Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Banditu

expirat Exista vreunul in stare sa aduca piese?

Recommended Posts

Oameni buni, exista careva pe aici care chiar poate sa aduca piese pentru un motor Honda? Toti se lauda ca aduc, dar cand vine vorba sa iti procure piesele, ba a fost inchis la magazin, ba aduc marfa, ba e motorul prea vechi si nu gasesc piese... Chiar asa? In Germania???!!!! La reprezentanta Honda?!! Pai daca aveam motor, nu prea cred ca aveam nevoie de piese pentru el. Parca motoarele vechi sunt mai uzate si au nevoie de piese, nu cele noi...

Ca sa nu o mai lungesc... daca e cineva in stare sa aduca piese pentru o Honda din 1983, il rog sa dea un semn.

Multzam fine celor ce se ofera sa ma ajute.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de segmenti pentru CM, nu CB. Nu stiu daca se potrivesc de CB.

Hai sa las detalii, poate se gaseste cineva care sa aduca piese: Honda CM 400T, din 1983, serie sasiu NCO1-3102538, serie motor NCO1E – 3102539,

am nevoie de segmenti cota 0, set garnituri, intinzator lant pompa de ulei, simering ax schimbator, flanse cauciuc dintre carburatoare si chiulasa, filtru ulei.

Filtrul de ulei se gaseste la Louis (cod 10050251), ca si setul de garnituri (cod 10042241). Insa cele mai importante piese sunt segmentii, care evident nu se gasesc la Louis...

Link la postare

scuze bandi ca te deranjez, observ ca cauti si nu gasesti.

tu ai avut nipra!

in afara de cacatele alea de gume 4.00-19 70L asa scrie pe ele made in URSS, se gasesc si altele ce se potriveste pe janta niprului.?

eu caut niste gume care sa fie inalte si nu late se cumoaste problema, da in cardan, ca atare numai inalte pot sa pun sai schim un pic disignul la motor,daca sti cumva la cine pot apela sau daca sti niste masuri la gume ce ar veni pe nepra. au oricine ma poate lamuri in privinta asta il astept cu sugesti.

mosu2007@yahoo.com

mersi.

Link la postare

Man, ce sa iti zic.... de gume mai inalte nu stiu, incearca la Cristi Tunaru. Daca vrei gume mai late si implicit janta mai lata, ai 2 solutii: ori strunjesti cardanul si il subtiezi in zona in care vine guma, ori faci modificari la sasiu, dar nu o mai vinzi, ca Dinicutzu nu iti face omologare la RAR chiar asa usor...

Vezi ca Nicu Profesoru' mai facea modificari.

Link la postare

scuze ca ma bag si eu sa stii ca sunt niste laudarosi,am si eu aceasi problema avind o motocicleta mai veche de prin 85,pe care intrebi zice ca e prea veche,dar ei nu se uita ca, curtea e plina de moto second-hand ......aduc numai piese pentru modele recente mai grav e ca unele reprezentante nici nu au macar o baza de date pentru modelele mai vechi....eu care am o europeana si e greu dar tu ......... :beer::beer::beer::beer:

Link la postare

Salut,

Daca nu ma insel prea rau Honda CM din 83 are acelasi motor ca si Honda CB 83 (in tineretile mele am avut si io o CB 400 din 83). Intra pe motorbikes.be si fa o comparatie intre cele 2 modele ( s-ar putea sa-ti faca o comparatie detailata). Daca au acelasi motor problema ta e ca si rezolvata pt ca mai erau anunturi cu CB 400 si eventual iti iei un motor complet. Cel mai bine e sa ai un prieten care iese afara si care are timp sa-ti comande piesele. Ca fapt divers, un prieten de-al meu avea nevoie de niste piese pt o Honda si la Honda Romania costau 1300 de iepuroi iar din Germanica au veni cu 600. Io inteleg ca e foame mare dar sa nu exageram!!!!!!

Bafta multa si sa ne vedem pe strada :beer:

Link la postare

Prietene, vezi ca pe celalalt site este un tip Luci din Tm ..are nickul FTW...singurul care m-a ajutat cu piese s-h, nu ca restul bagatorilor de seama care pun anunturi si apoi dispar ca magarii in ceata.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.