Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

cristi-mic

chopper Dnepr modificat total

Recommended Posts

Vind Dnepr 11 modificat (cadru, furca, ghidon, roti, frine, rezervor, transmisie, toata partea din spate, electrica, aprindere, carburatie, esapament etc). Pret 1100 Euro negociabil, cu piese de schimb (un arbore motor, o cutie de viteze, semeringuri, stop, semnalizare, diverse maruntisuri utile) si o casca. Email cristi-mic@xnet.ro (alte foto), tel. 0722.269.486

Schimb motocicleta cu un enduro de 600 (XT sau DR) in stare buna, inmatriculat.

post-7-1092266380_thumb.jpg

post-7-1092266380_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Bascula spate am incercat s-o modific la inceput, apoi am spus ca nu are rost, asa ca e originala. Doar am incercat sa o mai cracanez putin la cald, nesemnificativ.

Roata spate:

Janta e de la o roata de rezerva pe 16 (ingusta, din aia mica) cu centrul scos. Apoi am facut lateralele din doua discuri de tabla si la mijloc am pus butucul de Nipru scos din janta originala (la strung) si adaptat cu niste flanse. Discul de frina (de Dacie) se prinde in suruburi pe partea stinga.

Daca mai pot sa te ajut cu ceva spune-mi.... ;)

Link la postare

Daca ai poze cu sistemul de franare... ar fi OK! Cum ai prins discurile de tabla de janta de 16,le-ai sudat?Nu ai avut probleme cu echilibrarea rotii dupa ce ai facut modificarile?Numai bine!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.