Mergi la conţinut

Lista participanților la întrunirea anuală Căciulata 31.05-02.06 2019


ytu60

Recommended Posts

Ca sa putem începe discuțiile si negocierea cu hotelul sunt necesare si un nr aproximativ de camere

Rog pe cei ce doresc sa participe la întrunire sa se înscrie in lista cu nume, numar de persoane si tipul de camera ( dubla sau single)

Am deschis acest topic exclusiv pentru inscrieri, orice comentariu care nu se referă la nume, nr de persoane tip de camera etc vor fi mutate sau sterse.

In cerere de oferta, am solicitat cazare mic dejun, sala de conferințe si bineinteles masa festivă de sambata seara in restaurantul hotelului. In felul acesta vom petrece o seara împreuna in aceeași locatie.

 

Va mai amintiți Întrunirea anuală 2014??

Incercam sa reedidam acele  frumoase clipe petrecute între prieteni motociclisti.  

 

Semneaza...... Organizatorii (indiferent cine sunt ei)

 

 

      Nume.                              Nr persoane.      Tip camera.     Nr nopți.   Data cazare             Avans

 

                                                                                                                         31.05-02.06         

1.  Alexa Valeriu.                       2.                         dubla.           2.                    -"-

2.  Dumitrescu Silviu +             2.                         dubla           2.                    -"-  

     Anton Banciog  (Toni)                                  

3.  Papacica Adrian                   2.                         dubla.           2.                    -"-                                          

4.  Brinzan Constantin             3.                         apart             2.                    -"- 

5.  Ciudin Marian                      2.                         dubla             2.                   -"-                   

6.  Oprea Alexandru                 1.                        single             2.                   -"-  

7. Nicolae Alina                       2.                         dubla              2.                  -"-      

8. Diaconu Alexandru             2.                         dubla              2.                  -"-   

9. Spanu Mihai.                       1.                         single.            2.                   -"-

10. Baloi Mihaita                      2.                         dubla              2.                  -"-

11. Fotescu Dan                       2.                         dubla              2.                  -"-       

12. Bivolaru Iulian                    2.                         dubla              2.                   -"-      

13. Popescu Sorin.                   1.                         single.            2.                  -"-

14. Iordache Florin.                  2.                         dubla.             2.                  -"-

15. Dumitrescu Vlad                 2.                         dubla               2.                 -"-  

 

                         

16. Popescu Marian                  1.                         single.           1.              31.05 - 01.06.

                   

 

                               Persoane.  27.      Camere   Duble 10.   Camere   Single 4.   Apartament 1.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni featured şi pinned this topic
  • 2 weeks later...

Nu va grabiti cu concluziile. Rezervarea este facuta astept doar preturile modificate de la 1 iunie
Este timp suficient, aproape doua luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pentru cei grabiti su nerabdatori:

incercati singuri sa faceti o rezervare sau o informatie de costuri in acea perioada

sau dupa 01.06 si veti constata ca nu au inca preturi afisate.

DECE? Nu pot raspunde la aceasta intrebare. probabil nu au stabilit inca tarifele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 19 ore ytu60 a scris:

Nu pot raspunde la aceasta intrebare. probabil nu au stabilit inca tarifele.

 

Poti macar sa ne spui daca se tine intalnirea la Calimanesti in acea perioada si indiferent de preturi? 

Trebuie sa imi fac rezervare peste drum si sunt presat de timp.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform votului, intrunirea se tine la Calimanesti-Caciulata, restul sunt speculatii

Va voi tine la curent cu tot ce apare

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu Silvia și Costel suntem la Caciulata

Avem prețuri intr-un final

 

camera dubla        325 lei/noapte

inclus in preț 110 lei bonuri masa

 

camera single.       219 lei/noapte

inclus in preț 55 lei bonuri masa

 

apartament.           490 lei/ noapte

inclus in preț 165 lei bonuri masa

 

Am rugămintea de a va face singuri calculul costurilor, scăzând din preț bonul valoric de masa.

Respectiv 

- 55 lei de de persoana pe zi pentru single

- 110 lei doua persoane pe zi pentru

dubla

- 165 lei trei persoane pe zi pentru

apartament

 

Masa festivă cu băuturi incluse 

aproximativ 140 lei/ persoana

voi primii pe mail preț exact și in ce consta meniul cu doua sau trei feluri de mâncare 

 

Va rog sa reconfirmați sau nu rezervările facute

 

cand ajung acasă voi trece toată lista in roșu și aștept confirmările voastre

Si așa sunt plin de nervi, va rog fără comentarii in plus sau fără rost

Sigur este ultimul an când întrunirea se va tine la Calimanesti


 

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem preturi, astept confirmarile pana cel tarziu duminica seara (19.05.2019)

Luni la prima ora trimit lista cu cati suntem, cei care intarzie isi pot face rezervari singuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat dece ne-au tinut asa de mult cu preturile

Aveau contract cu casa de sanatate si asteptau semnarea contractului

si cu ministerul muncii (casa de pensii) in valoare de 350 milioane lei (noi)

Odata semnat ii cam doare la bascheti, sunt ocupati 99% tot anul.

Acum am inteles dece nu se puteau face rezervari nici directe , nici prin agentii

de turism, nimeni nu avea preturi.

Asa ca au facut preturile pe care le-au dorit si cine vrea, vrea, cine nu, nu.

Tarifele s-au modificat incepand cu data semnarii contractului, respectiv 

16 mai si nu cu intai iunie.

Oamenii sunt asigurati si nu negociaza nimic. Putem avea surpriza sa fim cazati 

in doua hoteluri (Oltul si Caciulata). Am spus ca nu ne deranjaza, hotelurile sunt legate 

(cum bine stiti) pe la mezanin sau tunelul ce merge la piscine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm si eu o camera single 2 nopti... dar ma gandesc ca poate ma cuplez cu cineva la o camera dubla. Deocamdata ramane single.

 

Deoarece din cauza unor probleme de sanatate, mai nou nu pot sa mananc orice si nici alcoolul sau sucurile nu imi sunt recomandate, eu nu prea agreez sa platesc 140 lei pentru masa festiva cu un meniu din care probabil nu o sa pot consuma nimic. Daca se accepta comanda a la carte, atunci e ok, daca nu atunci nu voi participa la masa festiva.

In ziua cu masa festiva cheltuiala impusa pentru mancare si bautura va fi de 55 + 140 = 195 lei / persoana. Parca e cam mult totusi.

 

De altfel, avand in vedere "tratamentul" pe care ni l-au aplicat, ar trebui sa nu mai facem nicio masa festiva la ei si sa mergem la carciuma de vis-a-vis unde am fost si in anii trecuti unde isi comanda fiecare ce doreste si cat doreste si de unde nu ne da nimeni afara.  

 

Daca masa festiva e impusa si conditioneaza sejurul nostru acolo, atunci avem o problema.

Silviu, poate ai mai multe informatii referitoare la aspectul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masa festiva am cerut-o noi, tocmai ca sa fim impreuna sambata seara

insa pretul cam da peste cap pe multa lume

Nu este impusa, de cazare sunt lagate doar bonurile de masa

Si eu sunt pentru fara masa festiva

acum 49 minute cristichivu74 a scris:

 

Anulez rezervrea.

OK am marcat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

Mai scriu o data ca vad ca are defect.

Ce ziceti as putea sa vin si eu la marea sarbatoare din 31 M.A.I. 2019 ?

Daca da , un loc pentru 2 nopti 31 si 01 iun.

Multam fain !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 17 ore A.Tw. a scris:

Salutare la toată lumea

Salutare si tie

OK. Am marcat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.
  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...