Mergi la conţinut

Locul unde povestesc motoristele


Lila

Recommended Posts

Hi! Ma uit de ceva vreme pe site-ul asta sperand ca imi pot gasi un motor ieftin pentru inceput. Nu am carnet inca dar imi doresc de mult sa merg si singura, nu numai in spate. Am gasit, in sfarsit, un Minsk pe care probabil o sa-l distrug pana invat. Va tin la curent. E un inconvenient ca m-am apucat cam tarziu de chestia asta? Am implinit 36 luna asta.

<{POST_SNAPBACK}>

Imi permit sa raspund eu, caci pot sa dau la o parte faptul ca nu ne cunoastem. Motor - ieftin, nu merg impreuna. Cat despre Minsk, sa nu te distruga el pe tine, caci pe mine m-a distrus... psihic. Franare mai deloc, ambreiaj, cutie...hm. Debut la 36 nu pare sa fie un inconvenient, deoarece nu esti singura, dar carnet categ B daca nu este ... iata un inconvenient. Bafta, cat mai curand pe motor, la urma urmei daca exista putin talent, nu conteaza cu ce te muncesti, 2 rotzi sa fie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor....

Buna nipod2000...si mie mi place bicicleta mea...dar acum sunt cam suparata pe ea...a cazut si s a imbolnavit destul de rau :( sper....SPER sa o vindec pana de 1 Mai sa o duc si eu la mare sa se bronzeze...si n am apucat sa merg pe ea decat vreo sapt de cand si a aratat soarele dintii :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bune fetelor din nou ;;) ..am trecut aseara p la arc..multe motoare..multi motociclisti..frumos..dar eu necunoscand p nimeni nici nu stiam c sa fac p acolo.. :unsure: ...poate miercurea viitoare stabilim un loc exact acolo k sa vb si eu cu voi.. ;;) ...ce atmosfera super..

in orice caz..eu vin si fac multe poze si poate o sa ma recunoasteti..see ya :*

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Eu sunt Gilda, am 18 ani si sunt din Criaiova :D .Momentan nu am nici motor, nici carnet. :( ..sunt doar pasager.Ma multumesc si cu atat pana o sa-mi iau si eu ZX2R-ul mult visat ^_^

post-3196-1113659843_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun ca sunt obsedata de motoare :D .La mine in camera, pe langa multe postere exista pe pereti o geaca de motor si o casca :lol: .Toti care intra acolo au un soc :blink: ...so....I :throb: bikes :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
post-3412-1115087592_thumb.jpgSalutare, sunt Oana si am 22 ani. Carnetu' il am de vreun an, dar motoru de-abia din octombrie. Mi l-am facut cadou de ziua mea: un IJ Jupiter4.Toti cunoscutii imi zic sa-l vand si sa-mi iau altceva (ca zic ei face probleme) dar io m-am obisnuit cu el deocamdata. Bani sa-mi iau unu mai bun n-am , asa ca momentan ma multumesc cu ce am. De condus n-am condus io prea mult da sper sa ajung si io pe la festivaluri :blahblah1: Poate ne intalnim pe acolo si mergem la o "plimbare" ce ziceti fetelor?
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am o problema: nu stiu ce motor sa-mi iau. Sunt si micutza de inaltime, doar 1.65. Mi-ar place o CBR 600 f, un Ninja 500R sau o GSX 750 f. Credeti ca as putea merge cu asa ceva? Se pot face vreun fel de modificari la inaltimea seii? Voi cum va descurcati cu RR-urile? PLS!!!! Vine iarna pana ma hotarasc.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Eu sunt Gilda, am 18 ani si sunt din Criaiova :D .Momentan nu am nici motor, nici carnet. :( ..sunt doar pasager.Ma multumesc si cu atat pana o sa-mi iau si eu ZX2R-ul mult visat ^_^

<{POST_SNAPBACK}>

Frumos costumul negru de viteza Victoria's Secret!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am o problema: nu stiu ce motor sa-mi iau. Sunt si micutza de inaltime, doar 1.65. Mi-ar place o CBR 600 f, un Ninja 500R sau o GSX 750 f. Credeti ca as putea merge cu asa ceva? Se pot face vreun fel de modificari la inaltimea seii? Voi cum va descurcati cu RR-urile? PLS!!!! Vine iarna pana ma hotarasc.......

<{POST_SNAPBACK}>

Nu esti micutza, daca ai 1,65. Daca asta este impedimentul, uita de el. Cat despre motoarele enumerate, mi-a placut si Gsx 750 si Cbr 600 F, ambele sunt alegeri bune, dupa gustul meu. Pt motoarele pe care le-ai enumerat nu e nevoie sa faci modificari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti micutza, daca ai 1,65. Daca asta este impedimentul, uita de el. Cat despre motoarele enumerate, mi-a placut si Gsx 750 si Cbr 600 F, ambele sunt alegeri bune, dupa gustul meu. Pt motoarele pe care le-ai enumerat nu e nevoie sa faci modificari.

<{POST_SNAPBACK}>

M-am urcat deja pe doua CBR 600 f si pe un CBR 600 r. Nici nu pot atinge asfaltul. Probabil ca si le-au reglat ei pt inaltimea lor. Nici nu stiu cum sa procedez. Daca o comand de pe mobile si imi iau vreo tzeapa? Parca nu mi-as lua una fara sa o pot incerca...In plus, nici n-as avea cu sa-mi dau seama daca are vreo problema si nici n-am pe cine sa iau cu mine. Am vazut ca sunt in Sebes si Medias firme care aduc la comanda de afara. Stie cineva daca sunt de incredere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca n-ai o japoneza sau un motor care "poate mult" nu te baga nimeni in seama. Se pare ca va trebui sa astept sa ma fac "mare" ca sa ma bage cineva si pe mine in seama.

Nu va credeam asa rautacioase fetelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca n-ai o japoneza sau un motor care "poate mult" nu te baga nimeni in seama. Se pare ca va trebui sa astept sa ma fac "mare" ca sa ma bage cineva si pe mine in seama.

Nu va credeam asa rautacioase fetelor.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu-s ele rele, dar probabil nu se prea pricep la mecanica :blum:

Incearca la Comuniste, poate baietii stiu ceva mai multe :unknw:

....da, fetele astea de pe torpile, of-of :blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am o problema: nu stiu ce motor sa-mi iau. Sunt si micutza de inaltime, doar 1.65. Mi-ar place o CBR 600 f, un Ninja 500R sau o GSX 750 f. Credeti ca as putea merge cu asa ceva? Se pot face vreun fel de modificari la inaltimea seii? Voi cum va descurcati cu RR-urile? PLS!!!! Vine iarna pana ma hotarasc.......

<{POST_SNAPBACK}>

Hello giaredrose77! (cum zici ca te cheama?)

As spune sa incerci un chopper, dar desigur ai spune ca iti plac doar vitezistele.

Am stat pe un Fireblade si mi-sa parut foarte joasa, si ce e mai important de asta mult prea usoara. E destul sa ajungi jos doar cand te opresti pe loc si atunci te poti lasa in lateral usor, doar sa nu fie motorul prea greu sa nu-l poti tine inclinat.

Stiu enduristi de inaltimea ta, calaresc BIG-uri. Inaltimea seii e peste 800 mm (doar saua este mai uzata in parte pe care tre`sa sara la fiecare oprire :jump: )

Se pot lasa suspensiile destul de mult, eu de ex mi-am lasat Africanu` mai jos cu 20 cm aprox, ca statea in varfuri si pe asfalt.

Gaseste-ti repede ceva ca vine vara :banana:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...