Mergi la conţinut

Locul unde povestesc motoristele


Lila

Recommended Posts

sunt o fata, care urmeaza cursuri de condus motocicleta. la 11 sept o sa am examenul. :scooter:

accept cu placere urarile voastre. :flex:

vreau sa plimb cu motocicleta speed,dar nu sa mor din cauza vitezei.

oricum, la poligon nu se poate invata tot despre motociclism, dar sper sa nu fiu pansata din cap pana in picioare toata vara, anul viitor.

de obicei sunt prezenta si la intruniri.

abia astept sa am motorul meu, ca nu am inca.

si la noi in familie motociclismul este un virus, care le afecta si pe parintii mei...

...cred ca am mostenit cea mai buna parte din viata lor :dance:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Fataaa, voi ce inalbitor folositi?

Kidding :smile: . Am trecut sa va salut si sa ma prezint: Liana e numele meu si Suzuki Rm85 e numele ei. Vad ca fetele pe-aici trag la viteza :P . De noroaie nu povestim? Cum eu sunt din Bucuresti iar miniracheta e la Sighisoara, unde-i terenul de ture, probabil ca o sa ma primiti cu tsoacla. Apropos - ce ziceti de Bikers si Etrusco pentru intalniri fara roti (sau fara alcool). Mi-ar placea sa mai vorbesc si cu fete motoriste, ca altfel merge discutia (fara sa fiu feminista, bleah).

Bafta celor care au si celor care vor motoare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Buna, Mona si scuze ca ai asteptat. Esti tare la obiect, exact cum imi place. Vinerea aviatoare sunt libera dupa 16.00 asa ca la Fantana Miorita pe partea cu gara sa nu stam in strada si am cateva propuneri despre incotro. Mai pot suna o prietena care ar putea sa vina si te las sa decizi "momentul".Aranjez eu sa fie vreme buna, daca nu ...ce conteaza.

Bag de seama ca voi fetele sunteti mai organizate, CATEODATA, dar in ce priveste viata cu moto. maimereu.

felicitari...........!!!!!!!!!!!!!!!! si tineti-o tot asa .

Bafta multa!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Oma am carnet de vrun an, numai ca trebuie sa mai am rabdare ;)

Daca va intalniti intre voi sa faceti poze :wub:

Mada

Servus

Sunt Mihaela si am reusit sa le am pe amandoua si carnetu si motoru' anul asta :wub::P

Din pacate fiind incepatoare ma plimb prin galati ptr ca aici am unde sa il tin si mai e un pic din vara, dar la anul vin in Buc.

As vrea sa gasesc cateva fete si ceva baieti pentru cutreierat plaiurile din romania. :beer:

Daca sunt fete din Galati care vor sa se plimbe le rog sa imi trimita un mesaj pe forum.

m

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor :wub: Ma numesc Madalina, am 24 si ma straduiesc sa strang bani de motor, dar nu se va intampla curand, costa mult.....

Bafta la intalnire si poate faceti si voi niste poze ;)

Mada

dc meyy mz-ul ce are?!?si eu am voshod si pana strang de ceva mai mare ma bucur de el;) numai bine!!!...

Buna fetelor :smile: Eu sunt Oana , din Bacau, am 16 anisori si am o Honda Varadero 125cc cu care am facut cam 500 km pana acum :rolleyes: asfalt uscat!

Buna asa!!! tzine-o tot asa meyy!!!:*...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Hy, everybody!

Ma prezint si eu pentru ca asa e elegant:

Numele meu este andreea si sunt dependenta de motociclism. :P

...alte date personale:

permis de vreo 2 ani jumatate,

cam 25.000 km la bord,

fosta chopperista

actualmente indragostita de o yamaha fz6

... si poze cu cele 2 fete ale mele:

post-8477-1226079230_thumb.jpg post-8477-1226079268_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

salut! daca sunteti asa primitori vin si eu :)

numele meu este ana maria, am 20 ani si sunt din bucuresti

am fost dintotdeauna pasionata de motoare mai exact de cross-uri (salivam in fata televizorului la campionate cand eram mica) iar in timpul scolii m-am atasat de chopper-ul/cruiser-ul pe care am invatat sa merg(suzuki gn250)

avand doar 1,60 si 50kg nu ma pot urca din pacate pe toate motoarele si inca nu m-am decis ce sa-mi iau intre cross si chopper/cruiser dar sigur imi iau motor pana in primavara cel tarziu

vara vesnica si asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit ana maria. :scooter:

La inaltimea ta e intr-adevat mai complicat cu motoarele inalte. Dar de ce intre Cross si Custom... nu e cam mare distanta?

Mai era un topic pe la incepatori, tot cu cineva nu prea inalt si o tinea tare pe Tula :taunt: poate gasesti acolo ceva info care sa te ajute la alegerea motorului.

Bafta si tine-ne la curent

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@FaN.Moto

Daca imi aduc e bine aminte.... tu parca ziceai printr-un topic pe aici ca nu te-au primit intr-un club de motoristi pentru ca ai motor de 125, te-ai gandit vreodata ca nu te-au primit pt ca nu ai permis ????

Si da.... cum a zis si Armadyllo "iesi" fara permis ca poate da vreunu peste tine, sau poate dai tu peste vreunu.... sau poate te ia vreun garcea asa pe sus la vreun filtru si nu te vad bine nici pe tine si nici permisul pe care in viitor vrei sa il obtii...

De mine sau legat de 2 ori pana acuma, nu pentru ca nu am permis (pt ca am) ci pentru faptul ca stateam pe motor care era bine-mersi oprit iar eu stateam cu baietii seara la povesti si rontzaiam seminte.... Sau legat de mine ca motorul nu era inscris.... dar nu au avut ce sa imi faca pentru ca nu m-au vazut circuland.... pe tine daca te prinde dosaru penal te paste k e de 125.....

Nu o spun din rautate, o spun ca unui camarad motorist....

Numa' bine :beer:

Aaaaah... era sa uit.

Salutari fetelor de pe aici si scuze de offtopic :D :D :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este prima data cand postez pe un site de moto, nu-mi este teama de politisti pt ca stiu sa folosesc legile in avantajul meu, intr-adevar imi este teama de cocalari care fac glume proaste cica sa domine sau ce le debiteaza lor mintea:hunter: dar sunt obisnuita cu ei pt ca m-au luat de vreo 3 ori pe capota pieton fiind si mi-am dezvoltat foarte mult instinctul de autoconservare

n-am permis nimanui sa ma faca gasca :beee: dar A-ul il am de 3 luni(inceputul toamnei)

treaba cu motoarele diferite sta in felul urmator: imi place foarte mult sa ma dau cu bicicleta pe aratura si in pante dar in acelasi timp imi plac chopper-ele pt ca sunt confortabile, silentioase si foarte stabile

am decis sa-mi iau o honda shadow de 400cc(de care m-am indragostit la prima vedere) pt ca deocamdata am nevoie de un motor de oras cu care sa ajung mai repede la facultate/servici, sa pot lua un mic bagaj si cu care sa fac si drumuri mai lungi iar pe aratura ma voi da in continuare cu bicicleta ca oricum nu am foarte mult timp liber

cand merg pe motor oricum am senzatia ca zbor :rolleyes: si-mi este de'ajuns

mult succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salut ... ma cheama Cipri si is din Tg-Mures ..... imi plac foarte mult motoare numa de anu trecut mi frik sa ma mai urc pe motoare ..... cand in fata mea a avut accident un motociclist ..... si din pacate a murit ....

Oricum ma bucur sa vad k sunt atatea fete la care le plac motoarele ....si sper k intr'o zii sa fac si eu carnetu pt motor ...... bani nu is o problema pur si simplu mi frik ...... si partea naspa ii k am si costum dainese ... si nu lam purtat nici macar o data .... oricum .... Drum uscat si aveti grija !!! cand imi voi lua carnetu o sa va anunt si pe voi :D numa bine :-h

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...