Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

faszka

expirat gnome rhone din 1937

Recommended Posts

Modelul motocicletei:

An de fabricatie:

Capacitate cilindrica:

Putere:

Nr. de Kilometri:

Situatia actelor:

Starea motocicletei:

Culoare:

PRET:

Oras:

Persoana de contact / nr. de telefon:

Alte detalii...

Atasati imagine (NU TREBUIE sa depaseasca 300kb)

Modelul motocicletei: gnome rhone

An de fabricatie:1937

Capacitate cilindrica: 800

Putere:

Nr. de Kilometri:

Situatia actelor: fara

Starea motocicletei: functionabil

Culoare:

PRET:astept oferte/accept schimb auto/moto

Oras:tg.secuiesc

Persoana de contact / nr. de telefon: 0722736240

Alte detalii...

Atasati imagine (NU TREBUIE sa depaseasca 300kb)

post-6405-1140560976_thumb.jpg

post-6405-1140560978_thumb.jpg

post-6405-1140560976_thumb.jpg

post-6405-1140560978_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

sunteti de coma. am ras o ora... cel mai tare e ca nimeni nu stie despre ce vorbeste. oare daca va arat o poza cu un gater d-ala tiganesc si va spun ca e kubelwagen doar ca are nu-stiu-ce lipsa ma credeti???????

a pus cineva o poza pe aici (si bine a facut):

/veteran_de_800cm_boxer-t14454.html">http://www.pro-bike.ro/forums/veteran_de_8...xer-t14454.html

ce dreq, unde vedeti voi vreo legatura intre cele doua ??????????

TREZITI-VA!!!

cel mai grav e ca uneori si ala care vinde crede ce spune! dar nu cred ca e cazul aici :D

Link la postare

In afara de motor si cutia de viteze nu pre vad ce mai este original nici macar schimbatorul de viteze. Pt. toti cei care nu stiu prima prima furca telescopica a prezentat BMW in anul 1935 cu modelul R12 iar ceilalti producatori au aparut mai tirziu cu furca telescopica.In `37 francezi incercau sa copieze furca telescopica. Roata din spate pare a fi de M iar cadrul cred ca la facut un meserias.In anii aceea se produceau in europa doua modele de 800, iar amindoua erau cu ataj, si francezi aveau cadrul din tabla in´37. In final vreau sa spun ca un motor nu face o motocicleta, si la multe motociclete furca de tip paralelogram valoreaza mai mult decit un motor

Link la postare

Aplauze pentru Myke. Da-mi voie sa-ti spun ca avnd m72 sunt sigur ca grupul si roata spate provin de la M. Cadrul ori este de M ori e ceva care provine dintr-unul de M, lipsesc ranforsarile de la bara metalica verticala paralela cu amortizorul de spate. Cat despre restul, omul asteapta oferte, deci sa-i uram succes...... :D

Link la postare

daca mariti poza si va uitati mai bine la cardan o sa vedeti ca nu prea a fost meserias ala cara a facut cadru ci mai de graba carpaci.In satrea care e nu poti sa mergi mai mult de 100-200 de km si o sa plezneasca grupul sau sa se rupa cardanul.Am mai vazut asa ceva si la un simson aranjat bine de tot, este o fumusete dar pacat ca nu se poate folosi ci decar sa o admiri asa in vitrina.Sfatul meu pt cei care se cred meseriasi si cred ca ei pot face din cacat bici......nu va mai apucati daca nu aveti habar de ce faceti.

daca mariti poza si va uitati mai bine la cardan o sa vedeti ca nu prea a fost meserias ala cara a facut cadru ci mai de graba carpaci.In satrea care e nu poti sa mergi mai mult de 100-200 de km si o sa plezneasca grupul sau sa se rupa cardanul.Am mai vazut asa ceva si la un simson aranjat bine de tot, este o fumusete dar pacat ca nu se poate folosi ci decar sa o admiri asa in vitrina.Sfatul meu pt cei care se cred meseriasi si cred ca ei pot face din cacat bici......nu va mai apucati daca nu aveti habar de ce faceti.

post-1001-1152492016_thumb.jpg

post-1001-1152492016_thumb.jpg

Link la postare

nu te surmena, asta din '37 nu a fost facuta ca sa se mearga cu ea, ci ca sa se vanda si atat. din fericire nimeni nu e atat de pocnit in cap incat sa o mai si cumpere.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.