Mergi la conţinut
Valeriu Alexa

Intalnirea anuala 2020

Recommended Posts

Salut prieteni si colegi.Pentru ca ne apropiem de luna martie consider ca este momentul sa demaram propunerile si discutiile privind intrunirea anuala.Va reamintiti ca la intrunirea din toamna s-a hotarat data de 29-31 mai.Pentru locatie urma sa se faca propuneri si sa se voteze una din ele.Ieri am fost la Targul de turism in speranta ca voi gasi o locatie potrivita.Din pacate o locatie de langa CURTEA DE ARGES nu este disponibila pe 30.Am intrebat si la Olanesti ,unde am mai fost,tot indisponibila in acea perioada.Astept telefoane de la cateva agentii dar va rog si pe voi sa veniti cu propuneri.Timpul este scurt pentru propuneri, vot,rezervare ,avans.Deci, trebuie sa ne grabim daca dorim sa ne revedem si in acest an.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut si noroc bun!

Sunt de acord cu orice intrunire pe cale sa ne adune undeva, nu am pretentii, dar nici propuneri.

Am iesit din grupul de WhatsApp fiindca ma deranja noaptea clipocitul mesajelor (nu, nu voi da telefonul pe silentios pentru asta, am totusi nevoie sa primesc vesti importante de la membrii familiei, sa le vad la timp), si nu vad rostul crearii unui astfel de grup, cand avem aici destul spatiu de joaca (ca sa nu mai spun nimic despre "invitatii" din acel grup)! 

Cat priveste un loc de intrunire 2020, nu prea am timp sa ma ocup si nici impulsul (cheful) necesar, asa ca las conducerea clubului sa-si faca datoria, fiindca sunt destui care s-au inhamat si pot s-o faca poate mult mai bine decat mine.

Asadar, astept aici sa vad miscare...sa aflam unde si cand, la ce preturi si cine mai vine la intrunirea din 2020.

:drinks:

Link la postare

Si eu prefer să purtăm discuțiile aici.Din pacate multi nu sunt logati,multi citesc dar nu reactioneaza.Voi posta tot ce este potrivit pentru locație.Deocamdata aștept oferta concretă de la Olanesti hotel Parang,2 stele,preturi acceptabile.A em discutii si la Sara Ticleni.

Link la postare
acum 2 minute Valeriu Alexa a scris:

...A em discutii si la Sara Ticleni.

Cred ca ai vrut sa scrii ca Emil va purta discutii la Ticleni...

Banuiesc!;)

Link la postare

Da ,Emil a vorbit la Ticleni si va merge sâmbătă acolo. Am primit oferta de la hotel Parang Olanesti.70lei/pers/zi,mic dejun inclus,dejun 30,cina 25.Dacă ne hotăram și știm un nr aproximativ de persoane ne face factura de avans 30% din valoare.Nu au piscină au discoteca,au sala de conferinta.

Link la postare

Din discutiile telefonice avute cu unii membri si din postarile unor colegi, constat ca este agreata locatia Hotel Parang din Olanesti.Voi deschide lista cu viitorii participanti.

1.Silviu Dumitrescu 200

2.Marius Petrescu avans 200 lei

3.Emil Mihalache

4.Dan Fotescu 280 avans

5.Simion Asandei 100 lei

6.Alexa Valeriu 200 lei

7.Adrian Radu avans 100lei

8.Adrian Papacica

9.Dan Anghel

10.Duta Petrache avans 100lei

11.Vergil Plesea avans100lei

12Marian Popescu

13.Daniela Petrec

14.Silvia Iordache avans 100

15Constantin Branzan 200 lei

16.Nicolae C-tin avans 100 lei

17.Marin Mircea 100

18 

19.Dan Donighevici        100 lei

20.Viorel Ochea    100 lei

21.Carmen Lefterache

22.Mirela Cojocariu

23.Dan Popescu   100 lei

24.Sandu Chivulescu 280 lei

25.Gigel Sepeteanu 100 lei sambata

26.Adelin Deaconu avans200 lei

27.Alexandru Diaconu 200lei

28.Constantin Turcanu

29.Iulian Bivolaru

30.Nicu Anghel cam 3 paturi 420 lei

31.Ion Paraschiv

32.Brezan Alexandru 200lei

33.Ivan Cristi

34.Rizea Boris 200 lei

35.Florin Iordache avans 100

36.Ciurea Valentin single 100 lei

37.Gabi Toma  camera dublă 280 lei

38.Traian Tudor integral 280 lei            

39.Vasilică Virgil cam dubla 200lei

Editat de Valeriu Alexa
completare lista

Link la postare
Pe 2/27/2020 at 19:28 Valeriu Alexa a scris:

Din discutiile telefonice avute cu unii membri si din postarile unor colegi, constat ca este agreata locatia Hotel Parang din Olanesti.Voi deschide lista cu viitorii participanti.

1.Silviu Dumitrescu

2.Marius Petrescu

3.Emil Mihalache

4.Dan Fotescu

5.Simion Asandei

6.Alexa Valeriu

7.Adrian Radu

8.Adrian Papacica

9.Dan Anghel

10.Duta Petrache

11.Vergil Plesea

12Marian Popescu

13.Daniela Petrec

14.Silvia Iordache

15Constantin Branzan

16.Nicolae C-tin

17.Marin Mircea

18 Dan Olaru

19.Vlad Dumitrescu

20.Viorel Ochea

21.Carmen Lefterache

22.Mirela Cojocariu

23.Dan Popescu

24.Sandu Chivulescu

25.Gigel Sepeteanu                  

Am primit si oferta pentru camera single:90 lei pe zi.Daca dorim masa festiva 80 /pers.Cuprinde 2 feluri de mancare,desert, cafea.Fara alcool

Am primit oferta si de la hotel Suprem.105lei/pers/zi.Acces la piscina 20lei.Sper ca vom ramane tot la Parang.

26.Adelin Deaconu

27.Alexandru Diaconu

28.Constantin Turcanu

Link la postare

M-am uitat putin pe site-ul hotelului Parang. Nu mi-a facut o impresie buna si am sentimentul ca nu o sa ne placa acolo. Singurul avantaj e ca au multe camere dar in rest pare un hotel foarte invechit la care se duc babele sa faca bai cu bule. Cred ca ar trebui cautata alta varianta.  Parerea mea...

Link la postare
acum 43 minute Toni a scris:

nu o sa ne placa acolo.  Parerea mea...

Că-ți sunteți veniți în tara?. 

Link la postare
acum 17 ore Toni a scris:

M-am uitat putin pe site-ul hotelului Parang. Nu mi-a facut o impresie buna si am sentimentul ca nu o sa ne placa acolo. Singurul avantaj e ca au multe camere dar in rest pare un hotel foarte invechit la care se duc babele sa faca bai cu bule. Cred ca ar trebui cautata alta varianta.  Parerea mea...

Aparențele înșală de cele mai multe ori. Na ca nu vroiam sa mai postez pe acest forum și m-am retras de mult, dar parca totuși nu ma lasă inima. Atâta timp cât forumul nu va mai fi diriguit de un moderator pus sa cenzureze dreptul la opinie al unora mai nabadaiosi cum sunt eu sau încă mulți alții am sa revin.

Referitor la aparente am sa va povestesc puțin mai târziu. De-abia m-am întors de la Olănești și ma joc și eu puțin cu aia mica ca tot e lăsatul secului

acum 1 oră Toni a scris:

@pedros Nu înțeleg întrebarea. Te rog sa fii puțin mai explicit.

Mulțumesc. 

Lasă-l ca nu știe ce trancaneste.

Link la postare

..........Olanesti

Hotelul Părâng doua stele este amplasat chiar in centrul orasului . Clădire de patru etaje , cu spatii generoase  , lift .

Am luat legatura cu resposabila cazări , doamna Enache si prin amabilitatea sa am vazut cum arata o camera . Detaliile de rezervare pret , masa festiva sunt stabilite cu Vali Alexa si au fost prezentate mai inainte ,Mi s-au parut mai mult decat decente .

VID_20200301_155229.mp4

1-IMG_20200301_124947.thumb.jpg.8f25766191f759d60ee35c296f87d153.jpg1-IMG_20200301_130256.thumb.jpg.2af2afd971e30749958c33b5a7f1d297.jpg1-IMG_20200301_130511.thumb.jpg.9be66d21f007b1a5ddc6870cd5f36125.jpg

Hotelul Suprem trei stele , este situat la aproximativ 500 m de Părâng in panta aproape de pensiunea ultimei întruniri . Micut si cochet are in plus SPA  cu salina , piscina si sauna . Preturile sunt de asemeni negociate de Vali iar cele oficiale erau :

• camera doua persoane .....160 lei
  • camera triplu ......................190 lei
  • Apartament (foarte micut )...220 lei

Toate fără micul dejun inclus care costa cam 25 de lei de persoana .

VID_20200301_131941.mp4

.

VID_20200301_132228.mp4

1-IMG_20200301_131506.thumb.jpg.c24c063ed1d386a29f6f5dd3b628e8f3.jpg1-IMG_20200301_131533.thumb.jpg.148b14cd5568de1da7f0a059036b98e9.jpg

Link la postare

Asa cum a promis Nicon a fost astazi la Olanesti.Constatam din poze ca sunt conditii potrivite pentru intrunire.Va propun sa hotaram hotel Parang si sa solicitam factura proforma .Sunt deja pe lista 35 camere.Credeti ca vom ajunge la 40?

PS.Astept si decizia lui Ivan Pedala si prietenii lui.

Link la postare

Vlad nu poate veni probleme la serviciu

iar eu sunt cu Toni la o camera

Link la postare

Legat de locatia pentru 2020 eu prefer celalalt hotel, Suprem parca se cheama, daca are suficiente locuri.

@nicon era bine daca aveai si niste poze cu interioarele, mai ales din cateva camere ale celor doua hoteluri.

Link la postare
Pe 27.02.2020 at 15:53 Valeriu Alexa a scris:

... . Am primit oferta de la hotel Parang Olanesti.70lei/pers/zi,mic dejun inclus,dejun 30,cina 25.Dacă ne hotăram și știm un nr aproximativ de persoane ne face factura de avans 30% din valoare.Nu au piscină au discoteca,au sala de conferinta.

În primul rand trebuie să-mi cer scuze pentru postările anterioare în contradictoriu cu Ivan Pedala (desigur am mult mai multe de spus și este posibil și niște răspunsuri tăioase și neprincipiale). Hai sa o lasam așa deocamdată.

La fel și pentru dragul de Simi căruia din iuteala am zis ce-am zis. Iertare Simi.

Ieri la Olănești având mandat de la președintele Asociației am verificând cele doua locații în discuție, Parang și Suprem.  Am constatat raportul calitate /preț net favorabil Parang.

Desigur cei care vor sa stea la Suprem care nu are capacitatea sa găzduiască tot grupul pot sa o facă, tarifele vi le va da Vali iar distanta între cele doua este la o aruncatura de băț.

În postarea anterioara puteți vedea în cele trei filmulețe și interioarele locațiilor respective.

Link la postare

Parang sa rămână,,,, cine vrea mai de "fițe", sa stea la Suprem. 

Link la postare

Valeriu, te rog

36. Ciurea Valentin (Vije) o camera single

Link la postare

Am mutat mesajele care erau in afara subiectului aici: https://pro-bike.ro/forums/topic/150671-de-la-veteraniiadunarea-la-clubul-motoveteranilor/

Va rog sa utilizati acel topic pentru discutiile care nu au legatura cu organizarea intrunirii 2020 si sa pastram acest topic strict la subiect astfel incat sa fie mai clar si mai usor de gasit informatiile relevante referitoare la intrunire.

Multumesc.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.