi bine sa mai schimbam locatia.

Eu personal in weekwndul 24 -26 Mai nu voi putea veni, deci as prefera 31.05 - 02.06, dar bineinteles ca majoritatea trebuie sa hotarasca.

 

Am deschis si votare pentru data si locatie. Votarea se incheie automat pe 31.03.2019 ora 23.59

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa. încep discuțiile contradictorii!!!intilnirea am stabilit toți ca va fi in ultimul Weekend din mai!!!deci alte discuții cu privire la data nu au rost!!!ca și locația de altfel—Calimanesti!!!!cine vrea sa se plimbe in alte locuri o poate face !!!locatia am stabilit-o odată așa ca întrebarea este inutila!!!cine mai poate veni și-și dorește vine cine nu nu!!!si gata!!!cine are bani vine cine nu nu!!!sa stea acasă!!!motociclismul este un sport scump!!!poti deschide lista cu cei ce doresc sa vina sa vedem disponibilitatea celor de la hotel!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile contradictorii sunt bune, duc la progres... bineînțeles cat timp sunt civilizate.

Progresul implica de multe ori si schimbare si cred ca e bine ca din cand in cand sa vedem daca nu ne dorim si altceva. Fiecare e liber sa isi spuna parerea.

În privința datei e ok ultimul weekend din Mai. Incepe pe 31 Mai si se termina in Iunie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spune si Toni, ultimul weekend din mai este incepand cu 31...deci Toni s-ar incadra perfect in cele stabilite. Nu scrie niciunde ca weekendul trebuie sa fie intreg in luna mai si cred ca sistemul de vot este unul util. Nu pot, ca mi-as schimba votul...uite-asa, de-al dracu'! :laugh:

Alt aspect este referitor la sportul invocat de Bujie, caruia ii dau dreptate ca motociclismul este un sport scump, insa aici nu-i dau dreptate fiindca nimeni nu practica sport si nu ne intrunim la competitii sportive moto...asadar, aici trebuie sa facem in asa fel incat sa vina cat mai multi motociclisti cu state vechi in motociclism, iar preturile trebuie astfel gandite si negociate incat sa nu excluda din start pe nimeni. Divizarea a-ncetat, iar faptul ca s-a inteles ca nu ne trebuiesc sefi si forme de organizare pompoase, a fost de bun augur! Multumesc celor care au inteles acest lucru si vor sa ne reintregim, asa cum eram la inceput...motiv pentru care tin sa-i multumesc in mod deosebit lui Vali Alexa pentru intelegere! Sper ca acum sa nu ajungem la cutite din cauza unui vot care sa schimbe putin (sau nu) ceva ce poate fi schimbat in bine. Asa ca il rog pe recidivistu' Toni sa umble la butoane si votul sa poata fi sters, in cazul in care cineva se razgandeste sau are alta optiune...ca nu suntem in parlament! Totodata sa faca ceva fiindca totalul celor care au votat nu bate cu "registrul", iar pe sectiuni procentele doar incurca...nu-s corecte! Hai cu vara, ca simt ca vom fi prezenti dublu fata de cati au fost in ultimii ani!:group:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 22 minute ivan_pedala a scris:

Asa cum spune si Toni, ultimul weekend din mai este incepand cu 31...deci Toni s-ar incadra perfect in cele stabilite. Nu scrie niciunde ca weekendul trebuie sa fie intreg in luna mai si cred ca sistemul de vot este unul util. Nu pot, ca mi-as schimba votul...uite-asa, de-al dracu'! :laugh:

Alt aspect este referitor la sportul invocat de Bujie, caruia ii dau dreptate ca motociclismul este un sport scump, insa aici nu-i dau dreptate fiindca nimeni nu practica sport si nu ne intrunim la competitii sportive moto...asadar, aici trebuie sa facem in asa fel incat sa vina cat mai multi motociclisti cu state vechi in motociclism, iar preturile trebuie astfel gandite si negociate incat sa nu excluda din start pe nimeni. Divizarea a-ncetat, iar faptul ca s-a inteles ca nu ne trebuiesc sefi si forme de organizare pompoase, a fost de bun augur! Multumesc celor care au inteles acest lucru si vor sa ne reintregim, asa cum eram la inceput...motiv pentru care tin sa-i multumesc in mod deosebit lui Vali Alexa pentru intelegere! Sper ca acum sa nu ajungem la cutite din cauza unui vot care sa schimbe putin (sau nu) ceva ce poate fi schimbat in bine. Asa ca il rog pe recidivistu' Toni sa umble la butoane si votul sa poata fi sters, in cazul in care cineva se razgandeste sau are alta optiune...ca nu suntem in parlament! Totodata sa faca ceva fiindca totalul celor care au votat nu bate cu "registrul", iar pe sectiuni procentele doar incurca...nu-s corecte! Hai cu vara, ca simt ca vom fi prezenti dublu fata de cati au fost in ultimii ani!:group:

Inteleg din postarile de mai sus ca intrunirea anuala va fi in perioada 24-26 mai 2019, la Calimanesti.Eu imi doresc sa participe la aceasta reuniune cat mai multi din cei care au renuntat sa mai faca parte din acest club de prieteni, uniti de o pasiune comuna si ani vechime pe doua roti .Consider ca este intrunirea potrivita pentru relansarea ideii ''MOTOVETERANII ADUNAREA".Cred ca multi din cei care nu s-au mai regasit intre prieteni si colegi,nu au mai fost ascultati ,au fost marginalizati sau indepartati,isi doresc in sufletul lor, sa faca parte din acest grup .Clubul motoveteranilor.Sper ca previziunea lui Ivan Pedala sa se implineasca ,sa fim prezenti in numar mare, veterani sau simpatizanti,sa uitam animozitatile si orgoliile ,sa ne reuneasca aceeasi pasiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore adrian radu -bujie a scris:

Ce ți se pare necivilizat din ce-am scris?recidivezi in atitudine fata de membri! Știi despre ce vorbesc!!oricum sau divizat membrii,de ce vrei sa-i divizeze mai mult!!!ne vedem la Călimănești in ultimul Weekend din mai 24 -26 mai!!!daca nu poți veni asta e !!

Nu mi se pare nimic a fi necivilizat din ce ai scris. Eu am vorbit despre un principiu general valabil si anume ca discutiile contradictorii sunt bune daca sunt civilizate, fara sa fac vreo aluzie ca ceea ce ai scris tu ar fi necivilizat. Imi pare rau dar iar ai inteles gresit, la fel ca si episodul celalalt despre care faci referire. Chiar nu inteleg de ce ai impresia ca toata lumea are ceva cu tine.

Despre divizarea membrilor, cand iti pasa mai mult? Cand ma intrebi pe mine: "de ce vrei sa-i divizeze mai mult!!!" sau cand spui: "si gata!!!cine are bani vine cine nu nu!!!sa stea acasă!!!" ?

Despre situatia in care ultimul weekend incepe in mai si se termina in iunie s-a mai discutat (tot atunci cand s-a stabilit si Calimanestiul ca locatie permanenta) si eu imi amintesc ca s-a stabilit ca in astfel de cazuri intrunirea sa se tina in aceste weekenduri care se termina in iunie tocmai pentru faptul ca probabilitatea sa nu ploua si sa fie un pic mai cald si implicit sa vina mai mult lume e mai mare. Deci daca vrei sa fii consecvent celor stabilite, te rog sa iti amintesti toate lucrurile care s-au stabilit si nu numai pe cele care iti convin tie.

 

Cum stii tu ca eu nu pot veni pe 24, la fel stiu si eu ca tu nu poti veni pe 31 dar eu nu iti spun: "daca nu poți veni asta e !!" ci eu iti spun ca mie chiar imi pasa si mi-ar parea rau sa nu poti sa vii. La un moment dat fiecaruia dintre noi i se poate intampla sa nu poata veni si trebuie sa ne asumam lucrul asta, nu sa tragem situatia de par astfel incat sa o modificam conform intereselor proprii. De asta e buna votarea de acum, pentru ca e o situatie un pic mai deosebita si vointa majoritatii trebuie sa fie suverana. Daca votul majoritar va fi pentru 24 Mai, eu nu am nici o problema sa ma conformez dar bineinteles ca o sa-mi para rau.

 

Asa ca... majoritatea sa hotarasca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://pro-bike.ro/forums/topic/109903-intrunirea-clubului-motoveteranilor-2014-calimanesti-caciulata-30-mai-1-iunie/

 

Au mai fost ani când "ultimul weekend" din mai s-a întins și în iunie! 

Eu una, ma chinui de azi dimineață să votez și nu reusesc...

 

A! Dacă aveți răbdare sa citiți topicul, chiar puțin din începutul lui, o sa vedeti că, atunci, propunerea inițiala a fost la Moeciu, și apoi, tot din motive financiare, locația s-a mutat la Călimănești... Recidivistilor 😇

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva nu e in ordine, au votat pentru o locatie 5 oameni si pentru alta locatie 3 oameni si apar 4 si 4 votanti , cu  50 % si 50 %

Si pentru data intalnirii au votat pentru prima 3 si pentru a doua 4 , si apare 25 % cu 75 %

 

Ce se intampla?

 

Si apropo, poate sa voteze oricine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca in fiecare an unii știu sa bage batul prin gard!!!din partea mea poate fi orice locație și bani!!!ajung peste tot!!!pt organizare ar trebui sa te ocupi tu Toni , la noua locație ,dacă tot vrei alta!!!Unde apare lista cu cei care au votat?votul trebuind sa fie nominal!!!am văzut ce-a zis Roșca și n-am văzut lista!!!ar fi trebuit sa deschizi o lista cu cei care mai doresc sa vina la întîlnire!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore Dan Rosca a scris:

Ceva nu e in ordine...

Ce se intampla?...

Asa cum am sesizat si io inainte, procentele si numarul votantilor nu bat (am inteles de la comanduire ca este vorba despre o eroare a sistemului de vot, dar contabilizarea se face corect)...iar eu sunt unul dintre cei care si-a schimbat votul (asa, de-al dracu'...am promis doar!) si numele mi-a ramas unde a fost prima optiune, iar votul s-a dus acolo unde mi-am dorit ulterior. Si poate mai sunt ca si mine... Deci...nu se fura!:thumbup1:

Referitor la desfasurarea intrunirii in alt loc, daca se va dori, dupa ce rasare ghiocelul, as putea incerca si io o negociere in cateva locuri ochite de anu' trecut. Daca se hotaraste majoritar sa ne vedem la Calimanesti, jos basca...ma supun votului majoritar! Totusi mi-as dori ca de organizare sa se ocupe Silviu (Ytu) fiindca stiu ca are trecere la patronii de-acolo si ar putea, cred, organiza si-o masa festiva in restaurantul hotelului, asa cum am mai facut-o in urma cu vreo cativa ani. Dar...asteptam voturile dumneavoastra!:pizza:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 16.01.2019 at 16:28 Dan Rosca a scris:

Ceva nu e in ordine, au votat pentru o locatie 5 oameni si pentru alta locatie 3 oameni si apar 4 si 4 votanti , cu  50 % si 50 %

Si pentru data intalnirii au votat pentru prima 3 si pentru a doua 4 , si apare 25 % cu 75 %

 

Ce se intampla?

 

Si apropo, poate sa voteze oricine ?

Nu e nimic in neregula cu votul ci doar o mica eroare de sistem. Diferenta provine din faptul ca Ivan si-a modificat optiunile de vot si ca numar de voturi s-a facut modificarea dar numele i-a ramas unde votase prima data. 

In plus, la data intalnirii nu apare numele meu dar votul ca numar este la 31.05 tot din cauza erorii de sistem.

De asemenea alta problema a fost ca unii useri nu puteau vota deloc.

I-am sesizat lui Noni erorile astea si a rezolvat foarte rapid problema imposibilitatii de vot a unor useri dar problema legata de posibilitatea ca cineva sa isi poata schimba optiunea de vot deocamdata a ramas pe jumatate, adica votul (ca numar) se poate muta dar numele ramane unde a votat prima data.

Acum in lista votantilor apare si Noni, nu pentru ca l-ar interesa votul nostru ci pentru ca a testat el insusi sistemul. Votul lui l-am sters ca numar dar el ca user a ramas in lista votantilor pentru ca nu am "butoane" ca sa il sterg si de acolo.

Pentru a elimina orice nelamurire sau suspiciune, voi face o lista mai jos cu numele si optiunea fiecaruia.

Pe 16.01.2019 at 17:08 adrian radu -bujie a scris:

Ca in fiecare an unii știu sa bage batul prin gard!!!din partea mea poate fi orice locație și bani!!!ajung peste tot!!!pt organizare ar trebui sa te ocupi tu Toni , la noua locație ,dacă tot vrei alta!!!Unde apare lista cu cei care au votat?votul trebuind sa fie nominal!!!am văzut ce-a zis Roșca și n-am văzut lista!!!ar fi trebuit sa deschizi o lista cu cei care mai doresc sa vina la întîlnire!!!!

Ca sa vezi numele celor care au votat trebuie sa apesi pe omuletul de langa numarul voturilor (vezi sus in partea dreapta). Asa cum am explicat mai sus, acum exista o neconcordanta datorita sistemului dar numarul de voturi e corect.

 

 

Lista votantilor si optiunile lor pana la momentul asta:

 

Calimanesti: 1. sorin56

                     2. Valeriu Alexa

                     3. Dan Rosca

                     4. ytu60                         

                     5. kato_arad

                     6. Slik Radu

                     7.AdiVFR

                     8. Vlad Dumitrescu                    total = 8 voturi

 

Alta locatie:  1.Toni

                     2. Ivan Pedala

                     3. Mirela

                     4. Pedros

                     5. old steed

                     6. pdv

                     7. bluerider53

                     8. dantudor100                             total = 8 voturi

 

24.05 :          1. Valeriu Alexa

                     2. Dan Rosca                                total = 2 voturi

 

31.05:           1.Toni

                     2. Ivan Pedala

                     3. sorin56

                     4. ytu60

                     5.Mirela

                     6. kato_arad

                     7. Slik Radu

                     8. Pedros

                     9. old steed

                   10. pdv

                    11. AdiVFR

                    12. Vlad Dumitrescu

                    13. dantudor100

                    14. bluerider53                                 total = 14 voturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane!!sa terminam cu ipocrizia!!!ce masa festivă cind voi nu puteați plăti prețul hotelului?la Sacelu cind ai organizat tu era in 2012 alți bani!!!au crescut prețurile și salariile și voi vreți prețuri mici???faceti asta doar de amuzament știind ca veți găsi adepți!!!vreti sa fiți tratati ca veterani dar comportament de adolescenți!!!Toni ai uitat sa răspunzi te ocupi de organizate? Oricum nu participi decis cind ești în țara și atunci corespunde cu Grecia!!!la alte întîlnire nu te-am văzut!!asa ca dacă ești in țara vii,nu trebuie sa-i determini sa schimbe data și locul doar ca sa vii tu!!o sa vb la întrunire dacă se vor alinia planetele!!!discutia ta cu președintele Alexa ai stabilit tu sa ne vedem pe 31?ca sa mergeți in Grecia imediat după întrunire?nu-i frumos !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 ore adrian radu -bujie a scris:

Ivane!!sa terminam cu ipocrizia!!!ce masa festivă cind voi nu puteați plăti prețul hotelului?la Sacelu cind ai organizat tu era in 2012 alți bani!!!au crescut prețurile și salariile și voi vreți prețuri mici???faceti asta doar de amuzament știind ca veți găsi adepți!!!vreti sa fiți tratati ca veterani dar comportament de adolescenți!!!Toni ai uitat sa răspunzi te ocupi de organizate? Oricum nu participi decis cind ești în țara și atunci corespunde cu Grecia!!!la alte întîlnire nu te-am văzut!!asa ca dacă ești in țara vii,nu trebuie sa-i determini sa schimbe data și locul doar ca sa vii tu!!o sa vb la întrunire dacă se vor alinia planetele!!!discutia ta cu președintele Alexa ai stabilit tu sa ne vedem pe 31?ca sa mergeți in Grecia imediat după întrunire?nu-i frumos !!!

Mi-e foarte greu sa inteleg ceva din ce ai scris mai sus cu toate ca imi dau toata silinta. Imi pare rau, dar te rog sa fii mai explicit si mai coerent ca sa putem comunica.

 

Eu unul plec in concediu pe 05.06.2019, deci nici pe 24.05 si nici pe 31.05 si mi-am organizat plecarea atunci tocmai ca sa pot veni la intrunire. Nu are nicio legatura concediul meu cu data intrunirii... dar absolut niciuna. Pe de alta parte stiu ca tu ti-ai facut rezervare in Tassos in perioada weekendului 31.05 - 02.06 cu toate ca stiai (sau poate ai uitat) ca intrunirea a fost stabilita cu ani in urma pentru weekendul respectiv si acum incerci sa deturnezi data intrunirii astfel incat pe 24.05 sa mergi la intrunire si pe 31.05 sa fii in Tassos... dar imi reprosezi mie ca nu e frumos ca pe 05.06 ma duc in Grecia...:confused:... asta e culmea ipocriziei.

EU NU AM STABILIT NIMIC CU NIMENI, CI EU AM INITIAT UN VOT PE SUBIECTUL ASTA ASTFEL INCAT SA HOTARASCA MAJORITATEA SI IN FELUL ASTA SA FIE SANSE MAI MARI SA VINA MAI MULTA LUME. O discutie avuta cu Alexa nu inseamna ca am stabilit noi ceva si dupa cum vezi Alexa a votat 24.05... deci ce tot spui tu acolo???

Dupa cum vezi, votul merge in sensul ca locatia sa fie tot la Calimanesti dar eu nu ma dau cu curul de pamant si nici nu fac spume la gura ca nu iese cum mi-as dori eu si nu as avea vreo problema nici in cazul in care data votata va fi 24.05. Si stii de ce? Pentru ca eu inteleg ce e democratia si ii respect pe ceilalti respectandu-le optiunile, inclusiv pe ale tale daca in loc sa te lamentezi atat, ai pune mana si ai vota.

 

Pentru ca insisti cu intrebarea daca nu organizez eu, iti raspund si la asta: eu nu mi-am luat angajamentul ca ma voi ocupa de organizare, deci nu, nu ma voi ocupa eu indiferent unde va fi, dar daca vreodata o sa imi asum eu organizarea vreunui eveniment, sa fii sigur ca eu nu o sa imi fixez vacanta personala exact in perioada in care ar trebui sa ma ocup de organizare.... asa cum fac altii.

 

Sper ca de data asta ai inteles ce am scris iar daca tot nu ai inteles... vorba ta: asta e!

Consider ca deja am pierdut prea mult timp cu discutia asta si am irosit si timpul cititorilor, asa ca te rog sa o incheiem.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 10 ore adrian radu -bujie a scris:

Ivane!!sa terminam cu ipocrizia!!!ce masa festivă cind voi nu puteați plăti prețul hotelului?la Sacelu cind ai organizat tu era in 2012 alți bani!!!au crescut prețurile și salariile și voi vreți prețuri mici???faceti asta doar de amuzament știind ca veți găsi adepți!!!vreti sa fiți tratati ca veterani dar comportament de adolescenți!!!...

 

Daca te referi la mine, afla ca imi permit sa platesc oriunde, chiar si-n Dubai (am serviciu, am inca un salariu asa si-asa, am de la cine imprumuta in caz ca nu ma descurc...), dar ce te faci cu ceilalti care au iesit la pensie (iar pensiile lor nu depasesc factura mea de telefonie mobila), ce te faci cu aia care nu au un serviciu sau surse de venit stabile...?! Ori, stai, ca motociclismul este un sport costisitor si daca unii nu-si permit, mai bine sa se plimbe cu bicicleta sau doar cu bastonul prin parc! Daca gandesti asa, te sfatuiesc prieteneste sa mergi la intruniri cu bulibasii ori politicienii, fiindca pe ei nu-i intereseaza pretul platit pentru o chermeza! Si sustin ideea ca negocierile sa le poarte Silviu insotit de oricare dintre cei care v-ati ales sa reprezentati cu mandrie acest club. Si inca mai sustin si ideea unei mese festive organizate sambata, fiindca sedinta si masa festiva ne tin uniti...nu micile bisericute din ultimii ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai lasati-l in plm de Calimanesti.

De majoritate nu se mai tine cont?

Iar va strangeti cativa tartori?

De aceea ne merge bine,,,,ca pe unii ii doare la basca de altii.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne luam dupa vot (9), locatia inca se discuta (50-50), iar perioada pare ca este destul de clară. 

Dupa mine nu este devreme sa ne interesam si de alta locatie, ca sa existe si o alta varianta cu preturi si facilitati

Putem juca la doua capete si sa alegem (vota) cea mai avantajoasa varianta. Pana atunci nu se poate negocia nimic daca nu stim nr de participanți respectiv nr de camere.

Pana acum sunt probabil între 5 si 10 camere. Ce discuție se poate purta?? Ce negociere??

Trebuie ținut cont de necesităților noastre:

1. camere suficiente ca sa stam toti in aceeași locatie

2. sala de sedinte

3. restaurant in care sa intram toti, eventual cu meniu a la carte (regim, vegan, etc)

 

Eu sunt de părere ca locatia de la Căciulata acoperă toate cerințelor noastre si este relativ in centrul țării. 

Si ca sa citez pe domnul Rosca. Părerea mea

acum 3 ore pedros a scris:

 

De majoritate nu se mai tine cont?

 

 

Pedros. Care majoritate??? :lol2::yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 7 ore ytu60 a scris:

 

Pedros. Care majoritate??? :lol2::yahoo:

Ai rabdare,,om trai si om vedea.

Se vor strange iar 20-25 cu tot cu muieri,,,si vine Emil cu ai lui si iar tragi linie si da 35 de membri. Sper sa-ti placa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi daca ar veni Emil cu ai lui ,Ivan Pedala cu ai lui,Adrian Bujie  cu ai lui,Pedros cu ai lui ,ai noștri cu ai noștri și să rezulte un grup de veterani autentici reuniți de pasiune comuna si o viata pe doua roti?Nu data întâlnirii sau locația este problema in acest grup.Parerea mea...(citez pe dl.Rosca)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 32 minute pedros a scris:

Ai rabdare,,om trai si om vedea.

Se vor strange iar 20-25 cu tot cu muieri,,,si vine Emil cu ai lui si iar tragi linie si da 35 de membri. Sper sa-ti placa.

Ai dreptate Pedros, sa asteptam voturile. 

Cine dorește alta locatie sa faca propuneri si sa se ocupe de organizare. Din butoane este usor sa critici

Eu ma supun majoritatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc si ma minunez ce se posteaza pe aici. Acus ajungem sa ne cerem si extractele de cont. Jenanta abordare. Discutii puerile fara substanta. mai vorbiti domnilor si la subiect. Lasati orgoliile si haideti sa ne bucuram impreuna cat ne mai tine fizicu pe doua roti. Sa ne revedem cu bine :)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul este Întrunirea anuală a Clubului Motoveteranilor.Este bine sa participe la sedinta ce va fi toți cei care consideră că sunt ,au fost,vor fi membri în Clubul Motoveteranilor.Cred si imi doresc sa se stabileasca prin vot evoluția viitoare a Clubului nostru.Daca se poate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

    Dupa cum decurg discutiile .... nu cred ca voi participa la sedinta. Asa am facut la ultimile doua participari ale mele la Întrunirea anuală a Clubului Motoveteranilor (anul trecut consider ca am "cheltuit" mai bine timpul in apa decat la sedinta).

    Locatia ...indiferenta, atata timp cat ma face sa imi "sfaraie" calcaiele sa fug de acasa. Calimanestiul e placut, imi place mult apa, dar.... si de gratare te saturi dupa o saptamana!

    Observ ca se agita lumea dupa nu stiu ce standarde de confort...dar cu unii dintre voi m-am intalnit si la locatii fara mofturi , chiar si cu cortul. Consider ca pana pot sa stau in saua motorului cu scopul de a ma revedea cu prietenii, pot suporta si "doar o camera aerisita si un pat curat", sau chiar cort. Tin minte Tismana- am fost cu cortul, unde seara tarziu "Bucurestiul" a plecat la camera, iar "provincia" a depanat povesti, a golit sticle, a legat prietenii langa foc...pana dimineata. La Sacelu am luat camera ...cam degeaba, acelasi motiv- fara foc. Dupa  intrunirea de la Sighisoara a cam disparut entuziasmul ala... povestile mai "subtiri" , la fel si grupurile, seara destul de devreme se retrage fiecare la barlogul lui.... Unde vreau sa ajung? Confortul la care tindem toti, a racit grupul. Sa nu imi spuneti de varsta! Saua motorului si ploile au tabacit doar pielea si fundul pantalonilor, mintea e blocata undeva devreme. Poate si chestiile astea au racit, divizat, micsorat grupul.... a, si orgoliile alea gratuite de genul "masculul alfa" care apar in orice grup.

    In concluzie, ca tot am zis ca raman doar simpatizant al ideii de club, nu si a felului cum merge clubul... daca felul in care se desfasoara clubul se suprapune cu felul meu de a fi, voi spune si eu prezent. 

 

 

na, ca mult am batut din gura.... sper sa aiba si inteles ( nu am rabdare nici macar eu, sa citesc ce am scris!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punct de vedere: 

Referitor la întâlnirea și întrunirea anuală eu am reținut următoarele: - locația, să rămână la Călimănești

                                                                                                             - perioada, în ultimul weekend din luna mai

Cele relatate mai sus, dacă nu sunt conforme cu realitatea, vina o are vârsta.

Conform dex., weekend=sfârșit de săptămână (cuprinzând sâmbătă și duminica), destinat odihnei.

Este bun exemplul:     31 mai 2014 (sâmbătă) - 1 iunie 2014 (duminică)

Dar,                             31 mai 2019 (vineri) -      1 iunie 2019 (sâmbătă) - 2 iunie 2019 (duminică)?

La întrebări simple răspunsuri simple.

Optez pentru: - locația        Călimănești

                       - perioada    25-26 mai

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 16 ore daniela a scris:

Punct de vedere: 

Referitor la întâlnirea și întrunirea anuală eu am reținut următoarele: - locația, să rămână la Călimănești

                                                                                                             - perioada, în ultimul weekend din luna mai

Cele relatate mai sus, dacă nu sunt conforme cu realitatea, vina o are vârsta.

Conform dex., weekend=sfârșit de săptămână (cuprinzând sâmbătă și duminica), destinat odihnei.

Este bun exemplul:     31 mai 2014 (sâmbătă) - 1 iunie 2014 (duminică)

Dar,                             31 mai 2019 (vineri) -      1 iunie 2019 (sâmbătă) - 2 iunie 2019 (duminică)?

La întrebări simple răspunsuri simple.

Optez pentru: - locația        Călimănești

                       - perioada    25-26 mai

 

 

Este mai sus sistemul de votare daca urmariti topicul. dati acolo dorintele :)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...